pandora-fms - en to ca translation catalogue (8192 entries)

en:  (copy)
ca:  (còpia)

en:  Agents added
ca:  Agents afegits

en:  Agents deleted
ca:  Agents suprimits

en:  Attempts
ca:  Els intents

en:  Cannot switch from SMART to MANUAL if there are dynamic elements attached to the service. Please erase dynamic elements before change to MANUAL
ca:  No es pot canviar de SMART a MANUAL si hi ha elements dinàmics adjunts al servei. Esborra els elements dinàmics abans de canviar a MANUAL

en:  Caracters
ca:  Signes

en:  Console
ca:  Consola

en:  Days
ca:  Dies

en:  If you are replicating events, events validated or deleted on the metaconsole WILL NOT be deleted or validated here. This option is just to allow local pandora users to see events, but not to operate with them. Operation, when event replication is enabled, should be done only in metaconsole
ca:  Si esteu replicant esdeveniments, els esdeveniments validats o suprimits al metaconsole NO se suprimiran ni validaran aquí. Aquesta opció és només per permetre als usuaris locals de pandora veure esdeveniments, però no per operar amb ells. L'operació, quan la replicació d'esdeveniments està habilitada, només s'ha de fer en metaconsole

en:  Inverse interval
ca:  Interval invers

en:  Minutes
ca:  min

en:  Seconds
ca:  Segons

en:  agents
ca:  Agents

en:  alerts action does not exist in target node
ca:  l'acció d'alertes no existeix al node de destinació

en:  alerts template does not exist in target node
ca:  la plantilla d'avisos no existeix al node de destinació

en:  already exists in target node
ca:  ja existeix al node de destinació

en:  available
ca:  disponible

en:  cannot be copied to
ca:  no es pot copiar a

en:  collections does not exist in target node
ca:  les col·leccions no existeixen al node de destinació

en:  config file
ca:  fitxer de configuració

en:  could not be created
ca:  No s'ha pogut crear

en:  created successfuly
ca:  S'ha creat correctament

en:  error while decoding rules: %s
ca:  error en descodingar les regles: %s

en:  error, invalid agent.
ca:  error, agent no vàlid.

en:  error: Failed to delete element: %s
ca:  error: no s'ha pogut suprimir l'element: %s

en:  error: Module has no agent assigned.
ca:  Error: el mòdul no té cap agent assignat.

en:  error: Target agent does not exist.
ca:  Error: l'agent de destinació no existeix.

en:  events.
ca:  Esdeveniments.

en:  group does not exist in target node
ca:  el grup no existeix al node de destinació

en:  has
ca:  Ha

en:  has been successfully added to the migration queue
ca:  s'ha afegit correctament a la cua de migració

en:  has not been added due to problems in the insertion
ca:  no s'ha afegit a causa de problemes en la inserció

en:  inventory does not exist in target node
ca:  l'inventari no existeix al node de destinació

en:  is going to critical
ca:  Va a ser crític

en:  is going to unknown
ca:  Va a desconeguda

en:  is going to warning
ca:  S'avisarà

en:  md5 file
ca:  md5

en:  minutes
ca:  min

en:  modules
ca:  Mòduls

en:  please remove configuration file from target node.
ca:  suprimiu el fitxer de configuració del node de destinació.

en:  plugins does not exist in target node
ca:  els connectors no existeixen al node de destinació

en:  policies definitions does not match  with defined ones in target node
ca:  les definicions de polítiques no coincideixen amb les definides al node de destinació

en:  policy
ca:  política

en:  previous changes.
ca:  els canvis anteriors.

en:  to apply
ca:  per aplicar

en:  to this process
ca:  a aquest procés

en: "%s" features
ca: Característiques de "%s"

en: # of Packages
ca: # De Paquets

en: % Agents OK
ca: % Agents d'acord

en: % Agents Unknown
ca: % Agents desconeguts

en: % Agents Warning
ca: Advertiment de % Agents

en: % Agents not init
ca: % Agents no init

en: % Bandwidth usage (in)
ca: % Ús de l'amplada de banda (in)

en: % Bandwidth usage (out)
ca: % Ús de l'amplada de banda (fora)

en: % Monitors Critical
ca: % Monitors crítics

en: % Monitors Not init
ca: % Monitors no init

en: % Monitors OK
ca: % Monitors D'acord

en: % Monitors Unknown
ca: % Monitors desconeguts

en: % Monitors Warning
ca: Advertiment de % Monitors

en: % OK
ca: % D'acord

en: % Ok
ca: % D'acord

en: % Wrong
ca: % incorrecte

en: % of balanced modules are down (equal or greater).
ca: % of mòduls equilibrats estan a la baixa (iguals o superiors).

en: % time ok
ca: % tima bé

en: %d Critical agents
ca: %d agents crítics

en: %d Critical modules
ca: %d mòduls crítics

en: %d Downed servers
ca: %d servidors caiguts

en: %d Fired alerts
ca: %d Fired alertes

en: %d Modules in critical status
ca: mòduls %d en estat crític

en: %d Modules in normal status
ca: mòduls %d en estat normal

en: %d Modules in not init status
ca: %d mòduls en estat no init

en: %d Modules in unknown status
ca: %d mòduls en estat desconegut

en: %d Modules in warning status
ca: %d mòduls en estat d'advertiment

en: %d Normal agents
ca: %d agents normals

en: %d Normal modules
ca: %d mòduls normals

en: %d Not Normal monitors
ca: %d No monitors normals

en: %d Not inited monitors
ca: %d No inited monitors

en: %d Total agents
ca: %d agents totals

en: %d Total modules
ca: %d mòduls totals

en: %d Unknown agents
ca: %d agents Desconeguda

en: %d Unknown modules
ca: %d mòduls Desconeguda

en: %d Updated
ca: %d actualitzat

en: %d Updated, please restart WebSocket engine service
ca: %d Actualitzat, reinicieu el servei de motor WebSocket

en: %d Warning agents
ca: %d agents d'advertència

en: %d Warning modules
ca: %d mòduls d'advertència

en: %d agents
ca: Agents %d

en: %d agents added to apply queue.
ca: %d agents afegits per aplicar cua.

en: %d agents affected
ca: agents %d afectats

en: %d modules
ca: mòduls %d

en: %d modules updated
ca: %d mòduls actualitzats

en: %d not init agents
ca: %d no els agents

en: %d services
ca: serveis %d

en: %d services couldn't be added
ca: No s'han pogut afegir serveis %d

en: %d services created with %d items
ca: %d serveis creats amb elements %d

en: %s %s - %s - MR %s
ca: %s %s - %s - %s mr

en: %s %s - Build %s
ca: %s %s - Construir %s

en: %s %s - Build %s - MR %s
ca: %s %s - Construir %s - MR %s

en: %s (%s) has crashed, please check log files.
ca: %s (%s) s'ha estavellat, comproveu els fitxers de registre.

en: %s (%s) has crashed.
ca: %s (%s) s'ha estavellat.

en: %s (%s) is lacking performance.
ca: %s (%s) no té rendiment.

en: %s (%s) is not running.
ca: %s (%s) no funciona.

en: %s (%s) is not running. Please, check configuration file or remove this server from server list.
ca: %s (%s) no funciona. Comproveu el fitxer de configuració o suprimiu aquest servidor de la llista del servidor.

en: %s - the Flexible Monitoring System
ca: %s- El sistema de monitorització flexible

en: %s : Mobile
ca: %s : Mòbil

en: %s Build
ca: %s construir

en: %s Console URL
ca: ADREÇA URL de la consola %s

en: %s Console cannot find <i>include/config.php</i> or this file has invalid
    		permissions and HTTP server cannot read it. Please read documentation to fix this problem.
ca: %s La consola no troba <i>include/config.php</i> o aquest fitxer no és vàlid
    		els permisos i el servidor HTTP no el poden llegir. Llegiu la documentació per solucionar aquest problema.

en: %s DB could not retrieve all tables. The missing tables are (%s)
ca: %s DB no ha pogut recuperar totes les taules. Les taules que falten (%s)

en: %s Diagnostic tool
ca: eina de diagnòstic %s

en: %s Enterprise also features event correlation. Through correlation you can generate realtime alerts and / or new events based on logical rules. This allows you to automate troubleshooting. If you know the value of working with events, event correlation will take you to a new level.
ca: %s Enterprise també inclou correlació d'esdeveniments. A través de la correlació es poden generar alertes en temps real i/o nous esdeveniments basats en regles lògiques. Això us permet automatitzar la resolució de problemes. Si sabeu el valor de treballar amb esdeveniments, la correlació d'esdeveniments us portarà a un nou nivell.

en: %s Found
ca: %s es troben

en: %s Graph
ca: gràfic %s

en: %s Interface Graph
ca: Gràfic d'interfície %s

en: %s Licence Information
ca: Informació de la llicència %s

en: %s Metaconsole item edition
ca: edició %s element metaconsole

en: %s Modules created
ca: %s mòduls creats

en: %s Modules deleted
ca: %s Mòduls de esborraran

en: %s NEXT GENERATION
ca: %s NOVA GENERACIÓ

en: %s Overview
ca: Visió general %s

en: %s Realtime Module Graph
ca: gràfic del mòdul %s en temps real

en: %s Server Apache load
ca: %s càrrega Apache del servidor

en: %s Server CPU
ca: CPU del servidor %s

en: %s Server Disk IO Wait
ca: %s espera de disc del servidor IO

en: %s Server MySQL load
ca: %s càrrega MySQL del servidor

en: %s Server load
ca: %s càrrega del servidor

en: %s Snapshot data view for module (%s)
ca: %s Visualització de dades d'instantània per al mòdul (%s)

en: %s System
ca: Sistema %s

en: %s VLAN networks have been created
ca: %s s'han creat xarxes VLAN

en: %s Version
ca: versió %s

en: %s allows users to create visual maps on which each user is able to create his or her own monitoring map. The new visual console editor is much more practical, although the prior visual console editor had its advantages. On the new visual console, we've been successful in imitating the sensation and touch of a drawing application like GIMP. We've also simplified the editor by dividing it into several subject-divided tabs named 'Data', 'Preview', 'Wizard', 'List of Elements' and 'Editor'. The items the %s Visual Map was designed to handle are 'static images', 'percentage bars', 'module graphs' and 'simple values'.
ca: %s permet als usuaris crear mapes visuals en els quals cada usuari sigui capaç de crear el seu propi mapa de seguiment. El nou editor de consoles visuals és molt més pràctic, encara que l'editor de consoles visuals anterior tenia els seus avantatges. A la nova consola visual, hem tingut èxit en imitar la sensació i el tacte d'una aplicació de dibuix com el GIMP. També hem simplificat l'editor dividint-lo en diverses pestanyes dividides per temes anomenades 'Dades', 'Previsualització', 'Assistent', 'Llista d'elements' i 'Editor'. Els elements que el mapa visual %s va ser dissenyat per manejar són "imatges estàtiques", "barres percentuals", "gràfics de mòduls" i "valors simples".

en: %s assistant
ca: assistent de %s

en: %s audit
ca: Auditoria %s

en: %s cannot verify the origin of the request. Try again, please.
ca: %s no poden verificar l'origen de la sol·licitud. Torneu-ho a provar, si us plau.

en: %s configuration wizard
ca: Auxiliar de configuració %s

en: %s console
ca: consola %s

en: %s contains a scheduled downtime management system.
    						This system was designed to deactivate alerts during specific intervals whenever there is down time by deactivating the agent.
    						If an agent is deactivated, it doesn't gather information. During down time, down-time intervals aren't taken into
    						account for most metrics or report types, because agents don't contain any data within those intervals.
ca: %s conté un sistema de gestió de temps d'inactivitat programat.
    						Aquest sistema ha estat dissenyat per desactivar les alertes durant intervals específics sempre que hi hagi temps de baixa desactivació de l'agent.
    						Si un agent està desactivat, no recopila informació. Durant el temps d'inactivitat, els intervals de temps d'inactivitat no es tenen en compte
    						representen la majoria de mètriques o tipus d'informes, perquè els agents no contenen cap dada dins d'aquests intervals.

en: %s credentials
ca: credencials %s

en: %s database backup utility
ca: utilitat de còpia de seguretat de %s base de dades

en: %s days
ca: %s dies

en: %s failed
ca: %s ha fallat

en: %s field is not allowed
ca: No es permet %s camp

en: %s help system
ca: %s sistema d'ajuda

en: %s help system has been called with a help reference that currently don't exist. There is no help content to show.
ca: %s sistema d'ajuda s'ha trucat amb una referència d'ajuda que actualment no existeix. No hi ha contingut d'ajuda per mostrar.

en: %s host
ca: amfitrió %s

en: %s hours
ca: %s hores

en: %s in %s : ALERTS FIRED
ca: %s a %s: ALERTES DISPARADES

en: %s in %s : CRITICAL
ca: %s en %s: CRÍTICA

en: %s in %s : NORMAL
ca: %s a %s: NORMAL

en: %s in %s : Not initialize
ca: %s a %s: no s'inicialitza

en: %s in %s : UNKNOWN
ca: %s a %s : DESCONEGUT

en: %s in %s : WARNING
ca: %s a %s: AVÍS

en: %s logs dates
ca: %s dates de registres

en: %s management
ca: Gestió %s

en: %s minutes
ca: %s minuts

en: %s mobile
ca: mòbil %s

en: %s months
ca: %s mesos

en: %s networks created
ca: %s xarxes creades

en: %s not found or not executable
ca: %s no s'ha trobat o no executable

en: %s or greater
ca: %s o més

en: %s seconds
ca: %s segons

en: %s server threads
ca: %s fils de servidor

en: %s servers
ca: servidors %s

en: %s success
ca: %s èxit

en: %s supernets created
ca: %s s'han creat supernetes

en: %s update(s) available more
ca: %s actualització(s) disponibles més

en: %s version misaligned with Console
ca: %s versió desalineada amb Console

en: %s years
ca: %s anys

en: %s: Operations successfully deleted from the queue
ca: %s: les operacions s'han suprimit correctament de la cua

en: &larr; Back
ca: ← de tornada

en: '%s' recommended value is %s or greater. Please, change it on your PHP configuration file (php.ini) or contact with administrator
ca: El valor recomanat per "%s" és %s o superior. Si us plau, canvieu-lo al fitxer de configuració PHP (php.ini) o poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: '%s' value in PHP configuration is not recommended
ca: No es recomana el valor "%s" en la configuració php

en: 'Show events' is disabled because this %s node is set to event replication.
ca: "Mostra els esdeveniments" està inhabilitat perquè aquest node %s està definit com a replicació d'esdeveniments.

en: (Adopt)
ca: (Aprovar)

en: (Adopted)
ca: (Adoptat)

en: (Adopted) (Unlinked)
ca: (Adoptat) (no vinculades)

en: (Default)
ca: (Per defecte)

en: (Error Duplicate ID (%d) )
ca: (S'ha produït un error en l'identificador duplicat (%d)

en: (Un-adopted)
ca: (Un-aprovada)

en: (Un-adopted) (Unlinked)
ca: (Un-aprovada) (no vinculades)

en: (Unlinked)
ca: (No vinculades)

en: (Unlinked) (Adopt)
ca: (No vinculades) (Adoptar)

en: 0 for manually scan
ca: 0 per a l'exploració manual

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 hour
ca: Una hora

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 1 month
ca: Un mes

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 1 year
ca: 1 any

en: 10 days
ca: 10 dies

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 10 seconds
ca: 10 segons

en: 12 hours
ca: Dotze hores

en: 15 days
ca: 15 dies

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 15 seconds
ca: 15 segons

en: 2 days
ca: Dos dies

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 2 months
ca: Dos mesos

en: 2 weeks
ca: 2 setmanes

en: 2 years
ca: 2 anys

en: 2FA all users
ca: 2FA tots els usuaris

en: 3 hours
ca: 3 hores

en: 3 months
ca: 3 mesos

en: 3 years
ca: 3 anys

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: 4 days
ca: 4 dies

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 5 seconds
ca: 5 segons

en: 6 hours
ca: Sis hores

en: 6 months
ca: Sis mesos

en: <b>Clusters to balance the service load</b>: these are  active - active (A/A)  mode clusters. It means that all the nodes (or machines that compose it) are working. They must be working because if one stops working, it will overload the others.
ca: <b>Clústers per equilibrar la càrrega de servei:</b>aquests són clústers de mode actius (A/A). Això vol dir que tots els nodes (o màquines que el componen) estan funcionant. Han d'estar treballant perquè si un deixa de treballar, sobrecarregarà els altres.

en: <b>Clusters to guarantee service</b>: these are active - passive (A/P) mode clusters. It means that one of the nodes (or machines that make up the cluster) will be running (primary) and another won't (secondary). When the primary goes down, the secondary must take over and give the service instead. Although many of the elements of this cluster are active-passive, it will also have active elements in both of them that indicate that the passive node is "online", so that in the case of a service failure in the master, the active node collects this information.
ca: <b>Clústers per garantir el servei:</b>són clústers de mode actius (A/P). Això vol dir que un dels nodes (o màquines que componen el clúster) s'executarà (primari) i un altre no (secundari). Quan el primari baixa, el secundari ha de fer-se càrrec i donar el servei en el seu lloc. Encara que molts dels elements d'aquest clúster són actius-passius, també tindrà elements actius en tots dos que indiquen que el node passiu està "en línia", de manera que en el cas d'una fallada de servei en el mestre, el node actiu recull aquesta informació.

en: <b>OpenSource version updates are automated packages generated each week. These updates come WITHOUT ANY warranty or support. If your system is corrupted or a feature stops working properly, you will need to recover a backup by yourself.</b>
ca: <b>Les actualitzacions de versions d'OpenSource són paquets automatitzats que es generen cada setmana. Aquestes actualitzacions vénen sense cap garantia ni suport. Si el sistema està malmès o una característica deixa de funcionar correctament, haureu de recuperar una còpia de seguretat per vosaltres mateixos.</b>

en: <p class= "mrgn_lft_15px">Select fields to show</p>
ca: <p class="mrgn_lft_15px">Seleccioneu els camps que voleu mostrar</p>

en: <p class="mrgn_lft_15px">Select fields to show</p>
ca: <p class="mrgn_lft_15px">Seleccioneu els camps que voleu mostrar</p>

en: <p>Type</p>
ca: <p>Tipus</p>

en: <strong cstyle="font-size: 11pt">License exceeded</strong> <br><br> This license allows %d agents and you have %d agents configured.
ca: <strong cstyle="font-size: 11pt">S'ha excedit la llicència</strong> <br><br> Aquesta llicència permet %d als agents i teniu agents %d configurats.

en: <strong style="font-size: 11pt">License exceeded</strong> <br><br> This license allows %d agents and you have %d agents configured.
ca: <strong style="font-size: 11pt">S'ha excedit la llicència</strong> <br><br> Aquesta llicència permet %d als agents i teniu agents %d configurats.

en: <strong style="font-size: 11pt">License exceeded</strong> <br><br> This license allows %d modules and you have %d modules configured.
ca: <strong style="font-size: 11pt">S'ha excedit la llicència</strong> <br><br> Aquesta llicència permet %d mòduls i teniu %d mòduls configurats.

en: <strong style="font-size: 11pt">Metaconsole unreached</strong> <br><br> This node has a metaconsole license and cannot contact with the metaconsole.
ca: <strong style="font-size: 11pt">Metaconsole sense restaurar</strong> <br><br> Aquest node té una llicència de metaconsole i no pot contactar amb el metaconsole.

en: <strong style="font-size: 11pt">This license has expired.</strong> <br><br>You can not get updates until you renew the license.
ca: <strong style="font-size: 11pt"> Aquesta llicència ha caducat. </ strong> Secció No es pot obtenir actualitzacions fins que renovi la llicència.

en: <strong style="font-size: 11pt">This license is outside of support.</strong> <br><br>This %s installation will continue working normally and without limitations, but without support or updates.
ca: <strong style="font-size: 11pt">Aquesta llicència està fora de servei.</strong> <br><br>Aquesta %s instal·lació continuarà funcionant amb normalitat i sense limitacions, però sense suport ni actualitzacions.

en: >=
ca: > =

en: A cluster is a group of devices that provide the same service in high availability.
ca: Un clúster és un grup de dispositius que proporcionen el mateix servei en alta disponibilitat.

en: A file collection is a group of files (e.g. scripts or executables) which are 
    		automatically copied to a specific directory of the agent (under Windows or UNIX). The file collections allow to be propagated
    		 along with the policies in order to be used by a group of agents, using a 'package' of scripts and modules which use them.
    		First we learn how to use the file collections in the agent's view, how to conduct it manually, agent by agent, without using collections,
    		 and how to do the same thing by using policies.Our first task is to arrange a compilation of files. In order to do this, please go to the agent's 
    		 administrator. Subsequently, we're going to see a 'sub option' called 'Collections'. Please click on it in order to create a new collection as we can see on 
    		 the picture below.
ca: Una col·lecció de fitxers és un grup de fitxers (per exemple, scripts o executables) que són 
    		copia automàticament a un directori específic de l'agent (a Windows o UNIX). Les col·leccions de fitxers permeten propagar-se
    		 juntament amb les polítiques per ser utilitzades per un grup d'agents, utilitzant un "paquet" d'scripts i mòduls que les utilitzen.
    		En primer lloc, aprenem a utilitzar les col·leccions d'arxius en la visió de l'agent, com dur-lo a terme manualment, agent per agent, sense utilitzar col·leccions,
    		 I com fer el mateix mitjançant l'ús de polítiques. La nostra primera tasca és organitzar una compilació d'arxius. Per fer-ho, si us plau, aneu a l'agent 
    		 administrador. Posteriorment, veurem una "sub opció" anomenada "Col·leccions". Feu-hi clic per crear una nova col·lecció tal com podem veure a 
    		 la imatge de sota.

en: A long interval description is for example 10 hours, 20 minutes 33 secondsâ, a short one is 10h 20m 33s
ca: Una descripció d'interval llarg és per exemple 10 hores, 20 minuts 33 segons, una curta és de 10h 20m 33s

en: A maximum of %s event custom responses can be selected
ca: Es poden seleccionar un màxim de %s respostes personalitzades de l'esdeveniment

en: A node is already being synchronized, please wait until process finish.
ca: Ja s'està sincronitzant un node, espereu-vos fins que acabi el procés.

en: A policy with agents cannot be deleted. Purge it first
ca: Una política amb els agents no es pot eliminar. Purgar primer

en: A private code has been generated
ca: S'ha generat un codi privat

en: A scheduled downtime is going to be executed from %s to %s. Some monitoring data won't be available while downtime is taking place.
ca: S'executarà un temps d'inactivitat programat de %s a %s. Algunes dades de supervisió no estaran disponibles mentre s'està duent a terme el temps d'inactivitat.

en: A scheduled downtime is running. Some monitoring data won't be available while downtime is taking place.
ca: S'està executant un temps d'inactivitat planificat. Algunes dades de supervisió no estaran disponibles mentre s'està duent a terme el temps d'inactivitat.

en: A service is a way to group your IT resources based on their functionalities. 
    						A service could be e.g. your official website, your CRM system, your support application, or even your printers.
    						 Services are logical groups which can include hosts, routers, switches, firewalls, CRMs, ERPs, websites and numerous other services. 
    						 By the following example, you're able to see more clearly what a service is:
    							A chip manufacturer sells computers by its website all around the world. 
    							His company consists of three big departments: A management, an on-line shop and support.
ca: Un servei és una manera d'agrupar els teus recursos de TI en funció de les seves funcionalitats. 
    						Un servei podria ser, per exemple, el vostre lloc web oficial, el vostre sistema CRM, la vostra aplicació de suport o fins i tot les vostres impressores.
    						 Els serveis són grups lògics que poden incloure amfitrions, encaminadors, interruptors, tallafocs, CRMs, ERPs, llocs web i molts altres serveis. 
    						 Amb el següent exemple, podeu veure més clarament què és un servei:
    							Un fabricant de xips ven ordinadors pel seu lloc web a tot el món. 
    							La seva empresa consta de tres grans departaments: una direcció, una botiga on-line i suport.

en: AA is a cluster where all members are working. In AP cluster only master member is working
ca: AA és un clúster on tots els membres estan treballant. En el clúster AP només hi treballa un membre mestre

en: ACK Timestamp
ca: Timestamp ACK

en: ACL element is added successfully
ca: L'element ACL s'ha afegit correctament

en: ACL element was deleted successfully
ca: L'element ACL s'ha suprimit correctament

en: ACL module tags for the modules in this agent
ca: Etiquetes de mòdul ACL per als mòduls d'aquest agent

en: ACL users for this agent
ca: Usuaris d'ACL per a aquest agent

en: AD Groups
ca: Grups d'anuncis

en: ALERT
ca: ALERTAR

en: ALERT FIRED
ca: ALERTA DISPARADA

en: ALL
ca: TOTS

en: API Hostname
ca: Nom de l'amfitrió de l'API

en: API Password
ca: Contrasenya API

en: API checker
ca: API corrector

en: API password
ca: API contrasenya

en: API request failed. Please check Integria IMS' access credentials in Pandora setup.
ca: No s'ha pogut sol·licitar l'API. Comproveu les credencials d'accés d'Integria IMS a la configuració de Pandora.

en: AVG. Value
ca: AVG. Valor

en: AWS View
ca: Visualització AWS

en: AWS credentials not validated.
ca: Les credencials AWS no estan validades.

en: Abort the action of set relationship
ca: Cancel·lar l'acció d'establir una relació

en: Abort the interface relationship
ca: Cancel·la la relació d'interfície

en: About minor release update
ca: Quant a l'actualització de la versió menor

en: Accept insecure certificates
ca: Acceptar certificats insegurs

en: Access Help
ca: Ajuda de l'Accés

en: Access key ID
ca: ID de clau d'accés

en: Access to modules can be configured by a tagging system.
    								Tags are configured on the system and are assigned to the chosen modules.
    								A user's access can therefore be restricted to modules with certain tags.
ca: L'accés als mòduls es pot configurar mitjançant un sistema d'etiquetatge.
    								Les etiquetes estan configurades en el sistema i s'assignen als mòduls escollits.
    								Per tant, l'accés d'un usuari es pot restringir a mòduls amb certes etiquetes.

en: Access to this page is restricted
ca: L'accés a aquesta pàgina està restringit

en: Access to this page is restricted to authorized users SAML only, please contact system administrator if you need assistance.
ca: L'accés a aquesta pàgina està restringit només als usuaris autoritzats SAML, poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema si necessiteu ajuda.

en: Access to this page is restricted to authorized users only, please contact system administrator if you need assistance.
ca: L'accés a aquesta pàgina està restringit només als usuaris autoritzats, poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema si necessiteu ajuda.

en: Access to this page is restricted to authorized users only, please contact system administrator if you need assistance. <br/> <br/>
    			Please know that all attempts to access this page are recorded in security logs of Pandora System Database
ca: L'accés a aquesta pàgina està restringit només als usuaris autoritzats, poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema si necessiteu ajuda. <br/> <br/>Si us plau, sàpiguen que tots els intents d'accedir a aquesta pàgina es registren en registres de seguretat de la base de dades del sistema pandora

en: Access to this page is restricted to authorized users only, please contact system administrator if you need assistance. <br> <br>
        Please know that all attempts to access this page are recorded in security logs of %s System Database.
ca: L'accés a aquesta pàgina està restringit només als usuaris autoritzats, poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema si necessiteu ajuda. <br> <br>Tingueu en compte que tots els intents d'accedir a aquesta pàgina es registren als registres de seguretat de la base de %s dades del sistema.

en: Access to this page is restricted to authorized users only, please contact your system administrator if you should need help.
ca: L'accés a aquesta pàgina està restringit només als usuaris autoritzats, poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema si necessiteu ajuda.

en: Account
ca: Compte

en: Account ID
ca: ID Compte

en: Account ID.
ca: ID del compte.

en: Account disconnected
ca: Compte desconnectat

en: Acknowledged by
ca: Reconegut per

en: Action
ca: Acci&oacute;

en: Action (get or set)
ca: Acció (get o set)

en: Action already scheduled
ca: Acció ja planificada

en: Action fields
ca: Camps d'acció

en: Action has been set for %d agents.
ca: S'ha establert una acció per als agents %d.

en: Action in progress
ca: Acció en curs

en: Action recovery fields
ca: Camps de recuperació d'acció

en: Action: get Operation: module_last_value id: 63
ca: Acció: obtenir Operació: module_last_value id: 63

en: Actions
ca: Accions

en: Actions Triggered
ca: Accions activades

en: Activate Log Collector
ca: Activar Log Collector

en: Activate Metaconsole
ca: Activar Metaconsola

en: Activate license
ca: Activa la llicència

en: Activate reset password
ca: Activa la contrasenya de reinicialització

en: Activating node
ca: S'està activant el node

en: Active
ca: Actiu

en: Active - Active
ca: Actiu - Actiu

en: Active - Pasive
ca: Actiu - Pasive

en: Active Counters
ca: Comptadors actius

en: Active and historical database cannot be the same.
ca: La base de dades activa i històrica no pot ser la mateixa.

en: Active db only
ca: Només db actiu

en: Active directory
ca: Directori d'Active

en: Active directory port
ca: Port de directori d'Active

en: Active directory server
ca: Servidor de directori d'Active

en: Active events history
ca: Història esdeveniments Actiu

en: Active filter
ca: Filtre actiu

en: Active filters
ca: Filtres actius

en: Active incident on this agent
ca: Incidència activa en aquest agent

en: Active incidents
ca: Incidents actius

en: Active incidents, with comments
ca: Incidents actius, amb comentaris

en: Active to historical settings
ca: Actiu a la configuració històrica

en: Active-Active
ca: Actiu actiu

en: Active-Passive
ca: Actiu-passiu

en: Actual status
ca: Estat real

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Actions
ca: Afegeix accions

en: Add Cell
ca: Afegeix una cel·la

en: Add Credential Box
ca: Afegeix un quadre de credencials

en: Add Map connection
ca: Afegeix connexió Map

en: Add Module:
ca: Afegiu mòdul:

en: Add a interface link
ca: Afegir un enllaç d'interfície

en: Add a macro oid
ca: Afegeix un oid de macro

en: Add action
ca: Afegeix acció

en: Add action
ca: Afegeix una acció

en: Add agent
ca: Afegeix agent

en: Add agent node
ca: Afegeix un node d'agent

en: Add agent node (filter by group)
ca: Afegeix un node d'agent (filtre per grup)

en: Add agents
ca: Afegeix agents

en: Add agents to destination server
ca: Afegir els agents al servidor de destinació

en: Add agents to policy
ca: Afegir als agents a la política

en: Add agents to template
ca: Afegir als agents a la plantilla

en: Add alert
ca: Afegir Alerta

en: Add attachment
ca: Afegir adjunt

en: Add average series
ca: Afegeix una sèrie mitjana

en: Add by default
ca: Afegeix per defecte

en: Add check
ca: Afegir comprovar

en: Add comment
ca: Afegir comentari

en: Add comments
ca: Afegir comentaris

en: Add components
ca: Afegeix components

en: Add custom field match
ca: Afegeix una coincidència de camp personalitzada

en: Add custom module unit
ca: Afegeix una unitat de mòdul personalitzada

en: Add element
ca: Afegeix element

en: Add elements
ca: Afegeix elements

en: Add extra action
ca: Afegeix una acció addicional

en: Add fictional node
ca: Afegeix un node fictici

en: Add fictional point
ca: Afegir un punt de ficció

en: Add field
ca: Afegir  camp

en: Add fields to select
ca: Afegeix camps per seleccionar

en: Add file
ca: Afegeix fitxer

en: Add filter
ca: Afegir filtre

en: Add general monitoring for all selected interfaces
ca: Afegeix un seguiment general per a totes les interfícies seleccionades

en: Add groups
ca: Afegeix grups

en: Add groups to policy
ca: Afegeix grups a la norma

en: Add interface link
ca: Afegeix un enllaç d'interfície

en: Add item
ca: Afegir exemplar

en: Add key
ca: Afegeix una clau

en: Add log source
ca: Afegeix l'origen del registre

en: Add macro
ca: Afegir macro

en: Add module
ca: Afegeix mòdul

en: Add module to average operation
ca: Afegeix mòdul a la mitjana d'operació

en: Add module to operation as add
ca: Afegiu mòdul per al funcionament com a complement

en: Add module to operations as deduct
ca: Afegeix mòdul per a operacions com la deducció

en: Add module to operations as divide
ca: Afegeix mòdul per a operacions com a divisió

en: Add module to operations as multiplicate
ca: Afegeix mòdul per a operacions com multiplicades

en: Add modules
ca: Afegir mòduls

en: Add monitors
ca: Afegeix monitors

en: Add network to Vlan
ca: Afegeix xarxa a Vlan

en: Add network to supernet
ca: Afegeix xarxa a la superxarxa

en: Add networks in custom range
ca: Afegir xarxes a l'interval personalitzat

en: Add new ACL element to profile
ca: Afegeix nou element ACL al perfil

en: Add new Software agent
ca: Afegeix un agent de programari nou

en: Add new capture model
ca: Afegeix un nou model de captura

en: Add new configuration definition
ca: Afegeix una definició de configuració nova

en: Add new custom command
ca: Afegeix una ordre personalitzada nova

en: Add new custom value to intervals
ca: Escriure un valor personalitzat a intervals

en: Add new job
ca: Afegeix nou treball

en: Add new node
ca: Afegeix un node nou

en: Add new permissions
ca: Afegeix permisos nous

en: Add new range
ca: Afegeix un interval nou

en: Add new rule
ca: Afegeix una norma nova

en: Add new software
ca: Afegeix programari nou

en: Add new target
ca: Afegeix una destinació nova

en: Add node
ca: Afegeix un node

en: Add policy
ca: Afegir polítiques

en: Add relationship
ca: Afegeix una relació

en: Add rule
ca: Afegir regla

en: Add secondary groups
ca: Afegir grups secundaris

en: Add selected
ca: Afegir seleccionats

en: Add selected modules to agent
ca: Afegir mòduls seleccionats a l'agent

en: Add summatory series
ca: Afegeix sèries summatoris

en: Add tags to module
ca: Afegeix etiquetes al mòdul

en: Add target
ca: Afegeix una destinació

en: Add the custom post process
ca: Afegeix el procés de publicació personalitzat

en: Add those networks from the top selector that belong to the range specified herein. (e.g.: 192.168.30.0/24)
ca: Afegiu aquestes xarxes des del selector superior que pertanyen a l'interval especificat aquí. (per exemple: 192.168.30.0/24)

en: Add to apply queue
ca: Afegir a aplicar cua

en: Add to apply queue only for database
ca: Afegir a aplicar cua només per a base de dades

en: Add to delete queue
ca: Afegir a eliminar cues

en: Add users
ca: Afegeix usuaris

en: Add widget
ca: Afegeix el teu currículum

en: Added
ca: Addicional

en: Added action successfuly
ca: Va afegir acció reeixidament

en: Adding `_address_` macro will use agent's IP when perform the execution
ca: Si afegiu la macro "_address_" s'utilitzarà la IP de l'agent quan realitzeu l'execució

en: Adding modules in progress
ca: S'estan afegint mòduls en curs

en: Address
ca: Adreça

en: Address / Masks
ca: Adreça / Màscares

en: Address field is empty
ca: El camp Adreça és buit

en: Addresses
ca: Adreces

en: Addresses view
ca: Visualització d'adreces

en: Admin
ca: Administració

en: Admin LDAP login
ca: Inici de sessió LDAP d'administració

en: Admin LDAP password
ca: Contrasenya LDAP d'administració

en: Admin tools
ca: Eines d'administració

en: Administration
ca: Administració

en: Administration events
ca: Esdeveniments d'administració

en: Administration view
ca: Visualització de l'administració

en: Administrator
ca: Administrador

en: Adopted
ca: Adoptat

en: Adresses
ca: Adreces

en: Advance Options
ca: Opcions avançades

en: Advance Reporting
ca: Informes avançats

en: Advance options
ca: Opcions avançades

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Config AD
ca: AD de configuració avançada

en: Advanced Options
ca: Opcions Avançades

en: Advanced Permisions AD
ca: Anunci de permisions avançades

en: Advanced Permissions LDAP
ca: Permisos avançats LDAP

en: Advanced configuration
ca: Configuració avançada

en: Advanced editor
ca: Editor avançat

en: Advanced fields
ca: Camps avançats

en: Advanced information
ca: Informació avançada

en: Advanced module configuration
ca: Configuració avançada del mòdul

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Advanced options Dynamic Threshold
ca: Llindar dinàmic d'opcions avançades

en: Advices
ca: Consells

en: Africa
ca: Àfrica

en: Agent "%s" with md5 file "%s"
ca: Agent "%s" amb arxiu md5 "%s"

en: Agent %s duplicated.
ca: L'agent %s duplicat.

en: Agent - Module
ca: Agent - Mòdul

en: Agent API
ca: API de l'agent

en: Agent Autoconfiguration Information
ca: Informació de configuració automàtica de l'agent

en: Agent Custom Fields Information
ca: Informació de camps personalitzats de l'agent

en: Agent Failover
ca: Error de l'agent

en: Agent ID
ca: ID de l'assessor/a

en: Agent Management
ca: Gestió d'agents

en: Agent Module
ca: Mòdul Agent

en: Agent Name
ca: Nom de l'assessor/a

en: Agent OS filter
ca: Filtre del sistema operatiu de l'agent

en: Agent Status
ca: Estat de l'agent

en: Agent Version
ca: Versi&oacute; de l'agent

en: Agent WUX transaction
ca: Transacció WUX de l'agent

en: Agent Wizard
ca: Auxiliar d'agents

en: Agent access rate (24h)
ca: Accessibilitat de l'agent (24h)

en: Agent access rate (Last 24h)
ca: Tarifa d'accés a l'agent (Últimes 24h)

en: Agent alert report
ca: Informe d'alerta de l'agent

en: Agent alerts action does not exist in target node
ca: L'acció d'avisos de l'agent no existeix al node de destinació

en: Agent alerts template does not exist in target node
ca: La plantilla d'avisos de l'agent no existeix al node de destinació

en: Agent alias
ca: Àlies d'agent

en: Agent alias, IP address, OS id, Interval, Group id, Description
ca: Àlies d'agent, adreça IP, ID del sistema operatiu, Interval, ID de grup, Descripció

en: Agent already exists in target node
ca: L'agent ja existeix al node de destinació

en: Agent autoconfiguration
ca: Configuració automàtica de l'agent

en: Agent autoconfiguration list
ca: Llista de configuració automàtica de l'agent

en: Agent browser id
ca: Navegador Agent Identificació

en: Agent cache
ca: Memòria cau de l'agent

en: Agent cannot be created due to the maximum agent limit for this group
ca: No es pot crear l'agent a causa del límit màxim d'agent per a aquest grup

en: Agent cannot be updated due to the maximum agent limit for this group
ca: L'agent no es pot actualitzar a causa del límit màxim d'agent d'aquest grup

en: Agent collections does not exist in target node
ca: Les col·leccions d'agents no existeixen al node de destinació

en: Agent configuration
ca: Configuraci&oacute; de l'agent

en: Agent configuration files updated
ca: Fitxers de configuració de l'agent actualitzats

en: Agent contact
ca: Contactar anunciant

en: Agent contact date passed it's ETA!.
ca: Data de contacte de l'agent que ha passat és ETA!.

en: Agent created
ca: Agent creat

en: Agent custom field
ca: Camp personalitzat de l'agent

en: Agent custom field filter
ca: Filtre de camp personalitzat de l'agent

en: Agent custom fields
ca: Camps personalitzats Agent

en: Agent data
ca: Dades de l'agent

en: Agent deployment
ca: Desplegament de l'agent

en: Agent detail
ca: Detalls de l'agent

en: Agent details
ca: Detalls de l'Agent

en: Agent event report
ca: Informe d'esdeveniments de l'agent

en: Agent fields
ca: Camps Agent

en: Agent godmode tab
ca: Fitxa GodMode Agent

en: Agent group
ca: Grup d'agents

en: Agent group does not exist in target node
ca: El grup d'agents no existeix al node de destinació

en: Agent group filter
ca: Filtre de grup d'agents

en: Agent has remote configuration
ca: L'agent té una configuració remota

en: Agent icon
ca: Agent icona

en: Agent icon group
ca: Grup d'icones de l'agent

en: Agent in scheduled downtime
ca: Agent en temps d'inactivitat programat

en: Agent info
ca: Informació Agent

en: Agent interval x %s
ca: Agent interval de x %s

en: Agent inventory does not exist in target node
ca: L'inventari d'agents no existeix al node de destinació

en: Agent is a %s %s
ca: L'agent és un %s %s

en: Agent management
ca: Agent de gestió

en: Agent manager
ca: Gerent d'Agent

en: Agent max value
ca: Valor màxim de l'agent

en: Agent min value
ca: Valor mínim de l'agent

en: Agent min values
ca: Valors mínims de l'agent

en: Agent module
ca: Mòdul d'agent

en: Agent module filter
ca: Filtre de mòduls d'agent

en: Agent module graph
ca: Gràfic del mòdul d'agent

en: Agent modules
ca: Mòduls de l'Agent

en: Agent name
ca: Nom de l'Agent

en: Agent operation tab
ca: Fitxa funcionament del agent

en: Agent plugins
ca: Plugins Agent

en: Agent plugins does not exist in target node
ca: Els connectors de l'agent no existeixen al node de destinació

en: Agent policies definitions does not match  with defined ones in target node
ca: Les definicions de polítiques d'agents no coincideixen amb les definides al node de destinació

en: Agent position
ca: Posició d'agent

en: Agent processed successfully
ca: L'agent s'ha processat correctament

en: Agent search
ca: Agent de recerca

en: Agent selected %d not found
ca: No s'ha trobat l'agent seleccionat %d

en: Agent size text
ca: Mida del text agent

en: Agent status
ca: Estat del agent

en: Agent status filter
ca: Filtre d'estat de l'agent

en: Agent succesfully deleted
ca: L'agent s'ha suprimit amb èxit

en: Agent successfully added
ca: Agent afegit correctament

en: Agent successfully added to layout
ca: Agent afegida a disposició

en: Agent successfully registered and uploaded
ca: L'agent s'ha registrat i carregat correctament

en: Agent successfully updated
ca: Agent actualitzat amb &egrave;xit

en: Agent to store data
ca: Agent per emmagatzemar dades

en: Agent updated.
ca: Agent actualitzat.

en: Agent version desired
ca: Versió de l'agent desitjada

en: Agent version filter
ca: Filtre de versió de l'agent

en: Agent version installed
ca: Versió de l'agent instal·lada

en: Agent version is required
ca: Es requereix la versió de l'agent

en: Agent without data
ca: Agent sense dades

en: Agent wizard
ca: Agent assistent

en: Agent/Module
ca: Agent/Mòdul

en: Agent/Module View
ca: Visualització de l'agent/mòdul

en: Agent/Modules
ca: Agent/Mòduls

en: Agent/module view
ca: Visualització de l'agent/mòdul

en: Agents available
ca: Agents disponibles

en: Agents by status
ca: Agents per estat

en: Agents cannot be updated (maybe there was no field to update)
ca: Els agents no es poden actualitzar (potser no hi ha cap camp per actualitzar)

en: Agents conf does not exists in target server.
ca: Agents conf no existeix al servidor de destinació.

en: Agents critical
ca: Agents crítics

en: Agents custom fields manager
ca: Agents de duana gerent camps

en: Agents defined in %s
ca: Agents definits en %s

en: Agents disable
ca: Agents desactivar

en: Agents do not exist in target server.
ca: Els agents no existeixen al servidor de destinació.

en: Agents found
ca: Els agents van trobar

en: Agents in Policy
ca: Els agents en la política

en: Agents in group: %s
ca: Agents del grup: %s

en: Agents inventory
ca: Inventari d'agents

en: Agents management
ca: Agents de gestió

en: Agents monitored
ca: Agents monitoritzats

en: Agents movement
ca: Moviment Agents

en: Agents not init
ca: Agents no init

en: Agents ok
ca: Agents d'acord

en: Agents operations
ca: Operacions d'Agents

en: Agents pending
ca: Agents pendents

en: Agents planned for this downtime
ca: Agents previstes per a aquest temps d'inactivitat

en: Agents reading
ca: Agents de lectura

en: Agents status
ca: Estatus dels agents

en: Agents successfully added to layout
ca: Agents agregat amb èxit a la disposició

en: Agents to apply
ca: Agents que s'apliquen

en: Agents to move
ca: Agents per moure's

en: Agents unknown
ca: Agents desconeguts

en: Agents updated successfully (%d)
ca: Els agents s'han actualitzat correctament (%d)

en: Agents warning
ca: Agents alertant

en: Agents with templates
ca: Els agents amb plantilles

en: Agents/Alerts
ca: Agents / Alertes

en: Agents/Alerts view
ca: Agents / Alertes veure

en: Agents/Modules
ca: Agents i moduls

en: Agents/Modules view
ca: Vista d'agents/moduls

en: Aggregate by
ca: Afegit per

en: Ago
ca: Fa

en: Agregate by %s
ca: Agregat per %s

en: Alert
ca: Alerta

en: Alert Actions
ca: Accions d'alerta

en: Alert Fired
ca: Avís disparat

en: Alert Report Agent
ca: Agent d'informe d'avisos

en: Alert Report Group
ca: Grup d'informes d'avisos

en: Alert Report Module
ca: Mòdul d'informe d'avisos

en: Alert SNMP control filter
ca: Alerta filtre de control de SNMP

en: Alert Template
ca: Alerta Plantilla

en: Alert Templates
ca: Plantilles d'alerta

en: Alert action
ca: Alerta d'Acció

en: Alert actions
ca: Les accions d'alerta

en: Alert and command group does not match
ca: El grup d'alertes i ordres no coincideix

en: Alert ceased
ca: Alerta acabada

en: Alert commands
ca: Ordres d'Alerta

en: Alert control filter
ca: Filtre de control d'Alerta

en: Alert correlation
ca: Correlació d'alerta

en: Alert could not be created
ca: No s'ha pogut crear l'avís

en: Alert created correctly
ca: L'avís s'ha creat correctament

en: Alert default values
ca: Valors per defecte d'alerta

en: Alert description
ca: Alerta Descripció

en: Alert detail
ca: Detalls de l'alerta

en: Alert details
ca: Detalls de l'alerta

en: Alert disabled
ca: Alerta deshabilitada

en: Alert events
ca: Esdeveniments d'alerta

en: Alert fired
ca: Alerta produ&iuml;da

en: Alert fired in module
ca: Alerta disparada al mòdul

en: Alert fired on agent
ca: Alerta disparada a l'agent

en: Alert groups
ca: Grups d'alerta

en: Alert level
ca: nivel d'alerta

en: Alert management
ca: Gestió d'alertes

en: Alert manual validation
ca: Validació manual d'alerta

en: Alert manually validated
ca: Alerta validat manualment

en: Alert name
ca: Nom de l'avís

en: Alert not fired
ca: Alert no produ&iuml;da

en: Alert not found.
ca: No s'ha trobat l'avís.

en: Alert overview
ca: Alerta visió

en: Alert recovered
ca: Alerta recuperada

en: Alert recovery
ca: Recuperació d'Alerta

en: Alert server
ca: Servidor d'avisos

en: Alert succesfully deleted
ca: L'avís s'ha suprimit correctament

en: Alert template
ca: Alerta plantilla

en: Alert template must be setted
ca: S'ha d'establir la plantilla d'avís

en: Alert templates
ca: Plantilles d'Alerta

en: Alert updated correctly
ca: Avís actualitzat correctament

en: Alert(s) fired
ca: Alerta(s) disparada

en: Alert(s) validated
ca: Alerta (s) validat

en: Alerts
ca: Alertes

en: Alerts editing
ca: Alertes d'edició

en: Alerts fields
ca: Camps d'avisos

en: Alerts fired
ca: Alertes activades

en: Alerts in module
ca: Alertes al mòdul

en: Alerts management
ca: Gestió d'alertes

en: Alerts operations
ca: Operacions Alertes

en: Alerts validated
ca: Alertes validades

en: Alerts view
ca: Veure les alertes

en: Alias
ca: Àlies

en: Alias as name
ca: Àlies com a nom

en: Alive
ca: Viu

en: Alive IPs
ca: IPs vius

en: All
ca: Tots

en: All (Enabled)
ca: Tots (Enabled)

en: All Monitors OK
ca: Tots el monitors OK

en: All agents processed correctly
ca: Tots els agents processats correctament

en: All alert actions needed are syncronized with target server.
ca: Totes les accions d'alerta necessàries estan sincronitzades amb el servidor de destinació.

en: All alert templates definitions needed are syncronized with target server.
ca: Totes les definicions de plantilles d'alerta necessàries estan sincronitzades amb el servidor de destinació.

en: All alerts
ca: Totes les alertes

en: All collections needed are syncronized with target server.
ca: Totes les col·leccions necessàries estan sincronitzades amb el servidor de destinació.

en: All commands defined line per line must success to consider command success
ca: Totes les ordres definides línia per línia han d'tenir èxit per considerar l'èxit de l'ordre

en: All commands defined line per line must success to execute main commands
ca: Totes les ordres definides línia per línia han d'tenir èxit per executar ordres principals

en: All company names used here are for identification purposes only. Use of these names, logos, and brands does not imply endorsement.
ca: Tots els noms d'empresa utilitzats aquí són només per a fins d'identificació. L'ús d'aquests noms, logotips i marques no implica aprovació.

en: All event
ca: Tots els esdeveniments

en: All events
ca: Tots els esdeveniments

en: All events.
ca: Tots els esdeveniments.

en: All fields required
ca: Tots els camps necessaris

en: All modules
ca: Tots els mòduls

en: All policies needed are synchronized with target server.
ca: Totes les polítiques necessàries se sincronitzen amb el servidor de destinació.

en: All policy agents added to delete queue
ca: Tots els agents de política afegeixen a eliminar col

en: All remote inventory definitions needed are syncronized with target server.
ca: Totes les definicions d'inventari remots necessàries estan sincronitzades amb el servidor de destinació.

en: All remote plugins needed are synchronized with target server.
ca: Tots els connectors remots necessaris se sincronitzen amb el servidor de destinació.

en: All servers down
ca: Tots els servidors a baix

en: All services names created will start with selected name.
ca: Tots els noms de serveis creats començaran amb el nom seleccionat.

en: All state changing
ca: Tot l'estat canvia

en: All systems
ca: Tots els sistemes

en: All templates deleted
ca: S'han suprimit totes les plantilles

en: All the modules that are using this plugin will be deleted
ca: Tots els mòduls que estan utilitzant aquest plugin s'eliminaran

en: All the policy agents will be deleted
ca: Tots els agents polítics s'eliminaran

en: All users
ca: Tots els usuaris

en: All words
ca: Totes les paraules

en: Allow create scheduled downtimes in the past
ca: Permet crear temps d'inactivitat planificats en el passat

en: AllowOverride is disabled
ca: AllowOverride està inhabilitat

en: Alphanumeric
ca: Alfanumèric

en: Already added
ca: Ja s'ha afegit

en: Already queued in %s
ca: Ja està a la cua a %s

en: Already working...
ca: Ja s'està treballant...

en: Also receive an email
ca: També rebre un correu electrònic

en: Altitude
ca: Altitud

en: Altitude:
ca: Altitud:

en: Always
ca: - Sempre en tinc.

en: Always show on top
ca: Mostra sempre a la part superior

en: Amazon RDS
ca: RDS d'Amazon

en: Amazon Web Services
ca: Serveis web d'Amazon

en: America
ca: amèriques

en: Amount events validated
ca: Esdeveniments Quantitat validats

en: Amount of memory swapped in from disk (kB/s)
ca: Quantitat de memòria intercanviada des del disc (kB/s)

en: Amount of memory swapped to disk (kB/s)
ca: Quantitat de memòria intercanviada al disc (kB/s)

en: Amount to show
ca: Quantitat per mostrar

en: An agent with the same name of the cluster will be created, as well a special service with the same name
ca: Es crearà un agent amb el mateix nom del clúster, així com un servei especial amb el mateix nom

en: An email has been sent to your email address
ca: S'ha enviat un correu electrònic a la vostra adreça de correu electrònic

en: An error has ocurred
ca: S'ha produït un error

en: An error occured exporting the data
ca: S'ha produït un error en exportar les dades

en: An error occurred stopping the scheduled downtime
ca: S'ha produït un error en aturar el temps d'inactivitat planificat

en: An error occurred while migrating the malformed scheduled downtimes
ca: S'ha produït un error en migrar els temps d'inactivitat planificats malformats

en: An error ocurred while reading a file.
ca: S'ha produït un error en llegir un fitxer.

en: An unhandled error occurs
ca: Es produeix un error no manejat

en: Analogic
ca: Analògic

en: Analyze connections
ca: Analitzar les connexions

en: Analyzing application...
ca: S'està analitzant l'aplicació...

en: And click the button.
ca: Feu clic al botó.

en: And only to finish it is clicking this button.
ca: I només per acabar-ho d'adndorar està fent clic en aquest botó.

en: And restart your pandora server to read again general configuration tokens.
ca: I reinicieu el servidor pandora per tornar a llegir fitxes de configuració general.

en: Another agent already exists with the same name
ca: Un altre agent ja existeix amb el mateix nom

en: Another module already exists with the same name
ca: Existeix altre modul amb el mateix nom

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any monitors aren't with this filter.
ca: Els monitors no estan amb aquest filtre.

en: Any status.
ca: Qualsevol estatus.

en: Any time.
ca: En qualsevol moment.

en: Any value below this number is discarted
ca: Qualsevol valor per sota d'aquest número està descartada

en: Any value over this number is discarted
ca: Qualsevol valor per sobre d'aquest número està descartada

en: Any word
ca: Qualsevol paraula

en: Api call: %s
ca: Trucada api: %s

en: Application
ca: Aplicació

en: Application secret
ca: Secret de sol·licitud

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Applied
ca: Aplicat

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply (database and files)
ca: Aplicar (base de dades i arxius)

en: Apply (only database)
ca: Aplicar (única base de dades)

en: Apply Filter
ca: Aplicar filtre

en: Apply MR
ca: Aplica el SR

en: Apply Policies
ca: Aplica les polítiques

en: Apply all queues
ca: Aplica totes les cues

en: Apply autoconfiguration rules
ca: Aplicar regles de configuració automàtica

en: Apply changes
ca: Aplicar canvis

en: Apply merge
ca: Aplica la combinació

en: Apply password policy to admin users
ca: Aplicar política de contrasenya per als usuaris administradors

en: Apply policies
ca: Aplicar polítiques

en: Apply rules on this server
ca: Aplica regles en aquest servidor

en: Apply template
ca: Aplica plantilla

en: Apply to
ca: Aplicar a

en: Applying
ca: Aplicar

en: Applying DB MR
ca: S'està aplicant DB MR

en: Applying MR %s
ca: Aplicació del %s

en: Applying file updates
ca: S'estan aplicant les actualitzacions de fitxers

en: Applying offline patches may make your console unusable, we recommend to completely backup your files before applying any patch.
ca: L'aplicació de pedaços fora de línia pot fer que la consola no es pugui utilitzar, us recomanem que feu una còpia de seguretat completa dels fitxers abans d'aplicar qualsevol pedaç.

en: Applying policy
ca: L'aplicació de la política

en: April
ca: Abril

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Arctic
ca: L'Àrtic

en: Are you installed the app yet?
ca: Ja estàs instal·lada l'app?

en: Are you introduced the code in the authenticator app yet?
ca: Ja has introduït el codi a l'aplicació authenticator?

en: Are you sure
ca: N'estàs segur

en: Are you sure delete script?
ca: Esteu segur que suprimiu l'script?

en: Are you sure to add many elements\nin visual map?
ca: Esteu segur afegir molts elements \cap mapa visual?

en: Are you sure to apply?
ca: Segur que s'aplicarà?

en: Are you sure to copy modules into policy?\n
ca: Esteu segur que copiar els mòduls en la política? \N

en: Are you sure to delete the items into the report?\n
ca: Esteu segur d'esborrar els elements en l'informe? \N

en: Are you sure to delete?
ca: Esteu segur que voleu suprimir?

en: Are you sure to re-apply?
ca: Segur que es tornaran a aplicar?

en: Are you sure to sort the items into the report?\n. This action change the sorting of items into data base.
ca: Esteu segur d'ordenar els elements a l'informe?\n. Aquesta acció canvia l'ordenació dels elements a la base de dades.

en: Are you sure you don't want to configure a base email?
ca: Esteu segur que no voleu configurar un correu electrònic base?

en: Are you sure you don't want to use update manager?
ca: Esteu segur que no voleu utilitzar el gestor d'actualitzacions?

en: Are you sure you want add module?
ca: Esteu segur que voleu afegir un mòdul?

en: Are you sure you want to activate the alert
ca: Esteu segur que voleu activar l'avís

en: Are you sure you want to cancel this tutorial?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar aquest tutorial?

en: Are you sure you want to delete this PEN?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest PEN?

en: Are you sure you want to disable the alert
ca: Esteu segur que voleu desactivar l'avís

en: Are you sure you want to enable the alert
ca: Esteu segur que voleu habilitar l'avís

en: Are you sure you want to perform this action?
ca: Esteu segur que voleu dur a terme aquesta acció?

en: Are you sure you want to standby the alert
ca: Esteu segurs que voleu mantenir l'alerta?

en: Are you sure you want to unlock this item?
ca: Esteu segur que voleu desbloquejar aquest element?

en: Are you sure?
ca: Est&aacute;s segur?

en: Are you sure? If the agent is on a policy, it will be removed from the policy.
ca: N'estàs segur? Si l'agent està en una política, serà eliminat de la política.

en: Are you sure? This group will also be deleted in all the nodes.
ca: N'estàs segur? Aquest grup també se suprimirà en tots els nodes.

en: Area
ca: Zona

en: Area graph
ca: Àrea gràfica

en: Area stack
ca: Pila d'àrea

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Asia
ca: Àsia

en: Aspect ratio
ca: Relació d'aspecte

en: Assign
ca: Assigna

en: Assign next free IP
ca: Assigna la següent IP gratuïta

en: Assigned node
ca: Node assignada

en: Associated Email direction to use later in alerts associated to Tags.
ca: Adreça de correu electrònic associada al seu ús posterior en les alertes associades a les etiquetes.

en: Associated phone number to use later in alerts associated to Tags.
ca: El número de telèfon associat al seu ús posterior en les alertes associades a les etiquetes.

en: At least one module in CRITICAL status
ca: Almenys un mòdul en estat CRITICAL

en: At least one module in WARNING status
ca: Almenys un mòdul en estat d'advertència

en: At least one module is in UKNOWN status
ca: Almenys un mòdul està en estat uknown

en: At least one server must be defined to run as master. Please, check documentation.
ca: S'ha de definir com a mínim un servidor per executar-se com a mestre. Si us plau, comproveu la documentació.

en: At the moment the checks is for MySQL/MariaDB.
ca: De moment, les comprovacions són per a MySQL/MariaDB.

en: Atlantic
ca: Atlàntic

en: Attached files
ca: Fitxers adjuntats

en: Attached to this email there's a CSV file of the logs
ca: Adjunt a aquest correu electrònic hi ha un fitxer CSV dels registres

en: Attached to this email there's a PDF file of the
ca: Adjunt a aquest correu electrònic hi ha un arxiu PDF de la

en: Attachment directory is not writable
ca: El directori adjunt no es pot escriure

en: Attachment directory is not writable by HTTP Server
ca: Directori d'adjunts no es pot escriure per HTTP Server

en: Attachment store
ca: Botiga Adjunt

en: Attachment store.
ca: Magatzem de fitxers adjunts.

en: Audit log enabled
ca: Registre d'auditoria habilitat

en: August
ca: Agost

en: Australia
ca: Austràlia

en: Auth Key:
ca: Clau d'auth:

en: Auth and not privacy method
ca: Autenticació i no el mètode privacitat

en: Auth and privacy method
ca: Autenticació i el mètode privacitat

en: Auth error
ca: Error d'auth

en: Auth method
ca: Mètode d'autenticació

en: Auth password
ca: identificar password

en: Auth token
ca: Aut símbol

en: Auth user
ca: Identificar usuari

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication code
ca: Codi d'autenticació

en: Authentication error
ca: Error d'autenticació

en: Authentication failure (4)
ca: Fallada d'autenticació (4)

en: Authentication method
ca: Mètode d'autenticació

en: Authenticator code
ca: Codi d'autenticador

en: Author
ca: Autor

en: Authsource name, e.g. 'example-userpass'
ca: Nom d'authsource, per exemple, 'exemple-userpass'

en: Auto adjust to screen in fullscreen
ca: Ajusta automàticament a la pantalla a pantalla completa

en: Auto discover known hardware
ca: Descobreix automàticament el maquinari conegut

en: Auto enable node access
ca: Habilita automàticament l'accés al node

en: Auto login (hash) password
ca: Acte login (hash) contrasenya

en: Autoconfiguration
ca: Configuració automàtica

en: Autocreate
ca: Autocreat

en: Autocreate blacklist
ca: Autocreate llista negra

en: Autocreate group
ca: Grup autocreat

en: Autocreate group force
ca: Força de grup autocreada

en: Autocreate profile
ca: Autocreate perfil

en: Autocreate profile group
ca: Autocreate grup de perfils

en: Autocreate profile tags
ca: Autocrea les etiquetes de perfil

en: Autocreate remote users
ca: Autocreate usuaris remots

en: Autodisable mode
ca: Mode autodissenyable

en: Autohidden menu
ca: Menú Autohidden

en: Automated %s report for user defined report
ca: Informe de %s automatitzat per a l'informe definit per l'usuari

en: Automatic check for updates
ca: Comprovació automàtica d'actualitzacions

en: Automatic combined Graph
ca: Gràfic combinat automàtic

en: Automatic combined graph
ca: Gràfic combinat automàtic

en: Automatic partition of big tables.
ca: Partició automàtica de taules grans.

en: Automatically assigned no hierarchy
ca: No s'ha assignat automàticament cap jerarquia

en: Automatically create partitions on specific database IDB files (tagente_datos, tagente_datos_string, tevento). Monthly partitions.
ca: Crea automàticament particions en fitxers de BID de base de dades específics (tagente_datos, tagente_datos_string, tevento). Particions mensuals.

en: Automatically hide submenu
ca: Amaga automàticament el submenú

en: Autoprovision server
ca: Servidor de prosprovisionat automàtica

en: Autorefresh
ca: Autorefresc

en: Autovalidated
ca: Autovalidat

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Availability Graph S.L.A.
ca: Disponibilitat Gràfic S.L.A.

en: Availability graph
ca: Gràfic de disponibilitat

en: Availability item created from wizard.
ca: Element de disponibilitat creat a partir de l'auxiliar.

en: Available
ca: Disponible

en: Available %
ca: % disponible

en: Available Real/Physical Memory Space on the host
ca: Espai de memòria real/física disponible a l'amfitrió

en: Available Swap Space on the host
ca: Espai d'intercanvi disponible a l'amfitrió

en: Available agents
ca: Agents disponibles

en: Available items
ca: Elements disponibles

en: Available modules
ca: Mòduls disponibles

en: Available modules:
ca: Mòduls disponibles:

en: Available targets
ca: Objectius disponibles

en: Average
ca: Mitjana

en: Average Value
ca: Valor Mitjana

en: Average bits per second
ca: Mitjana de bits per segon

en: Average bytes per packet
ca: Mitjana de bytes per paquet

en: Average packets per second
ca: Mitjana de paquets per segon

en: Average per hour/day
ca: Mitjana per hora/dia

en: Average series
ca: Mitjana de sèries

en: Average time of SAPGUI response
ca: Temps mitjà de resposta SAPGUI

en: Average value
ca: Valor mitjà

en: Avg
ca: Mitjana

en: Avg Value
ca: Valor mitjà

en: Avg only
ca: Només avg

en: Avg value
ca: Valor mitjà

en: Avg, max & min
ca: Avg, màx. i min

en: Avg.
ca: Mitjana.

en: Avg. Delay(sec)/Modules delayed
ca: Retard mitjà(seg)/Mòduls retardats

en: Avg. value
ca: Valor mitjà

en: Aws
ca: Tendals

en: Azure
ca: Atzur

en: Babel Enterprise host
ca: Babel Enterprise amfitrió

en: Back
ca: Enrere

en: Back to dashboards list
ca: Tornar a la llista d'escriptoris digitals

en: Back to file explorer
ca: Back to File Explorer

en: Back to login
ca: Tornar a l'inici

en: Back to normal mode
ca: Tornar al modo normal

en: Background
ca: Característiques

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background preview
ca: Visualització prèvia en segon pla

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Backup Pandora database
ca: Còpia de seguretat de base de dades de Pandora

en: Backup latest
ca: Còpia de seguretat més recent

en: Backup latest config?
ca: Còpia de seguretat de l'última config?

en: Backups list
ca: Llista de còpies de seguretat

en: Bad
ca: Dolent

en: Bad defined homedir
ca: Homedir mal definit

en: Bad defined homeurl or homeurl_static
ca: Homeurl o homeurl_static mal definits

en: Bad permission for include/config.php
ca: Permís dolent per include / config.php

en: Bad update the container
ca: Actualitza malament el contenidor

en: Bad update the graph
ca: Mala actualitzar la gràfica

en: Bars Graph
ca: Gràfic de barres

en: Bars graph
ca: Gràfic de barres

en: Base options
ca: Opcions bàsiques

en: Basic
ca: Bàsic

en: Basic TCP Port Scan
ca: Escaneig de ports TCP bàsic

en: Basic TCP Scan on %s
ca: Exploració TCP bàsica a %s

en: Basic chart
ca: Gràfic bàsic

en: Basic configuration
ca: Configuració bàsica

en: Batch statistics period (secs)
ca: Període estadístiques lots (segons)

en: Be aware that group synchronization can change the group configuration of the node
ca: Tingueu en compte que la sincronització de grups pot canviar la configuració de grup del node

en: Be warned if something is wrong, create an alert on the module
ca: Avisa't si alguna cosa va malament, crea una alerta al mòdul

en: Before continue, you should create a new entry into the authenticator app
ca: Abans de continuar, heu de crear una entrada nova a l'aplicació authenticator

en: Begin date
ca: Data inici

en: Begin time
ca: Hora d'inici

en: Behaviour configuration
ca: Configuració del comportament

en: Besides receiving and processing data to monitor systems or applications,
    			you're also required to monitor possible incidents which might take place on these subsystems within the system's monitoring process.
    			For it, the %s team has designed an incident manager from which any user is able to open incidents,
    			that explain what's happened on the network, and update them with comments and files, at any time, in case there is a need to do so.
    			This system allows users to work as a team, along with different roles and work-flow systems which allow an incident to be
    			moved from one group to another, and members from different groups and different people could work on the same incident, sharing information and files.
ca: A més de rebre i tractar dades per al seguiment de sistemes o aplicacions,
    			També heu de supervisar possibles incidències que puguin tenir lloc en aquests subsistemes dins del procés de supervisió del sistema.
    			Per a això, l'equip %s ha dissenyat un gestor d'incidències des del qual qualsevol usuari pot obrir incidències,
    			que expliquin el que ha passat a la xarxa, i actualitzar-los amb comentaris i arxius, en qualsevol moment, per si cal fer-ho.
    			Aquest sistema permet als usuaris treballar en equip, juntament amb diferents rols i sistemes de flux de treball que permeten una incidència
    			Es van traslladar d'un grup a un altre, i membres de diferents grups i persones diferents podien treballar en el mateix incident, compartint informació i arxius.

en: Best regards, Pandora FMS
ca: Les millors felicitacions, Pandora FMS

en: Big
ca: Gran

en: Big Operation Step to purge old data
ca: Gran operació pas per purgar dades antigues

en: Big Operatiopn Step to purge old data
ca: Gran Operacióiopn Step per purgar dades antigues

en: Bind address
ca: Adreça d'enllaç

en: Bind port
ca: Port d'enllaç

en: Bit mask
ca: Màscara de bits

en: Black
ca: Negre

en: Blank
ca: Buit

en: Block
ca: Blocat

en: Block Mode
ca: Mode de bloc

en: Block size for pagination
ca: Tamany del bloc per la paginaci&oacute;

en: Block successfully deleted
ca: Bloca la supressió correctament

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Blue cell when the module group and agent have all modules in not init status.
ca: Cel · lular blau quan el grup de mòduls i l'agent tenen tots els mòduls en l'estat no init.

en: Board
ca: Escriptori

en: Boolean
ca: Booleà

en: Border Width
ca: Ample de Vora

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Border width
ca: Ample de la vora

en: Both %s servers must be in the same version
ca: Els dos servidors %s han d'estar en la mateixa versió.

en: Both 'name' and 'value' must be defined to filter. Ignored otherwise.
ca: Tant el "nom" com el "valor" s'han de definir per filtrar. Ignorat d'una altra manera.

en: Bottom
ca: Fons

en: Box
ca: Caixa

en: Broadcast address
ca: Adreça de difusió

en: Browse
ca: Navegar

en: Browse it
ca: Navega-hi

en: Browser
ca: Navegador

en: Browser not compatible.
ca: El navegador no és compatible.

en: Bubble
ca: Bombolla

en: Bucket monitoring
ca: Monitorització de cubs

en: Build
ca: Munta

en: Builder
ca: Constructor

en: Builder OS
ca: Constructor US

en: Builder alert
ca: Generador d'alerta

en: Builder visual console
ca: Consola visual Builder

en: Bulk Satellite modules edit
ca: Edició de mòduls per satèl·lit massiu

en: Bulk agent delete
ca: Supressió massiva de l'agent

en: Bulk agent edit
ca: Edició massiva d'agents

en: Bulk alert SNMP delete
ca: Supressió de l'SNMP d'avís massiu

en: Bulk alert SNMP edit
ca: Edició de l'SNMP d'alerta massiva

en: Bulk alert actions add
ca: Afegeix accions d'alerta massiva

en: Bulk alert actions delete
ca: Suprimeix les accions d'alerta massiva

en: Bulk alert add
ca: Afegeix un avís massiu

en: Bulk alert delete
ca: Supressió massiva d'avisos

en: Bulk alert enable/disable
ca: Habilita o inhabilita l'avís massiu

en: Bulk alert setting standby
ca: Configuració d'alertes massives en espera

en: Bulk alerts policy add
ca: Afegeix una política d'alertes massives

en: Bulk alerts policy delete
ca: Suprimeix la norma d'avisos massius

en: Bulk creation
ca: Creació massiva

en: Bulk module copy
ca: Còpia massiva del mòdul

en: Bulk module delete
ca: Supressió massiva del mòdul

en: Bulk module edit
ca: Edició massiva del mòdul

en: Bulk modules policy add from agent
ca: Afegeix la norma de mòduls massius des de l'agent

en: Bulk modules policy edit
ca: Edició de la norma de mòduls massius

en: Bulk modules policy tags edit
ca: Editen les etiquetes de norma de mòduls massius

en: Bulk operations
ca: Operacions massives

en: Bulk plugin edit
ca: Edició massiva de connectors

en: Bulk profile add
ca: Afegeix un perfil massiu

en: Bulk profile delete
ca: Supressió massiva del perfil

en: Bulk service elements adition
ca: Adició d'elements de servei massius

en: Bulk service elements deletion
ca: Supressió massiva d'elements de servei

en: Bulk service elements edition
ca: Edició d'elements de servei massiu

en: Bulk service elements operations
ca: Operacions d'elements de servei massius

en: Bulk services creation
ca: Creació de serveis a granel

en: Bulk services deletion
ca: Supressió massiva de serveis

en: Bulk tags module policy edit
ca: Edició de la norma de mòdul d'etiquetes massives

en: Bullet chart
ca: Gràfic de pics

en: By agent
ca: Per agent

en: By agent
ca: Per agent

en: By agent name
ca: Per nom d'agent

en: By changing historical database target, the new connection will be tested. If needed, database schema will be applied on your selected target. Information stored in previous configuration will be IGNORED, do you want to proceed?
ca: Canviant l'objectiu de la base de dades històrica, es provarà la nova connexió. Si cal, s'aplicarà l'esquema de la base de dades a la destinació seleccionada. S'ignorarà la informació emmagatzemada en configuració anterior, voleu continuar?

en: By critical elements
ca: Per elements crítics

en: By criticity
ca: Per criticitat

en: By criticity
ca: Per la crítica

en: By default
ca: Per defecte

en: By enabling historical database, target connection will be tested. If needed, database schema will be applied on your selected target, do you want to proceed?
ca: En habilitar la base de dades històrica, es provarà la connexió de destinació. Si cal, s'aplicarà l'esquema de la base de dades a la destinació seleccionada, voleu continuar?

en: By status weight
ca: Per pes de l'estat

en: By unifying databases all information across your infrastructure will be merged to gain integrity
ca: Unificant bases de dades tota la informació de la vostra infraestructura es fusionarà per obtenir integritat

en: By user validator
ca: Per usuari validador

en: By user validator
ca: Per validador d'usuaris

en: CIDR IP mask
ca: Màscara IP CIDR

en: CPU
ca: PROCESSADOR

en: CPU Usage
ca: Ús de la CPU

en: CPU performance summary
ca: Resum de rendiment de la CPU

en: CPU usage graphs
ca: Gràfics d'ús de cpu

en: CREATE CLOUD MONITORING DISCOVERY TASK
ca: CREA UNA TASCA DE DESCOBRIMENT DE MONITORITZACIÓ EN EL NÚVOL

en: CRITICAL
ca: CRÍTIC

en: CSV contains the statuses of every product file
ca: CSV conté els estats de cada fitxer de producte

en: CSV decimal separator
ca: Separador decimal CSV

en: CSV divider
ca: Divisor CSV

en: CSV file
ca: Fitxer CSV

en: CSV file is needed
ca: Es necessita un fitxer CSV

en: CSV format
ca: Format CSV

en: CSV group import
ca: Importació de grups CSV

en: CSV import group
ca: Grup d'importació CSV

en: Cache expiration
ca: Caducitat de la memòria cau

en: Calculate
ca: Calcular

en: Calculate continuous SLA
ca: Calcula el SLA continu

en: Calculate for custom intervals
ca: Calcula per a intervals personalitzats

en: Calculate fragmentation ratio
ca: Calcula la relació de fragmentació

en: Call
ca: Trucar

en: Call parameters
ca: Paràmetres de trucada

en: Can not create collection package.
ca: No es pot crear el paquet de col · lecció.

en: Can you up all servers. You go to terminal in linux and execute the next command: "sudo /etc/init.d/pandora_server restart". It's possible need introduce root pass.
ca: Es poden pujar tots els servidors? Aneu al terminal en linux i executeu la següent ordre: "sudo /etc/init.d/pandora_server reiniciar". És possible que s'introdueixi el pas arrel.

en: Can't be created export target: User and password must be filled with FTP mode
ca: No es pot crear objectiu d'exportació: L'usuari i la contrasenya ha de ser omplert amb la manera de FTP

en: Can't save agent (%s), module (%s) data xml.
ca: No es pot guardar agent ( %s ), mòdul ( %s ) de dades xml.

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel Configuration Window
ca: Cancel·la la finestra de configuració

en: Cancel registration:
ca: Cancel·la la inscripció:

en: Cancel zoom
ca: Cancel el zoom

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cannot
ca: No

en: Cannot be added to delete pending plugins.
ca: No acumulable a eliminar plugins pendents.

en: Cannot connect to %s instance.
ca: No es pot connectar a %s instància.

en: Cannot connect to node %d
ca: No es pot connectar amb %d de node

en: Cannot connect to node %s
ca: No es pot connectar amb %s de node

en: Cannot connect to the database, please check your database setup in the <b>include/config.php</b> file.<i><br/><br/>
    		Probably your database, hostname, user or password values are incorrect or
    		the database server is not running.
ca: No es pot connectar a la base de dades, comproveu la configuració de la base de dades al fitxer <b>include/config.php.</b><i><br/><br/>Probablement els valors de base de dades, nom d'amfitrió, usuari o contrasenya són incorrectes o
    		el servidor de la base de dades no s'està executant.</i>

en: Cannot connect with Metaconsole DB using current configuration.
ca: No es pot connectar amb metaconsole DB mitjançant la configuració actual.

en: Cannot connect with node to display the module data.
ca: No es pot connectar amb el node per visualitzar les dades del mòdul.

en: Cannot create "merge_backups" folder in attachment directory
ca: No es pot crear la carpeta "merge_backups" al directori adjunt

en: Cannot create a template without name
ca: No es pot crear una plantilla sense nom

en: Cannot create an unnamed rule.
ca: No es pot crear una norma sense nom.

en: Cannot create autoconfiguration from read only console, please create from metaconsole (centralized management)
ca: No es pot crear la configuració automàtica des de la consola només de lectura, si us plau, creeu a partir de metaconsole (gestió centralitzada)

en: Cannot create autoconfiguration in metaconsole
ca: No es pot crear la configuració automàtica a la metaconsole

en: Cannot create target dir [
ca: No es pot crear target dir [

en: Cannot create unnamed autoconfiguration
ca: No es pot crear una configuració automàtica sense nom

en: Cannot delete autoconfiguration
ca: No es pot suprimir la configuració automàtica

en: Cannot delete custom data <b>%s</b>.
ca: No es poden suprimir les dades personalitzades <b>%s</b> .

en: Cannot delete rule from autoconfiguration
ca: No es pot suprimir la norma de la configuració automàtica

en: Cannot find file
ca: No es troba fitxer

en: Cannot load INI file
ca: No es pot carregar el fitxer INI

en: Cannot load configuration variables from database. Please check your database setup in the
    			<b>include/config.php</b> file.<i><br><br>
    			Most likely your database schema has been created but there are is no data in it, you have a problem with the database access credentials or your schema is out of date.
    			<br><br>%s Console cannot find <i>include/config.php</i> or this file has invalid
    			permissions and HTTP server cannot read it. Please read documentation to fix this problem.</i>
ca: No es poden carregar les variables de configuració des de la base de dades. Comproveu la configuració de la base de dades a la
    			<b>inclou/config.php</b> fitxer.<i><br><br>El més probable és que s'hagi creat l'esquema de la base de dades, però no hi ha dades, teniu un problema amb les credencials d'accés a la base de dades o l'esquema no està actualitzat.<br><br>%s La consola no troba <i>include/config.php</i> o aquest fitxer no és vàlid
    			els permisos i el servidor HTTP no el poden llegir. Llegiu la documentació per solucionar aquest problema.</i>

en: Cannot load the visualmap
ca: No es pot carregar la visualmap

en: Cannot modify autoconfiguration from read only console, please create from metaconsole (centralized management)
ca: No es pot modificar la configuració automàtica des de la consola només de lectura, si us plau, creeu a partir de metaconsole (gestió centralitzada)

en: Cannot move uploaded file to %s.
ca: No es pot desplaçar el fitxer carregat a %s.

en: Cannot retrieve unlinked modules
ca: No es poden recuperar els mòduls no enllaçats

en: Cannot udpate autoconfiguration from read only console, please create from metaconsole (centralized management)
ca: No es pot udpate autoconfiguració des de la consola de lectura, si us plau, creeu a partir de metaconsole (gestió centralitzada)

en: Cannot update autoconfiguration
ca: No es pot actualitzar la configuració automàtica

en: Cannot update the recon database
ca: No es pot actualitzar la base de dades de recon

en: Capture regexp
ca: Captura regexp

en: Carriage Return
ca: Devolució de carruatges

en: Cascade Protection Services
ca: Serveis de protecció en cascada

en: Cascade protection
ca: Protecció Cascade

en: Cascade protection enabled
ca: Protecció en cascada habilitada

en: Cascade protection services
ca: Serveis de protecció en cascada

en: Case insensitive regular expression for agent alias. For example: Network.* will match with the following agent alias: network_agent1, NetworK CHECKS
ca: Expressió regular insensible per a l'agent àlies. Per exemple: Network.* coincidirà amb el següent àlies d'agent: network_agent1, Comprovacions network

en: Case insensitive regular expression for agent name. For example: Network* will match with the following agent names: network_agent1, NetworK CHECKS
ca: Cas insensible expressió regular per al nom de l'agent. Per exemple: Xarxa * coincidirà amb els següents noms d'agents: network_agent1, xecs de xarxa

en: Case insensitive regular expression for agent name. For example: Network.* will match with the following agent names: network_agent1, NetworK CHECKS
ca: Cas insensible expressió regular per al nom de l'agent. Per exemple:. Xarxa * coincidirà amb els següents noms d'agents: network_agent1, XECS DE XARXA

en: Case insensitive regular expression or string for module name. For example: .*usage.* will match: cpu_usage, vram usage.
ca: Expressió regular insensible de cas o cadena per al nom del mòdul. Per exemple: .*usage.* coincidirà amb: cpu_usage, ús de vram.

en: Case insensitive regular expression or string for module name. For example: if you use this field with "Module exact match" enabled then this field has to be fulfilled with the literally string of the module name, if not you can use a regular expression. Example: .*usage.* will match: cpu_usage, vram usage in matchine 1.
ca: Cas expressió regular insensible o cadena per al nom del mòdul. Per exemple: si s'utilitza aquest camp amb "coincidència exacta del mòdul " activat, aquest camp ha de complir amb la cadena literal del nom del mòdul, si no es pot utilitzar una expressió regular. Exemple: .. * Ús * coincidirà: cpu_usage, l'ús de VRAM a matchine 1.

en: Categories configuration
ca: Categories configuració

en: Category
ca: Categoria

en: Category management
ca: La gestió de categories

en: Category name
ca: Nom de la categoria

en: Caution: Do you want delete the map?
ca: Precaució: Vols eliminar el mapa?

en: Cell turns blue when the module is in 'not initialize' status
ca: La cel·la es torna blava quan el mòdul està en estat de "no inicialització"

en: Cell turns grey when the module is in 'not initialize' status
ca: La cel·la es torna grisa quan el mòdul està en estat de "no inicialització"

en: Cells
ca: Cèl·lules

en: Center
ca: Centre

en: Center Altitude
ca: Altitud Centre

en: Center Latitude
ca: Centre Latitud

en: Center Longitude
ca: Centre de Longitud

en: Centralised management
ca: Gestió centralitzada

en: Centralized management
ca: Gestió centralitzada

en: Centralized operation console
ca: Consola d'operació centralitzada

en: Centralized user in metaconsole
ca: Usuari centralitzat en metaconsole

en: Change
ca: posició

en: Change Status
ca: Canvia l'estat

en: Change every
ca: Canvia cada

en: Change in the map
ca: Canvi en el mapa

en: Change owner
ca: Canviar propietari

en: Change password
ca: Canviar la contrasenya

en: Change remote config encoding
ca: Canvia la codificació de configuració remota

en: Change status
ca: Canviar l'estat

en: Change timezone
ca: Canviar zona horària

en: Change to automatic mode
ca: Canvia al mode automàtic

en: Change to in progress status
ca: Canvia a l'estat del progrés

en: Change to manual mode
ca: Canvia al mode manual

en: Changes
ca: Canvis

en: Changes not saved.
ca: Canvis no desats.

en: Changes successfully saved.
ca: Els canvis s'han desat correctament.

en: Changes:
ca: Canvis:

en: Changing historical database target, schema will be recreated in new one, but old data will remain in previous node, unlinked from this console and not maintained, do you want to proceed?
ca: Canviant la destinació històrica de la base de dades, l'esquema es recrearà en un de nou, però les dades antigues romandran en el node anterior, sense parpellejar d'aquesta consola i no es mantindran, voleu continuar?

en: Chart fit to content
ca: Gràfic adequat al contingut

en: Chart type
ca: Tipus de gràfic

en: Charts configuration
ca: Configuració dels gràfics

en: Check
ca: Comprovar

en: Check ACL
ca: Comprova l'ACL

en: Check DB size
ca: Comprova la mida de la DB

en: Check Dynamic SLA or introduce a max and min SLA value
ca: Comproveu SLA dinàmic o introduïu un valor SLA màxim i min

en: Check Exec Server
ca: Comprova el servidor exec

en: Check Minor release, All nodes and metaconsole, do not have the same mr
ca: Comproveu l'alliberament menor, tots els nodes i metaconsoles, no tenen el mateix sr

en: Check code
ca: Comprova el codi

en: Check cron task
ca: Comprova la tasca cron

en: Check current packages, all nodes and metaconsole, are not in the same version
ca: Comproveu que els paquets actuals, tots els nodes i el metaconsole, no estiguin en la mateixa versió

en: Check engine uptime
ca: Comprova el temps d'activitat del motor

en: Check group is synchronized with target server.
ca: El grup de comprovació se sincronitza amb el servidor de destinació.

en: Check if the IP showed is the IP of your machine.
ca: Comproveu si la IP mostrada és la IP de la vostra màquina.

en: Check it if you want not show items without data
ca: Comproveu-ho si no voleu mostrar elements sense dades

en: Check it if you want to match module name literally
ca: Mira-t'ho si vol coincidir amb el nom del mòdul, literalment,

en: Check mail configuration
ca: Comprova la configuració del correu

en: Check target server ip address is set
ca: Comproveu que l'adreça IP del servidor de destinació està establerta

en: Check the correct structure of the WebCheck
ca: Revisi l'estructura correcta de la WebCheck

en: Check the correct structure of the data configuration
ca: Revisi l'estructura correcta de la configuració de dades

en: Check this box, if you want to overwrite existing same days.
ca: Marqueu aquesta casella, si voleu sobreescriure els mateixos dies existents.

en: Check transactional log utilization
ca: Comprova la utilització del registre transaccional

en: Check type
ca: Comproveu el tipus de

en: Checking
ca: Comprovant

en: Checks
ca: Xecs

en: Checks Critical
ca: Comprovacions crítiques

en: Checks Error
ca: Error de comprovació

en: Checks Error
ca: Error de comprovació

en: Checks Error Day
ca: Comprova el dia de l'error

en: Checks Error Month
ca: Comprova el mes d'error

en: Checks Error day
ca: Comprova el dia de l'error

en: Checks Error hours
ca: Comprova les hores d'error

en: Checks Error week
ca: Comprova la setmana d'errors

en: Checks Failed
ca: Les comprovacions han fallat

en: Checks Not Init
ca: Comprovacions no init

en: Checks Not Init
ca: Comprovacions no init

en: Checks Not Init Day
ca: Comprovacions no init day

en: Checks Not Init Month
ca: Comprovacions no init mes

en: Checks Not Init hours
ca: Comprovacions no init hores

en: Checks OK
ca: Comprova d'acord

en: Checks OK
ca: Comprova d'acord

en: Checks OK Day
ca: Comprova el dia d'acord

en: Checks OK Month
ca: Comprova el mes d'acord

en: Checks OK day
ca: Comprova el dia d'acord

en: Checks OK hours
ca: Comprova les hores d'acord

en: Checks OK week
ca: Comprova la setmana d'acord

en: Checks Time
ca: Comprova l'hora

en: Checks Total
ca: Comprova el total

en: Checks Total
ca: Comprova el total

en: Checks Total Day
ca: Comprova el dia total

en: Checks Total Month
ca: Comprova el mes total

en: Checks Total day
ca: Comprova el dia total

en: Checks Total hours
ca: Comprova les hores totals

en: Checks Total week
ca: Comprova la setmana total

en: Checks Uknown
ca: Comprova l'uknown

en: Checks Unknown
ca: Comprovacions desconegudes

en: Checks Unknown
ca: Comprovacions desconegudes

en: Checks Unknown Day
ca: Comprova el dia desconegut

en: Checks Unknown Month
ca: Comprova el mes desconegut

en: Checks Unknown day
ca: Comprova el dia desconegut

en: Checks Unknown hours
ca: Comprova horaris desconeguts

en: Checks Unknown week
ca: Comprova la setmana desconeguda

en: Checks Warning
ca: Advertiment de comprovació

en: Checks failed
ca: Les comprovacions han fallat

en: Checks in OK status
ca: Comprova l'estat d'acord

en: Checks in Warning status
ca: Comprova l'estat de l'advertiment

en: Choose a time from now
ca: Trieu una hora a partir d'ara

en: Choose between the users who have validated an event.
ca: Trieu entre els usuaris que han validat un esdeveniment.

en: Choose the agent and click on the name.
ca: Trieu l'agent i feu clic al nom.

en: Choose the component named "Host alive".
ca: Trieu el component anomenat "Amfitrió viu".

en: Choose the network server module.
ca: Trieu el mòdul del servidor de xarxa.

en: Choose time
ca: Seleccioneu el temps

en: Choosetime
ca: Hora de elecció

en: Circle
ca: Cercle

en: Circular mesh
ca: Malla circular

en: Circular porgress bar
ca: Barra circular de porgress

en: Circular progress bar
ca: Barra de progrés circular

en: Circular progress bar (interior)
ca: Barra de progrés circular (interior)

en: Claim back SNMP modules
ca: Sol · licitar la devolució de mòduls SNMP

en: Class agent
ca: Agent de classe

en: Classic view
ca: Vista clàssica

en: Clean up template
ca: Netegeu plantilla

en: Cleaning
ca: Neteja

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Cleanup error
ca: Error Cleanup

en: Cleanup sucessfully
ca: Neteja amb èxit

en: Clear
ca: Esborrar

en: Clear all items
ca: Esborra tots els elements

en: Clear graph
ca: Esborra el gràfic

en: Click <a class="bolder underline" href="javascript: force_run_register();"> here</a> to start the registration process
ca: Clica <a class="bolder underline" href="javascript: force_run_register();"> aquí</a> per iniciar el procés d'inscripció

en: Click <a href="javascript: close_code_license_dialog();">here</a>, enter the generated license key and click on <b>Validate</b>.
ca: Feu clic a <a href="javascript: close_code_license_dialog();"> aquí </ a>, introduïu la clau de llicència generada i feu clic a Validar <b> </ b>.

en: Click Create to continue
ca: Feu clic a Crea per continuar

en: Click end point<br />of the line
ca: Fes clic al punt final<br />de la línia

en: Click here to don't show again this message
ca: Feu clic aquí per no tornar a mostrar aquest missatge

en: Click here to get more information
ca: Clica aquí per obtenir més informació

en: Click here to open a popup window with URL tag
ca: Feu clic aquí per obrir una finestra emergent amb l'etiqueta URL

en: Click in this tab..
ca: Feu clic en aquesta pestanya..

en: Click on "add new node" to start transforming your Pandora FMS DB Cluster into a Pandora FMS DB Cluster.
ca: Feu clic a "Afegeix un nou node" per començar a transformar el clúster Pandora FMS DB en un clúster DB de Pandora FMS.

en: Click on <b>Generate</b>.
ca: Feu clic a Generar <b> </ b>.

en: Click on Add Alert button to create the alert.
ca: Feu clic al botó Afegeix un avís per crear l'avís.

en: Click on Create button to create the action.
ca: Feu clic al botó Crea per crear l'acció.

en: Click on Show button to get the modules list filtered.
ca: Feu clic al botó Mostra per filtrar la llista de mòduls.

en: Click on alerts tab and then fill the form to add an alert.
ca: Feu clic a la pestanya Avisos i, a continuació, empleneu el formulari per afegir un avís.

en: Click on the arrow to drop down the Monitoring submenu and select Monitor Detail.
ca: Feu clic a la fletxa per deixar anar el submenú de supervisió i seleccioneu Detall del monitor.

en: Click on the file below to begin.
ca: Feu clic al fitxer de sota per començar.

en: Click start point<br />of the line
ca: Feu clic al punt d'inici<br />de la línia

en: Click to add new filter
ca: Feu clic per afegir un filtre nou

en: Click to display
ca: Feu clic per visualitzar-lo

en: Click to display lateral menus
ca: Feu clic per visualitzar els menús laterals

en: Click to read
ca: Feu clic per llegir

en: Click to remove the filter
ca: Feu clic per suprimir el filtre

en: Client ID
ca: ID de Client

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock animation
ca: Animació de rellotges

en: Close
ca: Tanca

en: Close this wizard and don't open it again.
ca: Tanqueu aquest auxiliar i no el torneu a obrir.

en: Closed at
ca: Tancat a

en: Closed by
ca: Tancada per

en: Closed incidents
ca: Incidents tancats

en: Cloud
ca: Núvol

en: Cloud message
ca: Missatge en el núvol

en: Cloud tool full path
ca: Ruta completa de l'eina cloud

en: Cluster Role
ca: Funció del clúster

en: Cluster View
ca: Visualització de clúster

en: Cluster agent
ca: Agent de clúster

en: Cluster agent not found:
ca: No s'ha trobat l'agent de clúster:

en: Cluster already defined, please use another name.
ca: Clúster ja definit, utilitzeu un altre nom.

en: Cluster details
ca: Detalls del clúster

en: Cluster list
ca: Llista de clústers

en: Cluster name
ca: Nom del clúster

en: Cluster node label (pcs)
ca: Etiqueta de node de clúster (pcs)

en: Cluster not found:
ca: No s'ha trobat el clúster:

en: Cluster successfully deleted.
ca: El clúster s'ha suprimit correctament.

en: Cluster successfully forced.
ca: El clúster s'ha forçat correctament.

en: Cluster type
ca: Tipus de clúster

en: Clusters
ca: Clústers

en: Code
ca: Cod

en: Cold start (0)
ca: Arrencada en fred (0)

en: Collapse the tree
ca: Contraure l'arbre

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Collection %d does not exist
ca: La col·lecció %d no existeix

en: Collection dir does not exist.
ca: La col·lecció no existeix.

en: Collection has been deleted
ca: S'ha suprimit la col·lecció

en: Collection updated successfully
ca: La col·lecció s'ha actualitzat correctament

en: Collections
ca: Col · leccions

en: Collections Management
ca: Gestió de cobraments

en: Collections directory %s is not writable. Please, adjust configuration.
ca: El directori de col·leccions %s no es pot escriure. Si us plau, ajusteu la configuració.

en: Collections in policy
ca: Col·leccions en política

en: Collections to add
ca: Col·leccions a afegir

en: Colon
ca: Còlon

en: Color cloud
ca: Núvol de color

en: Colors and text
ca: Colors i text

en: Column number to retrieve from the WQL query result (starting from zero).
ca: Número de columna a recuperar del resultat de la consulta WQL (començant de zero).

en: Combined table of agent group and module group
ca: Taula combinada de grup d'agents i grup de mòduls

en: Combo values
ca: Valors combinats

en: Comma separated, a model list compatible with scripts defined within template.
ca: Coma separada, una llista de models compatible amb scripts definits dins de la plantilla.

en: Comma separated, a vendors list compatible with scripts defined within template.
ca: Coma separada, una llista de proveïdors compatible amb scripts definits dins de la plantilla.

en: Comma separated, as many targets as you need.
ca: Coma separada, tants objectius com necessitis.

en: Command
ca: Comandament

en: Command Center
ca: Centre d'ordres

en: Command Mysqldump not found.
ca: No s'ha trobat l'ordre Mysqldump.

en: Command Snapshot
ca: Snapshot Comando

en: Command center
ca: Centre d'ordres

en: Command does not exist
ca: L'ordre no existeix

en: Command management is limited to administrator users or user profiles with permissions PM
ca: L'administració d'ordres es limita als usuaris d'administrador o perfils d'usuari amb permisos PM

en: Command not found.
ca: No s'ha trobat l'ordre.

en: Command not response
ca: Ordre no respon

en: Command preview
ca: Vista prèvia d'ordres

en: Command timeout (s)
ca: Temps d'espera de l'ordre (s)

en: Command viewer
ca: Visualitzador d'ordres

en: Commands
ca: Ordres

en: Commands status
ca: Estat de les ordres

en: Commas
ca: Comes

en: Comment
ca: comentaris

en: Comment added successfully
ca: Comentari afegit amb èxit

en: Comment could not be added
ca: No s'ha pogut afegir el comentari

en: Comment successfully added
ca: El comentari s'ha afegit correctament

en: Comments
ca: Comentaris

en: Community
ca: Comunitat

en: Compact interpolation in hours (1 Fine-20 bad)
ca: Interpolaci&oacute; de la Compactaci&oacute; (Hours: 1 Fine, 10 medium, 20 bad)

en: Compact mode
ca: Mode compacte

en: Comparation in rollover
ca: Comparació de bolcada

en: Compare previous password
ca: Comparar contrasenya anterior

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Compatibility mode
ca: La manera de compatibilitat

en: Complete
ca: Sencer

en: Completed
ca: Completat

en: Component Group
ca: Grup de components

en: Component group management
ca: Gestió de grups de components

en: Component groups
ca: Els grups de components

en: Component management
ca: Gestió de components

en: Compose message
ca: Redacta el missatge

en: Compressed file
ca: Arxiu comprimit

en: Compute Engine
ca: Motor de càlcul

en: Condition
ca: Condició

en: Condition type
ca: Tipus Estat

en: Conditions
ca: les condicions purament capitalistes

en: Conf file deleted successfully
ca: Conf eliminat correctament

en: Config
ca: Configuració

en: Config Elements
ca: Elements de configuració

en: Config Service
ca: Servei de configuració

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration backup present, %s
ca: Configuració de la còpia de seguretat present, %s

en: Configuration change
ca: Canvi de configuració

en: Configuration changes
ca: Canvis de configuració

en: Configuration files cannot be deleted
ca: Els fitxers de configuració no es poden eliminar

en: Configuration files deleted successfully
ca: Els fitxers de configuració s'eliminen amb èxit

en: Configuration:
ca: Configuració:

en: Configure Integria IMS
ca: Configura integria IMS

en: Configure agents to use NCM templates
ca: Configura els agents per utilitzar plantilles NCM

en: Configure alert action
ca: Configura accions d'alerta

en: Configure alert command
ca: Configurar el comandament d'alerta

en: Configure alert template
ca: Configura plantilla d'alerta

en: Configure autorefresh
ca: Configura autorefresco

en: Configure connection target
ca: Configura l'objectiu de la connexió

en: Configure profile
ca: Configurar el perfil

en: Configure special day
ca: Configureu dia especial

en: Configure the time
ca: Configurar el temps

en: Configure user
ca: Configuració d'usuari

en: Configure user notifications
ca: Configura les notificacions de l'usuari

en: Configure widget
ca: Configura el teu currículum

en: Configured networks could generate %d agents, your license only allows %d, 'review results' is mandatory.
ca: Les xarxes configurades podrien generar agents %d, la vostra llicència només permet %d, "revisar resultats" és obligatori.

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Confirm:
ca: Confirmar:

en: Congrats! Your module has been created. <br /> and the status color is <b>blue.</b><br /> That color means that the module hasn't been executed for the first time. In the next seconds, if there is no problem, the status color will turn into <b>red</b> or <b>green</b>.
ca: Felicitats! S'ha creat el mòdul. <br /> El color de l'estat és <b>el blau.</b><br />Aquest color significa que el mòdul no s'ha executat per primera vegada. En els propers segons, si no hi ha cap problema, el color d'estat es convertirà en <b>vermell</b> o <b>verd.</b>

en: Connect
ca: Connectar

en: Connect node
ca: Node de connexió

en: Connect to MySQL database using the following command
ca: Connecteu-vos a la base de dades MySQL amb la següent comanda

en: Connection
ca: Connexió

en: Connection Name
ca: Nom de connexió

en: Connection failed
ca: No s'ha pogut connectar

en: Connection method
ca: Mètode de connexió

en: Connection timeout
ca: Temps d'espera de la connexió

en: Connection to the server has been lost. Please check your internet connection or contact with administrator.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor. Comproveu la connexió a Internet o poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: Connection with server has been lost
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor

en: Console Password
ca: Contrasenya de la consola

en: Console Task successfully deleted
ca: La tasca de consola s'ha suprimit correctament

en: Console Tasks
ca: Tasques de consola

en: Console URL
ca: URL consola

en: Console URLxxxxxx
ca: Consola URLxxxxxx

en: Console User
ca: Consola d'Usuari

en: Console log enabled
ca: Registre de consola habilitat

en: Consoles Setup
ca: Consoles de instal · lació

en: Consoles setup
ca: Configuració Consoles

en: Contact
ca: Contactes

en: Contact information accessible through the _groupcontact_ macro
ca: Poseu-vos en contacte amb la informació accessible a través de la _groupcontact_ macro

en: Container name is missing.
ca: Falta el nom del contenidor.

en: Container stored successfully
ca: Contenidor emmagatzemat correctament

en: Contents
ca: Continguts

en: Continue
ca: Continuar

en: Controls have been disabled by the system administrator
ca: L'administrador del sistema ha inhabilitat els controls

en: Copied
ca: Copiat

en: Copy
ca: Copia

en: Copy Item
ca: Copia l'element

en: Copy alerts
ca: Alertes de còpia

en: Copy into the textarea the signature validation token you can retrieve from %s and press OK to verify the package, press ignore to avoid signature verification
ca: Copieu al textarea el testimoni de validació de signatura que podeu recuperar de %s i premeu D'acord per verificar el paquet, premeu Ignora per evitar la verificació de la signatura

en: Copy item
ca: Copia l'element

en: Copy modules
ca: Mòduls de còpia

en: Copy of
ca: Còpia del

en: Copy of
ca: Còpia del

en: Copy of %s
ca: Còpia de %s

en: Copy selected modules to policy:
ca: Copieu els mòduls seleccionats a la política:

en: Copy to clipboard
ca: Copieu al porta-retalls

en: Copyright notice
ca: Avís de drets d'autor

en: Corners of the area of the image
ca: Les cantonades de la zona de la imatge

en: Correct create collection
ca: Corregiu Crear una col · lecció

en: Correct deleting of module template.
ca: Corregir eliminar de la plantilla de mòdul.

en: Correct update file.
ca: Corregiu el fitxer d'actualització.

en: Correct update the setup options
ca: Corregiu actualitzar les opcions de configuració

en: Correct validation of all alerts (total %d).
ca: Validació correcta de totes les alertes (total %d).

en: Correct validation of all policy alerts.
ca: Validació correcta de totes les alertes de política.

en: Correlated alerts
ca: Alertes correlacionades

en: Cost analysis
ca: Anàlisi de costos

en: Cost by region
ca: Cost per regió

en: Cost interval
ca: Interval de costos

en: Could not be added
ca: No es pot afegir

en: Could not be added module(s) (%s/%s) to policy %s
ca: Mòdul no va poder ser afegida (s) ( %s / %s ) a la política de %s

en: Could not be added module(s). You must select a policy
ca: No s'ha pogut afegir mòdul (s). Heu de seleccionar una política

en: Could not be added module.
ca: No es pot afegir mòduls.

en: Could not be added to delete queue
ca: No es pot afegir a eliminar cues

en: Could not be added to deleted all modules.
ca: No s'ha pogut afegir per suprimir tots els mòduls.

en: Could not be added to policy
ca: No s'ha pogut afegir a la política

en: Could not be applied
ca: No es pot aplicar

en: Could not be copied
ca: No es pot copiar

en: Could not be created
ca: No pot se creat

en: Could not be created because the component exists
ca: No s'ha pogut crear perquè el component existeix

en: Could not be created in Integria IMS
ca: No s'ha pogut crear a Integria IMS

en: Could not be created, because IP already exists
ca: No s'ha pogut crear perquè la IP ja existeix

en: Could not be created, because name already exists
ca: No s'ha pogut crear perquè el nom ja existeix

en: Could not be created, duplicated register found.
ca: No s'ha pogut crear, s'ha trobat un registre duplicat.

en: Could not be created, it already exists
ca: No s'ha pogut crear, ja existeix

en: Could not be created.
ca: No va poder ser creada.

en: Could not be created. Blank name
ca: No va poder ser creada. Coneguda en blanc

en: Could not be created: %s
ca: No s'ha pogut crear: %s

en: Could not be data updated
ca: No s'han pogut actualitzar les dades

en: Could not be delete
ca: No podria ser eliminar

en: Could not be deleted
ca: No es pot eliminar

en: Could not be deleted, please select supernet
ca: No s'ha pogut suprimir, seleccioneu supernet

en: Could not be deleted, please select supernet and network
ca: No s'ha pogut suprimir, seleccioneu superxarxa i xarxa

en: Could not be deleted, please select vlan
ca: No s' ha pogut suprimir, seleccioneu vlan

en: Could not be deleted, please select vlan and network
ca: No s'ha pogut suprimir, seleccioneu vlan i xarxa

en: Could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir.

en: Could not be deleted. No action selected
ca: No s'ha pogut suprimir. Cap acció seleccionada

en: Could not be deleted. No agents selected
ca: No s'ha pogut suprimir. No hi ha agents seleccionats

en: Could not be deleted. No alerts selected
ca: No s'ha pogut suprimir. No hi ha alertes seleccionades

en: Could not be disabled
ca: No es pot ser desactivat

en: Could not be disabled: %s
ca: No s'ha pogut inhabilitar: %s

en: Could not be duplicate
ca: No s'ha pogut duplicar

en: Could not be duplicated
ca: No podria ser duplicat

en: Could not be enabled
ca: No podria estar habilitat

en: Could not be generated: %s
ca: No s'ha pogut generar: %s

en: Could not be operation
ca: No podia ser d'operació

en: Could not be registered %s
ca: No s'ha pogut registrar %s

en: Could not be reverted
ca: No s'ha pogut revertir

en: Could not be save.
ca: No s'ha pogut desar.

en: Could not be set off standby
ca: No s'ha pogut deduir d'espera

en: Could not be set standby
ca: No s'ha pogut establir el mode d'espera

en: Could not be start merge process, no nodes in the metaconsole
ca: No s'ha pogut iniciar el procés de combinació, no hi ha nodes a la metaconsola

en: Could not be update
ca: No podia ser d'actualització

en: Could not be update.
ca: No podia ser d'actualització.

en: Could not be update: Error in %s
ca: No podia ser d'actualització: Error en %s

en: Could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar

en: Could not be updated in Integria IMS
ca: No s'ha pogut actualitzar a integria IMS

en: Could not be updated priority order nodes
ca: No s'han pogut actualitzar els nodes d'ordre de prioritat

en: Could not be updated, it already exists
ca: No s'ha pogut actualitzar, ja existeix

en: Could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar.

en: Could not changes password on remote pandora
ca: No s' ha pogut canviar la contrasenya de la pandora remota

en: Could not connect to internet
ca: No s'ha pogut connectar a Internet

en: Could not create OS
ca: No s' ha pogut crear el sistema operatiu

en: Could not create VLAN networks
ca: No s' han pogut crear xarxes VLAN

en: Could not create agent %s
ca: No s'ha pogut crear l'agent %s

en: Could not create group %s
ca: No s'ha pogut crear %s de grup

en: Could not delete agent
ca: No s'ha pogut suprimir l'agent

en: Could not delete conf file
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer conf

en: Could not update OS
ca: No s'ha pogut actualitzar el sistema operatiu

en: Could not update agent %s
ca: No s'ha pogut actualitzar agent %s

en: Couldn`t find the fileinput element.
ca: No s' ha pogut trobar l' element fileinput.

en: Count
ca: Comptar

en: Count:
ca: Comptar:

en: Counters Module
ca: Mòdul de comptadors

en: Cpu performance summary
ca: Resum de rendiment de la CPU

en: Create
ca: Crear

en: Create Action
ca: Crear acció

en: Create Cluster
ca: Crea un clúster

en: Create Collections
ca: Crea col·leccions

en: Create Command
ca: Crear Comando

en: Create Custom Fields
ca: Crea camps personalitzats

en: Create Custom Graph
ca: Crea un gràfic personalitzat

en: Create Custom Report
ca: Crea un informe personalitzat

en: Create Discovery Task
ca: Crea una tasca de descobriment

en: Create Fields
ca: Crea camps

en: Create Fields Manager
ca: Crea un administrador de camps

en: Create Filter
ca: Crea un filtre

en: Create From
ca: Crea des de

en: Create Group
ca: Crea un grup

en: Create Group Component
ca: Crea un component de grup

en: Create Incidents
ca: Crea incidències

en: Create Integria IMS Ticket
ca: Crea el bitllet Integria IMS

en: Create Local Component
ca: Crea un component local

en: Create Module
ca: Crear mòdul

en: Create Network Component
ca: Crea un component de xarxa

en: Create Network Map
ca: Crea un mapa de xarxa

en: Create New Template
ca: Crea una plantilla nova

en: Create OS
ca: Crea el sistema operatiu

en: Create Phase
ca: Crea una fase

en: Create Profile
ca: Crea un perfil

en: Create SNMP Filter
ca: Crea un filtre SNMP

en: Create Scheduled Downtime
ca: Crea temps d'inactivitat planificat

en: Create Service
ca: Creu servei

en: Create Services
ca: Crear serveis

en: Create Tag
ca: Crea una etiqueta

en: Create Tags
ca: Crea etiquetes

en: Create Template
ca: Crear plantilla

en: Create Transaction
ca: Crea una transacció

en: Create Transactions
ca: Crea transaccions

en: Create User
ca: Crea un usuari

en: Create Visual Console
ca: Crea una consola visual

en: Create a Directory
ca: Crear un directori

en: Create a Text
ca: Crear un text

en: Create a alert by email in a critical module.
ca: Creeu una alerta per correu electrònic en un mòdul crític.

en: Create a graph for each agent
ca: Crear un gràfic per a cada agent

en: Create a module to check if an agent is online
ca: Crear un mòdul per comprovar si un agent està en línia

en: Create a new WMI component
ca: Crear una nova Component WMI

en: Create a new WMI server module
ca: Creeu un nou mòdul de servidor WMI

en: Create a new dashboard
ca: Crea un escriptori digital nou

en: Create a new data server module
ca: Crear un nou mòdul Servidor de dades

en: Create a new database
ca: Crear una nova base de dades

en: Create a new dynamic map
ca: Crea un mapa dinàmic nou

en: Create a new group map
ca: Crear un mapa nou grup

en: Create a new network component
ca: Crear una nova Component de xarxa

en: Create a new network server module
ca: Crear un nou mòdul Servidor de xarxa

en: Create a new plugin component
ca: Crear un nou component de complement

en: Create a new plugin server module
ca: Creeu un nou mòdul plug-in del servidor

en: Create a new policy map
ca: Crear un nou mapa de la política

en: Create a new prediction server module
ca: Creeu un nou mòdul de servidor predicció

en: Create a new radial dynamic map
ca: Crea un nou mapa dinàmic radial

en: Create a new topology map
ca: Crear un nou mapa de la topologia

en: Create a new web Server module
ca: Crear un nou mòdul de servidor web

en: Create a new web analysis module
ca: Crea un nou mòdul d'anàlisi web

en: Create a new wizard component
ca: Crea un component auxiliar nou

en: Create a service per item
ca: Crear un servei per element

en: Create agent
ca: Crear agent

en: Create agent custom field
ca: Crear camps personalitzats agent

en: Create agent module
ca: Crea un mòdul d'agent

en: Create agent modules
ca: Crea mòduls d'agent

en: Create agent per database
ca: Crea un agent per base de dades

en: Create alert
ca: Crear alerta

en: Create an agent
ca: Crear un agent

en: Create backup
ca: Crear còpia de seguretat

en: Create backups
ca: Crear còpies de seguretat

en: Create category
ca: Crea categoria

en: Create command
ca: Crea una ordre

en: Create container
ca: Crea un contenidor

en: Create custom SQL
ca: Crear SQL personalitzat

en: Create custom entry
ca: Crea una entrada personalitzada

en: Create directory
ca: Crear directori

en: Create empty network map
ca: Crea un mapa de xarxa buit

en: Create field
ca: Camp Crear

en: Create filter
ca: Crea filtre

en: Create graph
ca: Crear gràfic

en: Create group
ca: Crear Grup

en: Create item
ca: Crear article

en: Create message
ca: Crea missatge

en: Create module
ca: Crear un mòdul

en: Create module group
ca: Crea un grup de mòduls

en: Create modules
ca: Crear moduls

en: Create network
ca: Crea una xarxa

en: Create network component
ca: Crear component de xarxa

en: Create network component (Disabled)
ca: Crear component de xarxa (desactivat)

en: Create network components
ca: Crear components de xarxa

en: Create network map
ca: Crea un mapa de xarxa

en: Create new action
ca: Crea una acció nova

en: Create new console task
ca: Crea una tasca de consola nova

en: Create new custom
ca: Crea un personalitzat nou

en: Create new map connection
ca: Crear nova connexió mapa

en: Create new model
ca: Crea un model nou

en: Create new policy
ca: Crea una política nova

en: Create new report
ca: Crear un nou informe

en: Create new template
ca: Crea una plantilla nova

en: Create plugin
ca: Crear plugins

en: Create policy
ca: Crea una política

en: Create policy modules
ca: Crea mòduls de norma

en: Create profile
ca: Crear perfil

en: Create report
ca: Crea un informe

en: Create report per agent
ca: Crea un informe per agent

en: Create response
ca: Crear resposta

en: Create rule
ca: Crea una regla

en: Create services
ca: Crear serveis

en: Create skin
ca: Creu pell

en: Create table tmerge_error
ca: Crea tmerge_error de taula

en: Create table tmerge_queries
ca: Crea tmerge_queries de taula

en: Create table tmerge_steps
ca: Crea tmerge_steps de taula

en: Create tag
ca: Crear etiquetes

en: Create template
ca: Crear plantilla

en: Create template report wizard
ca: Crea un auxiliar d'informes de plantilles

en: Create text
ca: Creu text

en: Create user
ca: Crear usuari

en: Create visual console
ca: Crear consola visual

en: Create visualmap
ca: Crear visualmap

en: Create workunit on recovery
ca: Crear una unitat de treball sobre la recuperació

en: Created
ca: Creat

en: Created %s policies
ca: Creat %s polítiques

en: Created %s policy alerts
ca: Creat %s alertes de política

en: Created at
ca: Creat el

en: Created by
ca: Creat per

en: Created by template
ca: Creat per la plantilla

en: Created from
ca: Creat des de

en: Created group %s
ca: S'ha creat %s de grup

en: Created successfully
ca: Creat amb èxit

en: Created successfuly
ca: Creat amb èxit

en: Created to
ca: Creat per

en: Created/Updated %s/%s policy modules
ca: Creat / modificat %s / %s mòduls de polítiques

en: Creating agent in target node
ca: Creació d'agent al node de destinació

en: Creating modules in target node
ca: Creació de mòduls en el node de destinació

en: Creator
ca: Creador

en: Credential Boxes
ca: Quadres de credencials

en: Credential Boxes List
ca: Llista de quadres de credencials

en: Credential Store
ca: Magatzem de credencials

en: Credential boxes
ca: Quadres de credencials

en: Credential identifier
ca: Identificador de credencials

en: Credential identifier %s does not exist, please, add it to your repository %s
ca: L'identificador de credencials %s no existeix, si us plau, afegiu-lo al vostre repositori %s

en: Credential store
ca: Magatzem de credencials

en: Credentials
ca: Cartes credencials

en: Credentials successfully updated
ca: Les credencials s'han actualitzat correctament

en: Credentials to access device
ca: Credencials per accedir al dispositiu

en: Credentials to administrate device
ca: Credencials per administrar el dispositiu

en: Credentials to try with
ca: Credencials per provar amb

en: Credentials to use are required
ca: Les credencials a utilitzar són necessàries

en: Crit:
ca: Crític:

en: Critical
ca: Crític

en: Critical (Alert)
ca: Critical (Alerta)

en: Critical Status
ca: Estat crític

en: Critical agents
ca: Agents crítics

en: Critical events
ca: Els esdeveniments crítics

en: Critical instructions
ca: Instruccions crítics

en: Critical issues while merging
ca: Problemes crítics mentre es fusionen

en: Critical modules
ca: Mòduls crítics

en: Critical service alert
ca: Alerta de servei crític

en: Critical status
ca: Estat Crític

en: Critical threshold
ca: Llindar crític

en: Critical threshold for occupied addresses
ca: Llindar crític per a les adreces ocupades

en: Critical weight
ca: Pes crític

en: Cron from
ca: Cron de

en: Cron jobs
ca: Treballs Cron

en: Cron to
ca: Cron a

en: Curl Error:
ca: Error de rotllo:

en: Current Networks
ca: Xarxes actuals

en: Current Platform Count
ca: Comte plataforma actual

en: Current Platform Count (disabled: items)
ca: Recompte de plataformes actual (inhabilitat: elements)

en: Current Platform Count (enabled: items)
ca: Recompte de plataformes actual (habilitat: elements)

en: Current Update #
ca: Actualització actual #

en: Current cost estimation
ca: Estimació de costos actuals

en: Current data at %s
ca: Dades actuals de %s

en: Current database maintenance setup
ca: Configuraci&oacute; actual del manteniment de la base de dades.

en: Current deployments
ca: Implementacions actuals

en: Current filter
ca: Filtre actual

en: Current firmware version: %s
ca: Versió actual del microprogramari: %s

en: Current interval
ca: Interval actual

en: Current month
ca: Aquest mes

en: Current pandora_server running threads
ca: Fils d'execució de pandora_server actuals

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Current password of user is not correct
ca: La contrasenya actual de l'usuari no és correcta

en: Current password of user is required to perform password change
ca: La contrasenya actual de l'usuari és necessària per realitzar el canvi de contrasenya

en: Current ranges
ca: Intervals actuals

en: Current schema:
ca: Esquema actual:

en: Current selected template does not match model configured.
ca: La plantilla seleccionada actual no coincideix amb el model configurat.

en: Current selected template does not match vendor configured.
ca: La plantilla seleccionada actual no coincideix amb el proveïdor configurat.

en: Current value
ca: Valor actual

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Custom Docs url
ca: Adreça URL de documents personalitzats

en: Custom Field
ca: Camp Personalitzat

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom Fields Data
ca: Dades de camps personalitzats

en: Custom Fields View
ca: Visualització de camps personalitzada

en: Custom Graph
ca: Gràfic personalitzat

en: Custom Graphs
ca: Gràfics personalitzats

en: Custom MySQL template builder
ca: Constructor de plantilles MySQL personalitzat

en: Custom NetScan
ca: Netscan personalitzat

en: Custom SQL template
ca: Plantilla SQL personalitzada

en: Custom Splash (login)
ca: Splash personalitzat (inici de sessió)

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: Custom Value/Enterprise String
ca: Cadena de valor/empresa personalitzada

en: Custom Value/OID
ca: Custom Valor / OID

en: Custom background login
ca: Inici de sessió de fons personalitzat

en: Custom background logo
ca: Logotip de fons personalitzat

en: Custom commands
ca: Ordres personalitzades

en: Custom data
ca: Dades personalitzats

en: Custom database agent prefix
ca: Prefix de l'agent de base de dades personalitzat

en: Custom documentation logo
ca: Logotip de documentació personalitzada

en: Custom events
ca: Els esdeveniments personalitzats

en: Custom favicon
ca: Favicon personalitzat

en: Custom field
ca: Camp personalitzat

en: Custom field eHorusID created
ca: Camp personalitzat eHorusID creat

en: Custom field name
ca: Nom de camp personalitzat

en: Custom field value
ca: Valor de camp personalitzat

en: Custom fields
ca: Els camps personalitzats

en: Custom fields View
ca: Visualització de camps personalitzats

en: Custom fields are an easy way to personalized agent's information.
    				You're able to create custom fields by klicking on 'Administration' -> 'Manage monitoring' -> 'Manage custom fields'.
ca: Els camps personalitzats són una manera fàcil de personalitzar la informació de l'agent.
    				Podeu crear camps personalitzats amb klicking a "Administració" -> "Administra la supervisió" -> "Administra els camps personalitzats".

en: Custom fields are an easy way to personalized agent's information.
    		 You're able to create custom fields by klicking on 'Administration' -> 'Manage monitoring' -> 'Manage custom fields'.
ca: Els camps personalitzats són una manera fàcil de personalitzar la informació de l'agent.
    		 Podeu crear camps personalitzats amb klicking a "Administració" -> "Administra la supervisió" -> "Administra els camps personalitzats".

en: Custom fields view
ca: Visualització de camps personalitzada

en: Custom filters
ca: Filtres personalitzats

en: Custom graph
ca: Gràfic personalitzat

en: Custom graph create from the tab graphs in the agent.
ca: Gràfic personalitzat crea a partir dels gràfics de pestanyes de l'agent.

en: Custom graph viewer
ca: Visor de gràfiques a mida

en: Custom graphs
ca: Gràfics personalitzats

en: Custom graphviz directory
ca: Directori graphviz personalitzat

en: Custom label to identify this setup.
ca: Etiqueta personalitzada per identificar aquesta configuració.

en: Custom logo
ca: Logo personalitzat

en: Custom logo (header white background)
ca: Logotip personalitzat (fons blanc de capçalera)

en: Custom logo (header)
ca: Logotip personalitzat (capçalera)

en: Custom logo (login)
ca: Logotip personalitzat (inici de sessió)

en: Custom logo (menu)
ca: Logotip personalitzat (menú)

en: Custom logo (white background)
ca: Logotip personalitzat (fons blanc)

en: Custom logo collapsed
ca: S'ha col·lapsat el logotip personalitzat

en: Custom logo collapsed (menu)
ca: S'ha col·lapsat el logotip personalitzat (menú)

en: Custom logo login
ca: Inici de sessió personalitzat del logotip

en: Custom logo login metaconsole
ca: Metaconsole d'inici de sessió del logotip personalitzat

en: Custom logo metaconsole (white background)
ca: Metaconsole del logotip personalitzat (fons blanc)

en: Custom logo white background
ca: Fons blanc del logotip personalitzat

en: Custom macros
ca: Macros personalitzades

en: Custom mobile console icon
ca: Icona de consola mòbil personalitzada

en: Custom module definitions
ca: Definicions de mòdul personalitzades

en: Custom module prefix
ca: Prefix de mòdul personalitzat

en: Custom network scan
ca: Exploració de xarxa personalitzada

en: Custom networkmap center logo
ca: Logotip del centre de mapes de xarxa personalitzat

en: Custom queries
ca: Consultes personalitzades

en: Custom report
ca: Informe personalitzat

en: Custom report description info. It will be applied to all reports and templates by default.
ca: Informació de descripció de l'informe personalitzada. S'aplicarà a tots els informes i plantilles per defecte.

en: Custom report front
ca: Frontal d'informe personalitzat

en: Custom report front page
ca: Portada de l'informe personalitzat

en: Custom report front page. It will be applied to all reports and templates by default.
ca: Portada de l'informe personalitzada. S'aplicarà a tots els informes i plantilles per defecte.

en: Custom report info
ca: Informació de l'informe personalitzada

en: Custom reporting
ca: Informes personalitzats

en: Custom reports
ca: Informes personalitzats

en: Custom responses
ca: Respostes personalitzades

en: Custom script
ca: Script

en: Custom splash login
ca: Inici de sessió de presentació personalitzat

en: Custom splash login metaconsole
ca: Metaconsole d'inici de sessió de sessió de presentació personalitzada

en: Custom subtitle header
ca: Capçalera de subtítol personalitzada

en: Custom support logo
ca: Logotip de suport personalitzat

en: Custom support url
ca: Adreça URL de suport personalitzat

en: Custom title header
ca: Capçalera de títol personalitzada

en: Custom title1 login
ca: Inici de sessió personalitzat del títol1

en: Custom title1 login metaconsole
ca: Metaconsole d'inici de sessió de títol personalitzat1

en: Custom title2 login
ca: Inici de sessió personalitzat del títol2

en: Custom title2 login metaconsole
ca: Metaconsole d'inici de sessió de títol personalitzat2

en: Custom values post process
ca: Procés de publicació de valors personalitzats

en: Customer key
ca: Clau de client

en: Customizable section
ca: Secció Personalitzable

en: Customize sections
ca: Personalitzar seccions

en: Customize settings
ca: Personalitza la configuració

en: Customize translation
ca: Personalitzar traducció

en: D.
ca: (d)

en: DB Hostname
ca: DB Nom d'amfitrió

en: DB Interface
ca: Interfície DB

en: DB Name
ca: DB Nom

en: DB Name (temporal for testing)
ca: Nom DB (temporal per a proves)

en: DB Password
ca: DB Contrasenya

en: DB Password for this user
ca: Contrasenya DB per a aquest usuari

en: DB Replication user
ca: Usuari de replicació DB

en: DB Replication user password
ca: Contrasenya d'usuari de replicació DB

en: DB Role
ca: Funció DB

en: DB Schema Build
ca: Construcció d'esquemes DB

en: DB Schema Check
ca: Comprovació de l'esquema DB

en: DB Schema Version (actual)
ca: Versió de l'esquema DB (real)

en: DB Schema Version (first installed)
ca: Versió de l'esquema DB (instal·lada per primera vegada)

en: DB Schema check
ca: Comprovació de l'esquema DB

en: DB Size
ca: Mida DB

en: DB Status
ca: Estat DB

en: DB User
ca: DB usuari

en: DB User with privileges
ca: Usuari DB amb privilegis

en: DB connection
ca: Connexió DB

en: DB interface
ca: Interfície DB

en: DB monitoring
ca: Monitorització DB

en: DB port
ca: Port DB

en: DB port must be a positive integer
ca: El port DB ha de ser un enter positiu

en: DB settings
ca: Configuració DB

en: DB version
ca: Versió DB

en: DB2 target strings
ca: Cadenes de destinació DB2

en: Daemon binary path
ca: Ruta binària Daemon

en: Daemon interval
ca: Interval de Daemon

en: Daily
ca: Diari

en: Dashboard
ca: Consola

en: Dashboards
ca: Quadres

en: Data
ca: Dades

en: Data Configuration Module.
ca: Mòdul de configuració de dades.

en: Data Copy
ca: Copiar dades

en: Data Type
ca: Tipus de dades

en: Data configuration
ca: Configuració de dades

en: Data configuration are built correctly
ca: Configuració de dades s'ha construït correctament

en: Data configuration is empty
ca: Configuració de dades està buida

en: Data days old to keep in active database
ca: Dies de dades per conservar-les a la base de dades activa

en: Data image
ca: Imatge de dades

en: Data module updated.
ca: Mòdul de dades actualitzada.

en: Data multiplier to use in graphs/data
ca: Multiplicador de dades per utilitzar en gràfics/dades

en: Data older than 'days' is compacted in order to improve disk utilization.
ca: Les dades més antigues que els "dies" es compacten per tal de millorar la utilització del disc.

en: Data policy module updated.
ca: Mòdul de polítiques de dades actualitzada.

en: Data precision
ca: Precisió de dades

en: Data precision for reports
ca: Precisió de dades per als informes

en: Data precision for reports and visual consoles
ca: Precisió de dades per a informes i consoles visuals

en: Data precision in graphs
ca: Precisió de dades en gràfics

en: Data range
ca: Rang de dades

en: Data separator
ca: Separador de dades

en: Data server
ca: Servidor de dades

en: Data server module
ca: mòdul servidor de dades

en: Data storage path
ca: Ruta d'emmagatzematge de dades

en: Data table
ca: Taula de dades

en: Data to show
ca: Dades per mostrar

en: Data type
ca: Tipus de dades

en: Data will be available in active database as time as days you specify here. Older information will be sent to historical database. Note data will be purged from active database after %d days.
ca: Les dades estaran disponibles a la base de dades activa quan els dies que especifiqueu aquí. La informació més antiga s'enviarà a la base de dades històrica. Les dades de la nota es purgaran de la base de dades activa després de %d dies.

en: Data:
ca: Dades

en: Database
ca: Base de dades

en: Database MR version is inconsistent, do you want to apply the package?
ca: La versió MR de la base de dades és inconsistent, voleu aplicar el paquet?

en: Database Serialized
ca: Base de dades serialitzada

en: Database debug
ca: Depuraci&oacute; de la base de dades

en: Database encryption is not enabled. Credentials will be stored in plaintext. %s
ca: El xifratge de la base de dades no està habilitat. Les credencials s'emmagatzemaran en text clar. %s

en: Database error
ca: Error de la base de dades

en: Database health status
ca: Estat de la salut de la base de dades

en: Database interface
ca: Interfície de base de dades

en: Database is not installed: %s
ca: La base de dades no està instal·lada: %s

en: Database is not updated: %s
ca: La base de dades no està actualitzada: %s

en: Database is up to date with this Metaconsole
ca: La base de dades està actualitzada amb aquesta metaconsole

en: Database maintenance options
ca: Opcions de manteniment de base de dades

en: Database maintenance problem
ca: Problema de manteniment de la base de dades

en: Database maintenance status
ca: Estat de manteniment de la base de dades

en: Database management
ca: Gestió de base de dades

en: Database merged
ca: Base de dades combinada

en: Database name
ca: Nom de la base

en: Database password
ca: Contrasenya de base de dades

en: Database sanity
ca: Seny Database

en: Database setup
ca: Configuració de la base de dades:

en: Database size stats
ca: Estadístiques mida de base de dades

en: Database status info
ca: Informació de l'estat de la base de dades

en: Database successfully updated
ca: La base de dades s'ha actualitzat correctament

en: Database sync
ca: Sincronització de bases de dades

en: Database synchronization state and pending tasks
ca: Estat de sincronització de bases de dades i tasques pendents

en: Database user
ca: Usuari de base de dades

en: Datacenter name
ca: Nom del centre de dades

en: Datacenter user
ca: Usuari del centre de dades

en: Dataserver threads
ca: Fils del servidor de dades

en: Date
ca: Data

en: Date From Day
ca: Data del dia

en: Date From hours
ca: Data des d'hores

en: Date To Day
ca: Data a dia

en: Date To hours
ca: Data a l'hora

en: Date format in Pandora is year/month/day
ca: Format de la data en Pandora és any / mes / dia

en: Date format string
ca: Cadena de format Data

en: Date from
ca: Data des de

en: Date is wrong formatted
ca: La data està mal formatada

en: Date to
ca: Data fins a

en: Day
ca: Dia

en: Day Week
ca: Setmana del Dia

en: Days
ca: Dies

en: Days a week
ca: Dies a la setmana

en: Days of week
ca: Dies de la setmana

en: Days to purge old information
ca: Dies per purgar informació antiga

en: Deactivate
ca: Desactivar

en: Debug
ca: Depuració

en: Debug remotely this module
ca: Depura remotament aquest mòdul

en: Debug this module once it has been initialized
ca: Depura aquest mòdul un cop s' hagi inicialitzat

en: December
ca: Desembre

en: Decompress
ca: Descomprimir

en: Decrease Weight
ca: Pèrdua de pes

en: Default
ca: Defecte

en: Default Altitude
ca: Altitud defecte

en: Default Latitude
ca: Defecte Latitud

en: Default Longitude
ca: Defecte Longitud

en: Default Number of elements in Custom Graph.
ca: Nombre per defecte d'elements del gràfic personalitzat.

en: Default action
ca: Acció per defecte

en: Default block size execution event
ca: Incidència d'execució de mida de bloc per defecte

en: Default block size migration agents
ca: Agents de migració de mida de bloc per defecte

en: Default cache expiration
ca: Caducitat per defecte de la memòria cau

en: Default color
ca: Color per defecte

en: Default event filter
ca: Filtre d'incidències per defecte

en: Default expiration of the Visual Console item's cache
ca: Caducitat per defecte de la memòria cau de l'element de la Consola Visual

en: Default font doesn't exist
ca: El tipus de lletra per defecte no existeix

en: Default full scale (TIP)
ca: Escala completa per defecte (TIP)

en: Default height of the chart image
ca: Alçada per defecte de la imatge del gràfic

en: Default hours for event view
ca: Hora per defecte per veure esdeveniment

en: Default icon in GIS
ca: Icona predeterminat en GIS

en: Default ideal node separation
ca: Separació de node ideal per defecte

en: Default interval for refresh on Visual Console
ca: Interval predeterminat d'actualització de Visual consola

en: Default line favourite_view for the Visual Console
ca: Favourite_view de línia per defecte per a la Consola Visual

en: Default line menu items for the Services
ca: Elements de menú de línia per defecte dels Serveis

en: Default line menu items for the Visual Console
ca: Elements de menú de línia per defecte per a la Consola Visual

en: Default line thickness for the Custom Graph.
ca: Gruix de línia per defecte per al gràfic personalitzat.

en: Default line thickness for the Visual Console
ca: Gruix de línia per defecte per a la Consola Visual

en: Default password for "Admin" user has not been changed
ca: No s'ha canviat la contrasenya per defecte per a l'usuari "Administrador"

en: Default percentil
ca: Percentil per defecte

en: Default position for agents without GIS data
ca: La posició per defecte per als agents sense dades GIS

en: Default position of map.
ca: La posició per defecte del mapa.

en: Default row limit in csv log
ca: Límit de files per defecte al registre csv

en: Default soft graphs
ca: Gràfics tous per defecte

en: Default type of interface charts.
ca: Tipus per defecte de gràfics d'interfície.

en: Default type of module charts.
ca: Tipus per defecte de gràfics de mòduls.

en: Default value
ca: Valor predetermint: %s

en: Default values will be used
ca: S'utilitzaran els valors per defecte

en: Default zoom
ca: Zoom predeterminat

en: Default zoom graphs
ca: Gràfics de zoom per defecte

en: Default zoom level
ca: Per defecte el nivell de zoom

en: Define a NCM template
ca: Definir una plantilla NCM

en: Define a command
ca: Definir una ordre

en: Define as many lines as commands you want to execute
ca: Defineix tantes línies com a ordres que vulguis executar

en: Define database connection from Pandora FMS node to this Metaconsole
ca: Defineix la connexió de base de dades des del node Pandora FMS a aquest Metaconsole

en: Define here your custom queries.
ca: Definiu aquí les vostres consultes personalitzades.

en: Define targets using csv o network definition.
ca: Definir objectius mitjançant csv o definició de xarxa.

en: Define your custom SAP modules.
ca: Definiu els mòduls SAP personalitzats.

en: Defined
ca: Definit

en: Defined alerts
ca: Alertes definides

en: Defined and fired alerts
ca: Alertes definides i disparar

en: Defined custom graph
ca: Gràfic personalitzat definit

en: Defined extensions
ca: Extensions definides

en: Defined modules
ca: Mòduls definits

en: Defined users
ca: Usuaris definits

en: Defines a custom prefix to be concatenated before database agent names generated by this task.
ca: Defineix un prefix personalitzat que s'ha de concatenar abans dels noms dels agents de base de dades generats per aquesta tasca.

en: Defines a custom prefix to be concatenated before module names generated by this task.
ca: Defineix un prefix personalitzat que s'ha de concatenar abans dels noms dels mòduls generats per aquesta tasca.

en: Defines a target agent where this task will store data detected, if you have defined multiple targets, define a comma separated list of names here or leave in blank to use server IP address/ FQDN.
ca: Defineix un agent de destinació on aquesta tasca emmagatzemarà les dades detectades, si heu definit múltiples objectius, definiu aquí una llista separada per comes de noms o deixeu- los en blanc per a usar l' adreça IP del servidor/ FQDN.

en: Defines a target agent where this task will store data detected, if you have defined multiple targets, define a comma separated list of names here or leave in blank to use target as name.
ca: Defineix un agent de destinació on aquesta tasca emmagatzemarà les dades detectades, si heu definit diversos objectius, definiu aquí una llista separada per comes de noms o deixeu-los en blanc per utilitzar l'objectiu com a nom.

en: Delay
ca: Retardar

en: Delay between transferences (seconds)
ca: Retard entre transferències (segons)

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete Actions
ca: Suprimeix les accions

en: Delete Item
ca: Suprimeix l'element

en: Delete Script
ca: Suprimeix l'script

en: Delete Supernet
ca: Suprimeix la supernet

en: Delete Vlan
ca: Suprimeix Vlan

en: Delete above to
ca: Eliminar amunt per

en: Delete action
ca: Suprimeix l'acció

en: Delete agent
ca: Eliminar agent

en: Delete agents from policy
ca: Els agents de la política Eliminar

en: Delete alert
ca: Eliminar alerta

en: Delete all agents
ca: Eliminar tots els agents

en: Delete available remote configurations
ca: Eliminar configuracions remotes disponibles

en: Delete below to
ca: Eliminar sota per

en: Delete check
ca: Eliminar comprovar

en: Delete collection
ca: Eliminar col · lecció

en: Delete conversation
ca: Suprimeix la conversa

en: Delete custom module unit
ca: Suprimeix la unitat de mòdul personalitzada

en: Delete custom values
ca: Suprimeix els valors personalitzats

en: Delete event
ca: Esborrar event

en: Delete events
ca: Esborra events

en: Delete fields to select
ca: Eliminar camps per seleccionar

en: Delete filter
ca: Suprimeix el filtre

en: Delete from queue
ca: Elimina de la cua

en: Delete groups
ca: Suprimeix els grups

en: Delete groups from policy
ca: Suprimeix els grups de la norma

en: Delete interval
ca: Eliminar interval

en: Delete item
ca: Eliminar element

en: Delete items
ca: Eliminar elements

en: Delete macro
ca: Eliminar macro

en: Delete module
ca: Eliminar mòdul

en: Delete network
ca: Suprimeix la xarxa

en: Delete network to supernet
ca: Suprimeix la xarxa a la superxarxa

en: Delete network to vlan
ca: Suprimeix la xarxa a vlan

en: Delete not init modules
ca: Suprimeix els mòduls no init

en: Delete pending
ca: Eliminar pendents

en: Delete pending agents
ca: Eliminar agents pendents

en: Delete pending alerts
ca: Eliminar alertes pendents

en: Delete pending external alerts
ca: Eliminar pendents alertes externs

en: Delete pending file collections
ca: Eliminar pendents col · leccions d'arxius

en: Delete pending groups
ca: Suprimeix els grups pendents

en: Delete pending inventory modules
ca: Eliminar mòduls d'inventari pendents

en: Delete pending modules
ca: Eliminar mòduls pendents

en: Delete pending plugins
ca: Eliminar plugins pendents

en: Delete remote conf agent files
ca: Suprimeix els fitxers remots de l'agent conf

en: Delete remote conf server files
ca: Suprimeix els fitxers remots del servidor conf

en: Delete remote configuration file
ca: Esborreu el fitxer de configuració remota

en: Delete selected
ca: Suprimeix els seleccionats

en: Delete selected items from position:
ca: Elimina els elements seleccionats de la posició:

en: Delete service element
ca: Eliminar element de servei

en: Delete tags to module
ca: Eliminar etiquetes de mòdul

en: Delete task
ca: Esborra la tasca

en: Delete the custom post process
ca: Suprimeix el procés de publicació personalitzat

en: Delete this block
ca: Suprimeix aquest bloc

en: Delete this conf file implies that for restore you must reactive remote config in the local agent.
ca: Eliminar aquest arxiu conf implica que per restaurar la configuració a distància ha reactius en l'agent local.

en: Delete this conf file implies that server will send back local config to console
ca: Suprimeix aquest fitxer conf implica que el servidor enviarà de tornada la configuració local a la consola

en: Delete this custom command
ca: Suprimeix aquesta ordre personalitzada

en: Delete this module
ca: Suprimeix aquest mòdul

en: Delete users
ca: Suprimeix usuaris

en: Delete widget
ca: Eliminar el teu currículum

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Deleted %s policy alerts
ca: Suprimit %s alertes de política

en: Deleted %s policy modules
ca: Suprimit %s mòduls de polítiques

en: Deleted action successfuly
ca: Eliminats reeixidament acció

en: Deleted data above %f
ca: Dades suprimides per sobre de %f

en: Deleted modules
ca: Mòduls eliminats

en: Deleted successfully
ca: S'ha suprimit correctament

en: Deleted this scheduled downtime successfully.
ca: S'ha suprimit correctament aquest temps d'inactivitat planificat.

en: Deleted traps.
ca: Trampes suprimides.

en: Deleted user %s
ca: Suprimit usuari %s

en: Deleted user %s from %s
ca: Suprimit usuari %s de %s

en: Deleted user %s from metaconsole
ca: Suprimit usuari %s de metaconsola

en: Deleting all policy agents
ca: Eliminació de tots els agents polítics

en: Deleting from policy
ca: Eliminació de la política

en: Deleting last profile will delete this user
ca: Si suprimiu l'últim perfil, se suprimirà aquest usuari

en: Deletion in progress
ca: Supressió en curs

en: Demote
ca: Degrada

en: Dependencies
ca: Dependències

en: Depending on how they provide that service, we can find two types:
ca: Depenent de com presten aquest servei, podem trobar dos tipus:

en: Deploy
ca: Desplegar

en: Deploy agent to targets
ca: Desplega l'agent als objectius

en: Deploy from
ca: Desplega des de

en: Deploy scheduled
ca: Desplega planificat

en: Deploying
ca: Desplegant

en: Deployment center
ca: Centre de desplegament

en: Descending
ca: Descendent

en: Descent
ca: Descens

en: Description
ca: Descripci&oacute;

en: Description is empty
ca: La descripció és buida

en: Description size text
ca: Descripció mida del text

en: Description:
ca: Descripció

en: Descrtiption
ca: Descrtiment

en: Desired agent version
ca: Versió de l'agent desitjada

en: Desired agent version is required
ca: Es requereix la versió de l'agent desitjada

en: Destination
ca: Destinació

en: Destination IP. A comma separated list of destination ip. If we leave the field blank, will show all ip. Example filter by ip:<br>25.46.157.214,160.253.135.249
ca: IP de destinació. Una llista separada per comes d'IP de destinació separat. Si deixem el camp en blanc, es mostraran totes les ip. Exemple de filtre IP: xatejar 25.46.157.214,160.253.135.249

en: Destination Server
ca: Servidor de destinació

en: Destination port. A comma separated list of destination ports. If we leave the field blank, will show all ports. Example filter by ports 80 and 22:<br>80,22
ca: Port de destinació. Una llista separada per comes dels ports de destinació separat. Si deixem el camp en blanc, es mostraran tots els ports. Exemple de filtre pels ports 80 i 22: 80,22 <br>

en: Desynchronized operation on the node
ca: Operació dessincronitzada al node

en: Detail information
ca: Informació detallada

en: Detailed view
ca: Visualització detallada

en: Details
ca: Detalls

en: Developer mode is enabled
ca: Mode de desenvolupador està habilitat

en: Device info
ca: Informació del dispositiu

en: Device manufacturer
ca: Fabricant de dispositius

en: Device model
ca: Model de dispositiu

en: Devices
ca: dispositius més recents.

en: Dhcp Leased
ca: Dhcp Arrendat

en: Dhcp Leased Expiration
ca: Caducitat arrendada Dhcp

en: Dhcp Leased Mode
ca: Mode arrendat Dhcp

en: DiG/Whois Lookup
ca: DiG / Whois Lookup

en: Diagnostic info
ca: Informació de diagnòstic

en: Diagnostics Info
ca: Informació de diagnòstic

en: Dialog Logged users
ca: Usuaris connectats al diàleg

en: Dialog response time
ca: Hora de resposta del diàleg

en: Diameter
ca: Diàmetre

en: Diff view
ca: Visualització Diff

en: Dig executable does not exist.
ca: L'executable Dig no existeix

en: Dig path
ca: Dig ruta

en: Dinamic Map
ca: Mapa dinamic

en: Direct
ca: Directe

en: Directory
ca: Directori

en: Directory %s doesn't exist!
ca: Directori %s no existeix!

en: Directory %s is not writable. Please, configure corresponding permissions.
ca: El directori %s no es pot escriure. Si us plau, configureu els permisos corresponents.

en: Directory created
ca: Directori creat

en: Directory where mysql files are stored (must be common to all nodes)
ca: Directori on s'emmagatzemen els fitxers mysql (ha de ser comú a tots els nodes)

en: Directory where phantomjs binary file exists and has execution grants.
ca: Directori on hi ha un fitxer binari phantomjs i té subvencions d'execució.

en: Directory where temporary data is stored.
ca: Directori on s'emmagatzemen les dades temporals.

en: Directory where your 'simplesamlphp' folder is located.
ca: Directori on es troba la vostra carpeta 'simplesamlphp'.

en: Disable
ca: Desactiva

en: Disable Agents: Disables the selected agents.
ca: Inhabilitar els agents: inhabilita els agents seleccionats.

en: Disable Alerts: Disable alerts for the selected agents.
ca: Inhabilitar les alertes: inhabilita els avisos dels agents seleccionats.

en: Disable agent
ca: Desactivar agent

en: Disable agents
ca: Desactivar agents

en: Disable alert
ca: Inhabilita l'avís

en: Disable custom live view filters
ca: Desactivar filtres de vista en viu personalitzats

en: Disable event
ca: Inhabilita l'esdeveniment

en: Disable help
ca: Inhabilita l'ajuda

en: Disable helps
ca: Desactivar l'ajuda

en: Disable logo in graphs
ca: Inhabilita el logotip als gràfics

en: Disable module
ca: Desactivar mòdul

en: Disable selected alerts
ca: Desactivar alertes seleccionades

en: Disable task
ca: Inhabilita la tasca

en: Disable the definition of custom filters in the live view. Only existing filters can be used.
ca: Desactivar la definició de filtres personalitzats a la vista en directe. Només els filtres existents es poden utilitzar.

en: Disabled
ca: Desabilitat

en: Disabled Agents
ca: Agents de mobilitat

en: Disabled Alert
ca: Avís inhabilitat

en: Disabled address
ca: Adreça inhabilitada

en: Disabled agent.
ca: Agent Desactivat.

en: Disabled alerts
ca: Alertes deshabilitades

en: Disabled autorefresh
ca: Autorefresco Desactivat

en: Disabled discovery task.
ca: Tasca de descobriment inhabilitada.

en: Disabled mode
ca: Mode inhabilitat

en: Disabled module
ca: Mòdul inhabilitat

en: Disabled only Alerts
ca: Només Alertes minusvàlids

en: Disabled sections
ca: Seccions per a minusvàlids

en: Disabled user.
ca: Usuari desactivada.

en: Disabling agent in source node and enabling in target one
ca: Inhabilitar l'agent al node d'origen i habilitar-ne un de destinació

en: Disabling constraints
ca: Inhabilitació de restriccions

en: Disabling historical database, you will not keep any data older than %d days. Are you sure?
ca: En desactivar la base de dades històrica, no conservareu cap dada superior a %d dies. N'estàs segur?

en: Discard history data
ca: Descarta les dades de l'historial

en: Discard unknown events
ca: Descarta esdeveniments desconeguts

en: Discover
ca: Descobreix

en: Discover SAP
ca: Descobreix SAP

en: Discover hosts and devices in your network
ca: Descobreix els amfitrions i els dispositius de la xarxa

en: Discovery
ca: Descobriment

en: Discovery Applications DB2
ca: Aplicacions de descobriment DB2

en: Discovery Applications Microsoft SQL Server
ca: Aplicacions de descobriment Microsoft SQL Server

en: Discovery Applications MySQL
ca: Aplicacions de descobriment MySQL

en: Discovery Applications Oracle
ca: Oracle d'aplicacions de descobriment

en: Discovery Cloud: AWS
ca: Núvol de descobriment: AWS

en: Discovery Server is disabled
ca: El servidor discovery està inhabilitat

en: Discovery Task are used to find new elements in the network. 
    		If it detects any item, it will add that item to the monitoring, and if that item it is already being monitored, then it will 
    		ignore it or will update its information.There are three types of detection: Based on <strong id="fuerte"> ICMP </strong>(pings), 
    		<strong id="fuerte">SNMP</strong> (detecting the topology of networks and their interfaces), and other <strong id="fuerte"> customized </strong>
    		type. You can define your own customized recon script.
ca: La tasca de descobriment s'utilitza per trobar elements nous a la xarxa. 
    		Si detecta algun element, afegirà aquest element a la supervisió, i si aquest element ja s'està monitoritzant, llavors es farà 
    		Ignora-la o actualitzarà la seva informació. Hi ha tres tipus de detecció: basat en <strong id="fuerte"> ICMP </strong>(pings), 
    		<strong id="fuerte">SNMP</strong> (detectant la topologia de les xarxes i les seves interfícies), i altres <strong id="fuerte"> personalitzats </strong>
    		tipus. Podeu definir el vostre propi script de reconstament personalitzat.

en: Discovery relies on a proper setup of cron, the time-based scheduling service
ca: Discovery es basa en una configuració adequada de cron, el servei de planificació basat en el temps

en: Discovery relies on an appropriate cron setup.
ca: El descobriment es basa en una configuració cron adequada.

en: Discovery server
ca: Servidor de descobriment

en: Discovery server detected a new host
ca: El servidor de descobriment detecta una màquina nova

en: Discovery task
ca: Tasca de descobriment

en: Discovery task list
ca: Llista de tasques de descobriment

en: Discovery task name
ca: Nom de la tasca de descobriment

en: DiscoveryConsoleTasks is not configured.
ca: El DiscoveryConsoleTasks no està configurat.

en: DiscoveryConsoleTasks is not running properly
ca: DiscoveryConsoleTasks no s'està executant correctament

en: Disk I/O Rate
ca: Velocitat d'E/S del disc

en: Disk performance summary
ca: Resum de rendiment del disc

en: Disk read
ca: Lectura de disc

en: Disk write
ca: Escriptura de disc

en: Display
ca: S'està mostrant

en: Display data of proc modules in other format
ca: Visualitza les dades dels mòduls proc en un altre format

en: Display errors
ca: Visualitza els errors

en: Display events errors
ca: Visualitza els errors d'incidències

en: Display hint
ca: Visualitzar indici

en: Display lateral menus with left click
ca: Visualitza els menús laterals amb clic esquerre

en: Display mode
ca: Mode de visualització

en: Display on front
ca: Mostrar al front

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Display range:
ca: Interval de visualització:

en: Display text proc modules have state is ok
ca: Visualitza els mòduls proc de text que tenen l'estat està bé

en: Display text when proc modules have state critical
ca: Visualitza el text quan els mòduls proc tenen un estat crític

en: Distance
ca: Distància

en: Do not show anymore
ca: No mostris més

en: Do you really want to leave our brilliant application?
ca: De debò vols deixar la nostra brillant aplicació?

en: Do you wan delete this connection?
ca: Vostè wan eliminar aquesta connexió?

en: Do you want delete all templates?
ca: Voleu suprimir totes les plantilles?

en: Do you want delete the selected templates?
ca: Voleu suprimir les plantilles seleccionades?

en: Do you want delete this block?
ca: Voleu suprimir aquest bloc?

en: Do you want delete this module?
ca: Voleu suprimir aquest mòdul?

en: Do you want to consolidate all your system monitoring? Do you have many systems, making it difficult to manage them in a comprehensive manner? Would you like to deploy monitoring, alerts and even local plugins with a single click? %s Enterprise Policies are exactly what you need; you'll save time, effort and annoyances. More information <a href='pandorafms.com'>pandorafms.com</a>
ca: Vols consolidar tota la supervisió del teu sistema? Hi ha molts sistemes que els dificulten gestionar-los d'una manera integral? Voleu desplegar monitorització, alertes i fins i tot connectors locals amb un sol clic? %s Les polítiques empresarials són exactament el que necessiteu; estalviareu temps, esforç i molèsties. Més informació <a href='pandorafms.com'>pandorafms.com</a>

en: Do you want to exit the help tour?
ca: Vols sortir del tour d'ajuda?

en: Do you want to migrate automatically the malformed items?
ca: Voleu migrar automàticament els elements malformats?

en: Do you want to set default the map?
ca: Voleu establir per defecte al mapa?

en: Do you want to use the default data from the connection?
ca: Vols utilitzar les dades per defecte de la connexió?

en: Docs
ca: Documentació

en: Docs URL (login)
ca: ADREÇA URL docs (inici de sessió)

en: Documentation
ca: Documentació

en: Doesn't have a valid YAML format
ca: No té un format YAML vàlid

en: Domain
ca: do

en: Domain and IP information for
ca: Domini i informació IP per

en: Don't show subgroups:
ca: No mostrar subgrups:

en: Done
ca: Fet

en: Double autentication activation
ca: Activació de doble autenticació

en: Double autentication information
ca: Informació de doble autenticació

en: Double authentication
ca: Doble autenticació

en: Double authentication failed
ca: No s'ha pogut autenticar doblement

en: Down
ca: No funciona

en: Download
ca: Baixa

en: Download the app
ca: Descarrega't l'app

en: Downloading %.2f MB
ca: S'està baixant %.2f MB

en: Downloading %s %.2f/ %.2f MB.
ca: S' està descarregant %s %.2f/ %.2f MB.

en: Downtime scheduled soon.
ca: El temps d'inactivitat previst aviat.

en: Downtime stopped.
ca: El temps d'inactivitat es va aturar.

en: Downtimes
ca: Temps d'inactivitat

en: Draw
ca: Dibuixar

en: Draw live filter
ca: Dibuixa un filtre en viu

en: Drop
ca: Baixa

en: Drop Here
ca: Deixa anar aquí

en: Drop the package here or
ca: Deixeu el paquet aquí o

en: Dst Ip
ca: Dst IP

en: Dst Ip Address
ca: Dst IP Address

en: Dst port
ca: Port Dst

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate config
ca: Duplicar config

en: Duplicate main IP address
ca: Adreça IP principal duplicada

en: Duplicated
ca: Duplicat

en: Duplicated alert
ca: Alerta duplicat

en: Duplicated or incompatible operation in the queue
ca: Operació de duplicat o incompatible a la cua

en: Dynamic
ca: Dinàmic

en: Dynamic Interval
ca: Interval dinàmic

en: Dynamic Max.
ca: Max dinàmic.

en: Dynamic Min.
ca: Min dinàmic.

en: Dynamic Min.
ca: Min dinàmic.

en: Dynamic SLA
ca: SLA dinàmic

en: Dynamic SLA can not be Inverse
ca: El SLA dinàmic no pot ser invers

en: Dynamic Threshold Interval
ca: Interval llindar dinàmic

en: Dynamic Threshold Max.
ca: Llindar dinàmic Màxim.

en: Dynamic Threshold Min.
ca: Llindar dinàmic Min.

en: Dynamic Threshold Two Tailed:
ca: Llindar dinàmic de dues cues:

en: Dynamic Two Tailed:
ca: Dinàmica de dues cues:

en: Dynamic element
ca: Element dinàmic

en: Dynamic element (%d) '%s' causes an error: %s
ca: L'element dinàmic (%d) '%s' provoca un error: %s

en: Dynamic element (%d) '%s' does not match any target
ca: L'element dinàmic (%d) "%s" no coincideix amb cap objectiu

en: Dynamic elements are not affected by cascade protection
ca: Els elements dinàmics no es veuen afectats per la protecció en cascada

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail for receiving alerts
ca: Correu electrònic per rebre alertes

en: ERROR: Event detail
ca: ERROR: Detall d'esdeveniment

en: ESX Detail
ca: Detall ESX

en: ESX details
ca: Detalls ESX

en: Each group must have a different name
ca: Cada grup ha de tenir un nom diferent

en: Each line is a module definition using following format: module name ; module_type ; SAP check definition.
ca: Cada línia és una definició de mòdul usant el següent format: nom del mòdul; module_type; Definició de comprovació sap.

en: Each module group must have a different name
ca: Cada grup de mòduls ha de tenir un nom diferent

en: Each scheduled downtime must have a different name
ca: Cada temps d'inactivitat programat ha de tenir un nom diferent

en: Each state changing
ca: Cada estat canvia

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Data
ca: Edita les dades

en: Edit OS
ca: Edita US

en: Edit Transaction
ca: Edita la transacció

en: Edit User
ca: Edita l'usuari

en: Edit address
ca: Edita l'adreça

en: Edit agent
ca: Agent Edita

en: Edit agents
ca: Editar agents

en: Edit alert
ca: Edita l'avís

en: Edit alerts
ca: Editar alertes

en: Edit capture model
ca: Edita el model de captura

en: Edit cluster
ca: Edita el clúster

en: Edit element
ca: Edita l'element

en: Edit event responses
ca: Edita les respostes d'incidències

en: Edit events
ca: Edita esdeveniments

en: Edit file
ca: Editeu el fitxer

en: Edit job
ca: Edita treball

en: Edit label
ca: Edita l'etiqueta

en: Edit main data
ca: Edita les dades principals

en: Edit map connection
ca: Edita connexió mapa

en: Edit module
ca: Edita mòdul

en: Edit my User
ca: Edita el meu usuari

en: Edit my user
ca: Editar el meu usuari

en: Edit network
ca: Edita la xarxa

en: Edit network maps
ca: Edita els mapes de xarxa

en: Edit node
ca: Edita el node

en: Edit node %s
ca: Edita el node %s

en: Edit or delete groups can cause problems with synchronization
ca: Editar o suprimir grups pot causar problemes amb la sincronització

en: Edit phases
ca: Edita les fases

en: Edit plugin
ca: Edita complement

en: Edit remote config
ca: Editar la configuració remota

en: Edit report
ca: Edita informe

en: Edit reports
ca: Edita informes

en: Edit rule
ca: Edita la regla

en: Edit service elements
ca: Edita elements de servei

en: Edit sources
ca: Edita els orígens

en: Edit task
ca: Editar la tasca

en: Edit template
ca: Edita plantilla

en: Edit this cluster
ca: Edita aquest clúster

en: Edit ticket
ca: Edita l'entrada

en: Edit user
ca: Editar usuari

en: Edit visual console
ca: Edita la consola visual

en: Edited
ca: Editat

en: Editor
ca: editor

en: Either, your password or your login are incorrect. Please check your CAPS LOCK key, username and password are case SeNSiTiVe.<br><br>All actions, included failed login attempts are logged in Pandora FMS System logs, and these can be reviewed by each user, please report to admin any incident or malfunction.
ca: Pot ser que el teu usuari o contrasenya no sigui correcte. Si us plau tingues en compte que les contrasenyes diferencien MAJUSCULES i minuscules. Comproba que no tinguis la tecla de bloqueig de majuscules (CAPS LOCK).<br><br>Totes les accions, inclosos els intents de login fallides son enregistrats pel sistema de logs del Pandora, i aquests poden ser revisats per cada usuari. Si us plau notifica al administrador qualsevol incident o funcionament incorrecte.

en: Elastic IP Adresses
ca: Adreces IP elàstiques

en: ElasticSearch Status
ca: Estat elasticSearch

en: ElasticSearch is not available using current configuration.
ca: ElasticSearch no està disponible utilitzant la configuració actual.

en: Elasticsearch Interface
ca: Interfície Elasticsearch

en: Element color
ca: Color de l'element

en: Element registered successfully
ca: Element registrat correctament

en: Elements to apply
ca: Elements per aplicar

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email password
ca: Contrasenya de correu electrònic

en: Email test
ca: Prova de correu electrònic

en: Email user
ca: Usuari de correu electrònic

en: Emails Sending
ca: Enviament de correus electrònics

en: Emails for the tag: %s
ca: Missatges de correu electrònic per al tag: %s

en: Empty
ca: Buit

en: Empty Network maps editor
ca: Editor de mapes de xarxa buit

en: Empty OS
ca: OS buida

en: Empty configuration
ca: Configuració buida

en: Empty configuration table
ca: Taula de configuració buit

en: Empty custom node address
ca: Adreça de node personalitzada buida

en: Empty for default short name fc_X where X is the collection id.
ca: Buit per defecte nom curt fc_X on X és la identificació de col · lecció.

en: Empty ip or port
ca: Ip o port buit

en: Empty layer names are not supported
ca: No s'admeten noms de capa buits

en: Empty map
ca: Mapa buit

en: Empty modules
ca: Mòduls buits

en: Empty name
ca: Nom Buit

en: Empty parameters
ca: Paràmetres buits

en: Empty queue
ca: Cua buida

en: Empty queue.
ca: Cua buida.

en: Empty string
ca: Cadena buida

en: Empty user or password
ca: Usuari o contrasenya buits

en: Enable
ca: Vols activar-lo

en: Enable Agent API
ca: Habilita l'API de l'agent

en: Enable GIS features
ca: Habilita les característiques SIG

en: Enable Integria IMS
ca: Habilita l'IMS integria

en: Enable Netflow
ca: Habilitar Netflow

en: Enable Update Manager
ca: Habilita l'Administrador d'actualitzacions

en: Enable agent
ca: Habilitar agent

en: Enable agents managment
ca: Habilitar agents managment

en: Enable alert
ca: Habilita l'avís

en: Enable alert use in this group.
ca: Habilita l'ús d'avisos en aquest grup.

en: Enable audit log
ca: Habilita el registre d'auditoria

en: Enable console log
ca: Habilita el registre de la consola

en: Enable eHorus
ca: Habilita l'eHorus

en: Enable exceptions
ca: Habilita les excepcions

en: Enable exceptions in tmerge_queries
ca: Habilita les excepcions a tmerge_queries

en: Enable foreing keys in tmerge_queries
ca: Habilita les tecles de l'avantatjament a tmerge_queries

en: Enable foreings keys
ca: Habilita les tecles dels fronts

en: Enable historical database
ca: Habilita la base de dades històrica

en: Enable historical events
ca: Habilita els esdeveniments històrics

en: Enable history database
ca: Habilitar base de dades històrica

en: Enable history event
ca: Habilita l'esdeveniment de l'historial

en: Enable link
ca: Activar enllaç

en: Enable link agent
ca: Habilitar agent d'enllaç

en: Enable log viewer
ca: Habilita el visualitzador de registres

en: Enable module
ca: Habilitar mòdul

en: Enable node access
ca: Habilitar l'accés de node

en: Enable password history
ca: Activar l'historial de contrasenyes

en: Enable password policy
ca: Habilitar política de contrasenyes

en: Enable selected alerts
ca: Habilitar alertes seleccionades

en: Enable this option if you want the counter to be reset when the alert is not being fired consecutively, even if it's within the time threshold
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que el comptador es reinicialitza quan l' avís no s' està disparant consecutivament, fins i tot si està dins del llindar de temps

en: Enable update manager
ca: Habilita el gestor d'actualitzacions

en: Enabled
ca: Activat

en: Enabled %s elements from the downtime
ca: Activat %s elements del temps d'inactivitat

en: Enabled agent.
ca: Habilitat agent.

en: Enabled alerts
ca: Alertes activades

en: Enabled combo
ca: Combinat habilitat

en: Enabled discovery task.
ca: Tasca de descobriment habilitada.

en: Enabled module
ca: Mòdul habilitat

en: Enabled sections
ca: Seccions habilitades

en: Enabled user.
ca: Habilitat usuari.

en: Enables
ca: Permet

en: Enables re-scan entities process every interval defined.
ca: Habilita la reescanyança de les entitats que processen cada interval definit.

en: Encrypt passwords
ca: Xifra les contrasenyes

en: Encryption
ca: Encriptació

en: End date
ca: Data de finalització

en: End wizard
ca: Auxiliar final

en: Enforce https
ca: Fer complir https

en: Enforce https Information
ca: Aplica la informació https

en: Enforce public URL usage information
ca: Fer complir la informació d'ús de l'ADREÇA URL pública

en: Engine not supported
ca: El motor no és compatible

en: Enter keywords to search
ca: Entreu les paraules pes buscar

en: Enter possible range of values in SLA.
ca: Introduïu un possible interval de valors a SLA.

en: Enter the <b>auth key</b> and the following <b>request key</b>:
ca: Introduïu la <b>tecla d'auth</b> i la <b>següent clau de sol·licitud:</b>

en: Enter your name (or a company name) and a contact email address.
ca: Escriu el nom (o el nom de l'empresa) i una adreça de correu electrònic de contacte.

en: Enterprise
ca: Empresa

en: Enterprise ACL Setup
ca: Configuració de l'ACL empresarial

en: Enterprise ACL setup
ca: Empresa ACL configuració

en: Enterprise ICMP server
ca: Servidor ICMP Empresa

en: Enterprise SNMP server
ca: Servidor SNMP Empresa

en: Enterprise Satellite server
ca: Servidor enterprise satellite

en: Enterprise String
ca: Cadena empresa

en: Enterprise String:
ca: Cadena empresa:

en: Enterprise Transactional server
ca: Servidor transaccional empresarial

en: Enterprise installed
ca: Empresa instal·lada

en: Enterprise options
ca: Opcions d'empresa

en: Enterprise password policy
ca: Política de contrasenyes Empresa

en: Enterprise version
ca: Versió de l'empresa

en: Enterprise version not installed
ca: La versió empresarial no està instal·lada

en: Entire agent
ca: Tot l'agent

en: Equal (=)
ca: Igual (=)

en: Equal to
ca: Igual

en: Equal to %s
ca: Igual a %s

en: Equalize maxiddmum thresholds
ca: Iguala els llindars de maxiddmum

en: Equalize maximum thresholds
ca: Igualar els llindars màxims

en: Error Duplicate name
ca: S'ha produït un error en duplicar el nom

en: Error Duplicate name (%s)
ca: S'ha produït un error en duplicar el nom (%s)

en: Error Synch collections
ca: Col·leccions de sincronització d'errors

en: Error add '%s' SLA.
ca: Error al afegir  SLA '%s'

en: Error add '%s' action.
ca: Error al afegir l'acció '%s'.

en: Error add '%s' agent plugin.
ca: S'ha produït un error en afegir el connector d'agent "%s".

en: Error add '%s' agent.
ca: Error add ' %s de l'agent.

en: Error add '%s' agent. The agent does not exist
ca: S'ha produït un error en afegir l'agent "%s". L'agent no existeix

en: Error add '%s' alert.
ca: Error add ' %s alerta.

en: Error add '%s' collection.
ca: Error add ' %s col · lecció.

en: Error add '%s' inventory module.
ca: S'ha produït un error en afegir el mòdul d'inventari "%s".

en: Error add '%s' module.
ca: Error add ' %s mòdul.

en: Error add the alert, the action '%s' don't exist.
ca: Error Afegir l'alerta, l'acció ' %s 'no existeixen.

en: Error add the alert, the module '%s' don't exist.
ca: Error Afegir l'alerta, el mòdul ' %s 'no existeixen.

en: Error add the alert, the template '%s' don't exist.
ca: Error Afegir l'alerta, la plantilla ' %s 'no existeixen.

en: Error add the module plugin importation, plugin is not registered
ca: S'ha produït un error en afegir la importació de connectors del mòdul, el connector no està registrat

en: Error add the module, error in tag component.
ca: Error afegir el mòdul, l'error en el component variable.

en: Error add the module, haven't type.
ca: Error afegir el mòdul, no s'escrigui.

en: Error adding comment
ca: Error en afegir comentari

en: Error adding inventory module
ca: Error en afegir mòdul d'inventari

en: Error adding module %s
ca: Error en afegir mòdul %s

en: Error adding module to policy configuration_data is not a valid base64.
ca: S'ha produït un error en afegir el mòdul a la norma configuration_data no és una base64 vàlida.

en: Error adding module to profile
ca: Error en afegir al mòdul de perfil

en: Error adding modules
ca: Error en afegir mòduls

en: Error adding modules. The following errors already exists:
ca: Error en afegir mòduls. Els següents errors ja existeix:

en: Error adding network profile
ca: Error en afegir el perfil de xarxa

en: Error adding trap custom values
ca: Error en afegir valors personalitzats trampa

en: Error adding web analysis module to policy. Id_module_type is not correct for web analysis modules.
ca: S'ha produït un error en afegir el mòdul d'anàlisi web a la norma. Id_module_type no és correcte per als mòduls d'anàlisi web.

en: Error adding web module to policy. Id_module_type is not correct for web modules.
ca: S'ha produït un error en afegir el mòdul web a la norma. Id_module_type no és correcte per als mòduls web.

en: Error at sending the email
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic

en: Error building the new macros
ca: S'ha produït un error en crear les macros noves

en: Error changing event owner
ca: Propietari esdeveniment que canvia Error

en: Error changing event status
ca: Error en canviar l'estat de l'esdeveniment

en: Error connecting to %s
ca: Error de connexió amb %s

en: Error connecting to DB.
ca: S'ha produït un error en connectar-se a DB.

en: Error connecting to database %s at %s.
ca: Error al connectar amb la base de dades %s en %s .

en: Error connecting with node %s.
ca: S'ha produït un error en connectar amb %s de node.

en: Error copying
ca: Error en copiar

en: Error copying md5 file
ca: Error en copiar arxiu md5

en: Error create '%s' component.
ca: Error al crear el component '%s'.

en: Error create '%s' item in report '%s'.
ca: Error al crear l'element '%s' en el informe '%s'.

en: Error create '%s' policy, the name exist and there aren't free name.
ca: Error create ' %s política ', hi ha el nom i no hi ha nom lliurement.

en: Error create '%s' policy.
ca: Error create ' %s' polítiques.

en: Error create '%s' report, the name exist and there aren't free name.
ca: Error al generar l'informe '%s', el nom existeix i no esta disponible.

en: Error create '%s' report.
ca: Error al crear l'informe '%s'.

en: Error create '%s' visual map, lost tag name.
ca: Error al crear el mapa visual '%s' , no té atribut

en: Error create '%s' visual map, the name exist and there aren't free name.
ca: Error al crear mapa visual '%s', el nom existeix i no esta lliure

en: Error create '%s' visual map.
ca: Error al generar el mapa visual '%s'.

en: Error create filter.
ca: S'ha produït un error en crear el filtre.

en: Error create item for agent '%s' visual map.
ca: Error al crear l'element per l'agent '%s' visual.

en: Error create item type '%d' visual map.
ca: Error crear tipus d'element ' %d 'mapa visual.

en: Error create new model
ca: S'ha produït un error en crear un model nou

en: Error create or update dashboard
ca: S'ha produït un error en crear o actualitzar l'escriptori digital

en: Error creating %s policies
ca: Error en crear %s polítiques

en: Error creating %s policy alerts
ca: Error en crear %s alertes de política

en: Error creating alert
ca: S'ha produït un error en crear l'avís

en: Error creating alert template. Id_group cannot be left blank.
ca: S'ha produït un error en crear la plantilla d'avís. Id_group no es pot deixar en blanc.

en: Error creating alert template. Invalid id_group or the user has not enough permission to make this action.
ca: S'ha produït un error en crear la plantilla d'avís. Id_group no és vàlid o l'usuari no té prou permís per fer aquesta acció.

en: Error creating category
ca: Error en crear la categoria

en: Error creating custom field
ca: S'ha produït un error en crear un camp personalitzat

en: Error creating file
ca: Error en crear l'arxiu de

en: Error creating file with empty name
ca: Error creant el fitxer amb nom buit

en: Error creating filter
ca: Error en crear el filtre

en: Error creating filter is duplicated.
ca: S'ha produït un error en crear el filtre.

en: Error creating filter.
ca: S'ha produït un error en crear el filtre.

en: Error creating inventory module
ca: Error en crear el mòdul d'inventari

en: Error creating provisioning rule.
ca: S'ha produït un error en crear la regla d'aprovisionament.

en: Error creating service:
ca: S'ha produït un error en crear el servei:

en: Error creating skin
ca: Error en crear la pell

en: Error creating tag
ca: Error en crear el tag

en: Error creating template
ca: S'ha produït un error en crear la plantilla

en: Error creating the following modules:
ca: S'ha produït un error en crear els mòduls següents:

en: Error creating/updating %s/%s policy modules
ca: Error en crear / actualitzar %s / %s mòduls de polítiques

en: Error delete filter.
ca: S'ha produït un error en suprimir el filtre.

en: Error delete model
ca: S'ha produït un error en suprimir el model

en: Error deleting
ca: Error en eliminar el

en: Error deleting %s policy alerts
ca: Error en eliminar %s alertes de política

en: Error deleting %s policy modules
ca: Error en eliminar %s mòduls de polítiques

en: Error deleting %s template
ca: S'ha produït un error en suprimir la plantilla %s

en: Error deleting alert template. Id_template doesn't exist.
ca: S'ha produït un error en suprimir la plantilla d'avís. Id_template no existeix.

en: Error deleting all templates
ca: S'ha produït un error en suprimir totes les plantilles

en: Error deleting block
ca: S'ha produït un error en suprimir el bloc

en: Error deleting category
ca: Error categoria esborrar

en: Error deleting element: %s
ca: Error en suprimir l'element: %s

en: Error deleting export target
ca: Error en eliminar l'objectiu d'exportació

en: Error deleting inventory module
ca: Error mòdul d'inventari eliminar

en: Error deleting module
ca: S'ha produït un error en suprimir el mòdul

en: Error deleting module from profile
ca: Error mòdul d'eliminació del perfil

en: Error deleting provisioning rule.
ca: S'ha produït un error en suprimir la regla d'aprovisionament.

en: Error deleting selected templates
ca: S'ha produït un error en suprimir les plantilles seleccionades

en: Error deleting service %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el servei %s

en: Error deleting skin
ca: Error pell eliminant

en: Error deleting tag
ca: Error tag eliminar

en: Error deleting template
ca: Error plantilla eliminar

en: Error deleting the relation
ca: S'ha produït un error en suprimir la relació

en: Error deleting trap custom values
ca: Error en eliminar valors personalitzats trampa

en: Error enable/disable discovery task. Enable/disable value cannot be left blank.
ca: S'ha produït un error en habilitar o inhabilitar la tasca de descobriment. El valor Habilita/inhabilita no es pot deixar en blanc.

en: Error enable/disable discovery task. Id_user cannot be left blank.
ca: S'ha produït un error en habilitar o inhabilitar la tasca de descobriment. Id_user no es pot deixar en blanc.

en: Error executing response
ca: S'ha produït un error en executar la resposta

en: Error forcing inventory module
ca: Error mòdul d'inventari forçant

en: Error get the graph
ca: Error obtenir la gràfica

en: Error getting alert actions.
ca: S'ha produït un error en obtenir accions d'alerta.

en: Error in MR file
ca: S'ha produït un error en el fitxer MR

en: Error in dependencies field
ca: S'ha produït un error al camp dependències

en: Error in discovery task enabling/disabling.
ca: S'ha produït un error en habilitar/desactivar la tasca de descobriment.

en: Error in enables field
ca: S'ha produït un error en el camp habilitant

en: Error in package updated
ca: S'ha produït un error en el paquet actualitzat

en: Error in phases section
ca: Error a la secció de fases

en: Error in reset password request
ca: S'ha produït un error en restablir la sol·licitud de contrasenya

en: Error in the syntax, please check the data configuration.
ca: Error en la sintaxi, comproveu la configuració de dades per favor.

en: Error inserting relations
ca: S'ha produït un error en inserir relacions

en: Error inserting the relation %s -> %s
ca: S'ha produït un error en inserir la relació %s -> %s

en: Error linking script:
ca: S'ha produït un error en enllaçar l'script:

en: Error loading Module Library
ca: S'ha produït un error en carregar la biblioteca de mòduls

en: Error loading categories
ca: S'ha produït un error en carregar les categories

en: Error loading category
ca: S'ha produït un error en carregar la categoria

en: Error loading results
ca: S'ha produït un error en carregar els resultats

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error normalizing module %s
ca: Error normalitzant mòdul %s

en: Error performing execution
ca: S'ha produït un error en realitzar l'execu

en: Error processing alert(s)
ca: Tractament d'avís d'error (s)

en: Error processing request
ca: Sol · licitud de processament Error

en: Error retrieving template: %s
ca: S'ha produït un error en recuperar la plantilla: %s

en: Error retrieving the modified macros
ca: S'ha produït un error en recuperar les macros modificades

en: Error retrieving the module plugin macros
ca: S'ha produït un error en recuperar les macros del connector del mòdul

en: Error retrieving the module plugin macros data
ca: S'ha produït un error en recuperar les dades de macros del connector del mòdul

en: Error retrieving the plugin macros
ca: S'ha produït un error en recuperar les macros del connector

en: Error sending message to user %s
ca: Error en enviar el missatge a l'usuari %s

en: Error service forced
ca: Servei d'errors forçat

en: Error stopping downtime. Periodical and running scheduled downtime cannot be stopped.
ca: S'ha produït un error en aturar el temps d'inactivitat. El temps d'inactivitat regular i en execució no es pot aturar.

en: Error synchronizing collections
ca: S'ha produït un error en sincronitzar les col·leccions

en: Error syncronizing .
ca: S'ha produït un error en sincronitzar.

en: Error the policy haven't name.
ca: Error La política no té el nom.

en: Error the report haven't group.
ca: Error l'informe no te grup

en: Error the report haven't name.
ca: Error a l'informe perque no té nom

en: Error update filter.
ca: S'ha produït un error en actualitzar el filtre.

en: Error update model
ca: S'ha produït un error en actualitzar el model

en: Error updating OS
ca: Pogut actualitzar US

en: Error updating agent conf
ca: S'ha produït un error en actualitzar l'agent conf

en: Error updating alert
ca: S'ha produït un error en actualitzar l'avís

en: Error updating alert template. Invalid id_group or the user has not enough permission to make this action.
ca: S'ha produït un error en actualitzar la plantilla d'avís. Id_group no és vàlid o l'usuari no té prou permís per fer aquesta acció.

en: Error updating category
ca: Error en actualitzar la categoria

en: Error updating events
ca: S'ha produït un error en actualitzar els esdeveniments

en: Error updating export target
ca: Error en actualitzar la meta d'exportació

en: Error updating filter
ca: Pogut actualitzar filtre

en: Error updating filter.
ca: S'ha produït un error en actualitzar el filtre.

en: Error updating inventory module
ca: Pogut actualitzar el mòdul d'inventari

en: Error updating module %s
ca: Pogut actualitzar el mòdul %s

en: Error updating network profile
ca: Error en actualitzar el perfil de xarxa

en: Error updating passwords:
ca: S'ha produït un error en actualitzar les contrasenyes:

en: Error updating provisioning rule.
ca: S'ha produït un error en actualitzar la regla d'aprovisionament.

en: Error updating service:
ca: S'ha produït un error en actualitzar el servei:

en: Error updating skin
ca: Error pell actualització

en: Error updating tag
ca: Error en actualitzar l'etiqueta

en: Error updating template
ca: Error en actualitzar la plantilla

en: Error updating the modules (maybe there was no field to update)
ca: S'ha produït un error en actualitzar els mòduls (potser no hi ha cap camp per actualitzar)

en: Error updating the modules from a module type
ca: S'ha produït un error en actualitzar els mòduls des d'un tipus de mòdul

en: Error updating the modules from an agent group
ca: S'ha produït un error en actualitzar els mòduls d'un grup d'agents

en: Error updating trap custom values
ca: Error en actualitzar els valors personalitzats trampa

en: Error updating user info
ca: Error en actualitzar la informació d'usuari

en: Error updating user info (no change?)
ca: Error en actualitzar la informació d'usuari (sense canvi?)

en: Error uploading resource. Check if the selected file is a valid resource template in .ptr format
ca: S'ha produït un error en carregar el recurs. Comprova si el fitxer seleccionat és una plantilla de recurs vàlida en format .ptr

en: Error validating alert
ca: S'ha produït un error en validar l'avís

en: Error validating alert. Id_agent cannot be left blank.
ca: S'ha produït un error en validar l'avís. Id_agent no es pot deixar en blanc.

en: Error validating alert. Id_module cannot be left blank.
ca: S'ha produït un error en validar l'avís. Id_module no es pot deixar en blanc.

en: Error validating alert. Id_template cannot be left blank.
ca: S'ha produït un error en validar l'avís. Id_template no es pot deixar en blanc.

en: Error validating alert. Specified alert does not exist.
ca: S'ha produït un error en validar l'avís. L'alerta especificada no existeix.

en: Error while connecting to licence server.
ca: S'ha produït un error en connectar-se al servidor de llicències.

en: Error while deleting services: %s
ca: Error en suprimir els serveis: %s

en: Error while deleting, reason: %s
ca: Error en suprimir, raó: %s

en: Error while executing task:
ca: S'ha produït un error en executar la tasca:

en: Error while forcing, reason: %s
ca: Error en forçar, raó: %s

en: Error while processing: %s
ca: Error en processar: %s

en: Error, The field name and name in module_name in data configuration are different.
ca: Error, el nom del camp i el nom en module_name en la configuració de dades són diferents.

en: Error, please check the transaction phases
ca: Error, comproveu les fases de transacció

en: Error, please install the PHP libXML in the system.
ca: Error, si us plau instal·leu la llibreria PHP LibXML en el sistema

en: Error, please refresh page
ca: Error, actualitzeu la pàgina

en: Error. Error created template
ca: Error. S'ha produït un error en la plantilla

en: Error. Error delete template
ca: Error. S'ha produït un error en suprimir la plantilla

en: Error. Synchronization aborted. Backup restored
ca: Error. S'ha cancel·lat la sincronització. Còpia de seguretat restaurada

en: Error. Template name cannot be repeated
ca: Error. El nom de la plantilla no es pot repetir

en: Error: The collection directory does not exist.
ca: Error: el directori de col·lecció no existeix.

en: Error: The conf file of agent is not readble.
ca: Error: el fitxer conf de l'agent no és readble.

en: Error: The conf file of agent is not writable.
ca: Error: el fitxer conf l'agent no es pot escriure.

en: Error: The conf file of server is not readble.
ca: Error: el fitxer conf del servidor no es pot llegir.

en: Error: The conf file of server is not writable.
ca: Error: el fitxer conf del servidor no es pot escriure.

en: Error: The main directory of collections does not exist.
ca: Error: el directori principal de col·leccions no existeix.

en: Error: Update linking modules to policy
ca: Error: l'actualització de vinculació de mòduls a la política

en: Error: id agent must be defined.
ca: Error: s'ha de definir l'agent d'id.

en: Error: recreate file
ca: Arxiu recreate: Error

en: Errors of node
ca: Errors del node

en: Errors while merging
ca: Errors en fusionar-se

en: Europe
ca: Europa

en: Evaluation interval
ca: Interval d'avaluació

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event Days
ca: Dies d'esdeveniments

en: Event History Graph
ca: Gràfic de l'historial d'esdeveniments

en: Event ID
ca: Identificador de successos

en: Event Id
ca: Id d'incidència

en: Event Name
ca: Nom de l'esdeveniment

en: Event Report Agent
ca: Agent d'informes d'incidències

en: Event Report Group
ca: Grup d'informes d'incidències

en: Event Report Log
ca: Registre de l'informe d'incidències

en: Event Report Module
ca: Mòdul d'informe d'incidències

en: Event Status
ca: Estat de l'esdeveniment

en: Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Event agent
ca: Agent d'esdeveniments

en: Event content
ca: Contingut de l'esdeveniment

en: Event control filter
ca: Filtre de control d'events

en: Event custom response default values
ca: Incidència dels valors per defecte de resposta personalitzada

en: Event detail
ca: Detall d'esdeveniment

en: Event fields will be loaded. Do you want to continue?
ca: Es carregaran els camps d'incidència. Voleu continuar?

en: Event filter
ca: Filtre d'esdeveniments

en: Event filter successfully created.
ca: El filtre d'incidències s'ha creat correctament.

en: Event filter successfully deleted.
ca: El filtre d'incidències s'ha suprimit correctament.

en: Event filter successfully updated.
ca: El filtre d'incidències s'ha actualitzat correctament.

en: Event filters
ca: Filtres d'esdeveniments

en: Event graph
ca: Gràfic d'esdeveniments

en: Event graph by agent
ca: Gràfic d'esdeveniments per agent

en: Event graphs
ca: Gràfics d'esdeveniments

en: Event group
ca: Grup d'esdeveniments

en: Event group (recursive)
ca: Grup d'esdeveniments (recursiu)

en: Event group Recursive
ca: Grup d'esdeveniments Recursiu

en: Event history graph
ca: Gràfic de l'historial d'esdeveniments

en: Event id
ca: Identificació del Esdeveniment

en: Event in process
ca: Esdeveniment en el procés de

en: Event list
ca: Llista d'esdeveniments

en: Event mode
ca: Mode d'incidència

en: Event module
ca: Mòdul d'esdeveniments

en: Event module alerts
ca: Alertes del mòdul d'incidències

en: Event name
ca: Nom de l'event

en: Event owner changed successfully
ca: Propietari de l'esdeveniment va canviar amb èxit

en: Event replication
ca: Replicació d'esdeveniments

en: Event report agent
ca: Agent d'informe d'esdeveniments

en: Event report group
ca: Grup d'informes d'esdeveniments

en: Event report module
ca: Mòdul d'informes d'esdeveniments

en: Event responses
ca: Respostes d'esdeveniments

en: Event server
ca: Servidor d'esdeveniments

en: Event severity
ca: Gravetat de l'esdeveniment

en: Event status
ca: Estat de l'esdeveniment

en: Event status changed successfully
ca: Estat del succés va canviar amb èxit

en: Event storm protection
ca: Protecció contra tempestes Esdeveniment

en: Event storm protection is enabled.
ca: La protecció contra tempestes d'esdeveniments està habilitada.

en: Event tag
ca: Etiqueta d'esdeveniment

en: Event type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Event user
ca: Usuari de l'esdeveniment

en: Event user comment
ca: Comentari de l'usuari de l'esdeveniment

en: Event validated
ca: Esdeveniment validat

en: Event viewer
ca: Visualitzador d'esdeveniments

en: Event viewer is disabled due event replication. For more information, please contact with the administrator
ca: Visor de successos es desactiva la replicació de l'esdeveniment degut. Per obtenir més informació, poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: Events (24h)
ca: Esdeveniments (24)

en: Events (Last 24h)
ca: Esdeveniments (Últimes 24h)

en: Events (not validated)
ca: Esdeveniments (no validats)

en: Events -by module-
ca: Esdeveniments per mòdul

en: Events Configuration Information
ca: Informació de configuració d'esdeveniments

en: Events History
ca: Història d'esdeveniments

en: Events by Severity
ca: Esdeveniments per severitat

en: Events by agent
ca: Esdeveniments per agent

en: Events by severity
ca: Esdeveniments per severitat

en: Events by user validator
ca: Esdeveniments per validador d'usuaris

en: Events days old to keep in active database
ca: Esdeveniments que compleixen els dies per mantenir-se a la base de dades activa

en: Events info (1hr.)
ca: Informació d'esdeveniments (1hr.)

en: Events info (24hr.)
ca: Informació d'esdeveniments (24hr.)

en: Events management
ca: Gestió d'esdeveniments

en: Events reading
ca: Esdeveniments de lectura

en: Events replication
ca: Replicació Esdeveniments

en: Events response max. execution
ca: Resposta d'esdeveniments màx. execució

en: Events validated by user
ca: Esdeveniments validats per l'usuari

en: Events validated vs unvalidated
ca: Esdeveniments validats vs novalats

en: Events will be purged from historical database after specified days.
ca: Els esdeveniments seran purgats de la base de dades històrica després dels dies especificats.

en: Events will remain in active database a maximum of specified days, then they will be transferred to historical database. Note events will be purged from active database after %d days.
ca: Els esdeveniments romandran en base de dades activa un màxim de dies especificats, i després es transferiran a bases de dades històriques. Els esdeveniments de nota es purgaran de la base de dades activa després de %d dies.

en: Events with following tags
ca: Esdeveniments amb etiquetes següents

en: Events without following tags
ca: Esdeveniments sense etiquetes següents

en: Events writing
ca: Esdeveniments escriptura

en: Every
ca: Cada

en: Every 8 days, a message is displayed to admin users to remember to register this Pandora instance
ca: Cada 8 dies, es mostra un missatge als usuaris d'administració per recordar registrar aquesta instància de Pandora

en: Every time that the alert is fired
ca: Cada vegada que es dispara l'alerta

en: Everyday
ca: Diari

en: Everyone
ca: Tothom

en: Everything
ca: Tot esdevé cosa.

en: Exact address match
ca: Coincidència exacta d'adreça

en: Exact match
ca: Coincidència exacta

en: Exact phrase
ca: Frase exacta

en: Example
ca: Exemple

en: Example:
ca: Exemple:

en: Examples
ca: Exemples

en: Exception
ca: Excepció

en: Exception - Equal to %s
ca: Excepció - Igual a %s

en: Exception - Everything
ca: Excepció - Tot

en: Exception - Modules at critical or warning status
ca: Excepció - Mòduls en estat crític o d'advertència

en: Exception - Modules at normal status
ca: Excepció - Mòduls en estat normal

en: Exception - Modules over %s
ca: Excepció - Mòduls de més de %s

en: Exception - Modules over or equal to %s
ca: Excepció - Mòduls de més de o igual a %s

en: Exception - Modules under %s
ca: Excepció - Mòduls menors %s

en: Exception - Modules under or equal to %s
ca: Excepció - Mòduls menors o iguals a %s

en: Exception - Not equal to %s
ca: Excepció - No és igual a %s

en: Excesive Queued.
ca: Cua excesiva.

en: Exclude
ca: Excloure

en: Exclude filter
ca: Exclou el filtre

en: Exec Server
ca: Servidor Exec

en: Exec server enabled
ca: Servidor exec habilitat

en: Execute
ca: Executa

en: Execute SQL
ca: Executar SQL

en: Execute Test
ca: Executa la prova

en: Execute action
ca: Executa l'acció

en: Execute again
ca: Executar de nou

en: Execute alert
ca: Executa l'avís

en: Execute commands
ca: Executa les ordres

en: Execute custom queries
ca: Executa consultes personalitzades

en: Execute custom script
ca: Executa l'script personalitzat

en: Execute event response
ca: Executa la resposta de l'esdeveniment

en: Execute query
ca: Executa la consulta

en: Execute tests from
ca: Executa proves des de

en: Executed on firing
ca: Executat en disparar

en: Executed on recovery
ca: Executat en recuperació

en: Executed:
ca: Executat:

en: Executing command: %s
ca: Executant l'ordre: %s

en: Executing custom queries...
ca: S'estan executant les consultes personalitzades...

en: Execution
ca: Execució

en: Execution results for transaction
ca: Resultats d'execució per a la transacció

en: Execution results for transaction %s
ca: Resultats d'execució per a %s de transaccions

en: Execution type
ca: Tipus d'execució

en: Existing Filter
ca: Filtre existent

en: Exists agent conf for agent:
ca: Existeix agent conf for agent:

en: Exists agent conf please remove configuration file from target node.
ca: Existeix l'agent conf si us plau, suprimiu el fitxer de configuració del node de destinació.

en: Exit fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Expand the tree (can be slow)
ca: Expandiu l'arbre (pot ser lent)

en: Expiration
ca: Venciment

en: Expire
ca: Expira

en: Expired
ca: Caducat

en: Expired incidents
ca: Incidents caducats

en: Expired license
ca: Llicència caducada

en: Expired login
ca: Inici de sessió caducat

en: Expires
ca: Expira

en: Explanation
ca: Explicació

en: Export
ca: Exportar

en: Export agents
ca: Agents d'exportació

en: Export current page to CSV
ca: Exporta la pàgina actual a CSV

en: Export data
ca: Exportar dades

en: Export server
ca: Servidor d'exportació

en: Export target
ca: Objectiu d'exportació

en: Export targets
ca: Metes d'exportació

en: Export this list to CSV
ca: Exporta aquesta llista a CSV

en: Export to CSV
ca: Exporta a CSV

en: Export to CSV file
ca: Exporta a fitxer CSV

en: Export to Excel
ca: Exportar a Excel

en: Export to JSON
ca: Exportació a JSON

en: Export to PDF
ca: Exporta a PDF

en: Export to XML
ca: Exportar a XML

en: Export type
ca: Tipus Exportació

en: Extended info:
ca: Informació ampliada:

en: Extended information
ca: Informació ampliada

en: Extension ZIP
ca: Extensió ZIP

en: Extension manager
ca: Gestor d'extensions

en: Extension manager view
ca: Visualització del gestor d'extensions

en: Extension not installed
ca: L'extensió no està instal·lada

en: Extension uploader
ca: Carregador d'Extensió

en: External Tools
ca: Eines externes

en: External alerts
ca: Alertes externs

en: External link
ca: Enllaç extern

en: Extra ID
ca: ID extra

en: Extra actions
ca: Accions addicionals

en: Extra configuration block
ca: Bloc de configuració addicional

en: Extra id
ca: Identificació addicional

en: Extra options
ca: Opcions extra

en: Extra settings
ca: Configuració addicional

en: Extracting package
ca: S'està extraient el paquet

en: FAIL
ca: DECISIÓ

en: FF interval
ca: Interval de FF

en: FF threshold
ca: FF llindar

en: FF timeout
ca: Temps d'espera FF

en: Faces
ca: Cares

en: Fail
ca: Falla

en: Fail
ca: Fallar

en: Fail creating OS
ca: Falla la creació d'OS

en: Fail to update to the last package.
ca: No s'actualitza a l'últim paquet.

en: Fail to upload extension
ca: Error en carregar extensió

en: Fail to upload iCalendar
ca: No es pot carregar l'iCalendar

en: Fail uploaded file
ca: Falla fitxer enviat

en: Fail validate
ca: Falla validar

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed SQL: %s
ca: SQL ha fallat: %s

en: Failed Updated remote config files %d
ca: S'han produït un error en actualitzar els fitxers de configuració remots %d

en: Failed adding service child: %s
ca: No s'ha pogut afegir el servei secundari: %s

en: Failed creating temporary directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal.

en: Failed disconnecting account
ca: S'ha produït un error en desconnectar el compte

en: Failed saving model:
ca: S'ha produït un error en desar el model:

en: Failed saving vendor:
ca: S'ha produït un error en desar el proveïdor:

en: Failed storing uploaded file.
ca: No s'ha pogut emmagatzemar el fitxer carregat.

en: Failed synchronizing %s, please check node PHP configuration issues and collection max sizes
ca: No s'ha pogut sincronitzar %s, comproveu els problemes de configuració php del node i les mides màximes de la col·lecció

en: Failed to analyze package: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el paquet: %s

en: Failed to apply rule: %s.
ca: No s'ha pogut aplicar la norma: %s.

en: Failed to change password
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya

en: Failed to cleanup old rules.
ca: No s'han pogut netejar les velles regles.

en: Failed to connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Failed to connect to node
ca: No s'ha pogut connectar al node

en: Failed to connect to node %d
ca: No s'ha pogut connectar a la %d del node

en: Failed to connect to node %s
ca: No s'ha pogut connectar a la %s del node

en: Failed to create
ca: No s'ha pogut crear

en: Failed to create collection path: %s
ca: No s'ha pogut crear el camí de la col·lecció: %s

en: Failed to create policy
ca: No s'ha pogut crear la norma

en: Failed to create service for agent %s
ca: No s'ha pogut crear el servei per a l'agent %s

en: Failed to create service for agent %s, %s
ca: No s'ha pogut crear el servei per a l'%s de l'agent, %s

en: Failed to create service for module %s, %s
ca: No s'ha pogut crear el servei per al %s del mòdul, %s

en: Failed to create service for service %s, %s
ca: No s'ha pogut crear el servei per a %s de servei, %s

en: Failed to create services: %s
ca: No s'han pogut crear els serveis: %s

en: Failed to create task
ca: No s'ha pogut crear la tasca

en: Failed to create temporary directory
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal

en: Failed to create zip file for collection
ca: No s'ha pogut crear el fitxer zip per a la col·lecció

en: Failed to delete: %s
ca: No s'ha pogut suprimir: %s

en: Failed to erase module %d: %s
ca: No s'ha pogut esborrar el %d del mòdul: %s

en: Failed to erase policy module: %d
ca: No s'ha pogut esborrar el mòdul de norma: %d

en: Failed to find discovery DB2 task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca DB2 de descobriment.

en: Failed to find discovery Microsoft SQL Server task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca del Microsoft SQL Server.

en: Failed to find discovery MySQL task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca mySQL de descobriment.

en: Failed to find discovery Oracle task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca oracle de descobriment.

en: Failed to find discovery SAP task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca sap de descobriment.

en: Failed to find discovery VMware task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca de descobriment VMware.

en: Failed to find network scan task.
ca: No s'ha pogut trobar la tasca d'exploració de la xarxa.

en: Failed to generate charts: %s
ca: No s'han pogut generar els gràfics: %s

en: Failed to generate dotmap, please select different layout schema
ca: No s'ha pogut generar el mapa de punts, seleccioneu un esquema de disposició diferent

en: Failed to initialize VMware extension.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'extensió VMware.

en: Failed to login to target
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió a la destinació

en: Failed to overwrite node data: %s
ca: No s'han pogut sobreescriure les dades del node: %s

en: Failed to process validation
ca: No s'ha pogut processar la validació

en: Failed to process:
ca: No s'ha pogut processar:

en: Failed to retrieve AWS information using selected account.
ca: No s'ha pogut recuperar la informació de l'AWS mitjançant el compte seleccionat.

en: Failed to retrieve comments
ca: No s'han pogut recuperar els comentaris

en: Failed to retrieve graph data.
ca: No s'han pogut recuperar les dades del gràfic.

en: Failed to retrieve master position
ca: No s'ha pogut recuperar la posició mestra

en: Failed to retrieve service elements:
ca: No s'han pogut recuperar els elements de servei:

en: Failed to retrieve slave information
ca: No s'ha pogut recuperar la informació dels esclaus

en: Failed to retrieve updates, please configure utility
ca: No s'han pogut recuperar les actualitzacions, configureu la utilitat

en: Failed to save command.
ca: No s'ha pogut desar l'ordre.

en: Failed to save group %s
ca: No s'ha pogut desar el %s de grup

en: Failed to schedule
ca: No s'ha pogut planificar

en: Failed to schedule action.
ca: No s'ha pogut planificar l'acció.

en: Failed to update
ca: No s'ha pogut actualitzar

en: Failed to update CPS for moduleValue for service %s:
ca: No s'ha pogut actualitzar cps per a moduleValue per a %s de servei:

en: Failed to update to
ca: No s'ha pogut actualitzar a

en: Failed to update%s
ca: No s'ha pogut actualitzar%s

en: Failed to update, already exists: "%d"
ca: No s'ha pogut actualitzar, ja existeix: "%d"

en: Failed to update:
ca: No s'ha pogut actualitzar:

en: Failed to update: "%s"
ca: No s'ha pogut actualitzar: "%s"

en: Failed to write file to disk
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer al disc

en: Failed updated: User did not login.
ca: Error actualització: Usuari no sessió.

en: Failed updated: User is not admin.
ca: Error al dia: L'usuari no és administrador.

en: Failed updated: the next values cannot update: %s
ca: Error al dia: els valors no es poden actualitzar: %s

en: Failed updating credentials process
ca: S'ha produït un procés d'actualització de credencials fallit

en: Failed uploading file.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Failed while updating license.
ca: Ha fallat en actualitzar la llicència.

en: Failed while updating: %s
ca: S'ha produït un error en actualitzar: %s

en: Failed:
ca: Fracassat:

en: Failed: create the alerts for this modules, please check.
ca: Error: crear les alertes per a aquests mòduls, comproveu si us plau.

en: Failed: remove the alerts for this modules, please check.
ca: Error: eliminar les alertes per a aquests mòduls, comproveu si us plau.

en: Failover
ca: Commutació d'error

en: Failover mode
ca: Mode d'error

en: Failover normal
ca: Fallada normal

en: Failover type
ca: Tipus d'error

en: Failure to connect to Database server, please check the configuration file config.php or contact system administrator if you need assistance.
ca: Si no us connecteu al servidor de la base de dades, comproveu la configuració del fitxer de configuració.php o l'administrador del sistema de contacte si necessiteu ajuda.

en: Failure to connect to historical database, please check the configuration or contact system administrator if you need assistance.
ca: Si no us connecteu a la base de dades històrica, comproveu la configuració o l'administrador del sistema de contacte si necessiteu ajuda.

en: Fallback to local authentication
ca: Retorn a l'autenticació local

en: Favorite
ca: Favorit

en: Favourite
ca: Favorit

en: Favourite Visual Console
ca: Consola visual preferida

en: Favourite visual console
ca: Consola visual preferida

en: February
ca: Febrer

en: Feedback
ca: Opinions

en: Field
ca: Camp

en: Field %s
ca: Camp %s

en: Field %s description
ca: Camp %s Descripció

en: Field %s values
ca: Camp %s valors

en: Field content
ca: Contingut del camp

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field number
ca: Nombre de camp

en: Field separator
ca: Separador de camp

en: Field successfully created
ca: Camp creat amb èxit

en: Field successfully deleted
ca: Camp eliminat correctament

en: Field successfully updated
ca: Camp actualitzat correctament

en: Field value
ca: Valor del camp

en: Fields
ca: Els camps

en: Fields Manager
ca: Administrador de camps

en: Fields available
ca: Els camps disponibles

en: Fields configured on the command associated to the action
ca: Camps configurats a l'ordre associada a l'acció

en: Fields passed to the command executed by this action when the alert is fired
ca: Camps passats a l'ordre executada per aquesta acció quan es dispara l'avís

en: Fields passed to the command executed by this action when the alert is recovered
ca: Camps passats a l'ordre executada per aquesta acció quan es recupera l'avís

en: Fields selected
ca: Els camps seleccionats

en: Fields used on execution when the alert is fired
ca: Camps utilitzats en execució quan es dispara l'avís

en: Fields used on execution when the alert is recovered
ca: Camps utilitzats en execució quan es recupera l'avís

en: File
ca: Unitat documental composta

en: File already are exists.
ca: El fitxer ja existeix.

en: File could not be added
ca: No s'ha pogut afegir el fitxer

en: File could not be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer

en: File created correctly
ca: Fitxer creat correctament

en: File has an invalid extension
ca: El fitxer té una extensió no vàlida

en: File imported successfully
ca: El fitxer s'ha importat correctament

en: File is missing in disk storage. Please contact the administrator.
ca: L'arxiu no es troba en l'emmagatzematge en disc. Si us plau, poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: File is not a valid zip file "%s"
ca: El fitxer zip no és un fitxer zip vàlid "%s"

en: File is too large than PHP memory allocated in the system.
ca: L'arxiu és massa gran que la memòria PHP assignat en el sistema.

en: File manager
ca: Gestor d'arxius

en: File name
ca: Nom del arxiu

en: File name does not match required format: package_NUMBER.oum or pandorafms_server[_enterprise]-7.0NG.NUMBER_x86[_64].tar.gz, you can use numbers with decimals.
ca: El nom del fitxer no coincideix amb el format necessari: package_NUMBER.oum o pandorafms_server[_enterprise]-7.0NG. NUMBER_x86[_64].tar.gz, podeu utilitzar números amb decimals.

en: File name prefix
ca: Prefix del nom del fitxer

en: File of collection is bigger than the limit (%s bytes)
ca: El fitxer de recollida és més gran que el límit (%s bytes)

en: File processed
ca: Expedient tramitat

en: File size seems to be too large. Please check your php.ini configuration or contact with the administrator
ca: Mida d'arxiu sembla ser massa gran. Comprovar la configuració de php.ini o el contacte amb l'administrador del favor

en: File successfully added
ca: El fitxer s'ha afegit correctament

en: File successfully deleted
ca: El fitxer s'ha suprimit correctament

en: File upload stopped by extension
ca: La càrrega de fitxers s'ha aturat per extensió

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Files
ca: Arxius

en: Files in
ca: Els arxius en

en: Files included in this package
ca: Fitxers inclosos en aquest paquet

en: Files repository
ca: Repositori de fitxers

en: Files repository manager
ca: Gestor de repositoris de fitxers

en: Fill color
ca: Color d'emplenament

en: Fill the name of your action.
ca: Omple el nom de la teva acció.

en: Fill transparent
ca: Emplena la transparència

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter Agents
ca: Agents de filtre

en: Filter Agents by %s
ca: Filtre Agents de %s

en: Filter Alerts by %s
ca: Filtre Alertes per %s

en: Filter Events by %s
ca: Filtrar Esdeveniments per %s

en: Filter Modules
ca: Mòduls de filtre

en: Filter Modules by %s
ca: Filtre Mòduls de %s

en: Filter agent
ca: Agent de filtre

en: Filter agents
ca: Agents de filtre

en: Filter agents by remote configuration enabled.
ca: Agents de filtre per configuració remota habilitada.

en: Filter alert events
ca: Filtrar esdeveniments d'alerta

en: Filter backups
ca: Filtra les còpies de seguretat

en: Filter by
ca: Filtra per

en: Filter by agent name, module name, template name or action name
ca: Filtrar per nom d'agent, el nom del mòdul, nom de la plantilla o el nom de l'acció

en: Filter by group
ca: Filtrar per grup

en: Filter by module name, template name or action name
ca: Filtra per nom del mòdul, nom de la plantilla o nom d'acció

en: Filter by network
ca: Filtra per xarxa

en: Filter by opened ports
ca: Filtra per ports oberts

en: Filter by profile
ca: Filtrar per perfil

en: Filter by status
ca: Filtra per estat

en: Filter created successfully
ca: Filtra creat amb èxit

en: Filter created.
ca: S'ha creat el filtre.

en: Filter graphs
ca: Gràfics Filtre

en: Filter group
ca: Grup Filter

en: Filter is empty
ca: El filtre és buit

en: Filter list
ca: Llista de filtres

en: Filter loaded
ca: Filtra carregat

en: Filter module
ca: Mòdul de filtre

en: Filter modules
ca: Mòduls de filtre

en: Filter name
ca: Nom del filtre

en: Filter name already exists in the bbdd
ca: El nom del filtre ja existeix al bbdd

en: Filter name cannot be left blank
ca: Nom del filtre no pot deixar-se en blanc

en: Filter options
ca: Opcions de filtre

en: Filter overview
ca: Resum filtre

en: Filter tag
ca: Etiqueta de filtre

en: Filter updated successfully
ca: Filtra actualitzat correctament

en: Filter updated.
ca: Filtre actualitzat.

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Filter: %s
ca: Filtre: %s

en: Filtered by IP %s. Click here to remove the filter.
ca: Filtrat per %s IP. Feu clic aquí per eliminar el filtre.

en: Filtered by port %s. Click here to remove the filter.
ca: Filtrat per %s del port. Feu clic aquí per eliminar el filtre.

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters are empty
ca: Els filtres estan buits

en: Final step
ca: Pas final

en: Find
ca: Trobar

en: Find servers configuration file and replace the following lines
ca: Cerqueu el fitxer de configuració servidors i canviar les següents línies

en: Find some files attached to this mail
ca: Cerca alguns fitxers adjunts a aquest correu

en: Finding AFT connectivity
ca: Recerca de connectivitat AFT

en: Finding gateway connectivity
ca: Trobar connectivitat de passarel·les

en: Finding traceroute connectivity
ca: Trobar connectivitat traça

en: Finish
ca: Acaba

en: Finish and view cluster
ca: Conjunt d'acabats i visualitzacions

en: Finished
ca: Acabat

en: Finished merge
ca: Combinació acabada

en: Fired
ca: Encesa

en: Fired alerts
ca: Alertes Fired

en: Firing
ca: Disparant

en: Firing conditions
ca: Condicions de cocció

en: Firing fields
ca: Camps de trets

en: First event
ca: Primer esdeveniment

en: First line must be "module_begin"
ca: Primera línia ha de ser "module_begin "

en: First line must be "task_begin"
ca: Primera línia ha de ser "task_begin "

en: First match
ca: Primer partit

en: First page
ca: Primera pàgina

en: First trap:
ca: Primera trampa:

en: First valid IP
ca: Primera IP vàlida

en: Fixed graph
ca: Gràfic fix

en: Fixed header
ca: Capçalera fixa

en: Fixed value
ca: Valor fix

en: Flows
ca: Fluxos

en: Font and Text configuration
ca: Configuració de tipus de lletra i text

en: Font family
ca: Família de fonts

en: Font path
ca: Ruta de les fonts

en: Font size
ca: Mida de lletra

en: Font size (px)
ca: Mida del tipus de lletra (px)

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: For Command type Modal Window mode is enforced
ca: Per la manera de finestra modal tipus de comandament es fa complir

en: For a correct operation of PandoraFMS, PHP must be updated to version 7.0 or higher.
ca: Per a un correcte funcionament de PandoraFMS, PHP s'ha d'actualitzar a la versió 7.0 o superior.

en: For example, you want a report that the people of "All" groups can see but you want to edit only for you or your group.
ca: Per exemple, si voleu un informe que el poble de "Tots " grups poden veure, però que voleu editar només per a vostè o el seu grup.

en: For example: Central Data Center
ca: Per exemple: Centre central de dades

en: For instance Catalyst 9400
ca: Per exemple, el català 9400

en: For instance Cisco
ca: Per exemple, Cisco

en: For security reasons, <i>config.php</i> must have restrictive permissions, and "other" users
    		should not read it or write to it. It should be written only for owner
    		(usually www-data or http daemon user), normal operation is not possible until you change
    		permissions for <i>include/config.php</i> file. Please do it, it is for your security.
ca: Per raons de seguretat, <i>la configuració.php</i> ha de tenir permisos restrictius, i "altres" usuaris
    		No l'he de llegir ni escriure. S'ha d'escriure només per al propietari.
    		(normalment www-data o usuari del dimoni http), el funcionament normal no és possible fins que canvieu
    		permisos per <i>incloure/confiar.php</i> fitxer. Si us plau, fes-ho, és per la teva seguretat.

en: For security reasons, normal operation is not possible until you delete installer file.
    		Please delete the <i>./install.php</i> file before running %s Console.
ca: Per raons de seguretat, el funcionament normal no és possible fins que no suprimiu el fitxer de l'instal·lador.
    		Suprimiu el fitxer <i>./install.php</i> abans d'executar %s la Consola.

en: For sending emails only text plain
ca: Per enviar correus electrònics només sense text

en: For sending emails, text must be HTML format, if you want to use plain text, type it between the following labels: <pre></pre>
ca: Per enviar correus electrònics, el text ha de ser format HTML, si voleu utilitzar text sense format, escriviu-lo entre les etiquetes següents: <pre></pre>

en: For use the original image file size, set 0 width and 0 height.
ca: Per utilitzar la mida del fitxer d'imatge original, establir 0 amplada i alçada 0.

en: Force
ca: Força

en: Force 2FA for all users is enabled
ca: La força 2FA per a tots els usuaris està habilitada

en: Force Apply
ca: Aplica la força

en: Force automatically create profile user
ca: Força la creació automàtica de l'usuari del perfil

en: Force change password on first login
ca: Forçar canvi de contrasenya en el primer inici de sessió

en: Force cluster status calculation
ca: Força el càlcul de l'estat del clúster

en: Force execution
ca: Execució Força

en: Force log out
ca: Força la sessió

en: Force maximum value
ca: Força el valor màxim

en: Force minimum value
ca: Força el valor mínim

en: Force node resync
ca: Força la resínsia del node

en: Force primary key
ca: Força la clau primària

en: Force remote checks
ca: Força les comprovacions remotes

en: Force run
ca: Execució forçosa

en: Force the creation of modules even if the software agent does not have remote configuration
ca: Forçar la creació de mòduls encara que l'agent de programari no tingui configuració remota

en: Force use Public URL
ca: Força l'ús de l'ADREÇA URL pública

en: Force using defined public URL).
ca: Força l'ús de l'ADREÇA URL pública definida).

en: Forecasting
ca: Predicció

en: Forgot your password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Forums
ca: Fòrums

en: Forward SNMP traps to agent (if exist)
ca: Trampes Forward SNMP a agent (si existeix)

en: Found groups
ca: Grups trobats

en: Found supernets
ca: Superxarxes trobades

en: Free Search
ca: Cerca gratuïta

en: Free Search: %s
ca: Cerca lliure: %s

en: Free search
ca: Cerca lliure

en: Free search: %s
ca: Cerca lliure: %s

en: Free text for filter
ca: Text lliure per al filtre

en: Free text for filter (*)
ca: Text lliure per al filtre (*)

en: Free text for search
ca: Text lliure per a la recerca

en: Free text for search (*)
ca: Text a cercar (*)

en: Free text for search (*):
ca: Text lliure per a la recerca (*):

en: Free text for search:
ca: Text lliure per a la cerca:

en: Free text string search on event description
ca: Cerca gratuïta de cadenes de text a la descripció de l'esdeveniment

en: Free text to filter the modules of agents when apply this template.
ca: Text lliure per filtrar els mòduls dels agents quan aplicar aquesta plantilla.

en: Fri
ca: dv

en: Friday
ca: Divendres

en: From
ca: Desde

en: From (date:time)
ca: A partir de (data:hora)

en: From address
ca: Des de l'adreça

en: From data
ca: A partir de dades

en: From day
ca: Des del primer dia

en: From day:
ca: Des del primer dia:

en: From dir
ca: De dir

en: From hour:
ca: Des hores:

en: From name
ca: Des del nom

en: From value
ca: Des del valor

en: From:
ca: De:

en: Full
ca: Vol

en: Full (display) name
ca: Nom complet (display)

en: Full URL to your Integria IMS setup (e.g., http://192.168.1.20/integria, https://support.mycompany.com).
ca: URL complet a la configuració de l'IMS Integria (per exemple, http://192.168.1.20/integria, https://support.mycompany.com).

en: Full context
ca: Context complet

en: Full list of alerts
ca: Llista completa de les alertes

en: Full list of pages
ca: Llista completa de pàgines

en: Full mode
ca: Mode complet

en: Full name
ca: Nom complet

en: Full path to %s console (without index.php). Example %s
ca: Camí complet cap a %s consola (sense índex.php). Exemple %s

en: Full resolution graph (TIP)
ca: Gràfic de resolució completa (TIP)

en: Full screen
ca: Pantalla completa

en: Full screen mode
ca: Mode de pantalla completa

en: Function name
ca: Nom de la funció

en: GIS Labels
ca: Etiquetes SIG

en: GIS Map connection
ca: Connexió de mapa SIG

en: GIS Maps
ca: GIS Mapes

en: GIS Maps builder
ca: GIS Mapes constructor

en: GIS Maps connections
ca: Connexions de mapes SIG

en: GIS Maps list
ca: Llista de mapes SIG

en: GIS configuration
ca: Configuració del SIG

en: GIS connections
ca: Connexions SIG

en: GIS data
ca: Dades GIS

en: GIS map layers
ca: SIG capes de mapa

en: GIS maps
ca: Mapes GIS

en: GO TO
ca: VÉS A

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: General
ca: Informació general.

en: General Data
ca: Dades generals

en: General Setup
ca: Configuració general

en: General failure.
ca: Fracàs general.

en: General group status
ca: Estat general del grup

en: General options
ca: Opcions generals

en: General settings
ca: Configuració general

en: General setup
ca: Configuració general

en: General visual maps report
ca: Informe general de mapes visuals

en: Generate
ca: Generar

en: Generate a dynamic report
ca: Generar un informe dinàmic

en: Generate cover page in PDF render
ca: Genera una portada en representació en PDF

en: Generate events
ca: Genera esdeveniments

en: Generate index in PDF render
ca: Genera índex en representació PDF

en: Generate trap
ca: Generar trampa

en: Generated
ca: Generat

en: Generated at
ca: Generat a les

en: Get CSV file
ca: Obtingui fitxer CSV

en: Get PDF file
ca: Document en format PDF

en: Get database summary
ca: Obtén el resum de la base de dades

en: Get default image size
ca: Obtén la mida de la imatge per defecte

en: Get more modules on Monitoring Library
ca: Obtén més mòduls a la Biblioteca de monitoratge

en: Get number of connections
ca: Obtén el nombre de connexions

en: Get running config?
ca: S'està executant la configuració?

en: Get running-config
ca: Obtén la configuració d'execució

en: Gis icons preview
ca: Vista prèvia de les icones Gis

en: Global DB User
ca: Usuari global DB

en: Global DB password
ca: Contrasenya global DB

en: Global Profile
ca: Perfil global

en: Global Time
ca: Temps global

en: Global health info
ca: Informació de salut global

en: Global results
ca: Resultats globals

en: Global search
ca: Cerca global

en: Global status
ca: Estat global

en: Global time:
ca: Temps global:

en: Go
ca: Anar

en: Go back
ca: Tornar

en: Go back to phases list
ca: Tornar a la llista de fases

en: Go to
ca: Vés a

en: Go to %s
ca: Vés a %s

en: Go to %s Website
ca: Anar a %s lloc web

en: Go to Login
ca: Anar a l'inici

en: Go to Pandora FMS Support
ca: Vés al suport de Pandora FMS

en: Go to Pandora FMS Wiki
ca: Anar a La wiki de Pandora FMS

en: Go to `Status` module
ca: Vés al mòdul "Estat"

en: Go to agent edition
ca: Anar a l'edició agent

en: Go to alerts edition
ca: Anar a l'edició alertes

en: Go to data overview
ca: Anar a la pàgina principal de dades

en: Go to documentation
ca: Anar a la documentació

en: Go to module edition
ca: Anar al mòdul d'edició

en: Go to support
ca: Vés al suport

en: Go to the scheduled downtimes section to solve this
ca: Aneu a la secció de temps d'inactivitat programats per resoldre-ho

en: Godmode Function
ca: Funció GodMode

en: Godmode Menu
ca: GodMode Menu

en: Going down from normal to warning
ca: En baixar de la normal a l'advertència

en: Going from critical to warning
ca: Passar de crítica a l'advertència

en: Going to unknown
ca: Anant al desconegut

en: Going up to critical state
ca: Cap a un estat crític

en: Going up to normal state
ca: En pujar al seu estat normal

en: Google Compute Platform
ca: Plataforma de Google Compute

en: Google Map Type
ca: Google Map Tipus

en: Google Maps Key
ca: Google Mapes de Cayo

en: Google Physical
ca: Google Física

en: Google Satelite
ca: Google satèl · lit

en: Gotty host
ca: Ha d'allotjar-se

en: Gotty password
ca: S'ha de fer la contrasenya

en: Gotty path
ca: Camí de Gotty

en: Gotty ssh port
ca: Port de Gotty ssh

en: Gotty telnet port
ca: Port de Gotty telnet

en: Gotty user
ca: Usuari de Gotty

en: Graph
ca: Gr&agrave;fica

en: Graph Interval
ca: Interval de gràfics

en: Graph TIP view
ca: Visualització TIP del gràfic

en: Graph TIP view:
ca: Visualització TIP del gràfic:

en: Graph Type
ca: Tipus de gràfic

en: Graph agent(%s) - %s
ca: Agent gràfic(%s) - %s

en: Graph agents(%s) - %s
ca: Agents de gràfics ( %s ) - %s

en: Graph and table
ca: Gràfic i taula

en: Graph builder
ca: Gràfic constructor

en: Graph color #1
ca: Color del gràfic #1

en: Graph color #10
ca: Color del gràfic #10

en: Graph color #2
ca: Color del gràfic #2

en: Graph color #3
ca: Color del gràfic #3

en: Graph color #4
ca: Color del gràfic #4

en: Graph color #5
ca: Color del gràfic #5

en: Graph color #6
ca: Color del gràfic #6

en: Graph color #7
ca: Color del gràfic #7

en: Graph color #8
ca: Color del gràfic #8

en: Graph color #9
ca: Color del gràfic #9

en: Graph color (avg)
ca: Color del gràfic (mitja)

en: Graph color (max)
ca: Color del gràfic (màx)

en: Graph color (min)
ca: Color del gràfic (mín)

en: Graph configuration menu
ca: Menú de configuració de gràfics

en: Graph container
ca: Contenidor gràfic

en: Graph container - Max. Items
ca: Contenidor de gràfics - Màxims. Elements

en: Graph defined
ca: Gràfic defineix

en: Graph deleted successfully
ca: Gràfic eliminat correctament

en: Graph editor
ca: Editor gràfic

en: Graph image height for HTML reports
ca: Alçada de la imatge gràfica per als informes HTML

en: Graph list
ca: Llista Gràfica

en: Graph log results
ca: Resultats del registre de gràfics

en: Graph mode
ca: Mode gràfic

en: Graph name
ca: Nom del Gràfic

en: Graph of the Agents Unknown module.
ca: Gràfic del mòdul Agents Desconeguts.

en: Graph of the Database Maintenance module.
ca: Gràfic del mòdul de manteniment de bases de dades.

en: Graph of the Execution Time module.
ca: Gràfic del mòdul Temps d'execució.

en: Graph of the Free Disk Spool Dir module.
ca: Gràfic del mòdul Free Disk Spool Dir.

en: Graph of the Free RAM module.
ca: Gràfic del mòdul RAM lliure.

en: Graph of the Queued Modules module.
ca: Gràfic del mòdul mòduls en cua.

en: Graph of the Status module.
ca: Gràfic del mòdul Estat.

en: Graph of the System Load AVG module.
ca: Gràfic del mòdul AVG de càrrega del sistema.

en: Graph only
ca: Només gràfic

en: Graph render
ca: Representació del gràfic

en: Graph settings
ca: Configuració del gràfic

en: Graph stored successfully
ca: Gràfic emmagatzemat amb èxit

en: Graph template editor
ca: Editor de plantilles gràfiques

en: Graph template item editor
ca: Editor d'elements de plantilla de gràfic

en: Graph template items
ca: Elements de plantilla de gràfic

en: Graph template management
ca: Gestió de plantilles gràfiques

en: Graph template wizard
ca: Auxiliar de plantilles de gràfics

en: Graph type
ca: Tipus de gràfic

en: Graph viewer
ca: Visualitzador de gràfics

en: Graphs
ca: Gràfics

en: Graphs are designed to show the data collected by %s in a temporary scale defined by the user.
    				%s Graphs display data in real time. They are generated every time the operator requires any of them and display the up-to-date state.
    				There are two types of graphs: The agent's automated graphs and the graphs the user customizes by using one or more modules to do so.
ca: Els gràfics estan dissenyats per mostrar les dades recollides per %s en una escala temporal definida per l'usuari.
    				%s Gràfics mostren dades en temps real. Es generen cada vegada que l'operador requereix qualsevol d'ells i mostren l'estat actualitzat.
    				Hi ha dos tipus de gràfics: els gràfics automatitzats de l'agent i els gràfics que l'usuari personalitza mitjançant l'ús d'un o més mòduls per fer-ho.

en: Graphs containers
ca: Contenidors gràfics

en: Graphs font family
ca: Família de tipus de lletra de gràfics

en: Graphs font size
ca: Mida del tipus de lletra dels gràfics

en: Graphs found
ca: Gràfics obtinguts

en: Graphs modules that represent the self-monitoring system
ca: Mòduls gràfics que representen el sistema d'autocontrol

en: Greater (>)
ca: Major (>)

en: Greater or equal (>=)
ca: Major o igual que (> =)

en: Green cell when the module group and agent have all modules in OK status
ca: Cel · lular verd quan el grup de mòduls i l'agent tenen tots els mòduls en estat OK

en: Green cell when the module has a normal status
ca: Casella verda quan el modul esta normal

en: Greetings
ca: Salutacions

en: Grey cell when the module group and agent have at least one in unknown status and the others in green status
ca: Cel · lular gris quan el grup de mòduls i l'agent tenen almenys un en estat desconegut i els altres en estat verd

en: Grey cell when the module has an unknown status
ca: Casella gris quan el modul esta en un estat desconegut

en: Grid color
ca: Color de la quadrícula

en: Group
ca: Grup

en: Group Map
ca: Mapa de grup

en: Group Password
ca: Contrasenya de grup

en: Group Recursion
ca: Recursió de grup

en: Group Report
ca: Informe de grup

en: Group View
ca: Vista del grup

en: Group acl
ca: Acl de grup

en: Group agents
ca: Agents de grup

en: Group agents.
ca: Agents de grup.

en: Group alert report
ca: Informe d'alerta de grup

en: Group by Enterprise String / IP
ca: Agrupa per cadena enterprise / IP

en: Group by Enterprise String/IP
ca: Agrupa per cadena d'empresa/IP

en: Group by agent
ca: Grup per l'agent

en: Group configuration
ca: Configuració del Grup

en: Group event report
ca: Informe d'esdeveniments de grup

en: Group events
ca: Esdeveniments de grup

en: Group filter
ca: Filtre de grup

en: Group filter:
ca: Filtrar per grup:

en: Group management
ca: Gesti&oacute; de Grups

en: Group must have a name
ca: Grup ha de tenir un nom

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Group not found.
ca: No s'ha trobat el grup.

en: Group or Tag
ca: Grup o etiqueta

en: Group recursion
ca: Recursivitat Grup

en: Group report
ca: Informe del Grup de

en: Group successfully created
ca: Grup creat exitosament

en: Group successfully deleted
ca: Grup esborrat amb &egrave;xit

en: Group successfully updated
ca: Grup actualitzat amb &egrave;xit

en: Group synchronization
ca: La sincronització de grups

en: Group view
ca: Vista Grup

en: Group/Company
ca: Grup/Empresa

en: Group/s
ca: Grup / s

en: Group:
ca: Grups

en: Group: %s
ca: Grup: %s

en: Grouped
ca: Agrupats

en: Grouped by
ca: Agrupat per

en: Groups
ca: Grups

en: Groups defined in %s
ca: Grups definits en %s

en: Groups found
ca: Grups trobats

en: Groups in Policy
ca: Grups en política

en: Groups selected
ca: Grups seleccionats

en: Groups status
ca: Grups estat

en: Groups view
ca: Veure grups

en: HTML font size for SLA (em)
ca: Mida de tipus de lletra HTML per a SLA (em)

en: HTML view
ca: Vista HTML

en: HTTP auth (login)
ca: HTTP d'autenticació (login)

en: HTTP auth (password)
ca: Autenticació HTTP (contrasenya)

en: Having agent name
ca: Tenir el nom de l'agent

en: Having custom fields
ca: Tenir camps personalitzats

en: Having module name
ca: Tenir el nom del mòdul

en: Head search
ca: Cerca de caps

en: Header
ca: Encapçalament

en: Height
ca: Alçada

en: Height (dynamic graphs)
ca: Alçada (gràfics dinàmics)

en: Height proportional
ca: Alçada proporcional

en: Hello
ca: Hola

en: Hello Feedback-Men
ca: Hola Comentaris-Homes

en: Help
ca: Ajuda

en: Help system error
ca: Error al sistema d'ajuda

en: Here are described the alert templates, which will use their default actions.
    		You can modify the default behaviour editing alerts in the agent who stores data and alert definitions about the service and the SLA status.
ca: Aquí es descriuen les plantilles d'alerta, que utilitzaran les seves accions per defecte.
    		Podeu modificar les alertes d'edició de comportament per defecte a l'agent que emmagatzema dades i les definicions d'alerta sobre el servei i l'estat del SLA.

en: Here is placed the script for the REMOTE inventory modules Local inventory modules don't use this field
ca: Aquí es col·loca l'script per als mòduls d'inventari REMOT Els mòduls d'inventari local no utilitzen aquest camp

en: Here you can upload a resource template in .ptr format.
ca: Aquí podeu carregar una plantilla de recursos en format .ptr.

en: Hi, can I help you?
ca: Hola, puc ajudar-te?

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide
ca: Amagar

en: Hide Labels
ca: Amaga les etiquetes

en: Hide URL
ca: Amaga URL

en: Hide configuration data
ca: Amaga dades de configuració

en: Hide items without data
ca: Amaga els elements sense dades

en: Hide last value on boolean modules
ca: Amaga l'últim valor als mòduls booleans

en: Hide value
ca: Amaga el valor

en: Hierarchy of agents
ca: Jerarquia dels agents

en: High
ca: Alta

en: Historical Data
ca: Dades històriques

en: Historical data
ca: Les dades històriques

en: Historical data settings
ca: Configuració de dades històriques

en: Historical database MR mismatch
ca: Base de dades històrica MR desajust

en: Historical database allows you to keep data older than %d days. This action will produce no changes. Historical database will remain disabled.
ca: La base de dades històrica permet conservar dades més antigues que %d dies. Aquesta acció no produirà canvis. La base de dades històrica romandrà deshabilitada.

en: Historical database events purge
ca: Purga d'esdeveniments històrics de bases de dades

en: Historical database is enabled, though not accessible with the current configuration.
ca: La base de dades històrica està habilitada, encara que no accessible amb la configuració actual.

en: Historical database maintenance options
ca: Opcions històriques de manteniment de bases de dades

en: Historical database maintenance problem.
ca: Problema històric de manteniment de bases de dades.

en: Historical database not available
ca: Base de dades històrica no disponible

en: Historical database partitions
ca: Particions històriques de bases de dades

en: Historical database purge
ca: Purga històrica de bases de dades

en: Historical database string purge
ca: Purga de cadenes de bases de dades històriques

en: Historical events settings
ca: Configuració d'esdeveniments històrics

en: History
ca: Història

en: History database
ca: Base de dades de la història

en: History database connection failed: %s
ca: Ha fallat la connexió de la base de dades de l'historial: %s

en: History database connection is available.
ca: La connexió de la base de dades de l'historial està disponible.

en: History database schema is installed.
ca: L'esquema de la base de dades de l'historial està instal·lat.

en: History database schema is up to date with active database.
ca: L'esquema de la base de dades de l'historial està actualitzat amb la base de dades activa.

en: History event list
ca: Llista d'esdeveniments de la història

en: Holding Area
ca: Àrea de retenció

en: Home
ca: Inici

en: Home screen
ca: Pantalla d'inici

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal Bars
ca: Barres horitzontals

en: Horizontal bars
ca: Barres horitzontals

en: Host
ca: Amfitrió

en: Host & Devices
ca: Amfitrió i dispositius

en: Host & devices
ca: Amfitrió i dispositius

en: Host ESX
ca: Amfitrió ESX

en: Host address
ca: Adreça de l'amfitrió

en: Host detailed traffic
ca: Trànsit detallat de l'amfitrió

en: Host&devices total
ca: Total d'amfitrió i dispositius

en: Hostname
ca: Nom de host

en: Hosts discovered
ca: Amfitrions descoberts

en: Hosts/Net
ca: Amfitrions/Net

en: Hour
ca: Hora

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Hours
ca: Hores

en: Hours: %s
ca: Horari: %s

en: How to configure encryption.
ca: Com configurar el xifratge.

en: Hyperlink to help information that has to exist previously.
ca: Hipervincle a la informació d'ajuda que ha d'existir prèviament.

en: I do not know what you want to do
ca: No sé què vols fer

en: I'm going to show you how to monitor a server.
ca: T'ensenyaré com controlar un servidor.

en: ICMP server
ca: Servidor ICMP

en: ICMP threads
ca: Fils ICMP

en: ID
ca: Identificació

en: ID Alert SNMP
ca: Avís d'ID SNMP

en: ID Report
ca: Informe d'ID

en: ID Ticket
ca: Bitllet d'ID

en: ID extra
ca: ID addicional

en: ID recon task
ca: Tasca de reconversió d'ID

en: IN PROCESS
ca: EN PROCÉS

en: IN of SLA limits
ca: Els límits de SLA

en: INFO
ca: INFORMACIÓ

en: INFORMATIONAL
ca: INFORMATIU

en: IO read
ca: Lectura iO

en: IO write
ca: IO escriure

en: IOPS performance summary
ca: Resum de rendiment de l'IOPS

en: IP
ca: Adreça IP

en: IP Address
ca: Adre&ccedil;a (IP)

en: IP Adress
ca: Adreça IP

en: IP ElasticSearch server
ca: Servidor IP ElasticSearch

en: IP Network range
ca: Interval de xarxa IP

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP address is required
ca: L'adreça IP és necessària

en: IP address resolution
ca: Resolució de l'adreça IP

en: IP address resolution can take a lot of time
ca: La resolució de l'adreça IP pot trigar molt de temps

en: IP list with API access
ca: Llista d'IP amb accés a l'API

en: IP of ElasticSearch server
ca: IP del servidor ElasticSearch

en: IP or FQDN
ca: IP o FQDN

en: IP range
ca: Interval IP

en: IPAM Networks
ca: Xarxes IPAM

en: IPAM networks
ca: Xarxes IPAM

en: IPs
ca: Ips

en: Icon
ca: Icones

en: Icon and module value
ca: Icona i valor del mòdul

en: Icon image dashboard
ca: Escriptori digital d'imatges d'icones

en: Icon preview
ca: Visualització prèvia de les icones

en: Icons style
ca: Estil d'icones

en: Id group %s doesn't exist in %s
ca: El %s del grup d'id no existeix a %s

en: Id policy %d already pending to apply in Id agent %d.
ca: La política d'id ja %d pendent d'aplicar a l'agent d'id %d.

en: Id policy %d already pending to apply.
ca: La política d'id ja %d pendent d'aplicar.

en: Id souce event
ca: Esdeveniment Id souce

en: Id source event
ca: Incidència d'origen d'id

en: Id source events
ca: Incidències d'origen d'id

en: Id user cannot be empty
ca: L'usuari de l'identificador no pot estar buit

en: Identifier
ca: Identificador

en: If SSL is not properly configured you will lose access to
ca: Si SSL no està configurat correctament, perdràs l'accés a

en: If SSL is not properly configured, you will lose access to the %s Console. Do you want to continue?
ca: Si SSL no està configurat correctament, perdràs l'accés a la consola %s. Voleu continuar?

en: If a critical balanced module is going to critical status, then cluster will be critical.
ca: Si un mòdul equilibrat crític va a un estat crític, llavors el clúster serà crític.

en: If an option is selected, all graphs will have the highest value from all modules included in the graph as a maximum threshold
ca: Si se selecciona una opció, tots els gràfics tindran el valor més alt de tots els mòduls inclosos en el gràfic com a llindar màxim

en: If checkbox is clicked then block size global configuration is used
ca: Si es fa clic en casella de verificació i després s'utilitza un bloc de configuració global de la mida

en: If closed status is set on recovery, a workunit will be added to the ticket in Integria IMS rather that closing the ticket.
ca: Si s'estableix l'estat tancat en la recuperació, s'afegirà una unitat de treball al bitllet d'Integria IMS en lloc de tancar el bitllet.

en: If days purge is less than history days pass to history db, you will have a problems and you lost data. Recommended that days purge will more taller than days to history DB
ca: Si la purga de dies és menor que els dies d'historial passen a l'historial db, tindreu problemes i perdreu dades. Es recomana que els dies de purga siguin més alts que els dies a la història DB

en: If enabled multiple services will be created.
ca: Si està habilitat es crearan diversos serveis.

en: If enabled, allows to define a complex module plugin or log.
ca: Si està habilitat, permet definir un connector de mòdul complex o registre.

en: If event replication is ongoing, it won't be possible to enter comments here. This option is only to allow local pandora users to see comments, but not to operate with them. The operation, when event replication is enabled, must be done only in the Metaconsole.
ca: Si la replicació d'esdeveniments està en curs, no es podran introduir comentaris aquí. Aquesta opció és només per permetre als usuaris locals de pandora veure comentaris, però no per operar amb ells. L'operació, quan la replicació d'esdeveniments està habilitada, només s'ha de fer al Metaconsole.

en: If it is checked, the regexp or name of modules match only each to each to agent, instead create a big graph with all modules from all agents.
ca: Si es comprova, l'expressió regular o el nom de mòduls coincideixen només un de cada agent, en lloc de crear un gran gràfic amb tots els mòduls de tots els agents.

en: If public URL is not properly configured you will lose access to
ca: Si l'adreça URL pública no està ben configurada, perdreu l'accés a

en: If public URL is not properly configured, you will lose access to the %s Console. Do you want to continue?
ca: Si l'adreça URL pública no està ben configurada, perdreu l'accés a la consola %s. Voleu continuar?

en: If selected, restrict visualization of this item in the visual console to users who have access to selected group. This is also used on calculating child visual consoles.
ca: Si se selecciona, restringeix la visualització d'aquest element a la consola visual als usuaris que tinguin accés al grup seleccionat. Això també s'utilitza en el càlcul de consoles visuals infantils.

en: If something is not working as expected, look for this icon and report!
ca: Si alguna cosa no funciona com s'esperava, busqueu aquesta icona i informeu!

en: If the code is valid, the double authentication will be activated
ca: Si el codi és vàlid, s'activarà la doble autenticació

en: If the duration of the scheduled downtime is less than 5 minutes it will not be represented in the graph
ca: Si la durada del temps d'inactivitat programat és inferior a 5 minuts no es representarà al gràfic

en: If the interval of days until events data purge is shorter than the events data history storage interval, data will be lost. It is recommended that the storage frequency is higher than the purge frequency.
ca: Si l'interval de dies fins a la purga de dades d'esdeveniments és més curt que l'interval d'emmagatzematge de l'historial de dades d'esdeveniments, les dades es perdran. Es recomana que la freqüència d'emmagatzematge sigui superior a la freqüència de purga.

en: If the reader of this message is not the intended recipient, you are hereby notified that any dissemination, distribution or copying of this communication is strictly prohibited
ca: Si el lector d'aquest missatge no és el destinatari previst, se li notifica que qualsevol difusió, distribució o còpia d'aquesta comunicació està estrictament prohibida.

en: If the remote configuration is enabled, it will also go into standby mode when disabling it.
ca: Si la configuració remota està habilitada, també entrarà en mode d'espera en desactivar-la.

en: If this is your first time using %s, we suggest a few links that'll help you learn more about the software. Monitoring can be overwhelming, but take your time to learn how to harness the power of %s!
ca: Si és la primera vegada que utilitzeu %s, us suggerim alguns enllaços que us ajudaran a obtenir més informació sobre el programari. El monitoratge pot ser aclaparador, però pren-te el teu temps per aprendre a aprofitar el poder de %s!

en: If this option was checked, only adding in elements that type of modules support this option.
ca: Si aquesta opció està marcada, només afegir elements d' aquest tipus de mòduls admeten aquesta opció.

en: If you are trying to migrate this node to a new metaconsole, please use the form available at Settings > Enterprise at node console.
ca: Si esteu intentant migrar aquest node a una nova metaconsole, utilitzeu el formulari disponible a Configuració > Enterprise a la consola de node.

en: If you change this description, you must change into the text of Data configuration.
ca: Si canvia aquesta descripció, ha de canviar en el text de la configuració de dades.

en: If you check this option, those elements that do NOT meet any of the requirements will be shown
ca: Si marqueu aquesta opció, es mostraran aquells elements que NO compleixin cap dels requisits

en: If you have it already configured you can go to the next step.
ca: Si ja el teniu configurat, podeu passar al següent pas.

en: If you have modified the auth system, the origin of this problem could be that %s cannot override the authorization variables from the config database. Please remove them from your database by executing:<br><pre>DELETE FROM tconfig WHERE token = "auth";</pre>
ca: Si heu modificat el sistema d'edició, l'origen d'aquest problema podria ser que %s no pugui substituir les variables d'autorització de la base de dades de configuració. Suprimiu-los de la base de dades executant:<br><pre>SUPRIMEIX DE tconfig WHERE token = "auth";</pre>

en: If you have received this transmission in error, do not read it
ca: Si heu rebut aquesta transmissió per error, no la llegiu.

en: If you have typed the name correctly you will see the agent.
ca: Si heu escrit correctament el nom, veureu l'agent.

en: If you know the name of the agent or the name of the module in critical status, type it in this field to make the module list shorter. You can write the entire name or just a part of it.
ca: Si sabeu el nom de l'agent o el nom del mòdul en estat crític, escriviu-lo en aquest camp per fer més curta la llista de mòduls. Pots escriure tot el nom o només una part d'ell.

en: If you select Enabled combo the Password type will be disabled.
ca: Si seleccioneu Habilita el tipus de contrasenya s'inhabilitarà.

en: If you select Passord type the Enabled combo will be disabled.
ca: Si seleccioneu Passord escriviu el combinat Habilitat s'inhabilitarà.

en: If you select several agents, only the common modules will be displayed
ca: Si seleccioneu diversos agents, només es mostraran els mòduls comuns

en: If you set a 0 seconds timeout, the server plugin timeout will be used
ca: Si s'estableix un temps d'espera de 0 segons, s'utilitzarà el temps d'espera connector de servidor

en: If you think this report must be escalated, feel free to forward this mail to "%s"
ca: Si creieu que aquest informe s'ha d'intensificar, no dubteu a reenviar aquest correu a "%s"

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore Planned Downtime
ca: Ignora el temps d'inactivitat planificat

en: Ignore new GIS data:
ca: No feu cas de noves dades de SIG:

en: Ignore time
ca: Ignora el temps

en: Illegal query or any other error
ca: Consulta il·legal o qualsevol altre error

en: Illegal query: Due security restrictions, there are some tokens or words you cannot use: *, delete, drop, alter, modify, password, pass, insert or update.
ca: Consulta il·legal: a causa de les restriccions de seguretat, hi ha algunes fitxes o paraules que no podeu utilitzar: *, suprimeix, deixa anar, alterar, modificar, contrasenya, passar, inserir o actualitzar.

en: Image
ca: Imatge

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Image Vc
ca: Imatge Vc

en: Import CSV
ca: Importar CSV

en: Import file
ca: Importa el fitxer

en: Import targets from CSV
ca: Objectius d'importació de CSV

en: Import text from URL
ca: Importar text d'URL

en: Important Events by Criticity
ca: Esdeveniments importants per la crítica

en: In
ca: A

en: In Pandora FMS, data is stored compressed. The data visualization in database, charts or CSV exported data won't match, because is interpreted at runtime. Please check 'Pandora FMS Engineering' chapter from documentation.
ca: A Pandora FMS, les dades s'emmagatzemen comprimides. La visualització de dades a la base de dades, als gràfics o a les dades exportades per CSV no coincidirà perquè s'interpreta en temps d'execució. Si us plau, comproveu el capítol "Pandora FMS Engineering" de la documentació.

en: In black list
ca: A la llista de negre

en: In order to access ticket management system, integration with Integria IMS must be enabled and properly configured
ca: Per accedir al sistema de gestió d'entrades, la integració amb Integria IMS ha d'estar habilitada i configurada adequadament

en: In order to make backups it is necessary to have mysqldump on your console.
ca: Per fer còpies de seguretat és necessari tenir mysqldump a la consola.

en: In order to perform massive operations, PHP needs a correct configuration in timeout parameters. Please, open your PHP configuration file (php.ini) for example: <i>sudo vi /etc/php5/apache2/php.ini;</i><br> And set your timeout parameters to a correct value: <br><i> max_execution_time = 0</i> and <i>max_input_time = -1</i>
ca: Per tal de realitzar operacions massives, PHP necessita una correcta configuració dels paràmetres de temps d'espera. Si us plau, obriu el fitxer de configuració de PHP (php.ini), per exemple: <i> sudo vi / etc/php5/apache2/php.ini, </ i> Imatges I establir els paràmetres de temps d'espera en un valor correcte: <br > <i> max_execution_time = 0 </ i> i <i> max_input_time = -1 </ i>

en: In proccess.
ca: En el procés.

en: In process
ca: En el procés de

en: In progress selected
ca: En curs seleccionat

en: In smart mode weights are automatically calculated.
ca: En mode intel·ligent els pesos es calculen automàticament.

en: In smart mode, thresholds are percentual.
ca: En el mode intel·ligent, els llindars són percentuals.

en: In smart services weights are automatically calculated.
ca: En els serveis intel·ligents els pesos es calculen automàticament.

en: In template select "Critical Condition".
ca: A la plantilla seleccioneu "Condició crítica".

en: In the "Subject"  field  you can use the macros _agent_ or _module_ for each name.
ca: En el camp "Tema" podeu utilitzar les macros _agent_ o _module_ per a cada nom.

en: In the command field select "email".
ca: Al camp d'ordres seleccioneu "correu electrònic".

en: In the config.php file in the variable $config["homedir"] = add the correct path
ca: En el fitxer de configuració.php de la variable $config["homedir"] = afegiu el camí correcte

en: In the config.php file in the variable $config["homeurl"] or $config["homeurl_static"] = add the correct path
ca: En el fitxer de configuració.php de la variable $config["homeurl"] o $config["homeurl_static"] = afegir el camí correcte

en: In the customized classification, we will be able to define our own classification rules, 
                    based on certain parameters retrieved from the information reported by the agent (name of the agent and its IP address).
ca: En la classificació personalitzada, podrem definir les nostres pròpies regles de classificació, 
                    sobre la base de certs paràmetres recuperats de la informació reportada per l'agent (nom de l'agent i la seva adreça IP).

en: In the first field enter the email address/addresses where you want to receive the email alerts separated with comas ( , ) or white spaces.
ca: En el primer camp introduïu l'adreça/adreces de correu electrònic on voleu rebre les alertes de correu electrònic separades amb espais en coma o en blanc.

en: In the text field, you can also use macros. Get more information about the macros by clicking on the help icon.
ca: Al camp de text, també podeu utilitzar macros. Obteniu més informació sobre les macros fent clic a la icona d'ajuda.

en: In the threshold field enter the seconds. The help icon show more information.
ca: Al camp llindar introduïu els segons. La icona d'ajuda mostra més informació.

en: Inactive Counters
ca: Comptadors inactius

en: Incidents by group
ca: Incidents per grup

en: Incidents by priority
ca: Incidents per prioritat

en: Incidents by status
ca: Incidents per estat

en: Incidents by user
ca: Incidents per usuari

en: Incidents statistics
ca: Estadístiques d'Incidents

en: Include agents manually disabled
ca: Inclou agents desactivats manualment

en: Include extended events
ca: Inclou esdeveniments ampliats

en: Include filter
ca: Inclou el filtre

en: Include installation data
ca: Inclou les dades d'instal·lació

en: Include statistical monitors
ca: Inclou monitors estadístics

en: Incomplete
ca: Incomplet

en: Incorrect address format
ca: Format d'adreça incorrecte

en: Incorrect collapsible.
ca: Incorrecta plegable.

en: Incorrect form.
ca: Forma incorrecta.

en: Incorrect format in Subnet field
ca: Format incorrecte en el camp de subxarxa

en: Incorrect grid.
ca: Xarxa incorrecta.

en: Incorrect mask format
ca: Format de màscara incorrecte

en: Incorrect update file.
ca: Arxiu d'actualització incorrecta.

en: Increase Weight
ca: Augment de pes

en: Index
ca: Índex

en: Index of %s
ca: Índex de %s

en: Indian
ca: Indi

en: Info of state in events
ca: Informació de l'estat en esdeveniments

en: Info status %s
ca: %s d'estat de la informació

en: Information
ca: Informació

en: Information accessible through the _group_other_ macro
ca: Informació accessible a través del _group_other_ macro

en: Information contained in this node is not needed. Node information will be erased, and replaced with new data from this metaconsole automatically after register the node. Are you sure?
ca: No és necessària la informació continguda en aquest node. La informació del node s'esborrarà i se substituirà per noves dades d'aquest metaconsole automàticament després de registrar el node. N'estàs segur?

en: Information contained in this node is useful. After register the node, you must launch a merge process from command center, which will combine information in current environment with information contained in this new node. Are you sure?
ca: La informació continguda en aquest node és útil. Després de registrar el node, heu d'iniciar un procés de combinació des del centre d'ordres, que combinarà la informació de l'entorn actual amb la informació continguda en aquest nou node. N'estàs segur?

en: Information from the tagente_datos table
ca: Informació de la taula tagente_datos

en: Information imported FIRST time from the XML will fill the information you can see in the console, but after the first import, system will ignore any update coming from the XML/Agent.
ca: La informació importada per primera vegada des de l'XML omplirà la informació que podeu veure a la consola, però després de la primera importació, el sistema ignorarà qualsevol actualització procedent de l'XML/Agent.

en: Informational
ca: Informatiu

en: Informative
ca: Informatiu

en: Inherited
ca: Heretat

en: Initialice merge
ca: Combinació inicial de la inicial

en: Initialize
ca: Inicialitzar

en: Initilize
ca: Initilitza

en: InnoDB buffer pool size
ca: Mida del conjunt de memòries intermèdies InnoDB

en: InnoDB file per table
ca: Fitxer InnoDB per taula

en: InnoDB flush log at trx-commit
ca: Registre de buidat InnoDB a trx-commit

en: InnoDB lock wait timeout
ca: Temps d'espera del bloqueig innoDB

en: InnoDB log buffer size
ca: Mida de la memòria intermèdia del registre InnoDB

en: InnoDB log file size
ca: Mida del fitxer de registre InnoDB

en: Insert Data
ca: Insereix dades

en: Insert by %s Console
ca: Insereix-ho %s consola

en: Insert data
ca: Insereix dades

en: Insert info steps
ca: Insereix passos d'informació

en: Insert relation
ca: Insereix una relació

en: Inserts
ca: Insereix

en: Inserts backups, disable foreings keys, exceptions in tmerge_queries
ca: Insereix còpies de seguretat, inhabilita les tecles anteriors, les excepcions al tmerge_queries

en: Inserts truncate, autoincrement and inserts in tmerge_queries
ca: Insereix truncats, autoincrements i insercions a tmerge_queries

en: Inserts updates in tmerge_queries
ca: Insereix actualitzacions a tmerge_queries

en: Install database schema
ca: Instal·la l'esquema de la base de dades

en: Installation date
ca: Data d'instal·lació

en: Installation file
ca: Fitxer d'instal·lació

en: Installation files not modified
ca: Els fitxers d'instal·lació no es modifiquen

en: Installation files updated
ca: Fitxers d'instal·lació actualitzats

en: Installer active
ca: Instal · lador actiu

en: Instance
ca: Instància

en: Instance explorer
ca: Explorador d'instàncies

en: Instance table
ca: Taula d'instància

en: Instances
ca: Casos

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Instructions when the status is critical
ca: Instruccions quan l'estat és crític

en: Instructions when the status is unknown
ca: Instruccions quan no es coneix l'estat

en: Instructions when the status is warning
ca: Instruccions quan l'estat està advertint

en: Insufficent permissions to perform this action
ca: Permisos insuficients per dur a terme aquesta acció

en: Insufficient permissions to validate alerts
ca: Permisos insuficients per validar alertes

en: Insuficient data
ca: Dades Insuficient

en: Integria API password
ca: Integria API contrasenya

en: Integria API settings
ca: Configuració de l'API Integria

en: Integria IMS API is not reachable
ca: L'API integria IMS no és accessible

en: Integria IMS Tickets
ca: Entrades Integria IMS

en: Integria IMS statistics
ca: Estadístiques integria IMS

en: Integria IMS ticket list
ca: Llista d'entrades integria IMS

en: Integria custom response default group
ca: Grup per defecte de resposta personalitzada integria

en: Integria custom response default owner
ca: Propietari per defecte de la resposta personalitzada integria

en: Integria custom response default priority
ca: Prioritat per defecte de resposta personalitzada integria

en: Integria custom response default ticket content
ca: Integria personalitzada resposta contingut d'entrades per defecte

en: Integria custom response default ticket status
ca: Estat del bitllet per defecte de resposta personalitzada integria

en: Integria custom response default ticket title
ca: Integria resposta personalitzada títol de bitllet per defecte

en: Integria custom response default ticket type
ca: Integria personalitzat resposta per defecte tipus d'entrada

en: Integria default creator
ca: Integria creador per defecte

en: Integria default group
ca: Grup per defecte integria

en: Integria default owner
ca: Propietari per defecte integria

en: Integria default priority
ca: Prioritat per defecte integria

en: Integria default ticket content
ca: Contingut de l'entrada per defecte integria

en: Integria default ticket status
ca: Estat del bitllet per defecte integria

en: Integria default ticket title
ca: Títol de l'entrada per defecte integria

en: Integria default ticket type
ca: Integria tipus d'entrada per defecte

en: Integria host
ca: Integria amfitrió

en: Integria inventory
ca: Inventari d'Integria

en: Integria request timeout
ca: Temps d'espera de sol·licitud integria

en: Integria user
ca: Usuari integria

en: Integria user configuration
ca: Configuració de l'usuari integria

en: Integria user login
ca: Inici de sessió d'usuari integria

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface %s status
ca: Estat de %s de la interfície

en: Interface '%s' throughput graph
ca: Gràfic de rendiment "%s" de la interfície

en: Interface Information (SNMP)
ca: Informació de la interfície (SNMP)

en: Interface Target
ca: Destinació de la interfície

en: Interface filter
ca: Filtre d'interfície

en: Interface information
ca: Informació de la interfície

en: Interface information (SNMP)
ca: Informació de la interfície (SNMP)

en: Interface source
ca: Origen de la interfície

en: Interface traffic
ca: Trànsit d'interfície

en: Interface view
ca: Visualització d'interfície

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Internal error, please re-run this wizard.
ca: Error intern, torneu a executar aquest auxiliar.

en: Interpreter
ca: Intèrpret

en: Interval Agent.
ca: Agent d'interval.

en: Interval average of the network modules
ca: Interval mitjana dels mòduls de xarxa

en: Interval description
ca: Descripció de l'interval

en: Interval of autorefresh of the elements, by default they are 30 seconds, needing to enable the autorefresh first
ca: Interval d'autorefresh dels elements, per defecte són de 30 segons, necessitant habilitar primer l'autorefresh

en: Interval values
ca: Interval de valors

en: Introduce Y-axis data. Top=positive Bottom=negative
ca: Introduïu dades de l'eix Y. Top=baix positiu=negatiu

en: Introduce a code generated by the app
ca: Introduir un codi generat per l'app

en: Introduce x-axis data. Right=positive Left=negative
ca: Introduïu dades de l'eix x. Dreta=esquerra positiva=negatiu

en: Introduce zoom level. 1 = Highest resolution. Figures may include decimals
ca: Introduïu el nivell de zoom. 1 = Resolució més alta. Les xifres poden incloure decimals

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Invalid action
ca: L'acció no és vàlida

en: Invalid agent element
ca: L'element agent no és vàlid

en: Invalid agents array
ca: La matriu d'agents no és vàlida

en: Invalid characters founded in module name
ca: Els caràcters no vàlids fundada en nom de mòdul

en: Invalid characters in module name
ca: Caràcters no vàlids al nom del mòdul

en: Invalid characters in short name
ca: Caràcters no vàlids en el nom curt

en: Invalid code
ca: El codi no és vàlid

en: Invalid content readed from csv file: %s
ca: Contingut no vàlid llegit des d'un fitxer CSV: %s

en: Invalid cron task
ca: La tasca cron no és vàlida

en: Invalid custom data: %s
ca: Dades personalitzat no vàlid: %s

en: Invalid date selected
ca: Invalid data seleccionada

en: Invalid date selected. Initial date must be before end date.
ca: La data seleccionada no és vàlida. La data inicial ha de ser abans de la data d'acabament.

en: Invalid element type.
ca: El tipus d'element no és vàlid.

en: Invalid extension. The package needs to be in `%s` or `%s` format.
ca: L'extensió no és vàlida. El paquet ha d'estar en format "%s" o "%s".

en: Invalid file content
ca: El contingut del fitxer no és vàlid

en: Invalid group
ca: El grup no és vàlid

en: Invalid id given
ca: L'identificador no és vàlid donat

en: Invalid installation file for %s
ca: El fitxer d'instal·lació no és vàlid per a %s

en: Invalid licence.
ca: La llicència no és vàlida.

en: Invalid macros array
ca: La matriu de macros no és vàlida

en: Invalid mimetype for csv file: %s
ca: El tipus MIME no és vàlid per al fitxer CSV: %s

en: Invalid module element
ca: L'element del mòdul no és vàlid

en: Invalid module type
ca: El tipus de mòdul no és vàlid

en: Invalid module type %s
ca: El tipus de mòdul no és vàlid %s

en: Invalid module type.
ca: El tipus de mòdul no és vàlid.

en: Invalid modules array
ca: La matriu de mòduls no és vàlida

en: Invalid old password
ca: La contrasenya antiga no és vàlida

en: Invalid operation %s
ca: L'operació no és vàlida %s

en: Invalid password
ca: Contrasenya no vàlida

en: Invalid plugin data
ca: Les dades del connector no són vàlides

en: Invalid plugin definition
ca: La definició del connector no és vàlida

en: Invalid response while validating license.
ca: La resposta no és vàlida en validar la llicència.

en: Invalid service
ca: El servei no és vàlid

en: Invalid tab specified
ca: Invalid pestanya especificada

en: Invalid task
ca: La tasca no és vàlida

en: Invalid time specified
ca: Invalid temps especificat

en: Invalid transaction.
ca: La transacció no és vàlida.

en: Invalid user ID: leading or trailing blank spaces not allowed
ca: L'identificador d'usuari no és vàlid: no es permeten espais en blanc principals o de seguiment

en: Invalid username or password
ca: El nom d'usuari o la contrasenya no són vàlids

en: Inventory
ca: Inventari

en: Inventory Changes
ca: Canvis d'inventari

en: Inventory alert builder
ca: Constructor d'alertes d'inventari

en: Inventory alert filters
ca: Filtres d'alerta d'inventari

en: Inventory alert list
ca: Llista d'avisos d'inventari

en: Inventory alerts
ca: Alertes d'inventari

en: Inventory changes
ca: Canvis en l'inventari

en: Inventory changes blacklist
ca: Inventari canvis llista negra

en: Inventory module error
ca: Error mòdul d'Inventari

en: Inventory modules
ca: Mòduls d'inventari

en: Inventory modules management
ca: Gestió de mòduls d'Inventari

en: Inventory server
ca: Servidor d'Inventari

en: Inverse
ca: Invers

en: Inverse SLA
ca: SLA invers

en: Inverse interval
ca: Interval d'Inverse

en: Ip Gateway
ca: Passarel·la Ip

en: Ipam Ocuppied Manager Critical
ca: Ipam Ocuppied Manager crític

en: Ipam Ocuppied Manager Warning
ca: Advertiment del gestor d'Ipam Ocuppied

en: Is not allowed delete events in process
ca: Els esdeveniments d'eliminació no està permès en el procés

en: Is not metaconsole
ca: No és metaconsole

en: Is possible that this view uses part of information which your user has not access
ca: És possible que aquest punt de vista utilitza part de la informació que l'usuari no té accés

en: Issue setting umask: %s
ca: Configuració d'incidències umask: %s

en: It allows the element to be superimposed to the rest of items of the visual console
ca: Permet superposar l'element a la resta d'elements de la consola visual.

en: It has to be 40% of the server memory not recommended to be greater or less
ca: Ha de ser de 40% of la memòria del servidor no es recomana que sigui més gran o menys

en: It is important that Apache can read and write on the selected path
ca: És important que Apache pugui llegir i escriure en el camí seleccionat.

en: It is setted any recon task, the nodes get from the recontask IP mask instead from the group.
ca: S'estableix qualsevol tasca de reconversió, els nodes obtenen de la màscara IP de recontasca en el seu lloc del grup.

en: It uses the Round-robin planning method to distribute, 
                    in an equitable way and in a rational order, all the new Pandora software agents that reach the Metaconsole.
                    The distribution of the agents will be done in a circular way, assigning the corresponding server to each new agent.
ca: Utilitza el mètode de planificació Round-robin per distribuir, 
                    de manera equitativa i en un ordre racional, tots els nous agents de programari Pandora que arriben al Metaconsole.
                    La distribució dels agents es farà de manera circular, assignant el servidor corresponent a cada nou agent.

en: It was impossible to uncompress your file
ca: Era impossible descomprimir el fitxer

en: It' is very important to keep the database up-to-date to get the best performance and results in Pandora
ca: És molt important mantenir la base de dades actualitzada per obtenir el millor rendiment i resultats a Pandora

en: It's a complex operation that needs human intervation to avoid system failures and data loosing
ca: És una operació complexa que requereix intervation humana per evitar errors en el sistema i les dades que perden

en: It's a password
ca: És una contrasenya

en: Item Editor
ca: Editor d'elements

en: Item Editor Information
ca: Informació de l'editor d'elements

en: Item created in the visualmap
ca: Element creat al mapa visual

en: Item editor
ca: Editor d'element

en: Item in the map
ca: Element del mapa

en: Item limit for realtime reports
ca: Límit d'elements per a informes en temps real

en: Item limit for realtime reports)
ca: Límit d'elements per a informes en temps real)

en: Item list
ca: Llista d'elements

en: Item title size text
ca: Article mida del text del títol

en: Item type
ca: Tipus de document

en: Item type has no getFormInputs method [
ca: El tipus d'element no té mètode getFormInputs [

en: Item type not valid [
ca: El tipus d'element no és vàlid [

en: Item type to be added
ca: Tipus d'element a afegir

en: Item(s) definition
ca: Definició d'elements

en: Items
ca: Articles

en: Items period before
ca: Període d'articles abans

en: Items selected here will be added to the lists at Service items summary.
ca: Els elements seleccionats aquí s'afegiran a les llistes del resum d'elements del servei.

en: JSON decoding error. Please call support.
ca: Error de descodificació JSON. Si us plau, truqueu al suport.

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Keep counters
ca: Conserva comptadors

en: Keep this %s console up to date with latest updates.
ca: Estigues al dia de la consola %s amb les últimes actualitzacions.

en: Key identifier
ca: Identificador de clau

en: Key identifier is required
ca: Es necessita un identificador de clau

en: Key string
ca: cadena de cerca

en: LDAP Attributes
ca: Atributs LDAP

en: LDAP function
ca: Funció LDAP

en: LDAP port
ca: Port LDAP

en: LDAP server
ca: Servidor LDAP

en: LDAP version
ca: LDAP versió

en: LEGAL WARNING
ca: AVÍS LEGAL

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label position
ca: Posició de l’etiqueta

en: Label settings
ca: Configuració de l'etiqueta

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Lag
ca: Retard

en: Language
ca: Llengua

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Language settings
ca: Configuració de l'idioma

en: Lapse
ca: Lapsus

en: Lapses of time in which the period is divided to make more precise calculations
ca: Lapses de temps en què es divideix el període per fer càlculs més precisos

en: Lapses of time in which the period is divided to make more precise calculations
ca: Lapses de temps en què es divideix el període per fer càlculs més precisos

en: Last
ca: Darrer

en: Last %d hours.
ca: Últimes %d hores.

en: Last %s Events
ca: Darrera %s Esdeveniments

en: Last 8 hours events
ca: Esdeveniments de les últimes 8 hores

en: Last Contact
ca: Últim contacte

en: Last Fired
ca: Darrera Fired

en: Last Update
ca: Última actualització

en: Last Value
ca: Últim valor

en: Last Value
ca: Últim valor

en: Last activity
ca: L'última activitat

en: Last activity in %s console
ca: Última activitat a %s consola

en: Last application
ca: Darrera sol · licitud

en: Last check
ca: Última comprovació

en: Last contact
ca: &Uacute;ltim contacte

en: Last contact:
ca: Últim contacte:

en: Last data
ca: Últimes dades

en: Last day
ca: Dia últim

en: Last error
ca: Últim error

en: Last event
ca: Últim esdeveniment

en: Last event replication
ca: Replicació Últim esdeveniment

en: Last execution
ca: Darrera execució

en: Last failure
ca: Última fallada

en: Last fired
ca: &uacute;ltima vegada que es va activar

en: Last hour.
ca: Última hora.

en: Last line must be "module_end"
ca: Darrera línia ha de ser "module_end "

en: Last line must be "task_end"
ca: Darrera línia ha de ser "task_end "

en: Last login
ca: Últim inici de sessió

en: Last match
ca: Últim partit

en: Last modification
ca: Darrera modificació

en: Last modified
ca: Darrera modificació

en: Last month
ca: Mes passat

en: Last remote contact
ca: Últim contacte remot

en: Last replication at
ca: L'última rèplica en

en: Last run
ca: Última cursa

en: Last status
ca: L'últim estat

en: Last status change
ca: Últim canvi d'estat

en: Last time on DB maintance
ca: L'última vegada en Manteniment de DB

en: Last trap:
ca: Última trampa:

en: Last update
ca: Darrera actualització

en: Last update.
ca: Darrera actualització.

en: Last updated
ca: Última actualització

en: Last valid IP
ca: Última IP vàlida

en: Last value
ca: Últim valor

en: Last value:
ca: Últim valor:

en: Last week
ca: Setmana passada

en: Latency
ca: Estat latent

en: Latest activity
ca: Última activitat

en: Latest configuration is up to date with backup.
ca: L'última configuració està actualitzada amb la còpia de seguretat.

en: Latest configuration register was retrieved %s ago
ca: L'últim registre de configuració s'ha recuperat fa %s

en: Latest events
ca: Darrers esdeveniments

en: Latest events for this agent
ca: Últims events per aquest agent

en: Latest operation "%s" was executed %s ago with result: %s
ca: L'última operació "%s" es va executar fa %s amb resultat: %s

en: Latest value
ca: Últimes valor

en: Latitude:
ca: Latitude

en: Launch
ca: Llançar

en: Launch alert action
ca: Inici de l'acció d'avís

en: Launch custom event
ca: Inicia una incidència personalitzada

en: Launch script
ca: Script de llançament

en: Layer name
ca: Nom de capa

en: Layers
ca: Capes

en: Layout size
ca: Mida de la presentació

en: Layout visual console
ca: Layout consola visual

en: Learning mode
ca: Mode d'aprenentatge

en: Leases Dhcp
ca: Lloguers Dhcp

en: Leave blank to use SSH default port (22)
ca: Deixa en blanc per utilitzar el port per defecte SSH (22)

en: Left
ca: Esquerra!

en: Left blank for the LOCAL inventory modules
ca: Deixa en blanc els mòduls d'inventari LOCAL

en: Left in blank if you want to use default name: Template name - agents (num agents) - Date
ca: Esquerra en blanc si voleu utilitzar el nom per defecte: Nom de la plantilla - agents (agentsnum) - Data

en: Legacy Visual Console View
ca: Visualització de consola visual heretada

en: Legend
ca: Llegenda

en: Legend Position
ca: Posició de la llegenda

en: Legend color
ca: Color de llegenda

en: Less (<)
ca: Menys (<)

en: Less loaded
ca: Menys carregat

en: Less or equal (<=)
ca: Menor o igual que (<=)

en: Let me introduce my self: I am Pandorin, the annoying assistant of %s. You can follow my steps to do basic tasks in %s or you can close me and never see me again.
ca: Deixeu-me presentar-me a mi mateix: sóc Pandorin, l'assistent molest de %s. Pots seguir els meus passos per fer tasques bàsiques en %s o pots tancar-me i no tornar a veure'm mai més.

en: Let me show you how to create an email action: Click on Create button and fill the form showed in the following screen.
ca: Deixa'm mostrar-te com crear una acció de correu electrònic: fes clic al botó Crea i omple el formulari que es mostra a la pantalla següent.

en: Licence
ca: Llicència

en: License
ca: Llicència

en: License Mode
ca: Mode de llicència

en: License capacity exceeds 90 percent
ca: La capacitat de la llicència supera el 90%

en: License capacity is less than 90 percent
ca: La capacitat de llicència és inferior al 90%.

en: License information
ca: Informació de la llicència

en: License is about to expire
ca: La llicència està a punt d'expirar

en: License management
ca: Gestió de llicències

en: License updated
ca: Llicència actualitzada

en: Licensed to
ca: Llicència per

en: Lightweight mode
ca: Mode lleuger

en: Limit
ca: Limitar

en: Limit
ca: Límit

en: Limit for bulk operations
ca: Límit per a operacions massives

en: Limit parameters bulk
ca: Limita els paràmetres de manera massiva

en: Limited mode.
ca: Mode limitat.

en: Line
ca: Línia

en: Line %s
ca: %s de línia

en: Line '%s' not copied to the progress file.
ca: La línia "%s" no s'ha copiat al fitxer de progrés.

en: Line separator
ca: Separador de línia

en: Line stack
ca: Pila de línies

en: Lines
ca: Línies

en: Lines haven't advanced options
ca: Les línies no han avançat opcions

en: Link
ca: Enlla&ccedil;

en: Link Name error
ca: Error del nom de l'enllaç

en: Link down (2)
ca: Enllaç cap avall (2)

en: Link enabled
ca: Enllaç habilitat

en: Link management
ca: Gesti&oacute; d'enlla&ccedil;os

en: Link name
ca: Nom de l'enlla&ccedil;

en: Link pending modules
ca: Enllaç mòduls pendents

en: Link up (3)
ca: Enllaç cap amunt (3)

en: Linked
ca: Vinculat

en: Linked visual console
ca: Consola visual enllaçada

en: Linked visual console weight
ca: Pes de la consola visual enllaçada

en: Linking
ca: Enllaç

en: Linking modules
ca: Vinculació de mòduls

en: Links
ca: Enllaços

en: List
ca: Llista

en: List Alerts
ca: Avisos de llista

en: List OS
ca: Llista US

en: List alerts
ca: Llista d'alertes

en: List categories
ca: Categories de la Llista

en: List elements
ca: Elements de llista

en: List items
ca: Llista d'articles

en: List of Agents to be shown in the layer
ca: Llista d'agents que es mostra a la capa

en: List of Alerts
ca: Llista d'alertes

en: List of Gis maps
ca: Llista de mapes de Gis

en: List of OS
ca: Llista de sistema operatiu

en: List of custom MySQL templates
ca: Llista de plantilles MySQL personalitzades

en: List of custom graphs
ca: Llista de gràfics personalitzats

en: List of elements
ca: Llista d'elements

en: List of groups to be shown in the layer
ca: Llista de grups que es mostraran a la capa

en: List of latest events
ca: Llista d'últims esdeveniments

en: List of layers
ca: Llista de capes

en: List of modules
ca: Llista de mòduls

en: List of modules and components created by "%s"
ca: Llista de mòduls i components creats per "%s"

en: List of modules unlinked
ca: Llista dels mòduls no enllaçats

en: List of network maps
ca: Llista de mapes de xarxa

en: List of networkmap
ca: Llista de mapes de xarxa

en: List of pages with autorefresh
ca: Llista de pàgines amb autorefresh

en: List of reports
ca: Llista d'informes

en: List of services
ca: Llista de serveis

en: List of transactions
ca: Llista de transaccions

en: List tags
ca: Llista d'etiquetes

en: List templates
ca: Plantilles de llistes

en: Literal module name forced
ca: Nom del mòdul literal forçat

en: Live view
ca: Live View

en: Load Average (Last 15 minutes)
ca: Mitjana de càrrega (últims 15 minuts)

en: Load Average (Last 5 minutes)
ca: Mitjana de càrrega (últims 5 minuts)

en: Load Average (Last minute)
ca: Mitjana de càrrega (última hora)

en: Load MIB
ca: Carregar MIB

en: Load a basic structure on Web Checks
ca: Carregueu una estructura bàsica de xecs Web

en: Load a basic structure on data configuration
ca: Carregueu una estructura bàsica de la configuració de dades

en: Load basic
ca: Càrrega bàsica

en: Load by default the selected view in custom field view
ca: Carrega per defecte la visualització seleccionada a la visualització de camp personalitzada

en: Load filter
ca: Filtre de càrrega

en: Load from template
ca: Carrega des de la plantilla

en: Load preview map
ca: Carregueu vista prèvia del mapa

en: Load targets
ca: Carrega els objectius

en: Load the fields from previous events
ca: Carrega els camps d'esdeveniments anteriors

en: Loading
ca: Carregant

en: Loading in progress
ca: S'està carregant en curs

en: Loading, this operation might take several minutes...
ca: S'està carregant, aquesta operació pot trigar diversos minuts...

en: Loading...
ca: Carregant ...

en: Local %s
ca: %s local

en: Local command
ca: Ordre local

en: Local component
ca: Component local

en: Local component management
ca: Gestió de components Local

en: Local components
ca: Els components locals

en: Local console
ca: Consola local

en: Local metaconsole
ca: Metaconsole local

en: Local module
ca: Mòdul local

en: Local modules
ca: Moduls locals

en: Location
ca: Localització

en: Log Collector
ca: Collector sessió

en: Log Viewer
ca: Visualitzador de registres

en: Log agent
ca: Agent de registre

en: Log collector
ca: Col · lector sessió

en: Log collector cannot connect to ElasticSearch
ca: El col·lector de registres no es pot connectar a ElasticSearch

en: Log content
ca: Registra el contingut

en: Log location
ca: Ubicació del registre

en: Log location: pandora_console/log/audit.log
ca: Ubicació del registre: pandora_console/log/auditoria.log

en: Log location: pandora_console/log/console.log
ca: Ubicació del registre: pandora_console/log/consola.log

en: Log module "%s" does not exist
ca: El mòdul de registre "%s" no existeix

en: Log module "%s" does not exist, %s skipped
ca: El mòdul de registre "%s" no existeix, %s omès

en: Log module %s already defined
ca: El mòdul de registre ja %s definit

en: Log monitoring is disabled. %s
ca: La supervisió del registre està inhabilitada. %s

en: Log number
ca: Número de registre

en: Log report
ca: Informe de registre

en: Log server
ca: Servidor de registre

en: Log size limit in system logs viewer extension
ca: Límit de mida de registre a l'extensió del visualitzador de registres del sistema

en: Log source
ca: Origen del registre

en: Log sources
ca: Orígens de registre

en: Log sources status
ca: Estat dels orígens de registre

en: Log viewer
ca: Visualitzador de registres

en: Logged out
ca: Desconnectat

en: Login
ca: Inici de sessió

en: Login Failed
ca: Error d'accés

en: Login Function
ca: Ingressa Funció

en: Login as admin
ca: Inici de sessió com a administrador

en: Login attribute
ca: Ingressa atribut

en: Login background
ca: Fons d'inici de sessió

en: Login background metaconsole
ca: Metaconsole de fons d'inici de sessió

en: Login blocked
ca: S'ha blocat l'inici de sessió

en: Login error
ca: Error login

en: Login failed
ca: Accés fallit

en: Login out
ca: Ingressa a terme

en: Login successfully
ca: L'inici de sessió s'ha realitzat correctament

en: Login user attribute
ca: Atribut d'usuari d'inici de sessió

en: Login with SAML
ca: Inicia la sessió amb SAML

en: Logo preview
ca: Visualització prèvia del logotip

en: Logout
ca: Sortir del sistema

en: Longitude
ca: Longitud

en: Longitude:
ca: Longitud:

en: Looking for VMware configuration? You can configure several tasks using Discovery Applications.
ca: Busques la configuració de VMware? Podeu configurar diverses tasques mitjançant aplicacions del Discovery.

en: Loop interval
ca: Interval de bucle

en: Lost
ca: Perdut

en: Lost sercice
ca: Sercice perdut

en: Low
ca: Baix

en: MAINTENANCE
ca: MANTENIMENT

en: MAJOR
ca: PRINCIPALS

en: MD5 directory %s is not writable. Please, adjust configuration.
ca: El directori MD5 %s no es pot escriure. Si us plau, ajusteu la configuració.

en: METACONSOLE
ca: METACONSOLA

en: MIB files will be installed on the system. Please note that a MIB may depend on other MIB. To customize trap definitions use the SNMP trap editor.
ca: Els fitxers MIB s'instal·laran al sistema. Tingueu en compte que un MIB pot dependre d'altres MIB. Per personalitzar les definicions de trampes utilitzeu l'editor de trampes SNMP.

en: MIB files will be loaded and searched for SNMP trap definitions. They will not be installed on the system! You can use the MIB uploader for that purpose.
ca: Els fitxers MIB es carregaran i cercaran definicions de trampes SNMP. No s'instal·laran al sistema! Podeu utilitzar el carregador MIB per a aquest propòsit.

en: MIB uploader
ca: MIB carregador

en: MINOR
ca: MENOR

en: MR version mistmatch.
ca: Mistmatch de la versió MR.

en: Mac address
ca: Adreça mac

en: Mail
ca: Correu

en: Mail configuration
ca: Configuració del correu

en: Main
ca: Inici

en: Main IP
ca: IP principal

en: Main data
ca: Dades principals

en: Main database
ca: Base de dades principal

en: Main node
ca: Node principal

en: Main view
ca: Vista principal

en: Mainframe server
ca: Servidor mainframe

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Maintenance tasks in progress
ca: Tasques de manteniment en curs

en: Major
ca: maj

en: Make sure it can't perform dangerous tasks
ca: Assegureu-vos que no pot realitzar tasques perilloses

en: Make sure nfdump version 1.6.8 or newer is installed!
ca: Assegureu-vos que la versió nfdump 1.6.8 o posterior està instal · lat!

en: Make the cluster forget failed operations from history of
     the resource and re-detect its current state. This can be
     useful to purge knowledge of past failures that have since
     been resolved. If a resource id is not specified then all
     resources / stonith devices will be cleaned up. If a node
     is not specified then resources / stonith devices on all
     nodes will be cleaned up
ca: Fes que el clúster oblidi les operacions fallides de l'historial de
     el recurs i tornar a detectar el seu estat actual. Això pot ser
     Útil per purgar el coneixement dels fracassos del passat que des de llavors
     s'ha resolt. Si no s'especifica un identificador de recurs, llavors tot
     es netejaran els recursos / dispositius lapidats. Si un node
     no s' especifica llavors recursos / dispositius lapidits en tots els
     Els nodes es netejaran

en: Making copy of configuration file for
ca: Fer còpia de fitxer de configuració per

en: Manage
ca: Gestió d'arxius

en: Manage Agent Groups
ca: Administra els grups d'agents

en: Manage Database HA
ca: Administra la base de dades HA

en: Manage Discovery tasks
ca: Administra les tasques de descobriment

en: Manage GIS Maps
ca: Administrar mapes GIS

en: Manage NCM
ca: Administra l'NCM

en: Manage NetScan scripts
ca: Administra els scripts del NetScan

en: Manage Netflow Filter
ca: Gestioni Filtre Netflow

en: Manage Pandora DB HA
ca: Administra Pandora DB HA

en: Manage Policies
ca: Administra les polítiques

en: Manage Satellite Server
ca: Administra el servidor per satèl·lit

en: Manage Servers
ca: Administra els servidors

en: Manage accounts
ca: Gestionar comptes

en: Manage addresses
ca: Administra les adreces

en: Manage agent autoconfiguration
ca: Administra la configuració automàtica de l'agent

en: Manage agent modules
ca: Administrar mòduls agent

en: Manage agents
ca: Gestionar Agents

en: Manage agents group
ca: Administra el grup d'agents

en: Manage agents groups
ca: Gestionar grups d'agents

en: Manage alert actions
ca: Gestionar accions d'alerta

en: Manage alerts
ca: Gestionar Alertes

en: Manage commands
ca: Gestioni ordres

en: Manage credentials
ca: Administra les credencials

en: Manage custom field
ca: Gestionar tamanys personalitzats

en: Manage custom graphs
ca: Gestioni gràfics personalitzats

en: Manage database
ca: Administra la base de dades

en: Manage database HA
ca: Administra la base de dades HA

en: Manage event alerts
ca: Administrar alertes d'esdeveniments

en: Manage events
ca: Administrar esdeveniments

en: Manage export targets
ca: Gestioni metes d'exportació

en: Manage graph containers
ca: Administra els contenidors gràfics

en: Manage graph templates
ca: Administra les plantilles de gràfic

en: Manage groups
ca: Gestionar Grups

en: Manage incident
ca: Gestioni incident

en: Manage messages
ca: Administrar missatges

en: Manage module groups
ca: Administrar grups de mòduls

en: Manage modules
ca: Administrar mòduls

en: Manage network map
ca: Gestioni mapa de la xarxa

en: Manage network maps
ca: Administra els mapes de xarxa

en: Manage policies
ca: Administrar polítiques

en: Manage recontask
ca: Gestioni recontask

en: Manage reports
ca: Administrar informes

en: Manage scan scripts
ca: Administra els scripts d'exploració

en: Manage servers
ca: Gesti&oacute; de servidors

en: Manage services
ca: Administrar serveis

en: Manage this IP now
ca: Administra aquesta IP ara

en: Manage users
ca: Gestionar Usuaris

en: Manage visual console
ca: Gestioni la consola visual

en: Managed
ca: Gestionat

en: Managed %
ca: % gestionat

en: Managed IPs
ca: IPs gestionats

en: Manager collection
ca: Col · lecció Administrador

en: Manager configuration &gt; Edit
ca: Administrador de configuració> Edita

en: Manager configuration &gt; New
ca: Administrador de configuració> New

en: Manual interval means that it will be executed only On-demand
ca: L'interval manual significa que només s'executarà sota demanda

en: Manual placement
ca: Col · locació manual

en: Manual setup
ca: Configuració manual

en: Manufacturer
ca: Fabricant

en: Manufacturer ID
ca: Identificador del fabricant

en: Manufacturer is required
ca: El fabricant és necessari

en: Map
ca: Mapa

en: Map Center
ca: Mapa Center

en: Map Name
ca: Mapa Nom

en: Map conections GIS
ca: Mapa conections GIS

en: Map connection name
ca: Mapa nom de la connexió

en: Map connection type
ca: Mapa del tipus de connexió

en: Map could not be created
ca: Mapa No s'ha pogut crear

en: Map could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar el mapa

en: Map items
ca: Assigna elements

en: Map linked
ca: Mapa enllaçat

en: Map name
ca: Nom del Mapa

en: Map not found.
ca: No s'ha trobat el mapa.

en: Map settings
ca: Configuració de l'assignació

en: Map successfully created
ca: Mapa creat amb èxit

en: Map successfully update
ca: Mapa èxit actualitzar

en: Maps
ca: Mapes

en: March
ca: Març

en: Mark as unread
ca: Marcar com a no llegit

en: Mask
ca: Màscara

en: Mask field is empty
ca: El camp màscara és buit

en: Mask format
ca: Format de màscara

en: Massive operations
ca: Operacions massives

en: Master
ca: Principal

en: Master lock file not found (No data to show)
ca: No s'ha trobat el fitxer de bloqueig mestre (no hi ha dades per mostrar)

en: Master server version %s does not match console version %s.
ca: La versió del servidor mestre %s no coincideix amb la versió de la consola %s.

en: Matched
ca: Aparellat

en: Matches
ca: Coincidències

en: Matches on any true
ca: Coincidències en qualsevol veritat

en: Matches on both true
ca: Coincidències en ambdós veritables

en: Matches substrings. End the string with $ for exact matches.
ca: Coincideix amb les subcadenacions. Finalitza la cadena amb $ per a les coincidències exactes.

en: Matches when any is false
ca: Coincidències quan qualsevol és fals

en: Matches when both are either true or false
ca: Coincideix quan tots dos són veritables o falsos

en: Matches when both are false
ca: Coincidències quan ambdós són falsos

en: Matches when only one is true
ca: Coincideix quan només un és cert

en: Matching objects type
ca: Tipus d'objectes coincidents

en: Matrix events
ca: Esdeveniments matricials

en: Max Value
ca: Valor màxim

en: Max access
ca: Accés Max

en: Max agents allowed
ca: S'admeten agents màxims

en: Max and min
ca: Max i min

en: Max execution event response
ca: Resposta màxima de l'esdeveniment d'execució

en: Max items
ca: Elements màxims

en: Max only
ca: Només màx.

en: Max size collection, all nodes and metaconsole, are not equal
ca: La col·lecció de mida màxima, tots els nodes i metaconsoles, no són iguals

en: Max threads
ca: Fils màxims

en: Max value
ca: Valor màxim

en: Max.
ca: Màx.

en: Max. Time
ca: Màx. Temps

en: Max. Value
ca: Valor màxim

en: Max. agents to add in policy concurrently
ca: Màxims agents per afegir a la política simultàniament

en: Max. days before autodisable deletion
ca: Màxim de dies abans de la supressió autodisable

en: Max. days before compact data
ca: Max. dies abans de comapactar les dades

en: Max. days before delete GIS data
ca: Max. dies abans d'esborrar les dades de SIG

en: Max. days before delete audit events
ca: Max. dies abans d'esborrar els esdeveniments d'auditoria

en: Max. days before delete autodisabled agents
ca: Màxim de dies abans de suprimir els agents autodisables

en: Max. days before delete events
ca: Max. dies abans d'esborrar esdeveniments

en: Max. days before delete inventory data
ca: Màxim de dies abans de suprimir les dades de l'inventari

en: Max. days before delete old messages
ca: Màxims dies abans de suprimir missatges antics

en: Max. days before delete old network matrix data
ca: Màxim de dies abans de suprimir les dades antigues de la matriu de xarxa

en: Max. days before delete string data
ca: Max. dies abans d'esborrar dades de la cadena

en: Max. days before delete traps
ca: Max. dia abans d'eliminar les trampes

en: Max. days before delete unknown modules
ca: Max. dies abans d'eliminar mòduls desconeguts

en: Max. days before purge
ca: Max. dies abans de pugar les dades

en: Max. hours old
ca: Max. hora vells

en: Max. macro data fields
ca: Camps de dades de macros màxims.

en: Max. networks range
ca: Gamma de xarxes màx.

en: Max. number
ca: Número màxim.

en: Max. number of alerts
ca: Nombre m&agrave;xim d'alertes

en: Max. recommended number of files in attachment directory
ca: Max. nombre recomanat d'arxius en el directori de dades adjunts

en: Max. time before compact data
ca: Max. temps abans de compactar dades

en: Max. time before purge
ca: Max. temps abans de purga

en: Max. timeout
ca: temps límit màxim

en: Max. value
ca: Màxim valor

en: Max. values
ca: Max. valors

en: Max/Min
ca: M&agrave;x/M&iacute;n

en: Max/Min Critical
ca: Crítica max/min

en: Max/Min Values
ca: Max / Min Valors

en: Max/Min Warning
ca: Advertiment màxim/min

en: Max:
ca: Màx:

en: Maximum
ca: Màxim

en: Maximum allowed number of agents to be added in policy concurrently (adding a high number of agents at a time can lead to performance issues)
ca: Nombre màxim permès d'agents que s'afegeixen a la política simultàniament (afegir un alt nombre d'agents alhora pot conduir a problemes de rendiment)

en: Maximum chart resolution
ca: Màxima resolució gràfica

en: Maximum historical data age (days)
ca: Edat màxima de dades històriques (dies)

en: Maximum historical events age (days)
ca: Edat màxima d'esdeveniments històrics (dies)

en: Maximum historical string data age (days)
ca: Edat màxima de dades de cadena històrica (dies)

en: Maximum number of networks to be added within custom range (starting by first address in range)
ca: Nombre màxim de xarxes que s'afegiran dins de l'interval personalitzat (començant per la primera adreça de l'interval)

en: Maximum of events shown
ca: Màxim d'esdeveniments mostrats

en: Maximum value
ca: Valor màxim

en: Maximun Value
ca: Valor màxim

en: Maximun allowed packet
ca: Paquet maximun permès

en: Maximun connections
ca: Connexions Maximun

en: May
ca: Maig

en: Maybe the files conf or md5 could not be deleted
ca: Potser el conf arxius o md5 no es va poder eliminar

en: Medium
ca: Mig

en: Memory Usage
ca: Ús de memòria

en: Memory limit is recomended to be unlimited in metaconsole, please set to -1 in php.ini.
ca: Es recomana que el límit de memòria sigui il·limitat en metaconsole, si us plau, establiu-ho a -1 en php.ini.

en: Memory usage graphs
ca: Gràfics d'ús de memòria

en: Merging collections files
ca: S'estan combinant fitxers de col·leccions

en: Message
ca: Mensatge

en: Message successfully sent to user %s
ca: Missatge enviat amb èxit per a l'usuari %s

en: Message unread - click to read
ca: Missatge sense llegir - fer clic per llegir

en: Messages
ca: Mensatges

en: Messages List
ca: Llista de missatges

en: Meta custom subtitle header
ca: Capçalera de subtítols meta personalitzada

en: Meta custom title header
ca: Capçalera de títol meta personalitzada

en: Metaconsole
ca: Metaconsola

en: Metaconsole Collections
ca: Col·leccions Metaconsole

en: Metaconsole DB Host
ca: Amfitrió DB metaconsole

en: Metaconsole DB Name
ca: Nom DB metaconsole

en: Metaconsole DB Password
ca: Contrasenya DB metaconsole

en: Metaconsole DB User
ca: Usuari DB metaconsole

en: Metaconsole DB engine
ca: Motor DB metaconsole

en: Metaconsole DB host
ca: Amfitrió DB metaconsole

en: Metaconsole DB is not available.
ca: Metaconsole DB no està disponible.

en: Metaconsole DB name
ca: Nom DB metaconsole

en: Metaconsole DB password
ca: Contrasenya DB metaconsole

en: Metaconsole DB port
ca: Port DB metaconsole

en: Metaconsole DB user
ca: Usuari DB metaconsole

en: Metaconsole access
ca: Accés Metaconsola

en: Metaconsole agent cache
ca: Memòria cau de l'agent metaconsole

en: Metaconsole and all nodes license updated
ca: Metaconsole i tota la llicència de nodes actualitzada

en: Metaconsole and the licenses of all nodes were updated.
ca: Metaconsole i les llicències de tots els nodes es van actualitzar.

en: Metaconsole elements
ca: Elements metaconsola

en: Metaconsole license updated but %d of %d node failed to sync.
ca: La llicència Metaconsole s'ha actualitzat, però %d del node %d no s'ha pogut sincronitzar.

en: Metaconsole license updated but %d of %d node synchronization failed
ca: La llicència metaconsole s'ha actualitzat però ha fallat %d de sincronització de %d node

en: Metaconsole link status
ca: Estat de l'enllaç metaconsole

en: Metaconsole needs previous activation from regular console, please contact system administrator if you need assistance. <br>
ca: Metaconsola necessita activació prèvia de la consola regular, per favor comuniqui amb l'administrador del sistema si necessita ajuda. <br>

en: Metaconsole setup
ca: Configuració Metaconsola

en: Method
ca: Mètode

en: Method does not exist
ca: El mètode no existeix

en: Method generation networkmap
ca: Generació Mètode networkmap

en: Method:
ca: Mètode:

en: Metrics
ca: Mètriques

en: Microsoft SQL Server targets
ca: Objectius del Microsoft SQL Server

en: Migration block size
ca: Mida del bloc de migració

en: Migration server
ca: Servidor de migració

en: Min Value
ca: Min Valor

en: Min allowed size is 1024x768
ca: Mida mínima permesa és 1024x768

en: Min allowed size is 1024x768.
ca: La mida mínima permesa és de 1024x768.

en: Min only
ca: Només min

en: Min value
ca: Valor Min

en: Min.
ca: Mín.

en: Min. Recommended Value
ca: Min. Valor recomanat

en: Min. Value
ca: Valor mínim

en: Min. hours in current status
ca: Min. hores en l'estat actual

en: Min. networks range
ca: Interval de xarxes min.

en: Min. number of alerts
ca: Nombre m&iacute;nim d'alertes

en: Min. size password
ca: Min. Contrasenya mida

en: Min. value
ca: Valor min.

en: Min:
ca: Mín:

en: Minimum
ca: M&iacute;nim

en: Minimum Value
ca: Valor mínim

en: Minimum value
ca: Valor mínim

en: Minor
ca: Menor

en: Minor Release
ca: Alliberament menor

en: Minor release available
ca: Versió menor disponible

en: Minor release rejected. Changes will not apply.
ca: S'ha rebutjat l'alliberament menor. No s'aplicaran canvis.

en: Minor release rejected. The database will not be updated and the package will apply.
ca: S'ha rebutjat l'alliberament menor. La base de dades no s'actualitzarà i s'aplicarà el paquet.

en: Minor release/s available
ca: Versió/s menor disponible

en: Minute
ca: Minut

en: Missed parameters
ca: Paràmetres perduts

en: Missing Service id
ca: Falta l'id de servei

en: Missing a temporary folder
ca: Falta una carpeta temporal

en: Missing agent id
ca: Id d'agent que falta

en: Missing ehorus agent id
ca: Falta l'id de l'agent ehorus

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile console logo preview
ca: Visualització prèvia del logotip de la consola mòbil

en: Modal screen
ca: Pantalla modal

en: Modal window
ca: Finestra modal

en: Mode Cell
ca: Cel·la de mode

en: Mode Layout
ca: Presentació del mode

en: Model not found: %s
ca: No s'ha trobat el model: %s

en: Model successfully deleted
ca: El model s'ha suprimit correctament

en: Modifiers
ca: Modificadors

en: Modify console configuration to use this new database
ca: Modificar la configuració de la consola per utilitzar aquesta nova base de dades

en: Modify servers configuration to use this new database
ca: Modificar configuració de servidors per utilitzar aquesta nova base de dades

en: Module
ca: M&ograve;dul

en: Module
ca: Mòdul

en: Module "%s" exists in this agent
ca: El mòdul "%s" existeix en aquest agent

en: Module "%s" exits in this policy
ca: El mòdul "%s" surt d'aquesta política

en: Module "%s" problems insert in bbdd
ca: Mòdul "%s" s'insereixen problemes en bbdd

en: Module %s module_exec not configuration
ca: Mòdul %s module_exec no configuració

en: Module %s satellite execution not configuration
ca: Mòdul %s execució de satèl·lits no configuració

en: Module 180 must be customized before being used, please use advanced options to define the module following the documentation:<br> %s
ca: El mòdul 180 s'ha de personalitzar abans de ser utilitzat, si us plau, utilitzeu opcions avançades per definir el mòdul seguint la documentació:<br> %s

en: Module <i>Host Alive</i> will be added to discovered agents by default.
ca: El mòdul <i>Host Alive</i> s'afegirà als agents descoberts per defecte.

en: Module Custom ID read only
ca: Només lectura d'identificador personalitzat del mòdul

en: Module Failover
ca: Error del mòdul

en: Module Graph
ca: Mòdul Gràfic

en: Module Groups found
ca: Grups de mòduls trobats

en: Module Histogram Graph
ca: Gràfic de l'histograma del mòdul

en: Module Histogram graph
ca: Gràfic de l'histograma del mòdul

en: Module Library
ca: Biblioteca de mòduls

en: Module Name
ca: Nom del mòdul

en: Module Status
ca: Estat del mòdul

en: Module added successfully
ca: Mòdul afegit satisfactoriament

en: Module alert
ca: Alerta Mòdul

en: Module alert report
ca: Informe d'alerta del mòdul

en: Module alerts
ca: Alertes del mòdul

en: Module already exists please select another name or agent.
ca: El mòdul ja existeix, seleccioneu un altre nom o agent.

en: Module already exists: "%s"
ca: El mòdul ja existeix: "%s"

en: Module automatic create for the service %s
ca: Mòdul automàtic per crear el servei %s

en: Module categories
ca: Categories de mòduls

en: Module custom ID
ca: Identificador personalitzat del mòdul

en: Module custom ID readonly
ca: Mòdul d'identificador personalitzat de forma ràpida

en: Module custom id
ca: Identificador personalitzat del mòdul

en: Module definition
ca: Definici&oacute;n del m&ograve;dul

en: Module deleted succesfully
ca: Mòdul eliminat amb èxit

en: Module description
ca: Descripció del mòdul

en: Module details
ca: Detalls mòdul

en: Module disabled successfully.
ca: Mòdul inhabilitat correctament.

en: Module enabled successfully.
ca: Mòdul habilitat correctament.

en: Module event report
ca: Informe d'incidències del mòdul

en: Module exact match
ca: Coincidència exacta del mòdul

en: Module execution flip flop time interval (in secs).
ca: Interval Mòdul execució flip flop de temps (en segons).

en: Module exists in agent
ca: El mòdul existeix a l'agent

en: Module exists in policy
ca: El mòdul existeix a la política

en: Module graph
ca: Mòdul gràfic

en: Module group
ca: Grup de m&ograve;duls

en: Module group management
ca: Mòdul de gestió de grups

en: Module group must have a name
ca: Grup del mòdul ha de tenir un nom

en: Module group: %s
ca: Grup Mòdul: %s

en: Module groups
ca: Grups de mòduls

en: Module groups Management
ca: Gestió de grups de mòduls

en: Module groups defined in %s
ca: Grups de mòduls definits en %s

en: Module has been created in %d agents.
ca: S'ha creat un mòdul en agents %d.

en: Module histogram
ca: Histograma del mòdul

en: Module in a table
ca: Mòdul en una taula

en: Module info
ca: Informació del mòdul

en: Module is not selected
ca: El mòdul no està seleccionada

en: Module library
ca: Biblioteca de mòduls

en: Module linked
ca: Mòdul vinculat

en: Module management
ca: Mòdul de gestió

en: Module must be applied to an agent or a policy
ca: El mòdul s'ha d'aplicar a un agent o a una política

en: Module name
ca: Nom del m&ograve;dul

en: Module name color
ca: Color del nom del mòdul

en: Module name empty.
ca: Nom del mòdul buit.

en: Module parent
ca: Element principal del mòdul

en: Module pending to link
ca: Mòdul pendent per enllaçar

en: Module pending to unlink
ca: Mòdul pendent per desvincular

en: Module plugin registered
ca: Mòdul lector registrat

en: Module protocol
ca: Protocol de mòdul

en: Module relations
ca: Relacions del mòdul

en: Module sanity
ca: Estat del modul

en: Module search
ca: Cerca de mòduls

en: Module selected %d not found
ca: No s'ha trobat el mòdul seleccionat %d

en: Module size text
ca: Text Mida del mòdul

en: Module status
ca: Estat del mòdul

en: Module successfully added.
ca: El mòdul s'ha afegit correctament.

en: Module successfully deleted
ca: El mòdul s'ha suprimit correctament

en: Module successfully updated
ca: M&ograve;dul actualitzat amb &egrave;xit

en: Module tags
ca: Etiquetes de mòdul

en: Module template management
ca: Gestió de plantilles del mòdul

en: Module templates
ca: Plantilles del mòdul

en: Module templates management
ca: Mòdul de gestió de plantilles

en: Module type
ca: Tipus de m&ograve;dul

en: Module types
ca: Tipus de mòduls

en: Module unit
ca: Unitat de mòduls

en: Module units
ca: Unitats de mòdul

en: Module unlinked
ca: Mòdul desvinculat

en: Module updated successfully
ca: Mòdul actualitzat correctament

en: Module value
ca: Valor del mòdul

en: Module will be linked in the next application
ca: Mòdul estarà vinculat en la següent aplicació

en: Module will be unlinked in the next application
ca: Mòdul serà desvinculat en la següent aplicació

en: Module with the same name in the module creation list
ca: Mòdul amb el mateix nom a la llista de creació de mòduls

en: Module:
ca: Mòdul:

en: Modules
ca: M&ograve;duls

en: Modules about to be created
ca: Mòduls a punt de crear

en: Modules agents in policy
ca: Mòduls agents en la política

en: Modules and series
ca: Mòduls i sèries

en: Modules at critical or warning status
ca: Mòduls en estat crític o d'advertència

en: Modules at normal status
ca: Mòduls en estat normal

en: Modules boolean
ca: Mòduls booleans

en: Modules by second
ca: Mòduls per segon

en: Modules by status
ca: Mòduls per estat

en: Modules created
ca: Mòduls creats

en: Modules critical
ca: Mòduls crítics

en: Modules found
ca: Mòduls trobats

en: Modules in critical status
ca: Mòduls en estat crític

en: Modules in normal status
ca: Mòduls en estat normal

en: Modules in policy
ca: Mòduls en política

en: Modules in policy agents
ca: Els mòduls en els agents polítics

en: Modules in policy per agents
ca: Mòduls en política per agents

en: Modules in warning status
ca: Mòduls en estat d'avís

en: Modules network no proc
ca: Mòduls de xarxa sense procés

en: Modules no init
ca: Mòduls no init

en: Modules normal
ca: Mòduls normals

en: Modules operations
ca: Mòduls d'operacions

en: Modules over %s
ca: Mòduls sobre %s

en: Modules over or equal to %s
ca: Mòduls superiors o iguals a %s

en: Modules run by this server will stop working. Do you want to continue?
ca: Mòduls administrats per aquest servidor deixarà de funcionar. Voleu continuar?

en: Modules selected
ca: Mòduls seleccionats

en: Modules status
ca: Estat dels mòduls

en: Modules successfully added
ca: Mòduls agregat amb èxit

en: Modules successfully added to layout
ca: Mòduls agregat amb èxit a la disposició

en: Modules successfully created
ca: Els mòduls s'han creat correctament

en: Modules to match
ca: Mòduls perquè coincideixi

en: Modules to match (Free text)
ca: Mòduls a joc (text lliure)

en: Modules under %s
ca: Mòduls sota %s

en: Modules under or equal to %s
ca: Mòduls inferiors o iguals a %s

en: Modules unknown
ca: Mòduls desconeguts

en: Modules unused
ca: Mòduls no s'han fet

en: Modules used
ca: Mòduls utilitzats

en: Modules warning
ca: Advertiment de mòduls

en: Mon
ca: Dl

en: Monday
ca: Dilluns

en: Monitor Critical
ca: Supervisar Critical

en: Monitor Normal
ca: Monitor normal

en: Monitor Report
ca: Informe de Monitorització

en: Monitor Unknown
ca: Supervisar Desconegut

en: Monitor Warning
ca: Supervisar Advertència

en: Monitor bucket size
ca: Mida de la galleda monitoritzada

en: Monitor bucket total items
ca: Supervisa els elements totals de cubs

en: Monitor checks
ca: Comprobació d'agents

en: Monitor critical
ca: Supervisar crítica

en: Monitor detail
ca: Detalls del monitor

en: Monitor health
ca: Monitor del sistema

en: Monitor not init
ca: Vigilar no init

en: Monitor report
ca: Informe de l'Monitor

en: Monitor status
ca: Monitor d'estat

en: Monitor tablespaces
ca: Monitoritza els espais de taula

en: Monitor unknown
ca: Supervisar desconegut

en: Monitor view
ca: Supervisar vista

en: Monitor warning
ca: Supervisar advertència

en: Monitoring
ca: Monitorització

en: Monitors by status
ca: Monitors per estat

en: Monitors down
ca: Monitors baix

en: Monitors view
ca: Veure Monitors

en: Month
ca: Mes

en: Month Number
ca: Número de mes

en: Month day
ca: Mes dies

en: Monthly
ca: Mensual

en: Monthly S.L.A.
ca: Mensual S.L.A.

en: Monthly SLA period
ca: Període mensual de SLA

en: Monthly:
ca: Mensual:

en: More alerts
ca: Més alertes

en: More detail
ca: Més detalls

en: More details
ca: Més detalls

en: More events
ca: Més esdeveniments

en: More modules
ca: Mes moduls

en: More than 5 tags
ca: Més de 5 etiquetes

en: Move
ca: Moure

en: Move Agents
ca: Mou agents

en: Move after to
ca: Moveu després d'

en: Move before to
ca: Moure abans de

en: Move down
ca: Baixa

en: Move down selected modules
ca: Baixar mòduls seleccionats

en: Move to down
ca: Desplaçar cap avall

en: Move to up
ca: Mou a un màxim

en: Move up
ca: Puja

en: Move up selected modules
ca: Pujar mòduls seleccionats

en: Multiple values
ca: Múltiples valors

en: Must be empty
ca: Ha d'estar buit

en: Must have the same time zone as the system or database to avoid mismatches of time.
ca: Ha de tenir la mateixa zona horària que el sistema o base de dades per evitar desajustaments de temps.

en: MySQL Performance metrics
ca: Mètriques de rendiment de MySQL

en: MySQL Regular expressions case insensitive.
ca: MySQL Expressions regulars cas insensible.

en: MySQL host
ca: Amfitrió MySQL

en: MySQL port
ca: Port de MySQL

en: MySQL server IP
ca: IP del servidor MySQL

en: MySQL server Port
ca: Port del servidor MySQL

en: N/A
ca: No disponible

en: N/A(*)
ca: N/A

en: NCM Agent without template assigned.
ca: Agent NCM sense plantilla assignada.

en: NCM devices
ca: Dispositius NCM

en: NCM server
ca: Servidor NCM

en: NCM state
ca: Estat NCM

en: NCM template to be used
ca: Plantilla NCM a utilitzar

en: NCM templates
ca: Plantilles NCM

en: NEW
ca: NOU

en: NEXT GENERATION
ca: NOVA GENERACIÓ

en: NO DATA
ca: SENSE DADES

en: NOT INIT
ca: NO INICIAT

en: NOT INITIALIZED
ca: NO INICIALITZAT

en: NOT NORMAL
ca: NO ÉS NORMAL

en: Name
ca: Nom

en: Name #Ag.
ca: Nom # Ag

en: Name OID
ca: Nom OID

en: Name and SLA limit should not be empty
ca: El nom i el límit SLA no han d'estar buits

en: Name can't be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: Name custom graph
ca: Nom gràfic personalitzat

en: Name error
ca: Nom de l'error

en: Name is missed. Please add a line with "module_name yourmodulename" to data configuration
ca: Nom és oblidada. Si us plau, afegiu una línia amb "module_name yourmodulename " a la configuració de les dades

en: Name or Description
ca: Nom o descripció

en: Name or Script fullpath they can not be empty
ca: Nom o Script fullpath que no poden estar buits

en: Name resolution
ca: La resolució de noms

en: Name resolution for IP address
ca: Resolució de noms per a l'adreça IP

en: Name:
ca: Nom:

en: Name:
ca: Nom:

en: Namespace
ca: Espai de noms

en: Need apply
ca: Cal aplicar

en: Need to regenerate
ca: Necessitat de regenerar-se

en: Negative increase:
ca: Increment negatiu:

en: Net Scan
ca: Exploració de la xarxa

en: Net mask
ca: Màscara de xarxa

en: Net scan scripts
ca: Scripts d'exploració en xarxa

en: NetScan
ca: Netscan

en: NetScan Custom
ca: Netscan Personalitzat

en: Netflow Area
ca: Àrea de flux de xarxa

en: Netflow Data
ca: Dades del flux net

en: Netflow Filter
ca: Netflow filtre

en: Netflow Summary
ca: Resum del flux net

en: Netflow area chart
ca: Netflow gràfic d'àrees

en: Netflow data table
ca: Taula de dades Netflow

en: Netflow disable custom live view filters
ca: Netflow desactivar filtres de vista en viu personalitzats

en: Netflow explorer
ca: Explorador de flux de xarxa

en: Netflow filter
ca: Filtre de Netflow

en: Netflow filters
ca: Filtres Netflow

en: Netflow live view
ca: Netflow vista en viu

en: Netflow max lifetime
ca: Netflow màxim temps de vida

en: Netflow reports
ca: Informes Netflow

en: Netflow summary table
ca: Quadre resum Netflow

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Component
ca: Component de xarxa

en: Network Components
ca: Components de xarxa

en: Network Management System
ca: Sistema de gestió de xarxes

en: Network Map
ca: Mapa de xarxa

en: Network Module could not be added to policy. Id_module_type is not correct for network modules.
ca: No s'ha pogut afegir el mòdul de xarxa a la norma. Id_module_type no és correcte per als mòduls de xarxa.

en: Network Usage
ca: Ús de la xarxa

en: Network added to supernet %s (%s)
ca: Xarxa afegida a la %s de supernet (%s)

en: Network address
ca: Adreça de xarxa

en: Network components
ca: Components de xarxa

en: Network config manager
ca: Gestor de configuració de xarxa

en: Network configuration manager
ca: Gestor de configuració de la xarxa

en: Network configuration manager is used to keep configurations and software versions of any network device in your infrastructure under your control.
ca: El gestor de configuració de xarxa s'utilitza per mantenir les configuracions i versions de programari de qualsevol dispositiu de xarxa de la vostra infraestructura sota el vostre control.

en: Network could not be added
ca: No s'ha pogut afegir la xarxa

en: Network could not be added to supernet %s (%s)
ca: No s'ha pogut afegir la xarxa a la %s de supernet (%s)

en: Network in
ca: Xarxa a

en: Network interfaces
ca: Interfícies de xarxa

en: Network interfaces report
ca: Informe d'interfícies de xarxa

en: Network link
ca: Enllaç de xarxa

en: Network map
ca: Mapa de la xarxa

en: Network maps
ca: Mapes Network

en: Network maps editor
ca: Editor de mapes de xarxa

en: Network mask
ca: Màscara de xarxa

en: Network module
ca: Mòdul de xarxa

en: Network module updated.
ca: Mòdul de xarxa actualitzada.

en: Network modules
ca: Mòduls de xarxa

en: Network name already exists in supernet %s (%s)
ca: El nom de la xarxa ja existeix a la supernet %s (%s)

en: Network name cannot be repeated in this Vlan
ca: El nom de la xarxa no es pot repetir en aquest Vlan

en: Network name cannot be repeated in this supernet
ca: El nom de la xarxa no es pot repetir en aquesta superxarxa

en: Network name could not be added, please select network
ca: No s'ha pogut afegir el nom de la xarxa, seleccioneu la xarxa

en: Network not found
ca: No s'ha trobat la xarxa

en: Network out
ca: Xarxa fora

en: Network performance summary
ca: Resum de rendiment de la xarxa

en: Network policy module updated.
ca: Mòdul de directives de xarxa actualitzada.

en: Network recon task
ca: Xarxa recon tasca

en: Network scan
ca: Exploració de la xarxa

en: Network scheduled to be scanned. You can see progress at %s
ca: La xarxa està programada per ser escanejada. Podeu veure el progrés a %s

en: Network server
ca: Servidor de xarxa

en: Network server module
ca: mòdul servidor de xarxa

en: Network threads
ca: Fils de xarxa

en: Network timeout
ca: Temps d'espera de la xarxa

en: Network usage graphs
ca: Gràfics d'ús de la xarxa

en: Network usage map
ca: Mapa d'ús de la xarxa

en: Network wildcard
ca: Comodí de xarxa

en: Network/mask
ca: Xarxa/màscara

en: NetworkLink from
ca: NetworkLink des de

en: NetworkLink to
ca: NetworkLink a

en: Networkmap max width
ca: Amplada màxima del mapa de xarxa

en: Networkmap to link
ca: Mapa de xarxa per enllaçar

en: Networks
ca: Xarxes

en: Networks (csv)
ca: Xarxes (csv)

en: Networks (current)
ca: Xarxes (actual)

en: Networks creation failed
ca: No s'ha pogut crear xarxes

en: Networks range
ca: Interval de xarxes

en: Neutral increase:
ca: Augment neutre:

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nova

en: New %s Console update
ca: Nova actualització de la consola %s

en: New Filter
ca: Filtre nou

en: New Password
ca: Nova contrasenya

en: New Service
ca: Nou Servei

en: New Supernet
ca: Nova supernet

en: New Vlan
ca: Nou Vlan

en: New agent created
ca: Nou agent creat

en: New cluster
ca: Clúster nou

en: New console task
ca: Nova tasca de consola

en: New dashboard
ca: Escriptori digital nou

en: New event
ca: Nou esdeveniment

en: New events.
ca: Nous esdeveniments.

en: New filter
ca: Nou filtre

en: New group
ca: Grup nou

en: New layer
ca: Nova capa

en: New message
ca: Nou mensatge

en: New node
ca: Nou node

en: New package available
ca: Nou paquet disponible

en: New pass:
ca: Passi nou:

en: New plug-in
ca: Nou plug-in

en: New ticket
ca: Entrada nova

en: New users will be able to log in to the nodes.
ca: Els usuaris nous podran iniciar sessió als nodes.

en: New visual console
ca: Nova consola visual

en: New widget
ca: Nou estri

en: New window
ca: Nova finestra

en: Newer -> Older
ca: Més nou -> més antic

en: News board
ca: Equip Novetats

en: Next
ca: Seg

en: Next &rarr;
ca: Següent &rarr;

en: Next Execution
ca: Execució següent

en: Next agent contact
ca: Seg&uuml;ent contacte amb l'agent

en: Next available IP
ca: Següent IP disponible

en: Next available IP Address is:
ca: La següent adreça IP disponible és:

en: Next contact
ca: Següent contactes

en: Next execution
ca: Execució següent

en: Next match
ca: Proper partit

en: Next network
ca: Xarxa següent

en: Next update
ca: Propera actualització

en: Nfdump binary path
ca: Ruta binària nfdump

en: Nfexpire binary path
ca: Ruta binària Nfexpire

en: Nice try buddy
ca: Bon intent amic

en: Nmap executable does not exist.
ca: L'executable Nmap no existeix

en: Nmap path
ca: Ruta Nmap

en: No %s script available for this agent, check template %s
ca: No hi ha cap script %s disponible per a aquest agent, comproveu la plantilla %s

en: No Address
ca: Sense adreça

en: No Data
ca: Sense dades

en: No Max value defined.
ca: Es desconeix el valor màxim definit.

en: No SNMP OID provided
ca: No SNMP OID sempre

en: No Services
ca: Sense serveis

en: No Services or concrete action
ca: Sense serveis ni acció concreta

en: No Supernet found
ca: No s'ha trobat cap supernet

en: No WUX transactions found.
ca: No s'ha trobat cap transacció WUX.

en: No access
ca: Sense accés

en: No actions
ca: Sense accions

en: No actions defined
ca: No s'ha definit cap acció

en: No actions selected
ca: No s' ha seleccionat cap acció

en: No addresses found on this network
ca: No s'ha trobat cap adreça en aquesta xarxa

en: No admin user
ca: Cap usuari administrador

en: No agent alias specified
ca: No s'ha especificat cap àlies d'agent

en: No agent configuration file
ca: No hi ha cap fitxer de configuració d'agent

en: No agent defined.
ca: Defineix Cap agent.

en: No agent found
ca: Cap agent va trobar

en: No agent has been selected
ca: No s'ha seleccionat cap agent

en: No agent matches regular expression
ca: Cap agent coincideix amb l'expressió regular

en: No agent name specified
ca: No s'especifica un nom d'agent

en: No agent selected
ca: Cap agent seleccionat

en: No agents
ca: No hi ha agents

en: No agents found
ca: No s'han trovat agents

en: No agents selected
ca: No hi ha agents seleccionats

en: No agents with NCM features enabled yet
ca: Encara no hi ha cap agent amb característiques NCM habilitades

en: No alert actions configured
ca: No hi ha accions d'alerta configurades

en: No alert commands configured
ca: No hi ha ordres d'alerta configurades

en: No alert selected
ca: No alerta seleccionada

en: No alert templates defined
ca: No hi ha plantilles d'alerta definits

en: No alerts
ca: No hi ha alertes

en: No alerts defined
ca: No hi ha alertes definides

en: No alerts for this agent
ca: No hi ha alertes d'aquest agent

en: No alerts found
ca: No hi ha alertes trobats

en: No alerts selected
ca: No hi ha alertes seleccionades

en: No assigned
ca: No assignat

en: No associated actions
ca: No hi ha accions associades

en: No available collection to add
ca: No hi ha cap col·lecció disponible per afegir

en: No available data to show
ca: No hi ha dades per mostrar

en: No buckets found.
ca: No s'ha trobat cap galleda.

en: No cache
ca: Sense memòria cau

en: No categories found
ca: No hi ha categories trobades

en: No change
ca: Sense canvis

en: No change in data
ca: No hi ha canvis en les dades

en: No changes found
ca: No s'han trobat canvis

en: No changes found.
ca: No hi ha canvi que es consideri.

en: No changes have been made
ca: No s'han fet canvis

en: No changes have been made because they exceed the maximum allowed (%d). Make fewer changes or contact the administrator.
ca: No s'han fet canvis perquè superen el màxim permès (%d). Feu menys canvis o poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: No changes have been made.
ca: No s'han fet canvis.

en: No changes in settings
ca: No hi ha canvis en la configuració

en: No changes made
ca: No s'han fet canvis

en: No changes. Re-Scheduled
ca: No hi ha canvis. Re-planificat

en: No collection assigned to this agent
ca: Cap col · lecció assignada a aquest agent

en: No command specified
ca: No s' ha especificat cap ordre

en: No comments found
ca: No s'han trobat comentaris

en: No component was found
ca: No s'ha trobat cap component

en: No configuration file found
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració

en: No configuration registers to backup
ca: No hi ha registres de configuració a la còpia de seguretat

en: No credentials available
ca: No hi ha credencials disponibles

en: No custom graph defined.
ca: No s' ha definit cap gràfic personalitzat.

en: No data
ca: No hi ha dades

en: No data found
ca: No es van trobar dades

en: No data found to export
ca: No s'han trobat dades per exportar

en: No data found.
ca: No s'han trobat dades.

en: No data or wrong separator
ca: Sense dades ni separador incorrecte

en: No data retrieved
ca: No s'ha recuperat cap dada

en: No data to display within the selected interval
ca: No hi ha dades per visualitzar dins de l'interval seleccionat

en: No data to normalize
ca: No hi ha dades per normalitzar

en: No data to show
ca: No hi ha dades per mostrar

en: No data to show.
ca: No hi ha dades per mostrar.

en: No data.
ca: Sense dades.

en: No description available
ca: No es disposa de descripció

en: No description specified for the service
ca: No s'ha especificat cap descripció per al servei

en: No destiny agent(s) to copy
ca: Cap agent destí (s) per copiar

en: No destiny policies to copy
ca: No hi ha polítiques de destí per copiar

en: No devices found in temporary resources, please re-launch.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu en recursos temporals, torneu a iniciar-se.

en: No events
ca: No hi ha esdeveniments

en: No favourite consoles defined
ca: No s'han definit les consoles preferides

en: No fields defined
ca: No hi ha camps definits

en: No file was uploaded
ca: Cap arxiu va ser pujat

en: No files or directories to show.
ca: No hi ha fitxers ni directoris per mostrar.

en: No filter loaded
ca: No filtre carregat

en: No filter selected
ca: No s' ha seleccionat cap filtre

en: No height defined.
ca: No s'ha definit cap alçada.

en: No hierarchy
ca: Sense jerarquia

en: No image defined.
ca: No hi ha cap imatge definida.

en: No image or name defined.
ca: No hi ha imatge o nom definit.

en: No incidents associated to this agent
ca: Sense incidents associats a aquest agent

en: No information could be retrieved.
ca: No s'ha pogut recuperar cap informació.

en: No input file detected
ca: No s'ha detectat cap fitxer d'entrada

en: No instances found.
ca: No s'han trobat casos.

en: No inventory modules defined
ca: No s' ha definit cap mòdul d'inventari

en: No item could be applied to report.
ca: No s'ha pogut aplicar cap element per informar.

en: No items
ca: No hi ha elements

en: No items.
ca: No hi ha articles.

en: No label defined.
ca: No es defineix l'etiqueta.

en: No legend
ca: Sense llegenda

en: No log sources found
ca: No s'ha trobat cap font de registre

en: No maps defined
ca: No s'ha definit cap mapa

en: No maps found
ca: No es van trobar mapes

en: No master servers found.
ca: No s'ha trobat cap servidor mestre.

en: No matching traps found
ca: No hi ha trampes que coincideixin trobats

en: No module blocks for this profile
ca: No hi ha blocs de mòduls per a aquest perfil

en: No module defined.
ca: No definit mòdul.

en: No module defined. This module must be string type.
ca: No s' ha definit cap mòdul. Aquest mòdul ha de ser tipus de cadena.

en: No module found
ca: No s'ha trobat cap mòdul

en: No module name provided
ca: No nom del mòdul proporcionat

en: No module selected
ca: Cap mòdul seleccionat

en: No module specified
ca: No s'ha especificat cap mòdul

en: No module to predict
ca: Cap mòdul per predir

en: No module was found
ca: No s'ha trobat mòdul

en: No modules
ca: No hi ha mòduls

en: No modules for this agent
ca: Sense mòduls per aquest agent

en: No modules for this profile
ca: Sense mòduls per aquest perfil

en: No modules have been selected
ca: No hi ha mòduls han estat seleccionades

en: No modules in selected groups
ca: No hi ha mòduls en els grups seleccionats

en: No modules of type string. You can not calculate their average
ca: No hi ha mòduls de tipus cadena. No es pot calcular la seva mitjana

en: No modules selected
ca: No hi han moduls seleccionats

en: No modules specified
ca: No hi ha mòduls especificats

en: No name specified
ca: No s'ha especificat cap nom

en: No name specified for the service
ca: No s'ha especificat cap nom per al servei

en: No networks found
ca: No s'ha trobat cap xarxa

en: No operation selected
ca: Cap operació seleccionat

en: No other users connected
ca: No hi han mes usuaris conectats

en: No period defined.
ca: No definit període.

en: No plug-in provided
ca: No plug-in sempre

en: No policies with this id
ca: No hi ha polítiques amb aquest id

en: No process defined.
ca: No hi ha cap procés definit.

en: No relations found
ca: No s'ha trobat cap relació

en: No replication yet
ca: Encara no hi ha replicació

en: No responses found
ca: No hi ha respostes trobades

en: No results
ca: No hi ha resultats

en: No scheduled downtime
ca: No hi ha temps d'inactivitat programat

en: No search parameters
ca: Sense paràmetres de cerca

en: No selected agents to copy
ca: No hi ha cap agent seleccionat per copiar

en: No selected modules
ca: No hi ha cap mòdul seleccionat

en: No server provided
ca: No s'ha proporcionat cap servidor

en: No servers available.
ca: No hi ha servidors disponibles.

en: No service defined.
ca: No s'ha definit cap servei.

en: No services created
ca: No s'han creat serveis

en: No services defined.
ca: No s'han definit serveis.

en: No services selected
ca: No s'ha seleccionat cap servei

en: No snmp alert found.
ca: No s'ha trobat cap avís de snmp.

en: No source agent selected
ca: Cap agent d'origen seleccionat

en: No source agent to copy
ca: No hi ha agent d'origen per copiar

en: No tags
ca: No hi ha etiquetes

en: No tags defined
ca: No s' han definit etiquetes

en: No target IP provided
ca: No IP de destinació previst

en: No target could be added.
ca: No s'ha pogut afegir cap objectiu.

en: No template name specified
ca: No s'ha especificat cap nom de plantilla

en: No template selected
ca: No s' ha seleccionat cap plantilla

en: No template specified
ca: No s'ha especificat cap plantilla

en: No tickets to show
ca: No hi ha entrades per mostrar

en: No ux transaction selected.
ca: No s'ha seleccionat cap transacció ux.

en: No ux transactions found.
ca: No s'ha trobat cap ux transacció.

en: No values changed
ca: No hi ha valors canviats

en: No vlans found
ca: No s'ha trobat cap vlans

en: No width defined.
ca: No defineix l'amplada.

en: No wizard
ca: No assistent

en: No wux transaction selected.
ca: No s' ha seleccionat cap transacció wux.

en: Node %s is not recognized as metaconsole node.
ca: El node %s no es reconeix com a node metaconsole.

en: Node %s license missmatch.
ca: Node %s error de llicència.

en: Node Address
ca: Adreça del node

en: Node Address Default
ca: Adreça del node per defecte

en: Node Details
ca: Detalls del node

en: Node address
ca: Adreça del node

en: Node address default
ca: Adreça del node per defecte

en: Node connections
ca: Connexions de node

en: Node data will be merged
ca: Les dades del node es combinaran

en: Node data will be wiped out
ca: Les dades del node s'esborraran

en: Node label
ca: Etiqueta de node

en: Node not found
ca: No s'ha trobat el node

en: Node not ready
ca: Node no està preparat

en: Node options
ca: Opcions del node

en: Node overview
ca: Visió general del node

en: Node radius
ca: Radi del node

en: Node radius (px)
ca: Radi del node (px)

en: Node separation
ca: Separació de node

en: Node separation (rate)
ca: Separació de node (velocitat)

en: Node source
ca: Origen del node

en: Node synchronization process failed
ca: No s'ha pogut processar la sincronització de node

en: Node synchronization process failed:
ca: El procés de sincronització de node ha fallat:

en: Node target
ca: Destinació del node

en: Nodes priority order
ca: Ordre de prioritat nodes

en: Non initialized module
ca: Mòdul no inicialitzat

en: Non interactive report
ca: Informe no interactiu

en: Non-initialized modules found.
ca: S'han trobat mòduls no inicialitzats.

en: None
ca: Cap

en: None of the services was added
ca: No s'ha afegit cap dels serveis

en: Nonexistent
ca: Inexistent

en: Nonexistent. This element should be deleted
ca: Inexistent. Aquest element s'ha de suprimir

en: Normal (Alert)
ca: Normal (alerta)

en: Normal Status
ca: Estat normal

en: Normal agents
ca: Agents normals

en: Normal mode
ca: Mode normal

en: Normal modules
ca: Mòduls normals

en: Normal screen
ca: Pantalla normal

en: Normal weight
ca: Pes normal

en: Normalize
ca: Normalitzar

en: Normalize (Disabled)
ca: Normalitzar (Disabled)

en: Not Init
ca: No Init

en: Not Login
ca: No Entrada

en: Not Normal
ca: No és normal

en: Not OK
ca: Incorrecte

en: Not Reserved
ca: No reservat

en: Not Started
ca: Sense iniciar

en: Not Validated
ca: No validat

en: Not `set`, `get` or `help` operation selected.
ca: No se selecciona l'operació "defineix", "obtenir" o "ajuda".

en: Not a valid JSON: %s
ca: No és un JSON vàlid: %s

en: Not agents in this group
ca: No hi ha agents d'aquest grup

en: Not alert fired
ca: No alerta disparada

en: Not alive
ca: No viu

en: Not allowed
ca: No es permet

en: Not an array of ids
ca: No és una matriu d'ids

en: Not applied
ca: No s'aplica

en: Not assigned
ca: Sense assignar

en: Not assigned networks
ca: Xarxes no assignades

en: Not auth and not privacy method
ca: No auth i no el mètode privacitat

en: Not available
ca: No disponible

en: Not closed yet
ca: Encara no s'ha tancat

en: Not condition
ca: No estàs condicionat

en: Not copied. Error copying data
ca: No copiar. Les dades de còpia d'error

en: Not created. Blank name
ca: No creat. Nom en blanc

en: Not created. Error inserting data
ca: No creat. Error inserin dades

en: Not created. Error inserting data. Start time must be higher than the current time
ca: No creat. S'ha produït un error en inserir dades. L'hora d'inici ha de ser superior a l'hora actual

en: Not deleted. Error deleting data
ca: No esborrat. Error esborran dades

en: Not deleted. Error deleting messages
ca: No eliminar. Esborrar missatges d'error

en: Not deleted. Error deleting multiple data
ca: No eliminar. Error en eliminar múltiples dades

en: Not equal (!=)
ca: No igual (=)

en: Not equal to
ca: No és igual a

en: Not equal to %s
ca: No és igual a %s

en: Not executed yet
ca: Encara no executat

en: Not fired
ca: No acomiadat

en: Not fired alerts
ca: No disparen alertes

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Not found content.
ca: No s'ha trobat contingut.

en: Not found footer.
ca: No s'ha trobat peu de pàgina.

en: Not found header.
ca: No s'ha trobat capçalera.

en: Not found networkmap.
ca: No s'ha trobat networkmap.

en: Not init
ca: No iniciat

en: Not init agents
ca: No agents init

en: Not init modules
ca: Mòduls No init

en: Not literally
ca: No literalment

en: Not managed
ca: No gestionat

en: Not needed
ca: No cal

en: Not normal
ca: No es normal

en: Not normal status
ca: Estat no normal

en: Not recommended '%s' value in PHP configuration
ca: Valor "%s" recomanat en la configuració PHP

en: Not reserved %
ca: No reservat %

en: Not running
ca: No s'està executant

en: Not scheduled
ca: No programat

en: Not set
ca: No establert

en: Not set.
ca: No establert.

en: Not standby alerts
ca: Les alertes no espera

en: Not started
ca: No s'ha iniciat

en: Not supported in Windows systems
ca: No s'admet en sistemes Windows

en: Not triggered
ca: No activat

en: Not updated. Blank name
ca: No lliurat. Coneguda en blanc

en: Not updated. Error updating data
ca: No actualitzat. Error actualitzant dades

en: Not valid
ca: No es valid

en: Not valid dependencies field
ca: Camp dependències no vàlid

en: Not valid enables field
ca: Camp habilitant no vàlid

en: Not validated
ca: Invàlida

en: Not validated.
ca: No validat.

en: Not yet
ca: Encara no

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notified groups
ca: Grups notificats

en: Notified users
ca: Usuaris notificats

en: November
ca: Novembre

en: Now
ca: Així doncs...

en: Now we are going to fill the form.
ca: Ara omplirem el formulari.

en: Now you must create the module. Don't worry, i'll teach you .
ca: Ara heu de crear el mòdul. No et preocupis, t'ho ensenyaré.

en: Now you must create the module. Don't worry, i'll teach you.
ca: Ara heu de crear el mòdul. No et preocupis, t'ho ensenyaré.

en: Now you must go to Modules. Don't worry I'll lead you.
ca: Ara cal anar a mòduls. No et preocupis, et portaré.

en: Now, please choose the agent you searched.
ca: Ara, si us plau, trieu l'agent que heu cercat.

en: Now, pull down the Manage alerts menu and click on Actions.
ca: Ara, baixeu el menú Gestiona les alertes i feu clic a Accions.

en: Now, select the action created before.
ca: Ara, seleccioneu l'acció creada abans.

en: Now, to edit the module, click on the wrench that appears in the type column.
ca: Ara, per editar el mòdul, feu clic a la clau que apareix a la columna tipus.

en: Now, you have to go to the monitors list and look for a "critical" module to apply the alert.
ca: Ara, heu d'anar a la llista de monitors i buscar un mòdul "crític" per aplicar l'alerta.

en: Now, you have to go to the monitors list and look for a critical module to apply the alert.
ca: Ara, heu d'anar a la llista de monitors i buscar un mòdul crític per aplicar l'alerta.

en: Num reports
ca: Informes Num

en: Number
ca: Número

en: Number of Graphs
ca: Nombre de Gràfics

en: Number of Update WPs in error
ca: Nombre de WPs d'actualització per error

en: Number of agents added to the policy concurrently is too large. This might cause the operation to fail or lead to performance issues.
ca: El nombre d'agents afegits a la política al mateix temps és massa gran. Això pot fer que l'operació falli o que provoqui problemes de rendiment.

en: Number of alerts
ca: Nombre d'alertes

en: Number of alerts match
ca: Nombre d'avisos coincidents

en: Number of alerts match from
ca: Nombre d'alertes d'acord a

en: Number of blocks received from a block device
ca: Nombre de blocs rebuts des d'un dispositiu de bloc

en: Number of blocks sent to a block device
ca: Nombre de blocs enviats a un dispositiu de bloc

en: Number of context switches
ca: Nombre d'interruptors de context

en: Number of elements in Custom Graph
ca: Nombre d'elements del gràfic personalitzat

en: Number of events that will perform the desired action at the same time
ca: Nombre d'esdeveniments que realitzaran l'acció desitjada al mateix temps

en: Number of failed login attempts
ca: Nombre d'intents fallits de connexió

en: Number of favorite services to show in the menu
ca: Nombre de serveis preferits per mostrar al menú

en: Number of favorite visual consoles to show in the menu
ca: Nombre de consoles visuals preferides per mostrar al menú

en: Number of interrupts processed
ca: Nombre d'interrupcions processades

en: Number of logs viewed
ca: Nombre de registres visualitzats

en: Number of modules
ca: Nombre de mòduls

en: Number of modules affected
ca: Nombre de mòduls afectats

en: Number of non-validated critical events
ca: Nombre d'esdeveniments crítics no validats

en: Number of policy modules
ca: Nombre de mòduls de polítiques

en: Number of result to show
ca: Nombre de resultats a mostrar

en: Number of retries that the module will attempt to run.
ca: Nombre d'intents que el mòdul s'intenta executar.

en: Number of rows to be sent to historical database each 'delay' seconds. If you experience issues running pandora_db, try decreasing this value.
ca: Nombre de files que s'enviaran a la base de dades històrica cada "retard" segons. Si experimenteu problemes per executar pandora_db, proveu de disminuir aquest valor.

en: Number of zoom levels
ca: Nombre de nivells de zoom

en: Numeric
ca: Numèric

en: Numeric OID
ca: OID numèric

en: OID Information
ca: OID Informació

en: OK
ca: D'acord

en: OK events
ca: D'acord amb els esdeveniments

en: ONE TOOL TO MONITOR THEM ALL
ca: UNA EINA PER CONTROLAR-LOS A TOTS

en: OR
ca: També es pot

en: OS
ca: S.O.

en: OS %s does not math any existing, please, add it to OS list %s
ca: El sistema operatiu %s no matemàtiques cap existent, si us plau, afegiu-lo a la llista del sistema operatiu %s

en: OS Management
ca: Gestió del sistema operatiu

en: OS Name
ca: Nom del sistema operatiu

en: OS detection
ca: Detecció de sistema operatiu

en: OS name
ca: Nom del sistema operatiu

en: OS type
ca: Tipus de sistema operatiu

en: Occupancy statistics
ca: Estadístiques d'ocupació

en: Occupied
ca: Ocupat

en: Occupied %
ca: % ocupat

en: October
ca: Octubre

en: Odometer
ca: Odòmetre

en: Offline Update Manager
ca: Administrador d'actualitzacions fora de línia

en: Offline update manager
ca: Gestor d'actualitzacions fora de línia

en: Ok
ca: D'acord

en: Ok
ca: OK

en: Ok:
ca: Bé.

en: Old pass:
ca: Passi antic:

en: Older -> Newer
ca: Més antic - > més nou

en: Omnishell is an enterprise feature which allows you to execute a structured command along any agent in your %s. The only requirement is to have remote configuration enabled in your agent.
ca: Omnishell és una característica empresarial que us permet executar una ordre estructurada al llarg de qualsevol agent de la vostra %s. L'únic requisit és tenir habilitada la configuració remota a l'agent.

en: On
ca: E

en: On Boolean graphs
ca: En gràfics booleans

en: On Change
ca: Sobre el Canvi

en: On demand
ca: Sota demanda

en: Once
ca: Una vegada

en: One combined graph
ca: Un gràfic combinat

en: One item per agent
ca: Un article per agent

en: Online Update Manager
ca: Gestor d'actualitzacions en línia

en: Online Update Offline
ca: Actualització en línia fora de línia

en: Online Update Online
ca: Actualització en línia

en: Online Update Options
ca: Opcions d'actualització en línia

en: Online help
ca: Ajuda en línia

en: Online update manager
ca: Gestor d'actualitzacions en línia

en: Online validation
ca: Validació en línia

en: Only 200 characters are permitted
ca: Només es permeten 200 caràcters

en: Only Selenium 3.
ca: Només seleni 3.

en: Only admin users can see this section.
ca: Només els usuaris d'administració poden veure aquesta secció.

en: Only administrator users can create this type of functions
ca: Només els usuaris d'administrador poden crear aquest tipus de funcions

en: Only alert events
ca: Només els esdeveniments d'alerta

en: Only circular. Minimum separation between all nodes. By default 1.0
ca: Només circular. Mínima separació entre tots els nodes. Per defecte 1.0

en: Only database
ca: Només la base de dades

en: Only disabled
ca: Només inhabilitat

en: Only display wrong SLAs
ca: Mostra només mal SLAs

en: Only enabled
ca: Només habilitat

en: Only fdp. Default ideal node separation in the layout. By default 0.3
ca: Només fdp. Separació de node ideal per defecte en la disposició. Per defecte 0.3

en: Only flat and radial. Separation between arrows. By default 0.5 in flat and 1.0 in radial
ca: Només plana i radial. Separació entre fletxes. Per defecte 0,5 en pla i 1.0 en radial

en: Only for VCenter.
ca: Només per a VCenter.

en: Only for type Quiet for downtimes.
ca: Només per al tipus silenciós per als temps de parada.

en: Only graph
ca: Només gràfic

en: Only in process
ca: Només al procés

en: Only it is show tags in use.
ca: Només es mostren les etiquetes en ús.

en: Only new
ca: Només els nous

en: Only not validated
ca: Només no ha estat validada

en: Only pending
ca: Només pendent

en: Only table
ca: Només taula

en: Only the group can view the report
ca: Només el grup pot veure l'informe

en: Only the user and admin user can edit the report
ca: Només l'usuari i l'usuari administrador pot editar l'informe

en: Only time
ca: Només el temps

en: Only validated
ca: Només validat

en: Only validated events
ca: Només els esdeveniments validats

en: Ooops User not found in 
    				database or incorrect password
ca: L'usuari ooops no s'ha trobat a 
    				base de dades o contrasenya incorrecta

en: Op.
ca: Op

en: Open Minimap
ca: Obrir minimapa

en: Open Street Maps
ca: Obriu Mapes Street

en: Open a root shell in your system located at
ca: Obriu una shell de root amb el vostre sistema es troba en

en: Open all groups
ca: Obre tots els grups

en: Open configuration file
ca: Obre el fitxer de configuració

en: Operate NCM
ca: Opera NCM

en: Operating system
ca: Sistema operatiu

en: Operating systems found
ca: S'han trobat sistemes operatius

en: Operation
ca: Operació

en: Operation Function
ca: Funció Operació

en: Operation Menu
ca: Funcionament del menú

en: Operation View
ca: Visualització d'operació

en: Operation and table
ca: Funcionament i taula

en: Operation cannot be added to the queue
ca: L'operació no es pot afegir a la cua

en: Operation cannot be deleted from the queue
ca: L'operació no es pot eliminar de la cua

en: Operation finished successfully.
ca: L'operació ha finalitzat correctament.

en: Operation successfully added to the queue
ca: Operació afegit correctament a la cua

en: Operation successfully deleted from the queue
ca: Operació eliminat correctament de la cua

en: Operation view
ca: Visualització d'operació

en: Operation:
ca: Operació:

en: Operations
ca: Operacions

en: Operations cannot be deleted from the queue
ca: Les operacions no es poden eliminar de la cua

en: Operations successfully deleted from the queue
ca: Operacions eliminat correctament de la cua

en: Operative System
ca: Sistema operatiu

en: Operator users
ca: Usuaris de l'operador

en: Operators
ca: Operadors

en: Optimization settings
ca: Configuració d'optimització

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional. Substring to look for in the WQL query result. The module returns 1 if found, 0 if not.
ca: Opcional. Subcadena a buscar en el resultat de la consulta WQL. El mòdul retorna 1 si es troba, 0 si no.

en: Optional. WMI namespace. If unsure leave blank.
ca: Opcional. Espai de noms WMI. Si no estàs segur deixa'l en blanc.

en: Options
ca: Opcions

en: Options Update Manager
ca: Gestor d'actualitzacions d'opcions

en: Options for %s : %s
ca: Opcions per %s : %s

en: Or disable %s enterprise
ca: O inhabilitar %s empresa

en: Oracle target strings
ca: Cadenes de destinació Oracle

en: Orange cell when the module group and agent have at least one alarm fired.
ca: Cèl · lula taronja quan el grup de mòduls i l'agent tenen almenys una alarma disparada.

en: Orange cell when the module has fired alerts
ca: Casella taronja quan el modul a llançat una alerta

en: Order
ca: Comandes

en: Order by agent
ca: Comanda per agent

en: Order:
ca: Ordre:

en: Original Size
ca: Mida original

en: Original string
ca: Cadena original

en: Other
ca: Altres

en: Other IP addresses
ca: Altres adreces IP

en: Other Mode
ca: Una altra manera de

en: Other configuration
ca: Altres configuracions

en: Other modules
ca: Altres mòduls

en: Other profiles are also assigned.
ca: També s'assignen altres perfils.

en: Other profiles you cannot manage are also assigned. These profiles are not shown. You cannot enable/disable or delete this user.
ca: També s'assignen altres perfils que no podeu gestionar. Aquests perfils no es mostren. No podeu habilitar/inhabilitar ni suprimir aquest usuari.

en: Other server settings
ca: Altres configuracions del servidor

en: Other value
ca: Un altre valor

en: Others
ca: Altres

en: Otherwise, functionalities will be lost.
ca: En cas contrari, es perdran funcionalitats.

en: Out
ca: Fora

en: Out of SLA limits
ca: Fora dels límits de sla

en: Out of black list
ca: Fora de la llista negre

en: Out of limits
ca: Fora limits

en: Overall Progress
ca: Progrés Total

en: Overview graph
ca: Resum gràfic

en: Overwrite
ca: Sobreescriure

en: Overwrite filter
ca: Sobreescriure filtrar

en: Own password confirmation
ca: Confirmació de contrasenya pròpia

en: Owned by
ca: Propietat

en: Owner
ca: Propietari

en: PANDORA FMS DB CLUSTER
ca: CLÚSTER PANDORA FMS DB

en: PANDORA FMS NEXT GENERATION
ca: PANDORA FMS NOVA GENERACIÓ

en: PDF font size (px)
ca: Mida del tipus de lletra PDF (px)

en: PDF is the diagnostic information retrieved at report time
ca: PDF és la informació diagnòstica recuperada en el moment de l'informe

en: PEN
ca: BOLÍGRAF

en: PEN is required
ca: El PEN és necessari

en: PEN is required.
ca: El PEN és necessari.

en: PHP Info
ca: Informació PHP

en: PHP Max execution time
ca: PHP Temps d'execució Max

en: PHP Max input time
ca: PHP Temps d'entrada Max

en: PHP Memory limit
ca: Límit de memòria PHP

en: PHP UPDATE REQUIRED
ca: ACTUALITZACIÓ PHP NECESSÀRIA

en: PHP Version
ca: Versió PHP

en: PHP function
ca: Funció PHP

en: PHP safe mode is enabled. Some features may not work properly
ca: El mode php està habilitat. És possible que algunes característiques no funcionin correctament

en: PHP setup
ca: Configuració php

en: PLUGIN REGISTRATION
ca: REGISTRE DE PLUGINS

en: Pacific
ca: Pacífic

en: Package
ca: Paquet

en: Package rejected. These package changes will not apply.
ca: Paquet rebutjat. Aquests canvis de paquet no s'aplicaran.

en: Package updated successfully
ca: El paquet s'ha actualitzat correctament

en: Packets
ca: Paquets

en: Page break at the end of the item (only PDF)
ca: Salt de pàgina al final de l'element (només PDF)

en: Page generated at
ca: Pàgina generada a les

en: Page generated on %s
ca: Pàgina generada el %s

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page orientation
ca: Orientació de la pàgina

en: Paginate module
ca: Mòdul paginat

en: Paginated module view
ca: Vista del mòdul paginat

en: Pagination
ca: Paginació

en: Pandora DB Last run
ca: Pandora DB Última execució

en: Pandora DB has never been executed
ca: Pandora DB mai ha estat executat

en: Pandora FMS %s - Build %s
ca: Pandora FMS %s - versio %s

en: Pandora FMS Metaconsole item edition
ca: Pandora FMS edició element Metaconsola

en: Pandora FMS SAML authentication error: %s
ca: Error d'autenticació SAML de Pandora FMS: %s

en: Pandora FMS audit log file changed location
ca: El fitxer de registre d'auditoria de Pandora FMS ha canviat d'ubicació

en: Pandora FMS audit log file has been moved to new location %s/log. Currently you have an outdated and inoperative version of this file at %s. Please, consider deleting it.
ca: El fitxer de registre d'auditoria pandora FMS s'ha desplaçat a una nova ubicació %s/registre. Actualment teniu una versió obsoleta i inoperant d'aquest fitxer a %s. Si us plau, considereu suprimir-lo.

en: Pandora FMS community reminder
ca: Recordatori de la comunitat Pandora FMS

en: Pandora FMS console log file changed location
ca: El fitxer de registre de la consola Pandora FMS ha canviat d'ubicació

en: Pandora FMS console log file has been moved to new location %s/log. Currently you have an outdated and inoperative version of this file at %s. Please, consider deleting it.
ca: El fitxer de registre de la consola Pandora FMS s'ha desplaçat a una nova ubicació %s/registre. Actualment teniu una versió obsoleta i inoperant d'aquest fitxer a %s. Si us plau, considereu suprimir-lo.

en: Pandora successfully subscribed with UID:
ca: Pandora s'ha subscrit correctament amb UID:

en: Pandora_db running in active database.
ca: Pandora_db s'executa en una base de dades activa.

en: Pandora_db running in historical database.
ca: Pandora_db s'executen en bases de dades històriques.

en: Panel with a message
ca: Panell amb un missatge

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parameters macros
ca: Paràmetres de macros

en: Parent
ca: Pare

en: Parent container
ca: Contenidor principal

en: Parent detection
ca: Detecció de Pares

en: Parent directory
ca: Directori pare

en: Parent recursion
ca: Recursivitat Pares

en: Pass
ca: Entrada

en: Pass - All alerts are evaluated. Drop - It stops when 1 alert matches.
ca: Passa- S'avaluen totes les alertes. Deixa anar- S'atura quan coincideix 1 alerta.

en: Pass type
ca: Tipus de pas

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password authentication
ca: Autenticació de contrasenya

en: Password changed successfully
ca: La contrasenya s'ha canviat correctament

en: Password confirm does not match
ca: Contrasenya confirmen no coincideix

en: Password confirmation
ca: Confirmació de paraula de pas

en: Password empty
ca: Contrasenya buida

en: Password expiration
ca: Caducitat de la contrasenya

en: Password must be different
ca: La contrasenya ha de ser diferent

en: Password must be different from the
ca: La contrasenya ha de ser diferent de la

en: Password must be different from the 3 previous changes.
ca: La contrasenya ha de ser diferent dels 3 canvis anteriors.

en: Password must contain numbers
ca: La contrasenya ha de contenir números

en: Password must contain symbols
ca: La contrasenya ha de contenir símbols

en: Password must have numbers
ca: La contrasenya ha de tenir un nombre

en: Password must have symbols
ca: La contrasenya ha de tenir símbols

en: Password of active user is not correct
ca: La contrasenya de l'usuari actiu no és correcta

en: Password of the active user is required to perform password change
ca: La contrasenya de l'usuari actiu és necessària per realitzar el canvi de contrasenya

en: Password policy
ca: Política de contrasenyes

en: Password related configuration only applies when local %s authentication is selected.
ca: La configuració relacionada amb la contrasenya només s'aplica quan se selecciona l'autenticació de %s local.

en: Password reset
ca: Reinicialització de la contrasenya

en: Password successfully updated
ca: Contrasenya actualitzada

en: Password too short
ca: Contrasenya massa curta

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Passwords cannot be empty
ca: Les contrasenyes no poden estar buits

en: Passwords didn't match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords didn't match or other problem encountered while updating passwords
ca: Les contrasenyes no coincideixen o un altre problema que va trobar en actualitzar contrasenyes

en: Passwords does not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords must be the same
ca: Les contrasenyes han de ser les mateixes

en: Passwords setup
ca: Configuració de contrasenyes

en: Paste your selenium test, exported as HTML, here
ca: Enganxa la prova de seleni, exportada com HTML, aquí

en: Path
ca: Camí

en: Path %s is not executable.
ca: El camí %s no és executable.

en: Path backups
ca: Còpies de seguretat del camí

en: Path doesn't exists or is not writable
ca: Ruta no existeix o no té permisos d'escriptura

en: Path of SSL Cert.
ca: El camí de SSL Cert.

en: Path to save backup
ca: Camí per desar la còpia de seguretat

en: Pause
ca: [Pausa.]

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending action
ca: Acció pendent

en: Pending operations
ca: Operacions pendents

en: Pending packages from %s Server
ca: Paquets pendents del servidor %s

en: Pending to be unified
ca: Pendents d'unificar

en: Pending to generate
ca: Pendent de generar

en: Pending update policy
ca: Tot esperant la política d'actualització

en: Pending update policy only database
ca: Tot esperant actualització única base de dades de polítiques

en: People
ca: Gent

en: Percent
ca: Percentatge

en: Percentile
ca: Percentil

en: Percentile Bar
ca: Percentil Bar

en: Percentile Bubble
ca: Bombolla Percentil

en: Percentile Item
ca: Article Percentil

en: Percentile bar
ca: Bar Percentil

en: Percentile bubble
ca: Bombolla percentil

en: Perform action
ca: Realitza una acció

en: Perform create alert
ca: Realitza l'avís de creació

en: Perform update alert
ca: Realitza l'avís d'actualització

en: Performance
ca: Rendiment

en: Performance setup
ca: Configuració Performance

en: Performing %s execution
ca: Execució %s

en: Performing %s execution on %s
ca: Execució %s a %s

en: Performing query. Please wait.
ca: Realització de la consulta. Si us plau, espera.

en: Period
ca: Període

en: Period
ca: Període

en: Period to show data as path
ca: Com mostrar dades com a ruta

en: Periodically
ca: Periòdicament

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions report
ca: Informe de permisos

en: Permissions warning
ca: Advertiment de permisos

en: Perpetual
ca: Perpetu

en: PhantomJS is not installed
ca: PhantomJS no està instal·lat

en: Phantomjs bin directory
ca: Directori de contenidors Phantomjs

en: Phase modules not found
ca: No s'han trobat mòduls de fase

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone number
ca: Número de telèfon:

en: Phones for the tag: %s
ca: Mòbils per a l'etiqueta: %s

en: Pie
ca: Pastís

en: Ping a Linux or Windows server using a %s agent.
ca: Ping un servidor Linux o Windows utilitzant un agent %s.

en: Ping executable does not exist.
ca: No existeix la comanda ping

en: Ping host & Latency
ca: Ping a l'equip i latencia

en: Ping path
ca: Ruta Tennis

en: Ping to %s
ca: Ping a %s

en: Ping to host
ca: Ping a l' amfitrió

en: Planned Downtime
ca: El temps d'inactivitat planificat

en: Planned Downtimes
ca: Temps d'inactivitat previstos

en: Planned downtime updated
ca: Temps d'inactivitat planificat actualitzat

en: Plannet down time
ca: Plannet el temps d'inactivitat

en: Platform Limit
ca: Límit de Plataforma

en: Play sound
ca: Reproduir so

en: Please be careful if you put a password put https access.
ca: Aneu amb compte si vostè posa una clau posar https accés.

en: Please be careful, when the module have diferent intervals in their life, the summatory maybe get bad result.
ca: Si us plau, aneu en compte, quan el mòdul té intervals diferents en la seva vida, el sumatori potser obtenir mals resultats.

en: Please check if the email configuration is correct.
ca: Comproveu si la configuració del correu electrònic és correcta.

en: Please check process is no locked.
ca: Comproveu que el procés no està bloquejat.

en: Please check that the directory "%s" is writeable by the apache user. <br /><br />The CSV file format is date;value&lt;newline&gt;date;value&lt;newline&gt;... The date in CSV is in format Y/m/d H:i:s.
ca: Comproveu que el directori " %s "es pot escriure l'usuari apache. <br /> <br /> El format del fitxer CSV és la data; valor de data <newline>, valor <newline> ... La data està en format CSV I / m / d H: i: s.

en: Please check that the web server has write rights on the %s directory
ca: Comproveu que el servidor web tingui drets d'escriptura al directori %s

en: Please check the syntax of file "plugin_definition.ini"
ca: Comproveu la sintaxi del fitxer "plugin_definition.ini"

en: Please check your Pandora Server setup and make sure that the database maintenance daemon is running.
ca: Comproveu la configuració del servidor Pandora i assegureu-vos que el dimoni de manteniment de la base de dades s'està executant.

en: Please checked a custom interval option.
ca: Ha marcat una opció d' interval personalitzada.

en: Please choose Network Management.
ca: Trieu Gestió de xarxes.

en: Please click the link below to reset your password
ca: Feu clic a l'enllaç següent per restablir la contrasenya

en: Please configure this widget before usage
ca: Configureu aquest estri abans d' utilitzar- lo

en: Please contact %s for a valid licence.
ca: Poseu-vos en contacte amb %s per obtenir una llicència vàlida.

en: Please contact %s to extend the license.
ca: Poseu-vos en contacte amb %s per ampliar la llicència.

en: Please contact %s to renew the license.
ca: Poseu-vos en contacte amb %s per renovar la llicència.

en: Please contact the administrator
ca: Poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: Please contact the administrator to reset your double authentication
ca: Poseu-vos en contacte amb l'administrador per restablir la doble autenticació

en: Please contact your system administrator.
ca: Poseu-vos en contacte amb l'administrador del sistema.

en: Please do not reply to this email.
ca: Si us plau, no respongueu a aquest correu electrònic.

en: Please ensure all fields matches your needs.
ca: Assegureu-vos que tots els camps s'adapten a les vostres necessitats.

en: Please ensure instances or regions are being monitorized and 'scan and general monitoring' is enabled.
ca: Assegureu-vos que s'estan monitoritzant instàncies o regions i que s'ha habilitat "escaneja i supervisió general".

en: Please ensure mail configuration matches your needs
ca: Assegureu-vos que la configuració del correu s'adapta a les vostres necessitats

en: Please enter a valid email
ca: Correu electrònic

en: Please enter a valid phone number
ca: Siusplau introdueixi un número de telèfon vàlid

en: Please enter adress, for search vlans
ca: Introduïu adreça, per cercar vlans

en: Please fill the following information in order to configure your %s instance successfully
ca: Si us plau, ompli la informació següent per tal de configurar la seva instància %s correctament

en: Please follow the wizard.
ca: Seguiu l'auxiliar.

en: Please go to the metaconsole and apply this collection
ca: Si us plau, aneu al metaconsole i apliqueu aquesta col·lecció

en: Please immediately reply to the sender that you have received this communication in error and then delete it
ca: Si us plau, respon immediatament a l'emissor que ha rebut aquesta comunicació per error i després eliminar-la

en: Please insert a SQL query.
ca: Inseriu una consulta SQL.

en: Please insert a URL.
ca: Inseriu una adreça URL.

en: Please introduce a SLA max value higher than the SLA min value
ca: Introduïu un valor màxim SLA superior al valor min SLA

en: Please introduce a maximum critical higher than the minimun critical
ca: Introduïu un màxim crític superior al mínim crític

en: Please introduce a maximum warning higher than the minimun warning
ca: Introduïu un avís màxim superior a l'avís de minimun

en: Please keep in mind that this package is going to override your actual %s files and that it's recommended to conduct a backup before continuing the updating process.
ca: Tingueu en compte que aquest paquet anul·larà els fitxers %s reals i que es recomana dur a terme una còpia de seguretat abans de continuar el procés d'actualització.

en: Please know that all attempts to access this page are recorded in security logs of %s System Database
ca: Si us plau, sàpiguen que tots els intents d'accedir a aquesta pàgina es registren en registres de seguretat de %s base de dades del sistema

en: Please login into this node before using this feature
ca: Inicieu la sessió en aquest node abans d'utilitzar aquesta característica

en: Please make sure you have SAML authentication properly configured. For more information the error to access this page are recorded in security logs of %s System Database
ca: Assegureu-vos que teniu l'autenticació SAML ben configurada. Per obtenir més informació, l'error d'accés a aquesta pàgina es registra als registres de seguretat de %s Base de dades del sistema

en: Please make sure your %s Server settings are correct and that the database maintenance daemon is running. It's very important to keep your database up to date in order to get the best performance and results from %s.
ca: Assegureu-vos que la configuració del servidor %s sigui correcta i que el dimoni de manteniment de la base de dades s'estigui executant. És molt important mantenir la base de dades actualitzada per obtenir el millor rendiment i resultats de %s.

en: Please navigate to %s to unify system
ca: Aneu a %s per unificar el sistema

en: Please note that group topology maps do not show the parent relationship between nodes, it only shows the group parentship and the agent distribution inside them.
ca: Tingueu en compte que els mapes de topologia de grup no mostren la relació principal entre nodes, només mostra la paternitat del grup i la distribució de l'agent dins d'ells.

en: Please note that having agents with a monitoring interval below 300 seconds is not recommended. This will impact seriously in the performance of the server. For example, having 200 agents with one minute interval, is the same than having 1000 agents with a 5 minute interval. The probability of getting unknown modules is higher, and the impact on the server is higher because it requires a shorter response time.
ca: No es recomana tenir agents amb un interval de seguiment inferior a 300 segons. Això repercutirà seriosament en el rendiment del servidor. Per exemple, tenir 200 agents amb un interval d'un minut, és el mateix que tenir 1.000 agents amb un interval de 5 minuts. La probabilitat d'obtenir mòduls desconeguts és més gran, i l'impacte en el servidor és més gran perquè requereix un temps de resposta més curt.

en: Please note that information provided here affects how the agent collect information and generate the data XML. Any data/configuration reported by the agent, different from data or description is discarded, and the configuration shown in the console prevails over any configuration coming from the agent, this applies for example for crit/warn thresholds, interval, module group, min/max value, tags, etc.
ca: Tingueu en compte que la informació proporcionada aquí afecta la manera en què l'agent recopila informació i genera l'XML de dades. Qualsevol dada/configuració reportada per l'agent, diferent de les dades o la descripció, i la configuració mostrada a la consola preval sobre qualsevol configuració procedent de l'agent, això s'aplica per exemple per als llindars de crit/alerta, interval, grup de mòduls, valor min/max, etiquetes, etc.

en: Please note that you have your agent setup to do not add new modules coming from the data XML.
ca: Tingueu en compte que teniu la configuració de l'agent per no afegir mòduls nous procedents de l'XML de dades.

en: Please notice that some providers like Gmail or Office365 need to setup/enable manually external connections using SMTP and you need to use STARTTLS on port 587.
    
        If you have manual settings in your pandora_server.conf, please note these settings will ignore this console setup.
ca: Tingueu en compte que alguns proveïdors com Gmail o Office365 han de configurar o habilitar connexions externes manualment mitjançant SMTP i heu d'utilitzar STARTTLS al port 587.
    
    Si teniu una configuració manual a pandora_server.conf, tingueu en compte que aquesta configuració ignorarà aquesta configuració de la consola.

en: Please notice that some providers like Gmail or Office365 need to setup/enable manually external connections using SMTP and you need to use STARTTLS on port 587.
    
    If you have manual settings in your pandora_server.conf, please note these settings will ignore this console setup.
ca: Tingueu en compte que alguns proveïdors com Gmail o Office365 han de configurar o habilitar connexions externes manualment mitjançant SMTP i heu d'utilitzar STARTTLS al port 587.
    
    Si teniu una configuració manual a pandora_server.conf, tingueu en compte que aquesta configuració ignorarà aquesta configuració de la consola.

en: Please provide your email address, we promise not to bother you
ca: Si us plau, proporcioneu la vostra adreça de correu electrònic, ens comprometem a no molestar-vos

en: Please refer to our documentation for more information on how to obtain and use %s resources.
ca: Consulteu la nostra documentació per obtenir més informació sobre com obtenir i utilitzar %s recursos.

en: Please remember that any attempts to access this page will be recorded on the %s System Database.
ca: Recordeu que qualsevol intent d'accedir a aquesta pàgina es registrarà a la base de dades del sistema %s.

en: Please restore your backups
ca: Restaura les còpies de seguretat

en: Please retry
ca: Torneu-ho a provar

en: Please run the migration again or contact with the administrator
ca: Torneu a executar la migració o poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: Please save the SLA for start to add items in this list.
ca: Si us plau, deseu el SLA per començar a afegir elements en aquesta llista.

en: Please save the SLA template for start to add items in this list.
ca: Deseu la plantilla de SLA per començar a afegir elements en aquesta llista.

en: Please save the report to start adding items into the list.
ca: Si us plau, deseu l'informe per començar a afegir elements a la llista.

en: Please save the template to start adding items into the list.
ca: Deseu la plantilla per començar a afegir elements a la llista.

en: Please select
ca: Si us plau selecciona'n un

en: Please select a desired software agent version.
ca: Seleccioneu una versió d'agent de programari desitjada.

en: Please select a file before clicking Load
ca: Seleccioneu un fitxer abans de fer clic a Carrega

en: Please select a group.
ca: Seleccioneu un grup.

en: Please select a module.
ca: Si us plau, seleccioneu un mòdul.

en: Please select a name.
ca: Seleccioneu un nom.

en: Please select a user.
ca: Seleccioneu un usuari.

en: Please select a valid group
ca: Seleccioneu un grup vàlid

en: Please select an agent.
ca: Seleccioneu un agent.

en: Please select an item from this list.
ca: Seleccioneu un element d'aquesta llista.

en: Please select any item to delete
ca: Si us plau, seleccioneu qualsevol element que voleu suprimir

en: Please select any item to order
ca: Si us plau, seleccioneu qualsevol objecte a fi

en: Please select any module or modules.
ca: Si us plau, seleccioneu qualsevol mòdul o mòduls.

en: Please select any module to copy
ca: Si us plau, seleccioneu qualsevol mòdul per copiar

en: Please select devices to be monitored
ca: Seleccioneu els dispositius que voleu controlar

en: Please select one or more groups.
ca: Seleccioneu un o més grups.

en: Please select the connection type
ca: Si us plau seleccioneu el tipus de connexió

en: Please select widget
ca: Seleccioneu l' estri

en: Please select...
ca: Seleccioneu...

en: Please set %s to make software available for targets.
ca: Si us plau, establiu %s per fer que el programari estigui disponible per als objectius.

en: Please set agent distinct than
ca: Definiu l'agent diferent de

en: Please set agent or agent regex distinct than
ca: Definiu l'agent o l'agent regex diferent de

en: Please set template distinct than
ca: Si us plau, ajust de plantilla diferent de

en: Please specify a server IP.
ca: Especifiqueu una IP del servidor.

en: Please syncronize groups to nodes
ca: Si us plau, sincronitzeu els grups als nodes

en: Please upload a new file to overwrite this content.
ca: Carregueu un fitxer nou per sobreescriure aquest contingut.

en: Please use SSH or Telnet.
ca: Utilitzeu SSH o Telnet.

en: Please use single quotation marks when necessary. 
    
    If double quotation marks are needed, please escape them with a backslash (\&quot;)
ca: Utilitzeu cometes simples quan sigui necessari. 
    
    Si es necessiten cometes dobles, si us plau, escapeu-vos d'elles amb una barra inversa (\&quot;)

en: Please verify resync configuration is set before use this feature.
ca: Comproveu que la configuració de la reencació estigui establerta abans d'utilitzar aquesta característica.

en: Please, add the following line to your crontab file:
ca: Si us plau, afegiu la línia següent al fitxer crontab:

en: Please, change it on your PHP configuration file (php.ini) or contact with administrator
ca: Si us plau, canvieu-lo al fitxer de configuració PHP (php.ini) o poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: Please, change it on your PHP configuration file (php.ini) or contact with administrator (Do not forget to restart Apache process after)
ca: Si us plau, canvieu-lo al fitxer de configuració PHP (php.ini) o poseu-vos en contacte amb l'administrador (no us oblideu de reiniciar el procés Apache després)

en: Please, change it on your PHP configuration file (php.ini) or contact with administrator (Dont forget restart apache process after changes)
ca: Si us plau, canvieu-lo al fitxer de configuració PHP (php.ini) o poseu-vos en contacte amb l'administrador (no oblideu reiniciar el procés Apache després dels canvis)

en: Please, change the default password since it is a commonly reported vulnerability.
ca: Canvieu la contrasenya per defecte, ja que és una vulnerabilitat comunament reportada.

en: Please, check all active-passive modules critical for this cluster
ca: Si us plau, comproveu tots els mòduls passius actius crítics per a aquest clúster

en: Please, configure the widget again to recover it
ca: Si us plau, configurar el giny de nou per recuperar

en: Please, configure this widget before use
ca: Si us plau, configureu Aquest widget abans del seu ús

en: Please, create networks to assign to
ca: Creeu xarxes per assignar a

en: Please, create networks to assign to
ca: Creeu xarxes per assignar a

en: Please, first save a new collection before to upload files.
ca: Si us plau, deseu primer d'una nova col · lecció abans de pujar arxius.

en: Please, login into metaconsole first
ca: Si us plau, inicieu la sessió a la metaconsola primer

en: Please, make sure process is not locked.
ca: Assegureu-vos que el procés no està bloquejat.

en: Please, reset the transaction
ca: Reinicialitza la transacció

en: Please, select a custom field
ca: Seleccioneu un camp personalitzat

en: Please, select a group first
ca: Seleccioneu primer un grup

en: Please, select a module
ca: Si us plau, escolliu un mòdul

en: Please, select an account:
ca: Seleccioneu un compte:

en: Please, select an agent
ca: Si us plau, escolliu un agent

en: Please, select an agent first
ca: Si us plau, seleccioneu primer un agent

en: Please, select an alert
ca: Si us plau, seleccioneu un avís

en: Please, select an event
ca: Seleccioneu un esdeveniment

en: Please, set a name
ca: Si us plau, poseu un nom

en: Please, set a valid IP/Name address
ca: Si us plau, definiu una adreça IP/nom vàlida

en: Please, set an interval
ca: Si us plau, assignar un interval

en: Please, set threholds for all active-active modules
ca: Si us plau, definiu les característiques per a tots els mòduls actius actius

en: Please, type an agent to save the modules for monitoring a server.
ca: Escriviu un agent per desar els mòduls per supervisar un servidor.

en: Please, uncheck auto option to set manual agent.
ca: Si us plau, desmarqueu l' opció automàtica per establir l' agent manual.

en: Please, wait for a first execution of module
ca: Espereu una primera execució del mòdul

en: Plug-in Remote Registered unsuccessfull
ca: Plug-in Remot registrat sense èxit

en: Plug-in added succesfully
ca: Plug-in afegit amb èxit

en: Plug-in cannot be added
ca: Plug-in no es pot afegir

en: Plug-in cannot be deleted
ca: Plug-in no es pot eliminar

en: Plug-in cannot be disabled
ca: Plug-in no es pot desactivar

en: Plug-in cannot be enabled
ca: Plug-in no pot ser habilitat

en: Plug-in cannot be updated
ca: El complement no es pot actualitzar

en: Plug-in deleted succesfully
ca: Plug-in eliminat amb èxit

en: Plug-in disabled succesfully
ca: Plug-in deshabilitat amb èxit

en: Plug-in enabled succesfully
ca: Plug-in activat amb èxit

en: Plug-in module
ca: Mòdul d'inserció

en: Plug-in parameters
ca: Plug-in de paràmetres

en: Plug-in updated succesfully
ca: El complement actualitzat amb èxit

en: Plug-ins registered on %s
ca: Connectors registrats a %s

en: Plugin
ca: Complement

en: Plugin "%s" does not exist
ca: El connector "%s" no existeix

en: Plugin "%s" does not exist, %s skipped
ca: El connector "%s" no existeix, %s omès

en: Plugin %s already defined
ca: El connector ja %s definit

en: Plugin Registration
ca: Registre de connectors

en: Plugin already registered. Aborting!
ca: Programes ja registrat. Avortar!

en: Plugin command
ca: comanda d'endollable

en: Plugin created successfully
ca: Plugin creat amb èxit

en: Plugin deleted successfully
ca: Programes eliminat correctament

en: Plugin exec not found. Aborting!
ca: Programes executiu no es troba. Avortar!

en: Plugin management
ca: Gestió de Programes

en: Plugin module updated.
ca: Mòdul Programes actualitzada.

en: Plugin modules
ca: Mòduls Plugin

en: Plugin policy module updated.
ca: Mòdul de polítiques Programes actualitzada.

en: Plugin registration
ca: Registre de Programes

en: Plugin server
ca: Servidor de Programes

en: Plugin server module
ca: Mòdul de servidor Plugin

en: Plugin threads
ca: Fils de connectors

en: Plugin timeout
ca: Temps d'espera del connector

en: Plugin type
ca: Tipus de Programes

en: Plugin update
ca: Programes d'actualització

en: Plugin updated successfully
ca: Programes actualitzat correctament

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugins operations
ca: Operacions de connectors

en: Policies
ca: Polítiques

en: Policies Management
ca: Gestió de Polítiques

en: Policies apply
ca: Aplicar polítiques

en: Policies found
ca: S'han trobat les polítiques

en: Policies operations
ca: Operacions polítiques

en: Policies queue
ca: Polítiques cua

en: Policy
ca: Política

en: Policy Map (Only Enterprise version)
ca: Mapa de polítiques (només versió empresarial)

en: Policy add max. agents
ca: Afegeix la política max. agents

en: Policy agents cannot be added to the delete queue
ca: Agents polítics no es poden afegir a la cua delete

en: Policy already defined: "%s"
ca: Política ja definida: "%s"

en: Policy applied
ca: Política aplicada

en: Policy cleaned from nodes:
ca: Política netejada dels nodes:

en: Policy created succesfully
ca: Política creada amb èxit

en: Policy does not exist
ca: La política no existeix

en: Policy does not exist in node %s. Error creating it.
ca: La política no existeix en %s de node. S'ha produït un error en crear-lo.

en: Policy linkation
ca: Linkation Política

en: Policy linking status
ca: Estat de vinculació política

en: Policy management
ca: Gestió de polítiques

en: Policy module
ca: Mòdul de Política

en: Policy name already exists
ca: El nom de la norma ja existeix

en: Policy not found.
ca: No s'ha trobat la política.

en: Policy outdate
ca: Política outdate

en: Policy updated
ca: Política d'actualització

en: Policy with this id does not exist.
ca: La política amb aquest document no existeix.

en: Policy:
ca: Política

en: Pop selected modules out of blacklist
ca: Mòduls seleccionats sortir de la llista negra

en: Pop selected pages out of autorefresh list
ca: Pàgines seleccionades pop fora de la llista autorefresh

en: Pop selected sections to disable it
ca: Pop seccions seleccionades per desactivar

en: Port of ElasticSearch server
ca: Port del servidor ElasticSearch

en: Position
ca: Posició

en: Position (Lat, Long, Alt)
ca: Posició (Lat, Long, Alt)

en: Position (Long, Lat)
ca: Posició (Long, Lat)

en: Position X
ca: Posició X

en: Position Y
ca: Posició Y

en: Positional data from the last
ca: Informació de recorreguts de l'última

en: Positive increase:
ca: Augment positiu:

en: Possibly the eHorus id will have to be filled in by hand for every agent
ca: Possiblement l'id eHorus s'haurà d'omplir a mà per a cada agent

en: Post max size, nodes cannot be smaller than the size of the metaconsole %s
ca: Mida màxima, els nodes no poden ser més petits que la mida del metaconsole %s

en: Post process
ca: postprocess

en: Postconditions
ca: Postcondicions

en: Power Status:
ca: Estat de la potència:

en: Precision must be a integer number between 0 and 5
ca: La precisió ha de ser un nombre enter entre 0 i 5

en: Preconditions
ca: Condicions prèvies

en: Prediction Date
ca: Data de predicció

en: Prediction Server
ca: Servidor de predicció

en: Prediction date
ca: Data de Predicció

en: Prediction modules
ca: Mòduls de predicció

en: Prediction server
ca: Predicció del servidor

en: Prediction server module
ca: mòdul de servidor de predicció

en: Preparation of all nodes for the table merge process
ca: Preparació de tots els nodes per al procés de combinació de taules

en: Prepare merge request
ca: Prepara la sol·licitud de combinació

en: Preset Filters
ca: Filtres predefinits

en: Press OK button to start the process
ca: Premeu el botó D'acord per iniciar el procés

en: Press enter to search
ca: Premeu Retorn a la cerca

en: Press the create button to begin.
ca: Premeu el botó Crea per començar.

en: Preview
ca: Previsualitzar

en: Preview to select the center of the map and the default position of an agent without gis data
ca: Veure per seleccionar el centre del mapa i la posició per defecte d'un agent sense dades GIS

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous alerts
ca: Alertes anteriors

en: Previous match
ca: Partit anterior

en: Previous modules
ca: Moduls anteriors

en: Previous period cost
ca: Cost del període anterior

en: Primary
ca: Primari

en: Primary group
ca: Grup primari

en: Primary group cannot be secondary too.
ca: El grup primari tampoc pot ser secundari.

en: Prior
ca: Previ

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority mode
ca: Mode de prioritat

en: Priority ok mode
ca: Mode d'acord de prioritat

en: Priority unknown mode
ca: Mode de prioritat desconegut

en: Privacy method
ca: mètode de privacitat

en: Privacy pass
ca: Passada de privacitat

en: Private
ca: Privat

en: Private Enterprise Numbers
ca: Números d'empresa privada

en: Private for (%s)
ca: Privat per a (%s)

en: Problem creating
ca: Problema al crear

en: Problem creating plugin
ca: Problema al crear plug-

en: Problem deleting Net scan Scripts
ca: Problema en suprimir els scripts d'exploració de la xarxa

en: Problem deleting Net scan Scripts, Not selected script
ca: Problema en suprimir scripts d'exploració de la xarxa, no s'ha seleccionat l'script

en: Problem deleting plugin
ca: Problema plugin d'eliminació

en: Problem modifying module
ca: Problema mòdul de modificació

en: Problem updating
ca: Problema actualització

en: Problem updating plugin
ca: Problema actualització de plug-in

en: Problem with %s database
ca: Problema amb %s base de dades

en: Problem with authentication. Check your internet connection
ca: Problema amb l'autenticació. Comprova la teva connexió a Internet

en: Problems creating the backup
ca: Problemes per crear la còpia de seguretat

en: Problems creating the backup conf agents
ca: Problemes per crear els agents de la conf còpia de seguretat

en: Problems delete queue
ca: Problemes per suprimir la cua

en: Problems downloading collections from %s
ca: Problemes per descarregar col·leccions de %s

en: Problems for deleted this scheduled downtime.
ca: Problemes per suprimir aquest temps d'inactivitat planificat.

en: Problems restoring the backup conf agents
ca: Problemes per restaurar els agents de la conf còpia de seguretat

en: Problems unzipping collection file from %s
ca: Problemes per descomprimir el fitxer de col·lecció de %s

en: Problems unzipping collections at:
ca: Problemes per descomprimir les col·leccions a:

en: Problems while adding agent element: %d, %s
ca: Problemes a l'hora d'afegir element agent: %d, %s

en: Problems while adding module element: %d, %s
ca: Problemes en afegir l'element del mòdul: %d, %s

en: Problems while adding service element: %d, %s
ca: Problemes a l'afegir element de servei: %d, %s

en: Problems while backing up collections from:
ca: Problemes en fer una còpia de suport a les col·leccions de:

en: Problems with configuration permissions. Please contact with Administrator
ca: Problemes amb els permisos de configuració. Poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: Problems with days purge and days that pass data to history DB
ca: Problemes amb la purga de dies i dies que passen dades a l'historial DB

en: Problems with disable_functions in php.ini
ca: Problemes amb disable_functions php.ini

en: Problems with event days purge and event days that pass data to history DB.
ca: Problemes amb la purga de dies d'esdeveniments i els dies d'esdeveniments que passen dades a l'historial DB.

en: Problems with move file to target.
ca: Problemes amb el desplaçament del fitxer a l'objectiu.

en: Problems with the backup directory
ca: Problemes amb el directori de còpia de seguretat

en: Proceed
ca: Continua

en: Process
ca: Procés

en: Process deletion
ca: Supressió de processos

en: Process detail
ca: Detall del procés

en: Process detail of node
ca: Detall del procés del node

en: Process details
ca: Detalls del procés

en: Processes
ca: Processos

en: Processing
ca: S'està processant

en: Processing results...
ca: S'estan processant els resultats...

en: Processing...
ca: S'està processant...

en: Product
ca: Producte

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile / Group
ca: Perfil / Grup

en: Profile added successfully
ca: Perfil agregat amb èxit

en: Profile attribute
ca: Atribut de perfil

en: Profile cannot be added
ca: El perfil no es pot afegir

en: Profile management
ca: Gesti&oacute; de perfils

en: Profile name
ca: Nom del perfil

en: Profile name cannot be empty
ca: Nom del perfil no pot estar buit

en: Profiles
ca: Perfils

en: Profiles added successfully
ca: Perfils agregat amb èxit

en: Profiles cannot be added
ca: Perfils no es poden afegir

en: Profiles cannot be deleted
ca: Perfils no es poden eliminar

en: Profiles defined on %s
ca: Perfils definits en %s

en: Profiles deleted successfully
ca: Perfils eliminat correctament

en: Profiles selected
ca: Perfils seleccionats

en: Profiles/Groups assigned to this user
ca: Perfils/Grups asignats a aquest usuari

en: Progress
ca: Progrés

en: Projection
ca: Projecció

en: Projection Graph
ca: Gràfic Projecció

en: Projection graph
ca: Gràfic de projecció

en: Projection period
ca: Període de projecció

en: Promote
ca: Promoure

en: Propagate ACL
ca: Propagar ACL

en: Propagate the same ACL security into the child subgroups.
ca: Propagar la mateixa seguretat ACL en els subgrups de nens.

en: Propagation
ca: Propagació

en: Proportional Width
ca: Amplada proporcional

en: Protocol must be specified in URL (e.g.: "https://")
ca: El protocol s'ha d'especificar a l'adreça URL (per exemple, "https://")

en: Provisioning Usage graphs
ca: Aprovisionament de gràfics d'ús

en: Provisioning configuration
ca: Configuració d'aprovisionament

en: Provisioning custom data <b>%s</b> successfully deleted.
ca: S'han suprimit correctament les dades <b>%s</b> personalitzades.

en: Provisioning management
ca: Gestió d'aprovisionament

en: Provisioning rules management
ca: Gestió de normes d'aprovisionament

en: Proxy URL
ca: URL Proxy

en: Proxy auth (login)
ca: Autenticació del servidor intermediari (login)

en: Proxy auth (pass)
ca: Autenticació de proxy (pas)

en: Proxy auth (realm)
ca: Autenticació proxy (regne)

en: Proxy auth (server)
ca: Autenticació de servidor intermediari (servidor)

en: Proxy password
ca: Contrasenya del Proxy

en: Proxy password:
ca: Contrasenya del servidor intermediari:

en: Proxy port
ca: Port proxy

en: Proxy port:
ca: Port intermediari:

en: Proxy server
ca: Servidor proxy

en: Proxy server:
ca: Servidor intermediari:

en: Proxy user
ca: Usuari del proxy

en: Proxy user:
ca: Usuari intermediari:

en: Public Key Authentication Failed
ca: No s'ha pogut autenticar la clau pública

en: Public Resource Library
ca: Biblioteca de recursos públics

en: Public URL
ca: URL Públic

en: Public URL host exclusions
ca: Exclusions d'amfitrió d'URL públiques

en: Public link
ca: Enllaç públic

en: Push selected modules into blacklist
ca: Premeu mòduls seleccionats a la llista negra

en: Push selected pages into autorefresh list
ca: Empeny les pàgines seleccionades a la llista d'autorefresh

en: Push selected sections to enable it
ca: Empenta seccions seleccionades perquè pugui

en: Push the selected services into the list
ca: Empeny els serveis seleccionats a la llista

en: Put here any extra configuration you want to be applied to any new agent matching previously defined rules
ca: Poseu aquí qualsevol configuració addicional que vulgueu que s' apliqui a qualsevol agent nou que coincideixi amb les regles prèviament definides

en: Put node into online status
ca: Posar el node en estat en línia

en: Put node into standby status
ca: Posa el node en estat d'espera

en: QR Code Agent view
ca: Visualització de l'agent de codis QR

en: QR code of the page
ca: Codi QR de la pàgina

en: QRFC in error SMQ2
ca: QRFC en error SMQ2

en: Quantity (n)
ca: Quantitat (n)

en: Query
ca: Consulta desde %s

en: Query History Database
ca: Base de dades de l'historial de consultes

en: Query cache limit
ca: Límit de memòria cau de consulta

en: Query cache min-res-unit
ca: Min-res-unit de la memòria cau de consulta

en: Query cache size
ca: Mida de la memòria cau de consulta

en: Query cache type
ca: Tipus de memòria cau de consulta

en: Query extra fields
ca: Camps addicionals de consulta

en: Query filters
ca: Filtres de consulta

en: Query key field
ca: Camp clau de consulta

en: Queue
ca: Cola

en: Queue filter
ca: Filtre de cua

en: Queue summary
ca: Resum de cua

en: Queued
ca: Cua

en: Quiet
ca: Tranquil

en: Quiet: Modules will not generate events or fire alerts.
ca: Silenci: els mòduls no generaran esdeveniments ni alertes d'incendis.

en: RAM
ca: ÀRIES

en: RCMD does not exist
ca: RCMD no existeix

en: RSS Events
ca: RSS Esdeveniments

en: Radial Map (User without strict user)
ca: Mapa radial (usuari sense usuari estricte)

en: Radial dynamic
ca: Dinàmica radial

en: Random name
ca: Nom aleatori

en: Range
ca: Rang

en: Range between elements (px)
ca: Rang entre elements (px)

en: Ranges
ca: Intervals

en: Rank separation
ca: Separació de rangs

en: Rate
ca: Avalua

en: Ratio
ca: Proporció

en: Raw URL
ca: URL Raw

en: Re-Apply changes
ca: Torneu a aplicar canvis

en: Re-scan interval
ca: Torna a escanejar l'interval

en: Read buffer size
ca: Mida de la memòria intermèdia de lectura

en: Read rnd-buffer size
ca: Llegiu la mida de la memòria intermèdia rnd

en: Ready
ca: Preparat

en: Realtime SNMP graph
ca: Gràfic SNMP en temps real

en: Realtime extension is not enabled.
ca: L'extensió en temps real no està habilitada.

en: Realtime graphs
ca: Gràfics en temps real

en: Received
ca: Rebut

en: Received data from
ca: Dades rebudes desde

en: Received messages
ca: Els missatges rebuts

en: Recommended ON
ca: Recomanat ON

en: Recommended Value
ca: Valor recomanat

en: Recommended value is %s
ca: El valor recomanat és %s

en: Recommended value is: %s
ca: El valor recomanat és: %s

en: Recon
ca: Reconfortant

en: Recon host detected
ca: Recon amfitrió detectat

en: Recon script
ca: Recon guió

en: Recon threads
ca: Reconfigura els fils

en: Recover
ca: Recuperar

en: Recovering
ca: Recuperació

en: Recovering fields
ca: Recuperació de camps

en: Recovery
ca: Recuperació

en: Recovery fields
ca: Camps de recuperació

en: Recovery fields configured in alert action
ca: Camps de recuperació configurats en acció d'alerta

en: Recovery fields configured in alert template
ca: Camps de recuperació configurats a la plantilla d'avís

en: Recreate file
ca: Torneu a crear el fitxer

en: Recursion
ca: La recursivitat

en: Red cell when the module group and agent have at least one module in critical status and the others in any status
ca: Glòbuls vermells quan el grup de mòduls i l'agent tenen almenys un mòdul en estat crític i els altres en qualsevol estat

en: Red cell when the module has a critical status
ca: Casella vermella quan el modul esta en estat crític

en: Referer security
ca: Seguretat Referer

en: Refresh
ca: Actualització

en: Refresh Every
ca: Actualitza cada

en: Refresh Holding area
ca: Actualitza l'àrea de retenció

en: Refresh code
ca: Actualitza el codi

en: Refresh data
ca: Actualitzar les dades

en: Refresh every
ca: Actualitza cada

en: Refresh interval
ca: Interval d'actualització

en: Refresh path
ca: Ruta d'actualització

en: Refresh preview map
ca: Actualitzar vista prèvia del mapa

en: Refresh time
ca: Temps de refresc

en: RegEx agent filter
ca: Filtre d'agent RegEx

en: Regexp agent filter
ca: Filtre d'agent regexp

en: Register
ca: Registre

en: Register Plugin
ca: Connector de registre

en: Register empty node
ca: Registra el node buit

en: Register manufacturer
ca: Fabricant de registres

en: Register new key into keystore
ca: Registra la clau nova al keystore

en: Register new manufacturer
ca: Registra el fabricant nou

en: Register new node
ca: Registra un nou node

en: Register node
ca: Node de registre

en: Register node with data to merge
ca: Registra el node amb les dades per combinar

en: Register to Update Manager
ca: Registra't per actualitzar l'administrador

en: Registered models
ca: Models registrats

en: Registered successfully
ca: Registrat correctament

en: Registered vendors
ca: Proveïdors registrats

en: Registration ID:
ca: ID d'inscripció:

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Regular expression is not valid: %s.
ca: L'expressió regular no és vàlida: %s.

en: Rejected incidents
ca: Incidents rebutjats

en: Rel. type
ca: Rel. tipus

en: Related
ca: Relacionats

en: Relation
ca: Relació

en: Relation created successfully
ca: Relació creada correctament

en: Relation deleted successfully
ca: La relació s'ha suprimit correctament

en: Relations
ca: Relacions

en: Relations Rules
ca: Regles de relacions

en: Relations rules
ca: Normes de relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: Relationship information
ca: Informació de la relació

en: Relative path
ca: Ruta relativa

en: Relink to policy
ca: Tornar a vincular la política

en: Reload
ca: Recarregar

en: Reload the page to request a new authorization token
ca: Torneu a carregar la pàgina per sol·licitar un nou testimoni d'autorització

en: Remote
ca: Remot

en: Remote Configuration
ca: Configuració remota

en: Remote Management System
ca: Sistema de gestió remota

en: Remote agent configuration
ca: Configuració de l'agent remot

en: Remote collections directory is not writable
ca: El directori de col·leccions remotes no es pot escriure

en: Remote commands enabled
ca: Ordres remotes habilitades

en: Remote component management
ca: Gestió remota de components

en: Remote components
ca: Components remots

en: Remote conf.
ca: Conf remot.

en: Remote config
ca: Configuració remota

en: Remote config directory
ca: Directori de configuració remota

en: Remote configuration
ca: Configuració remota

en: Remote configuration directory %s is not readable. Please, adjust configuration.
ca: El directori de configuració remot %s no es pot llegir. Si us plau, ajusteu la configuració.

en: Remote configuration directory %s is not writable. Please, adjust configuration.
ca: El directori de configuració remot %s no es pot escriure. Si us plau, ajusteu la configuració.

en: Remote configuration directory is not readable
ca: El directori de configuració remot no es pot llegir

en: Remote configuration directory is not writable
ca: El directori de configuració remot no es pot escriure

en: Remote configuration enabled
ca: Configuració remota habilitada

en: Remote configuration management
ca: Gestió de configuració remota

en: Remote management of this agent with eHorus
ca: Gestió remota d'aquest agent amb eHorus

en: Remote md5 directory is not writable
ca: El directori MD5 remot no es pot escriure

en: Remote/Local
ca: Remot/Local

en: Remove
ca: Treure

en: Remove agents
ca: Suprimeix els agents

en: Remove agents to doesn't move to destination server
ca: Suprimeix els agents per no desplaçar-se al servidor de destinació

en: Remove elements
ca: Suprimeix els elements

en: Remove item
ca: Suprimeix l'element

en: Remove last macro oid
ca: Suprimeix l'últim oid de macro

en: Remove monitors
ca: Suprimeix els monitors

en: Remove node from this list
ca: Suprimeix el node d'aquesta llista

en: Remove rule
ca: Suprimeix la norma

en: Remove secondary groups
ca: Suprimeix els grups secundaris

en: Remove selected
ca: Suprimeix els seleccionats

en: Remove selected modules
ca: Traieu els mòduls seleccionats

en: Remove selected modules from operations stack
ca: Eliminar mòduls seleccionats de la pila operacions

en: Remove the services from the list
ca: Suprimeix els serveis de la llista

en: Removed
ca: Eliminat

en: Renew
ca: Renovar

en: Repeat password
ca: Repeteix la contrasenya

en: Repeated
ca: Repetit

en: Replicate configuration
ca: Replicar configuració

en: Replication DB database
ca: Base de dades DB replicació

en: Replication DB engine
ca: Motor DB de replicació

en: Replication DB host
ca: Replicació d'acollida DB

en: Replication DB password
ca: Replicació contrasenya DB

en: Replication DB port
ca: Replicació port DB

en: Replication DB user
ca: Usuari replicació DB

en: Replication interval
ca: Interval de replicació

en: Replication limit
ca: Límit de replicació

en: Replication mode
ca: Mode de replicació

en: Reply
ca: Respondre

en: Report
ca: Informe

en: Report Type
ca: Tipus d'informe

en: Report an issue
ca: Informar d'un problema

en: Report date
ca: Data de l'informe

en: Report download in PDF format
ca: Descàrrega d'informes en format PDF

en: Report generating on the Enterprise version is also more powerful: it has wizards, you can schedule emails in PDF to be sent according to the schedule you decide, and it has a template system to create personalized reports quickly for each of your customers. It will even allow your customers to generate their own reports from templates created by you. If reports are key to your business, %s Enterprise version is for you.
ca: La generació d'informes sobre la versió Enterprise també és més potent: té auxiliars, podeu programar correus electrònics en PDF per enviar-se segons la planificació que decidiu, i té un sistema de plantilles per crear informes personalitzats ràpidament per a cadascun dels vostres clients. Fins i tot permetrà als teus clients generar els seus propis informes a partir de plantilles creades per tu. Si els informes són clau per a la vostra empresa, %s versió Enterprise és per a vosaltres.

en: Report items
ca: Els elements d'informe

en: Report list
ca: Llista Informe

en: Report name
ca: Nom de l'informe

en: Report of State
ca: Informe d'Estat

en: Report of events
ca: Informe d'esdeveniments

en: Report of state
ca: Informe d'Estat

en: Report per agent
ca: Informe per agent

en: Report templates
ca: Les plantilles d'informes

en: Report to build
ca: Informeu construir

en: Report type
ca: Tipus d'informe

en: Reporting
ca: Informes

en: Reports
ca: Informes

en: Reports configuration
ca: Configuració dels informes

en: Reports configuration
ca: Configuració dels informes

en: Reports found
ca: Informes trobats

en: Reports list
ca: Llista d'Informes

en: Reports management
ca: Gestió d'informes

en: Reports reading
ca: Informes de lectura

en: Reports writing
ca: Informes d'escriptura

en: Request new licence
ca: Sol·licitar una nova llicència

en: Request new license
ca: Demana una llicència

en: Request successfully processed
ca: Sol · licitud de processat amb èxit

en: Request timeout
ca: Sol·licita temps d'espera

en: Requests
ca: Peticions

en: Reservation status
ca: Estat de la reserva

en: Reserve this IP now
ca: Reserva aquesta IP ara

en: Reserved
ca: Reservat

en: Reserved %
ca: Reservat %

en: Reserved IPs
ca: IPs reservats

en: Reserved addresses
ca: Adreces reservades

en: Reset
ca: Reajustar

en: Reset counter for non-sustained alerts
ca: Reinicialitza el comptador d'alertes no sostingudes

en: Reset module status and fired alert counts
ca: Restablir l'estat del mòdul i el recompte d'alerta acomiadats

en: Reset password
ca: Restablir la contrasenya

en: Reset password failed
ca: No s'ha pogut restablir la contrasenya

en: Reset your password
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Resets foreing keys and exceptions and ends the merge preparation process
ca: Reinicialitza les tecles i excepcions del front i finalitza el procés de preparació de la combinació

en: Resetting the map will delete all customizations you have done, including manual relationships between elements, new items, etc.
ca: Restablir el mapa se suprimiran totes les personalitzacions que heu fet, incloses les relacions manuals entre elements, elements nous, etc.

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolution %s
ca: Resolució %s

en: Resolve the IP addresses to get their hostnames.
ca: Resol les adreces IP per obtenir els seus noms d'amfitrió.

en: Resource exportation
ca: Exportació de recursos

en: Resource registration
ca: Registrar origen

en: Resources
ca: Recursos

en: Responding SNMP
ca: SNMP en resposta

en: Responding WMI
ca: WMI de resposta

en: Response
ca: Resposta

en: Response added succesfully
ca: Resposta afegit amb èxit

en: Response cannot be added
ca: La resposta no pot ser afegit

en: Response cannot be deleted
ca: La resposta no pot ser eliminat

en: Response cannot be updated
ca: La resposta no pot ser actualitzat

en: Response deleted succesfully
ca: Resposta eliminada amb èxit

en: Response updated succesfully
ca: Resposta actualitzat amb èxit

en: Responses
ca: Respostes

en: Restart map
ca: Reinicia l'assignació

en: Restart the servers and login again into the console
ca: Reinicieu els servidors i accedir de nou a la consola

en: Restore backed up config
ca: Restaura la configuració amb còpia de seguretat

en: Restore backup
ca: Restaura la còpia de seguretat

en: Restore backups conf agents
ca: Restaura els agents conf de còpies de seguretat

en: Restore collections
ca: Restaura les col·leccions

en: Restore device configuration?
ca: Restaura la configuració del dispositiu?

en: Restore merge
ca: Restaura la combinació

en: Restore the backup
ca: Restaurar la còpia de seguretat

en: Restoring a %s database backup must be done manually.
ca: La restauració d'una còpia de seguretat de la base de dades %s s'ha de fer manualment.

en: Restoring a backup
ca: Restaurar una còpia de seguretat

en: Restoring constraints
ca: S'estan restaurant les restriccions

en: Restoring database backup
ca: S'està restaurant la còpia de seguretat de la base de dades

en: Restrict access to group
ca: Restringir l'accés al grup

en: Result
ca: Resultant

en: Result
ca: Resultat

en: Results
ca: Resultats

en: Resume data color
ca: Reprèn el color de les dades

en: Resync
ca: Reencamsiona

en: Resync MySQL group
ca: Torna a sincronitzar el grup MySQL

en: Resync MySQL user
ca: Torna a sincronitzar l'usuari MySQL

en: Resync tmp directory
ca: Torna a sincronitzar el directori tmp

en: Retention period of past special days
ca: Període de retenció de dies especials passats

en: Retries
ca: Reintents

en: Retries
ca: Reintents

en: Retrieve InnoDB statistics
ca: Recupera estadístiques InnoDB

en: Retrieve cache statistics
ca: Recupera estadístiques de memòria cau

en: Retrieve config
ca: Recupera la configuració

en: Retrieve firmware version
ca: Recupera la versió de microprogramari

en: Retrieve query statistics
ca: Recupera les estadístiques de consulta

en: Retrieving server update
ca: S'està recuperant l'actualització del servidor

en: Retrieving update
ca: S'està recuperant l'actualització

en: Retry
ca: Reintenta

en: Retry process
ca: Torna a provar el procés

en: Retry send
ca: Torna a provar d'enviar

en: Return Type
ca: Tipus retornat

en: Return to windowed mode
ca: Tornar al mode finestrat

en: Review
ca: Valoració

en: Review Logs
ca: Revisar els registres

en: Review in log viewer
ca: Revisa el visualitzador de registre

en: Review results
ca: Revisar els resultats

en: Rhombus
ca: Rombe

en: Right
ca: Dret

en: Round Robin
ca: Pit-roig rodó

en: Route not found
ca: No s'ha trobat la ruta

en: Row limit in csv log
ca: Límit de files al registre csv

en: Rows
ca: Files

en: Rule definition
ca: Definició de la norma

en: Rule evaluation mode
ca: Mode d'avaluació Regla

en: Rules
ca: Bases

en: Rules updated.
ca: Normes actualitzades.

en: Run
ca: Cursa

en: Run performance tests
ca: Executar proves de rendiment

en: Running
ca: Funcionament

en: Running status
ca: Estat d'execució

en: Running task
ca: S'està executant la tasca

en: S.
ca: %s

en: S.L.A.
ca: SLA

en: S.L.A. Services
ca: Serveis S.L.A.

en: S.L.A. critical service alert
ca: Alerta del servei crític de S.L.A.

en: S.L.A. interval
ca: Interval de SLA

en: S.L.A. limit
ca: Límit de SLA

en: S.O
ca: S.O.

en: S3 Buckets
ca: Cubells S3

en: SAML field where search for the group name (while autocreate remote users is enabled)
ca: Camp SAML on cerqueu el nom del grup (mentre que els usuaris remots decreuats automàtics estan habilitats)

en: SAML field where search for the user email (while autocreate remote users is enabled)
ca: Camp SAML on es cerca el correu electrònic de l'usuari (mentre que els usuaris remots decreació automàtica està habilitat)

en: SAML group name attribute
ca: Atribut de nom del grup SAML

en: SAML mail attribute
ca: Atribut de correu SAML

en: SAML profile and tags prefix
ca: Prefix de perfil SAML i etiquetes

en: SAML profile parameters
ca: Paràmetres de perfil SAML

en: SAML profiles and tag attribute
ca: Perfils SAML i atribut d'etiquetes

en: SAML source
ca: Font SAML

en: SAML user id attribute
ca: Atribut d'identificador d'usuari SAML

en: SAP
ca: SABA

en: SAP Batch inputs erroneous
ca: Entrades per lots SAP errònies

en: SAP Credentials
ca: Credencials SAP

en: SAP Dumps
ca: Abocadors SAP

en: SAP Hostname
ca: Nom de l'amfitrió SAP

en: SAP IDOC erroneous
ca: SAP IDOC erroni

en: SAP Login OK
ca: D'acord d'inici de sessió de SAP

en: SAP System Number
ca: Número del sistema SAP

en: SAP View
ca: Visualització SAP

en: SAP WP stopped
ca: SAP WP aturat

en: SAP WP without active restart
ca: SAP WP sense reinici actiu

en: SAP canceled Jobs
ca: SAP cancel·la els treballs

en: SAP data not found.
ca: No s'han trobat les dades de SAP.

en: SAP lock entry list
ca: Llista d'entrades de bloqueig SAP

en: SAP view
ca: Visualització SAP

en: SAP view offers you to see the most important modules Discovery Server is usually configured to retry. You have not configured a Discovery SAP R3 task yet, please visit
ca: La visualització SAP us ofereix veure els mòduls més importants que el Discovery Server normalment està configurat per tornar-ho a provar. Encara no heu configurat una tasca discovery SAP R3, visiteu

en: SAP/R3 Plugin Licence
ca: Llicència de connectors SAP/R3

en: SERVER:PORT/DATABASE, comma separated or line by line, as many targets as you need.
ca: SERVIDOR:PORT/BASE DE DADES, coma separada o línia per línia, tants objectius com necessitis.

en: SERVER:PORT/SID, comma separated or line by line, as many targets as you need.
ca: SERVIDOR:PORT/SID, coma separat o línia per línia, tants objectius com necessiteu.

en: SERVER:PORT\INSTANCE, comma separated or line by line, as many targets as you need.
ca: SERVIDOR:PORT\INSTÀNCIA, coma separada o línia per línia, tants objectius com necessiteu.

en: SLA Compilance
ca: Compilació SLA

en: SLA Compliance
ca: Compliment de SLA

en: SLA Compliance per days
ca: Compliment SLA per dies

en: SLA Day
ca: Dia del SLA

en: SLA Fixed
ca: SLA Fix

en: SLA Fixed Day
ca: Dia fix SLA

en: SLA Fixed hours
ca: SLA Hores fixes

en: SLA Limit
ca: Límit de SLA

en: SLA Limit %
ca: SLA Limit%

en: SLA Limit (%)
ca: Límit SLA (%)

en: SLA Limit Value
ca: SLA valor límit

en: SLA Limit value is needed
ca: Es necessita el valor límit SLA

en: SLA Max. (value)
ca: SLA Max. (Valor)

en: SLA Min. (value)
ca: SLA Min (Valor)

en: SLA Month
ca: Mes SLA

en: SLA calculation
ca: Càlcul SLA

en: SLA calculation must be performed taking into account the failover modules assigned to the primary module
ca: El càlcul SLA s'ha de fer tenint en compte els mòduls fallits assignats al mòdul primari

en: SLA graph
ca: Gràfic SLA

en: SLA hours
ca: Horari sla

en: SLA items sorted by fulfillment value
ca: Articles SLA ordenats pel compliment de valors

en: SLA limit
ca: Límit SLA

en: SLA max
ca: SLA màx.

en: SLA max Value
ca: SLA max Valor

en: SLA max value
ca: SLA valor màxim

en: SLA min
ca: Min SLA

en: SLA min Value
ca: SLA min Valor

en: SLA min value
ca: Valor mínim SLA

en: SLA percentage
ca: Percentatge SLA

en: SLA service module not found %s<br>
ca: No s'ha trobat el mòdul de servei SLA %s<br>

en: SLA service value module not found %s<br>
ca: No s'ha trobat el mòdul de valor del servei SLA %s<br>

en: SMNP community
ca: Comunitat SMNP

en: SMTP Server
ca: Servidor SMTP

en: SNMP Agent
ca: Agent SNMP

en: SNMP Alerts to be deleted
ca: Agent SNMP que desitja eliminar

en: SNMP Alerts to be edit
ca: Agent SNMP per editar

en: SNMP Browser
ca: Examinador SNMP

en: SNMP Community
ca: Comunitat SNMP

en: SNMP Console
ca: Consola SNMP

en: SNMP Enterprise String
ca: Cadena empresa SNMP

en: SNMP Filter
ca: Filtre SNMP

en: SNMP Interface status
ca: Estat de l'interfaç SNMP

en: SNMP Interface throughput
ca: Rendiment de la interfície SNMP

en: SNMP Interfaces wizard
ca: Assistent Interfícies SNMP

en: SNMP Statistics
ca: Estadístiques SNMP

en: SNMP Trap generator
ca: Generador de captura SNMP

en: SNMP Trap server
ca: Servidor SNMP Trap

en: SNMP Traps
ca: Trampes SNMP

en: SNMP Type
ca: SNMP Tipus

en: SNMP Version
ca: Versió SNMP

en: SNMP Walk
ca: Walk SNMP

en: SNMP Wizard
ca: Assistent SNMP

en: SNMP alerts
ca: Alertes SNMP

en: SNMP browser
ca: Navegador SNMP

en: SNMP bulk walk is not able to request V1 SNMP, this option will be used instead (by default snmpwalk, slower).
ca: SNMP caminada massiva no és capaç de sol·licitar V1 SNMP, aquesta opció s'utilitzarà en el seu lloc (per defecte snmpwalk, més lent).

en: SNMP communities to try with
ca: Comunitats SNMP per intentar-ho amb

en: SNMP community
ca: Comunitat SNMP

en: SNMP console
ca: Consola SNMP

en: SNMP console threads
ca: Fils de consola SNMP

en: SNMP enabled
ca: SNMP habilitat

en: SNMP filters
ca: Filtres SNMP

en: SNMP information for
ca: SNMP informació per

en: SNMP module updated.
ca: Mòdul SNMP s'actualitza.

en: SNMP modules
ca: Mòduls SNMP

en: SNMP operations
ca: Operacions de SNMP

en: SNMP policy module updated.
ca: Mòdul de política SNMP s'actualitza.

en: SNMP server
ca: Servidor SNMP

en: SNMP threads
ca: Fils SNMP

en: SNMP trap editor
ca: Editor de trampa SNMP

en: SNMP trap generator
ca: Generador de trampa SNMP

en: SNMP v3 options
ca: Opcions SNMP v3

en: SNMP version
ca: SNMP verssió

en: SNMP walk binary
ca: SNMP camina binari

en: SNMP walk binary (fallback)
ca: SNMP walk binari (fallback)

en: SNMP walk binary path
ca: SNMP camina per camins binaris

en: SNMP walk binary path (fallback for v1)
ca: SNMP camina pel camí binari (retrocés per v1)

en: SQL Graph Horizontal Bars
ca: Barres horitzontals del gràfic SQL

en: SQL Graph Pie
ca: Pastís de gràfics SQL

en: SQL Graph Vertical Bars
ca: Barres verticals del gràfic SQL

en: SQL horizontal bar graph
ca: Gràfic de barres horitzontals SQL

en: SQL pie graph
ca: Gràfic circular SQL

en: SQL query
ca: SQL consulta

en: SQL sentence
ca: Sentència SQL

en: SQL show engine innodb status
ca: SQL mostra l'estat de l'innodb del motor

en: SQL version
ca: Versió SQL

en: SQL vertical bar graph
ca: Gràfic de barres verticals SQL

en: SSH key
ca: Clau SSH

en: SSH port
ca: Port SSH

en: SSH port must be a positive integer
ca: El port SSH ha de ser un enter positiu

en: SSH public key
ca: Clau pública SSH

en: SSH user
ca: Usuari SSH

en: SSL cert path
ca: Camí cert SSL

en: SUCCESS
ca: ÈXIT

en: SYSTEM
ca: mecànic.

en: Safe operation mode
ca: Mode d'operació segur

en: Same as
ca: Igual que

en: Same day of the week
ca: El mateix dia de la setmana

en: Saml attr type parameter
ca: Paràmetre de tipus Saml attr

en: Saml group name parameter
ca: Paràmetre del nom del grup Saml

en: Saml mail parameter
ca: Paràmetre de correu saml

en: Saml path
ca: Camí de Saml

en: Saml profile and tag separator
ca: Perfil saml i separador d'etiquetes

en: Saml profile parameters
ca: Paràmetres de perfil saml

en: Saml profiles and tags parameter
ca: Paràmetre de perfils i etiquetes Saml

en: Saml source
ca: Font saml

en: Saml tag parameter
ca: Paràmetre de l' etiqueta Saml

en: Saml user id parameter
ca: Paràmetre d'identificador d'usuari saml

en: Sat
ca: Ds

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Satellite Server
ca: Servidor per satèl·lit

en: Satellite Version
ca: Versió per satèl·lit

en: Satellite execution
ca: Execució per satèl·lit

en: Satellite operations
ca: Operacions per satèl·lit

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desa

en: Save Layer
ca: Guardar Capa

en: Save Password
ca: Desa la contrasenya

en: Save agent (%s), module (%s) data xml.
ca: Guardar agent ( %s ), mòdul ( %s ) de dades xml.

en: Save as custom graph
ca: Desa-ho com a gràfic personalitzat

en: Save as new filter
ca: Guardar com a nou filtre

en: Save by %s Console
ca: Desa per consola %s

en: Save custom graph
ca: Desa el gràfic personalitzat

en: Save custom report to disk
ca: Guardar informe personalitzat en el disc

en: Save filter
ca: Desa el filtre

en: Save in Group
ca: Desa en grup

en: Save in group
ca: Desa en grup

en: Save map
ca: Guardar mapa

en: Save networkmap
ca: Guardar networkmap

en: Save profile
ca: Desa el perfil

en: Save to disk into path
ca: Guardar en disc en camí

en: Saved
ca: S'ha desat

en: Saving in progress
ca: S'està desant en curs

en: Scan
ca: Escaneig

en: Scan Interval
ca: Interval d'exploració

en: Scan Type
ca: Tipus d'escaneig

en: Scan and general monitoring
ca: Escaneig i seguiment general

en: Scan and general monitoring.
ca: Exploració i seguiment general.

en: Scan databases
ca: Escaneja bases de dades

en: Scan for targets
ca: Explora els objectius

en: Scan from
ca: Escaneja des de

en: Scan interval
ca: Interval d'exploració

en: Scanning network
ca: Xarxa d'escaneig

en: Scehduled Downtime
ca: Temps d'inactivitat esquinçat

en: Scheduled
ca: Programat

en: Scheduled Downtime
ca: Temps d'inactivitat planificat

en: Scheduled downtime
ca: Temps d'inactivitat programat

en: Scheduled downtime must have a name
ca: El temps d'inactivitat planificat ha de tenir un nom

en: Scheduled downtime running.
ca: Temps d'inactivitat planificat.

en: Scheduled for creation
ca: Planificat per a la creació

en: Scheduled jobs
ca: Treballs programats

en: Scheduled report had an attempt to send an email with some attachments.
ca: L'informe planificat va intentar enviar un correu electrònic amb alguns fitxers adjunts.

en: Scheduled report had an attempt to send an email without attachments.
ca: L'informe planificat va intentar enviar un correu electrònic sense fitxers adjunts.

en: Scheduled shutdow
ca: Tancament planificat

en: Screens
ca: Pantalles

en: Script argument
ca: Argument de l' script

en: Script details
ca: Detalls de l'script

en: Script fullpath
ca: Guió fullpath

en: Script not defined
ca: Script no definit

en: Script output (> 0)
ca: Sortida de l'script (> 0)

en: Script path
ca: Camí de l' script

en: Script: Get configuration
ca: Script: obtén la configuració

en: Script: Test
ca: Script: Prova

en: Script: custom task
ca: Script: tasca personalitzada

en: Script: get firmware
ca: Script: obtenir microprogramari

en: Script: set configuration
ca: Script: configuració del conjunt

en: Scripts defined
ca: Scripts definits

en: Scroll the mouse wheel over the label editor to change the background color
ca: Desplaça la roda del ratolí sobre l'editor d'etiquetes per canviar el color de fons

en: Search
ca: Cerca

en: Search agent
ca: Agent de recerca

en: Search by agent group
ca: Cerca per grup d'agents

en: Search by any alphanumeric field in the trap.
    		REMEMBER trap sources need to be searched by IP Address
ca: Cerca per qualsevol camp alfanumèric de la trampa.
    		RECORDEU que les fonts de trampa s'han de cercar per adreça IP

en: Search by module group
ca: Cerca per grup de mòduls

en: Search by module name, list matches.
ca: Cerca per nom del mòdul, coincidències de llista.

en: Search by name, description or data, list matches.
ca: Cerca per nom, descripció o dades, coincidències de llista.

en: Search by name, description, tcp send or tcp rcv, list matches.
ca: Cerca per nom, descripció, enviament de tcp o tcp rcv, coincidències de llista.

en: Search by report name or description, list matches.
ca: Cerca per nom o descripció de l'informe, coincidències de llista.

en: Search by these fields description, OID, Custom Value, SNMP Agent (IP), Single value, each Custom OIDs/Datas.
ca: Cerca per aquests camps de descripció, OID, Valor, Agent SNMP (IP), el valor individual, cada OID Encàrrec / Dates.

en: Search by these fields description, OID, Custom Value, SNMP Agent (IP), Single value, each Variable bindings/Datas.
ca: Cerca per aquests camps descripció, OID, Valor personalitzat, Agent SNMP (IP), Valor únic, cada variable enllaça/dades.

en: Search by trap type
ca: Cerca per tipus de trampa

en: Search by username, fullname or email
ca: Cerca per nom d'usuari, nom complet o correu electrònic

en: Search custom field view
ca: Cerca la visualització de camp personalitzada

en: Search filter by alias, name, description, IP address or custom fields content
ca: Filtre de cerca per àlies, nom, descripció, adreça IP o contingut de camps personalitzats

en: Search filter by name
ca: Filtre de cerca per nom

en: Search filter by name or network address
ca: Filtre de cerca per nom o adreça de xarxa

en: Search group
ca: Grup de cerca

en: Search in custom fields
ca: Cerca en camps personalitzats

en: Search matches
ca: Cerca coincidències

en: Search mode
ca: Mode de cerca

en: Search module
ca: Mòdul de cerca

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: Search results for
ca: Resultats de la cerca

en: Searching
ca: Cercant

en: Searching for devices...
ca: S'estan cercant dispositius...

en: Searching for updates...
ca: S'estan cercant actualitzacions...

en: Searching update package
ca: S'està cercant el paquet d'actualització

en: Sec. group
ca: Grup sec.

en: Sec. groups
ca: Grups sec.

en: Second
ca: Segon

en: Secondary group cannot be primary too.
ca: El grup secundari tampoc no pot ser primari.

en: Secondary groups
ca: Grups secundaris

en: Secondary groups and agent subgroups will be taken into account.
ca: Es tindran en compte els grups secundaris i els subgrups d'agents.

en: Seconds
ca: Segons

en: Seconds behind master
ca: Segons darrere del mestre

en: Seconds that agent will wait for the execution of the module.
ca: Segons que l'agent esperarà per a l'execució del mòdul.

en: Secret access key
ca: Clau d'accés secreta

en: Secret code not found
ca: No s'ha trobat el codi secret

en: Section
ca: Secció

en: Section 2
ca: Secció desplegable 2

en: Section 3
ca: Secció 3

en: Security check is fail.
ca: Control de seguretat és un error.

en: Security check is ok.
ca: Control de seguretat està bé.

en: Security error
ca: Error de seguretat

en: Security error.
ca: Error de seguretat.

en: Security error. Please contact the administrator.
ca: Error de seguretat. Si us plau, poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: Security level
ca: Nivell de seguretat

en: See more details
ca: Veure més detalls

en: Select
ca: Selecció

en: Select Buckets to be monitored
ca: Seleccioneu cubs que voleu controlar

en: Select EC2 instances
ca: Selecciona instàncies EC2

en: Select Module
ca: Seleccioneu Mòdul

en: Select RDS instances
ca: Selecciona instàncies RDS

en: Select Service
ca: Seleccioneu Servei

en: Select a filter
ca: Selecciona un filtre

en: Select a set of credentials from the list
ca: Seleccioneu un conjunt de credencials de la llista

en: Select agents first
ca: Selecciona primer els agents

en: Select all
ca: Selecciona totes

en: Select all agents
ca: Selecciona tots els agents

en: Select all filtered interfaces
ca: Selecciona totes les interfícies filtrades

en: Select all modules
ca: Selecciona tots els mòduls

en: Select all modules of this group
ca: Seleccioneu tots els mòduls d'aquest grup

en: Select all modules of this type
ca: Seleccioneu tots els mòduls d'aquest tipus

en: Select an Agent first
ca: Selecciona un Agent primer

en: Select at least a module.
ca: Seleccioneu com a mínim un mòdul.

en: Select by group
ca: Selecciona per grup

en: Select desired targets to be deployed
ca: Seleccioneu els objectius desitjats per ser desplegats

en: Select fields to show
ca: Seleccioneu els camps que voleu mostrar

en: Select filter
ca: Seleccionar filtre

en: Select group
ca: Seleccioneu el grup

en: Select inventory module
ca: Selecciona mòdul d'inventari

en: Select modules first
ca: Selecciona primer els mòduls

en: Select profile
ca: Selecciona el perfil

en: Select server
ca: Seleccioneu Servidor

en: Select target virtual machines
ca: Selecciona màquines virtuals de destinació

en: Select targets
ca: Selecciona els objectius

en: Select the action
ca: Selecciona l'acció

en: Select the agent to be edited or deleted
ca: Seleccioneu l'agent que voleu editar o eliminar

en: Select the agent where the module will be created
ca: Seleccioneu l'agent on es crearà el mòdul

en: Select the alert to be edited or deleted
ca: Seleccioneu l'alerta per ser editat o esborrat

en: Select the critical module.
ca: Seleccioneu el mòdul crític.

en: Select the desired action and mode to see the Firing/Recovery fields for this action
ca: Seleccioneu l'acció i el mode desitjats per veure els camps De trets/recuperació d'aquesta acció

en: Select the desired action and mode to view the Triggering fields for this action
ca: Seleccioneu l'acció i el mode desitjats per visualitzar els camps d'activació d'aquesta acció

en: Select the group in the drop-down list and filter for ACL (the user in this group can use your action to create an alert).
ca: Seleccioneu el grup de la llista desplegable i el filtre per a LCL (l'usuari d'aquest grup pot utilitzar l'acció per crear un avís).

en: Select the module to be edited or deleted
ca: Seleccioneu el mòdul que voleu editar o eliminar

en: Select the module where the alert will be created
ca: Seleccioneu el mòdul en què es va crear l'alerta

en: Select the modules to match when create a report for agents
ca: Seleccioneu els mòduls que corresponen al crear un informe per agents

en: Select this checkbox to write interval instead a date.
ca: Activeu aquesta casella de selecció per escriure l'interval en comptes d'una data.

en: Select user
ca: Seleccionar usuari

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Selected Prediction server will be assigned to evaluate the service.
ca: El servidor de predicció seleccionat s'assignarà per avaluar el servei.

en: Selected agent not found.
ca: No s'ha trobat l'agent seleccionat.

en: Selected agents
ca: Agents seleccionats

en: Selected command definition will be erased
ca: La definició d'ordre seleccionada s'esborrarà

en: Selected command definitions will be erased
ca: Les definicions d'ordre seleccionades s'esborraran

en: Selected module not found in %s.
ca: No s'ha trobat el mòdul seleccionat a %s.

en: Selected modules
ca: Mòduls seleccionats

en: Selected rules are not valid: %s.
ca: Les regles seleccionades no són vàlides: %s.

en: Selected service could generate a loop
ca: El servei seleccionat podria generar un bucle

en: Selected service not found.
ca: No s'ha trobat el servei seleccionat.

en: Selected services
ca: Serveis seleccionats

en: Selected templates deleted
ca: S'han suprimit les plantilles seleccionades

en: Selected transaction has no stats
ca: La transacció seleccionada no té estadístiques

en: Selection mode
ca: Mode de Selecció

en: Semicolon
ca: Semicola

en: Send
ca: Envia

en: Send by email
ca: Enviar per correu electrònic

en: Send by email
ca: Enviar per correu electrònic

en: Send custom report (from template) by email
ca: Enviar un informe personalitzat (des de la plantilla) per correu electrònic

en: Send custom report by email
ca: Envieu un informe personalitzat per correu electrònic

en: Send firmware
ca: Envia microprogramari

en: Send message
ca: Enviar mensatge

en: Send to email
ca: Enviar al correu electrònic

en: Send to emails (separated by comma)
ca: Enviar correus electrònics (separats per coma)

en: Sender
ca: Remitent

en: Sending of information has been processed
ca: S'ha processat l'enviament d'informació

en: Sent
ca: Enviat

en: Sent messages
ca: Missatges enviats

en: Separation between nodes. By default 0.25
ca: Separació entre nodes. Per defecte 0.25

en: Separator
ca: Separador

en: Separator for different fields in the serialized text chain
ca: Separador per a diferents camps de la cadena de text serialitzat

en: Separator in different lines (composed by fields) of the serialized text chain
ca: Separador en diferents línies (composta per camps) de la cadena de text serialitzat

en: September
ca: Setembre

en: Serialize data
ca: Serialitzar dades

en: Serialized data
ca: Dades serialitzades

en: Serialized header
ca: Capçalera serialitzat

en: Serialized pie graph
ca: Gràfic circular serialitzat

en: Serious
ca: Greu

en: Server
ca: Servidor

en: Server %s and this console have different versions. This might cause several malfunctions. Please, update this server.
ca: El servidor %s i aquesta consola tenen versions diferents. Això pot provocar diversos errors. Actualitzeu aquest servidor.

en: Server IP
ca: IP del servidor

en: Server Name
ca: Nom del servidor

en: Server SMTP
ca: Servidor SMTP

en: Server Tasks
ca: Tasques del servidor

en: Server assigned
ca: Servidor assignat

en: Server deleted successfully
ca: Servidor esborrat amb &egrave;xit

en: Server features
ca: Característiques del servidor

en: Server has been restarted while executing this task, please retry.
ca: El servidor s'ha reiniciat mentre s'executa aquesta tasca, torneu-ho a provar.

en: Server has crashed.
ca: El servidor ha fallat.

en: Server health
ca: Estat del servidor

en: Server is stopped.
ca: El servidor està aturat.

en: Server logs directory
ca: Directori de registres del servidor

en: Server management
ca: Gestió del servidor

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: Server not found.
ca: No s'ha trobat el servidor.

en: Server performance
ca: Rendiment del servidor

en: Server plugin
ca: Connector del servidor

en: Server to execute
ca: Servidor a executar

en: Server to execute command
ca: Servidor per executar l'ordre

en: Server type
ca: Tipus de servidor

en: Server updated successfully
ca: El servidor s'ha actualitzat correctament

en: Server where the agents created of this user will be placed
ca: Servidor on es col · locaran els agents creats d'aquest usuari

en: Servers
ca: Servidors

en: Service
ca: Servei

en: Service
ca: Servei

en: Service Map
ca: Map Service

en: Service View
ca: Visualització de servei

en: Service agent not found %s<br>
ca: No s'ha trobat l'agent de servei %s<br>

en: Service already exists.
ca: El servei ja existeix.

en: Service children could not be fully retrieved: %s<br>
ca: No s'han pogut recuperar completament els nens del servei: %s<br>

en: Service created successfully
ca: Servei creat amb èxit

en: Service deleted successfully
ca: Servei esborrat correctament

en: Service does not exist.
ca: Servei no existeix.

en: Service forced successfully
ca: Servei forçat amb èxit

en: Service item padding size
ca: Mida del farciment d'elements de servei

en: Service items summary
ca: Resum d'elements de servei

en: Service label font size
ca: Mida del tipus de lletra de l'etiqueta de servei

en: Service map
ca: Mapa de Servei

en: Service module SLA does not match pointed one
ca: El mòdul de servei SLA no coincideix amb un punt

en: Service module SLA not found
ca: No s'ha trobat el mòdul de servei SLA

en: Service module does not match pointed one
ca: El mòdul de servei no coincideix amb un punt

en: Service module not found %s <br>
ca: No s'ha trobat el mòdul de servei %s <br>

en: Service selected %d not found
ca: No s'ha trobat el servei seleccionat %d

en: Service table view
ca: Visualització de taula de servei

en: Service tree view
ca: Visualització de l'arbre de servei

en: Service updated successfully
ca: Servei actualitzat correctament.

en: Service(s) definition
ca: Definició de Service(s)

en: Services
ca: Serveis

en: Services S.L.A.
ca: Serveis S.L.A.

en: Services configuration
ca: Configuració dels serveis

en: Services header
ca: Capçalera de serveis

en: Services list
ca: Llista de serveis

en: Services operations
ca: Operacions de serveis

en: Services successfully deleted
ca: Els serveis s'han suprimit correctament

en: Services view
ca: Visualització de serveis

en: Services wizard
ca: Auxiliar de serveis

en: Session Time
ca: Hora de la sessió

en: Session cookie lifetime
ca: Vida útil de la galeta de sessió

en: Session timeout
ca: Temps d'espera de la sessió

en: Session timeout (mins)
ca: Temps d'espera de la sessió (mins)

en: Session timeout forced to 90 minutes
ca: Temps d'espera de la sessió forçat a 90 minuts

en: Set 0 if never expire.
ca: Establir 0 si no caduqui mai.

en: Set Parent
ca: Setembre Parent

en: Set alias as name by default in agent creation
ca: Defineix l'àlies com a nom per defecte a la creació d'agents

en: Set as children
ca: Defineix-ho com a nens

en: Set center
ca: Especifiqueu el centre

en: Set custom size
ca: Defineix la mida personalitzada

en: Set initial date
ca: Configureu la data inicial

en: Set off standby
ca: Embarca't en espera

en: Set parent
ca: Defineix l'element principal

en: Set parent interface
ca: Defineix la interfície principal

en: Set standby
ca: Ajust d'espera

en: Set standby selected alerts
ca: Ajust reserva alertes seleccionades

en: Set start and end date
ca: Definir la data d'inici i d'acabament

en: Set the maximum of agents allowed for this group. 0 is unlimited.
ca: Establir el màxim d'agents permesos per a aquest grup. El 0 és il·limitat.

en: Set this value when you need your %s to be accessible via a public URL (for example using Apache mod_proxy settings).
ca: Definiu aquest valor quan necessiteu que el vostre %s sigui accessible a través d'una ADREÇA URL pública (per exemple, utilitzant la configuració de mod_proxy Apache).

en: Set values separated by comma
ca: Defineix els valors separats per comes

en: Settings updated
ca: Configuració actualitzada

en: Setup
ca: Configuració

en: Severity
ca: Importància

en: Severity mini
ca: Gravetat mini

en: Severity: %s
ca: Gravetat: %s

en: Shape
ca: Forma

en: Short Name
ca: Nom curt

en: Short name must contain only alphanumeric characters, - or _ .
ca: Nom curt ha de contenir només caràcters alfanumèrics, - o _.

en: Short name:
ca: Nom curt:

en: Shortened module graph data
ca: Dades del gràfic de mòduls escurçats

en: Show
ca: Mostrar

en: Show %s of %s. View all matches
ca: Mostra %s de %s . Veure totes les coincidències

en: Show 24x7 item
ca: Mostra l'element 24x7

en: Show AVG/MAX/MIN data series in graph
ca: Mostra la sèrie de dades AVG/MAX/MIN al gràfic

en: Show Agent &gt;
ca: Mostra l'agent &gt;

en: Show Agents
ca: Mostra els agents

en: Show Alert
ca: Mostra aviària

en: Show Alerts
ca: Mostra les alertes

en: Show Collection
ca: Mostra Collection

en: Show Datastores
ca: Mostra els datastors

en: Show ESX
ca: Mostra l'ESX

en: Show ESXis
ca: Mostra ESXis

en: Show Events
ca: Mostra els esdeveniments

en: Show Filters
ca: Mostra els filtres

en: Show IPs not assigned to an agent
ca: Mostra els IPs no assignats a un agent

en: Show Last Value
ca: Mostra l'últim valor

en: Show MAX/AVG/MIN by default
ca: Mostra MAX/AVG/MIN per defecte

en: Show Modules
ca: Mostra Mòduls

en: Show Option
ca: Mostra l'opció

en: Show Options
ca: Mostra les opcions

en: Show QR code header
ca: Mostra la capçalera del codi QR

en: Show Summary group
ca: Mostra el grup de resums

en: Show URL
ca: Mostra URL

en: Show VM
ca: Mostra VM

en: Show VMs
ca: Mostra els VMs

en: Show a resume table with max, min, average of total modules on the report bottom
ca: Mostrar una taula resum amb màxim, mínim, mitjana de mòduls en total a la part inferior informe

en: Show a resume table with max, min, average of total modules on the report bottom:
ca: Mostra una taula de resum amb el màxim, min, mitjana del total de mòduls a la part inferior de l'informe:

en: Show a summary chart with max, min and average number of total modules at the end of the report and Checks.
ca: Mostra un gràfic de resum amb el nombre màxim, min i mitjà de mòduls totals al final de l'informe i comprovacions.

en: Show address instead module name
ca: Mostra el nom del mòdul d'adreça

en: Show agents
ca: Mostra els agents

en: Show agents from group
ca: Mostrar els agents del grup

en: Show alerts
ca: Ensenyar alarmes

en: Show alerts on disabled modules
ca: Mostra els avisos en mòduls inhabilitats

en: Show alive IPs only
ca: Mostra només les IPs vives

en: Show all Events 24h
ca: Mostra tots els esdeveniments 24h

en: Show all agents
ca: Mostra tots els agents

en: Show all modules
ca: Mostra tots els mòduls

en: Show as one combined graph
ca: Mostra com un gràfic combinat

en: Show cluster details
ca: Mostra els detalls del clúster

en: Show common agents
ca: Mostrar els agents comuns

en: Show common modules
ca: Mostrar mòduls comuns

en: Show configuration data
ca: Mostra dades de configuració

en: Show datastores
ca: Mostra els datastors

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: Show details and options
ca: Mostra els detalls i les opcions

en: Show event fields
ca: Mostra camps d'esdeveniments

en: Show events
ca: Mostra events

en: Show events list in local console (read only)
ca: Mostrar llista d'esdeveniments a la consola local (només lectura)

en: Show extended info
ca: Mostra informació ampliada

en: Show files
ca: Mostrar tots els arxius

en: Show filters
ca: Mostra els filtres

en: Show full hirearchy
ca: Mostra el lloguer complet

en: Show full scale graph (TIP)
ca: Mostra el gràfic a escala completa (TIP)

en: Show graph
ca: Mostrar connexions

en: Show grid
ca: Mostra la graella

en: Show in hierachy mode
ca: Mostra-ho en mode hierachy

en: Show in the same row
ca: Mostra a la mateixa fila

en: Show information
ca: Mostra la informació

en: Show item in landscape format (only PDF)
ca: Mostra l'element en format horitzontal (només PDF)

en: Show last value
ca: Mostra l'últim valor

en: Show legend
ca: Mostra la llegenda

en: Show link to public Visual Console
ca: Mostra enllaç a la consola pública Visual

en: Show link to public dashboard
ca: Mostra l'enllaç a l'escriptori digital públic

en: Show list relations
ca: Mostra les relacions de llista

en: Show log entries
ca: Mostra les entrades de registre

en: Show module value in a table
ca: Mostra el valor del mòdul en una taula

en: Show modules
ca: Mostrar mòduls

en: Show modules without alerts
ca: Mostra els mòduls sense avisos

en: Show monitor detail fields
ca: Mostra els camps de detall del monitor

en: Show monitors...
ca: Mostra els monitors...

en: Show more
ca: Veure més

en: Show netflow map
ca: Mostra el mapa del flux net

en: Show not alive hosts
ca: Mostra els amfitrions no vius

en: Show not init agents
ca: Mostra els agents no init

en: Show not init modules
ca: Mostra els mòduls no init

en: Show on top
ca: Mostra a la part superior

en: Show one module per row with all its operations
ca: Mostra un mòdul per fila amb totes les seves operacions

en: Show only average by default
ca: Mostra només la mitjana per defecte

en: Show only favourites
ca: Mostra només els favorits

en: Show only managed addresses
ca: Mostra només les adreces administrades

en: Show only root services
ca: Mostra només els serveis arrel

en: Show only the group name
ca: Mostra només el nom del grup

en: Show only the task with the recon script "SNMP L2 Recon".
ca: Mostra només la tasca amb l'script de recon "SNMP L2 Recon".

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Show past downtimes
ca: Mostra els temps d'inactivitat passats

en: Show percentil
ca: Mostra el percentil

en: Show percentile 95 in graphs
ca: Mostra percentil 95 en gràfics

en: Show report info with description
ca: Mostra la informació de l'informe amb la descripció

en: Show resume
ca: Mostra reprendre

en: Show statistics
ca: Mostra les estadístiques

en: Show the group name instead the group icon.
ca: Mostra el nom del grup en comptes de la icona de grup.

en: Show the main address of agent.
ca: Mostra l'adreça principal de l'agent.

en: Show transaction
ca: Mostra la transacció

en: Show unit along with value in reports
ca: Mostra la unitat juntament amb el valor dels informes

en: Show units in values report
ca: Mostra les unitats a l'informe de valors

en: Show unknown and not init modules
ca: Mostra mòduls desconeguts i no init

en: Show unknown graph
ca: Mostrar connexions desconegudes

en: Show/ edit node
ca: Mostra/ edita el node

en: Signatures does not match.
ca: Les signatures no coincideixen.

en: Simple Baseline Graph
ca: Gràfic de línia base simple

en: Simple Graph
ca: Gràfic simple

en: Simple Value
ca: Senzill Valor

en: Simple Value (Process Avg)
ca: Valor (Simple Process Med)

en: Simple Value (Process Max)
ca: Valor simple (Procés Max)

en: Simple Value (Process Min)
ca: Valor simple (Procés Min)

en: Simple analogic
ca: Analògic simple

en: Simple attribute / Multivalue attribute
ca: Atribut simple / Atribut multivaluació

en: Simple baseline graph
ca: Gràfic de línia de base simple

en: Simple digital
ca: Digital senzill

en: Simple graph
ca: Gràfic simple

en: Simple value
ca: Valor simple

en: SimpleSAML path
ca: Camí SimpleSAML

en: Single value
ca: Valor únic

en: Site news
ca: Subscriu-te!

en: Site news management
ca: Maneig de les notícies del lloc

en: Size
ca: Tamany

en: Size (px)
ca: Grandària (px)

en: Size console logs (current value)
ca: Mida dels registres de la consola (valor actual)

en: Size error logs (current value)
ca: Mida dels registres d'errors (valor actual)

en: Size of collection
ca: Mida de la recollida

en: Size of icon
ca: Mida de la icona

en: Size server logs (current value)
ca: Mida dels registres del servidor (valor actual)

en: Skin
ca: Aparença

en: Skin name
ca: Nom de la pell

en: Skins configuration
ca: Configuració de Skins

en: Skipped dates:
ca: Dates omtades:

en: Slave
ca: Esclau

en: Slides
ca: Diapositives

en: Slides mode
ca: Mode de diapositives

en: Small Operation Step to purge old data
ca: Petit pas d'operació per purgar dades antigues

en: Smart
ca: Llest

en: Snapshot view
ca: D'instantània

en: Snmpget path
ca: Ruta snmpget

en: Software
ca: Programari

en: Software agents repository
ca: Repositori d'agents de programari

en: Sofware agent version with id %s does not exist, please, add it to your repository %s
ca: La versió de l'agent Sofware amb %s d'id no existeix, si us plau, afegiu-la al vostre repositori %s

en: Some ESX Hosts are not up to date, please check VMware plugin configuration.
ca: Alguns amfitrions ESX no estan actualitzats, comproveu la configuració del connector VMware.

en: Some errors while processing CSV.
ca: Alguns errors en processar CSV.

en: Some events may get lost while this mode is enabled. The server must be restarted after altering this setting.
ca: Alguns esdeveniments es poden perdre mentre aquest mode està habilitat. El servidor s'ha de reiniciar després d'alterar aquesta configuració.

en: Some modules
ca: Alguns mòduls

en: Some modules or components are using the plugin
ca: Alguns mòduls o components estan utilitzant el connector

en: Some nodes (%s) are unreachebles. Some information may be missing.
ca: Alguns nodes (%s) són irracionals. Pot ser que falti alguna informació.

en: Some of your files might not be recovered.
ca: És possible que alguns dels fitxers no es recuperin.

en: Some of your old files might not be recovered.
ca: És possible que alguns dels fitxers antics no es recuperin.

en: Some systems receive a high number of traps. 
    				We're only interested in monitoring a tiny percentage of them. From Pandora FMS versions 3.2 and above, 
    				it's possible to filter the traps that the server obtains in order to avoid straining the application unnecessarily.
    				In order to define different filters, please go to 'Administration' -> 'Manage SNMP Console' and 'SNMP Filters'. 
    				One trap which is going to run in conjunction with any of them - just the ones for the server are going to get ruled out automatically.
ca: Alguns sistemes reben un gran nombre de trampes. 
    				Només ens interessa controlar-ne un petit percentatge. De Pandora FMS versions 3.2 o superior, 
    				és possible filtrar les trampes que el servidor obté per tal d'evitar tensar l'aplicació innecessàriament.
    				Per tal de definir diferents filtres, aneu a "Administració" -> 'Gestiona la consola SNMP' i 'Filtres SNMP'. 
    				Una trampa que s'executarà conjuntament amb qualsevol d'ells - només els del servidor es descartaran automàticament.

en: Something gone wrong creating directory
ca: Alguna cosa ha anat malament creant directori

en: Something gone wrong with alert update
ca: Alguna cosa ha anat malament amb l'actualització d'alerta

en: Something gone wrong. Please, try again
ca: Alguna cosa ha anat malament. Si us plau, torneu-ho a provar

en: Something is wrong
ca: Alguna cosa va malament

en: Something went wrong while perform the execution. Please check the configuration.
ca: Alguna cosa va sortir malament mentre realitzava l'execució. Consulteu la configuració.

en: Something went wrong while sending the report.
ca: Alguna cosa va sortir malament en enviar l'informe.

en: Sorry no search parameters
ca: Ho sentim sense paràmetres de cerca

en: Sorry! I can't find the page!
ca: Ho sento! No puc trobar la pàgina!

en: Sort
ca: Ordenar

en: Sort buffer size
ca: Ordena la mida de la memòria intermèdia

en: Sort elements
ca: Ordena els elements

en: Sort items
ca: Ordenar elements

en: Sort selected items
ca: Ordena els elements seleccionats

en: Sort selected items from position:
ca: Ordenar els elements seleccionats de la posició:

en: Sort the agents by %s
ca: Ordena els agents per %s

en: Sound Alerts
ca: Alertes de so

en: Sound Events
ca: Els esdeveniments de so

en: Sound console
ca: Consola de so

en: Sound events
ca: Els esdeveniments de so

en: Sound for Alert fired
ca: So d'Alerta acomiadat

en: Sound for Monitor critical
ca: So per al monitor crític

en: Sound for Monitor warning
ca: So per al monitor d'alerta

en: Source
ca: Origen

en: Source IP
ca: IP d'origen

en: Source IP. A comma separated list of source ip. If we leave the field blank, will show all ip. Example filter by ip:<br>25.46.157.214,160.253.135.249
ca: IP d'origen. Una llista separada per comes d'IP d'origen separat. Si deixem el camp en blanc, es mostraran totes les ip. Exemple de filtre IP: xatejar 25.46.157.214,160.253.135.249

en: Source Server
ca: Origen de servidor

en: Source agent
ca: Agent origen

en: Source from CIDR IP mask
ca: Font de la màscara IP CIDR

en: Source from recon task
ca: Origen de la tasca de recon

en: Source group
ca: Grup Font

en: Source id group changed. All elements in Networkmap will be lost
ca: El grup d'id d'origen ha canviat. Es perdran tots els elements del mapa de xarxa

en: Source id group changed. All elements in networkmap will be lost.
ca: El grup d'id d'origen ha canviat. Es perdran tots els elements del mapa de xarxa.

en: Source ip
ca: Ip d'origen

en: Source is required
ca: L'origen és necessari

en: Source module
ca: mòdul font

en: Source name
ca: Nom d'origen

en: Source node
ca: Node d'origen

en: Source port. A comma separated list of source ports. If we leave the field blank, will show all ports. Example filter by ports 80 and 22:<br>80,22
ca: Port d'origen. Una llista separada per comes dels ports d'origen separat. Si deixem el camp en blanc, es mostraran tots els ports. Exemple de filtre pels ports 80 i 22: 80,22 <br>

en: Space between items in Service maps
ca: Espai entre elements dels mapes de serveis

en: Special days list
ca: Llista de dies especials

en: Specific settings
ca: Configuració específica

en: Specify interpreter and plugin path. The server needs permissions to run it.
ca: Especifiqueu el camí de l'intèrpret i del connector. El servidor necessita permisos per executar-lo.

en: Specify time range
ca: Especifiqueu l'interval de temps

en: Splash Preview
ca: Visualització prèvia de l'esquit

en: Splash login
ca: Inicia l'inici de sessió

en: Sql mode
ca: Mode SQL

en: Square
ca: Plaça

en: Src Ip
ca: Src IP

en: Src Ip Address
ca: Src IP Address

en: Src port
ca: Port Src

en: Stacked
ca: Apilat

en: Stacked area
ca: Àrea d'apilament

en: Stacked line
ca: Línia apilada

en: Stand by
ca: Atenir-se a

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard User
ca: Usuari Estàndard

en: Standard editor
ca: Editor estàndard

en: Standby Alert
ca: Alerta d'espera

en: Standby alerts
ca: Alertes a espera

en: Standby off
ca: Off Standby

en: Standby on
ca: Standby

en: Start
ca: Inici

en: Start TLS
ca: Inicia TLS

en: Start contact
ca: Comenceu contacte

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start phase merge
ca: Inicia la combinació de fase

en: Started
ca: Iniciat

en: Starting
ca: Inici

en: Starting OID
ca: A partir OID

en: Starting to update to the last package.
ca: S'està començant a actualitzar a l'últim paquet.

en: State
ca: Estat

en: Static Graph
ca: Gràfic estàtic

en: Static Image
ca: Imatge estàtica

en: Static graph
ca: Gràfic estàtic

en: Statistics
ca: Estad&iacute;stiques

en: Status
ca: Estat

en: Status
ca: Estat:

en: Status Day
ca: Dia de l'estat

en: Status Month
ca: Mes d'estat

en: Status agents
ca: Agents d'estat

en: Status and Monitor checks
ca: Comprovacions d'estat i monitor

en: Status console logs
ca: Registres de consola d'estat

en: Status day
ca: Dia de l'estat

en: Status error logs
ca: Registres d'errors d'estat

en: Status graph
ca: Gràfic d'estat

en: Status hours
ca: Horari d'estat

en: Status icon set
ca: Status icon setembre

en: Status module
ca: Mòdul d'estat

en: Status of agents capacity
ca: Estat de la capacitat dels agents

en: Status of average modules per agent
ca: Estat dels mòduls mitjans per agent

en: Status of the attachment folder
ca: Estat de la carpeta adjunta

en: Status server logs
ca: Registres del servidor d'estat

en: Status set preview
ca: Visualització prèvia del conjunt d'estat

en: Status week
ca: Setmana de l'estat

en: Status/Resolution
ca: Estat/Resolució

en: Status:
ca: Status

en: Status:
ca: Status

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Step
ca: Pas

en: Step by step wizard
ca: Assistent pas a pas

en: Stop
ca: Atura

en: Stop downtime
ca: Aturar el temps d'inactivitat

en: Stopped
ca: Aturat

en: Stopping
ca: Parada

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Str.
ca: Str

en: Strict ACL is not recommended for admin users because performance could be affected.
ca: L'ACL estricte no es recomana per als usuaris d'administració perquè el rendiment es pot veure afectat.

en: Strict ACL is not recommended for this user. Performance could be affected.
ca: No es recomana ACL estricte per a aquest usuari. El rendiment es pot veure afectat.

en: String
ca: Cadena

en: String to check
ca: Cordes per comprovar

en: Strings translation
ca: Traducció Cordes

en: Style configuration
ca: Configuració de l'estil

en: Style template
ca: Plantilla d'estil

en: Subject
ca: Asumpte

en: Submit
ca: Tramet

en: Subnet
ca: Subxarxa

en: Subneting Mask
ca: Màscara de subxarxa

en: Subnetworks calculator
ca: Calculadora de subxarxes

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Subscription id
ca: ID subscripció

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Subtitle (header)
ca: Subtítol (capçalera)

en: Subtype customization
ca: Personalització del subtipus

en: Succesful Update the url config vars.
ca: Actualitza succesivament l'URL config vars.

en: Succesful add the collection
ca: Exitosa afegir la col · lecció

en: Succesful stopped the Downtime
ca: Exitosa va aturar el temps d'inactivitat

en: Succesfully
ca: Succesa

en: Succesfully %s
ca: %s amb èxit

en: Succesfully created
ca: Èxit creat

en: Succesfully deleted
ca: Èxit esborrat

en: Succesfully duplicate
ca: Èxit duplicat

en: Succesfully updated
ca: Èxit actualitzat

en: Succesfuly
ca: Successos

en: Success
ca: Aconseguit

en: Success add '%s' SLA.
ca: S'afegeix correctament SLA '%s'.

en: Success add '%s' action.
ca: Èxit add ' %s' acció.

en: Success add '%s' agent plugin.
ca: Èxit afegeix un connector d'agent "%s".

en: Success add '%s' agent.
ca: Èxit add ' %s de l'agent.

en: Success add '%s' alert.
ca: Èxit add ' %s alerta.

en: Success add '%s' collection.
ca: Èxit add ' %s col · lecció.

en: Success add '%s' content.
ca: S'afegeix correctament el contingut '%s'.

en: Success add '%s' inventory module.
ca: Èxit afegiu el mòdul d'inventari "%s".

en: Success add '%s' item in report '%s'.
ca: S'afegeix correctament l'element '%s' en el informe '%s'.

en: Success add '%s' module.
ca: Èxit add ' %s mòdul.

en: Success be updated.
ca: L'èxit s'actualitzarà.

en: Success create '%s' component.
ca: Es crea correctament el component '%s'.

en: Success create '%s' policy.
ca: Èxit create ' %s' polítiques .

en: Success create '%s' report.
ca: S'ha creat correctament l'informe '%s'.

en: Success create '%s' visual map.
ca: Es crea correctament el mapa visual '%s'.

en: Success create filter.
ca: Èxit crea un filtre.

en: Success create item for agent '%s' visual map.
ca: Es crea correctament l'element per l'agent '%s' visual.

en: Success create item type '%d' visual map.
ca: Es crea correctament l'element '%d' visual

en: Success creating OS
ca: L'èxit creant US

en: Success delete filter.
ca: Esborra el filtre.

en: Success deleted agent.
ca: Èxit agent s'elimina.

en: Success deleting
ca: Èxit eliminar

en: Success to upload extension
ca: Èxit per carregar la extensió

en: Success to upload iCalendar
ca: Èxit en pujar iCalendar

en: Success update filter.
ca: Filtre d'actualització d'èxit.

en: Success updating OS
ca: S'ha fet un èxit en l'actualització del sistema operatiu

en: Success! %s DB contains all tables
ca: Èxit! %s DB conté totes les taules

en: Success:
ca: Èxit:

en: Success: Update linking modules to policy
ca: Èxit: Actualització de mòduls de vinculació a la política

en: Success: create the alerts.
ca: Èxit: crear les alertes.

en: Success: recreate file
ca: Arxiu recreate: Èxit

en: Success: remove the alerts.
ca: Èxit: eliminar les alertes.

en: Successful all the tables have the correct fields
ca: Totes les taules tenen els camps correctes

en: Successful create collection package.
ca: Correctament paquet de col · lecció.

en: Successful delete of alert template.
ca: S'ha completat la supressió correcta de la plantilla d'avís.

en: Successful delete of module template.
ca: S'ha completat la supressió correcta de la plantilla de mòdul.

en: Successful deletion
ca: Supressió correcta

en: Successful update of the alert template
ca: Actualització correcta de la plantilla d'avís

en: Successful update the tags
ca: Actualitza correctament les etiquetes

en: Successfull action
ca: Acció encertat

en: Successfully
ca: Reeixidament

en: Successfully
ca: Reeixidament

en: Successfully Duplicate
ca: Duplicar correctament

en: Successfully action
ca: Èxit acció

en: Successfully added
ca: Afegit amb èxit

en: Successfully added %d
ca: S'ha afegit correctament %d

en: Successfully added action
ca: Acció afegida correctament

en: Successfully added inventory module
ca: Mòdul d'inventari agregat amb èxit

en: Successfully added module to profile
ca: Mòdul agregat amb èxit al perfil

en: Successfully added module(s) (%s/%s) to policy %s
ca: Mòdul agregat amb èxit (s) ( %s / %s ) a la política de %s

en: Successfully added module.
ca: Èxit afegit mòdul.

en: Successfully added network profile
ca: Perfil de xarxa agregat amb èxit

en: Successfully added networks
ca: S'han afegit correctament les xarxes

en: Successfully added to delete pending agents. Will be deleted in the next policy application.
ca: Agregat amb èxit per eliminar agents pendents. S'eliminaran en la següent aplicació de polítiques.

en: Successfully added to delete pending alerts. Will be deleted in the next policy application.
ca: Agregat amb èxit per eliminar alertes pendents. S'eliminaran en la següent aplicació de polítiques.

en: Successfully added to delete pending groups. Will be deleted in the next policy application.
ca: S'ha afegit correctament per suprimir grups pendents. Se suprimirà en la següent aplicació de política.

en: Successfully added to delete pending id agent %d to id policy %d.
ca: S'ha afegit correctament per suprimir l'agent d'id pendent %d a la norma d'id %d.

en: Successfully added to delete pending modules. Will be deleted in the next policy application.
ca: Agregat amb èxit per eliminar mòduls pendents. S'eliminaran en la següent aplicació de polítiques.

en: Successfully added to delete pending plugins. Will be deleted in the next policy application.
ca: Agregat amb èxit per eliminar plugins pendents. S'eliminaran en la següent aplicació de polítiques.

en: Successfully added to delete queue
ca: Afegit amb èxit per eliminar cua

en: Successfully added to delete the collection. Will be deleted in the next policy application.
ca: Afegit amb èxit per eliminar la col · lecció. S'eliminaran en la següent aplicació de polítiques.

en: Successfully added to policy
ca: S'ha afegit correctament a la política

en: Successfully added trap custom values
ca: Valors personalitzats trampa afegit amb èxit

en: Successfully applied to node %s.
ca: S'ha aplicat correctament a la %s de node.

en: Successfully applied to nodes: %s.
ca: S'ha aplicat correctament als nodes: %s.

en: Successfully backed up
ca: S'ha fet una còpia de l'oena amb èxit

en: Successfully copied
ca: Copiat amb èxit

en: Successfully copied
ca: S'ha copiat correctament

en: Successfully created
ca: Creat amb èxit

en: Successfully created category
ca: Categoria creada amb èxit

en: Successfully created from %s
ca: Creat amb èxit des %s

en: Successfully created in Integria IMS
ca: S'ha creat correctament a Integria IMS

en: Successfully created inventory module
ca: Mòdul d'inventari creat amb èxit

en: Successfully created skin
ca: Pell creat amb èxit

en: Successfully created tag
ca: Tag creat amb èxit

en: Successfully created template
ca: Plantilla creada correctament

en: Successfully created.
ca: Creat amb èxit.

en: Successfully data updated
ca: Les dades s'han actualitzat correctament

en: Successfully delete
ca: Amb èxit eliminar

en: Successfully delete action
ca: Suprimeix correctament l'acció

en: Successfully delete template
ca: Suprimeix correctament la plantilla

en: Successfully delete.
ca: Amb èxit eliminar.

en: Successfully deleted
ca: Eliminat amb èxit

en: Successfully deleted (%s)
ca: Eliminat correctament ( %s )

en: Successfully deleted alerts (%s / %s)
ca: Alertes eliminat correctament ( %s / %s )

en: Successfully deleted category
ca: Categoria eliminat correctament

en: Successfully deleted export target.  All the linked modules will be automatically unattached
ca: S'ha suprimit correctament el target d'exportació.  Tots els mòduls enllaçats quedaran automàticament desatesos

en: Successfully deleted from %s
ca: Èxit esborrat de %s

en: Successfully deleted inventory module
ca: Mòdul d'inventari eliminat correctament

en: Successfully deleted module from profile
ca: Mòdul eliminat correctament del perfil

en: Successfully deleted skin
ca: Pell eliminat correctament

en: Successfully deleted tag
ca: Etiqueta eliminada amb èxit

en: Successfully deleted trap custom values
ca: Valors personalitzats trampa eliminats amb èxit

en: Successfully deleted.
ca: S'ha suprimit correctament.

en: Successfully disabled
ca: Èxit deshabilitat

en: Successfully duplicate
ca: S'ha duplicat correctament

en: Successfully duplicate the module.
ca: Duplicar correctament el mòdul.

en: Successfully enabled
ca: Èxit habilitat

en: Successfully forced inventory module
ca: Mòdul d'inventari èxit forçada

en: Successfully generated
ca: Generada amb èxit

en: Successfully multiple delete.
ca: S'ha completat correctament la supressió múltiple.

en: Successfully multiple deleted
ca: Amb èxit múltiples esborrat

en: Successfully operation
ca: Amb èxit l'operació

en: Successfully registered
ca: S'ha registrat correctament

en: Successfully reverted deletion
ca: Eliminació amb èxit revertit

en: Successfully save the changes.
ca: Èxit guardar els canvis.

en: Successfully scheduled
ca: S'ha planificat correctament

en: Successfully set off standby
ca: Èxit desencadenar espera

en: Successfully set standby
ca: Èxit establir espera

en: Successfully synchronized all nodes (%d)
ca: S'han sincronitzat correctament tots els nodes (%d)

en: Successfully update
ca: Èxit actualitzar

en: Successfully update.
ca: Èxit actualitzar.

en: Successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament

en: Successfully updated alerts (%s / %s)
ca: Alertes amb èxit actualitzats ( %s / %s )

en: Successfully updated category
ca: Categoria ha actualitzat correctament

en: Successfully updated export target
ca: Objectiu d'exportació s'ha actualitzat correctament

en: Successfully updated in Integria IMS
ca: S'ha actualitzat correctament a Integria IMS

en: Successfully updated inventory module
ca: Mòdul d'inventari s'ha actualitzat correctament

en: Successfully updated module.
ca: S'ha actualitzat correctament mòdul.

en: Successfully updated module/alert count in all agents
ca: S'ha actualitzat correctament el recompte de mòduls/alertes a tots els agents

en: Successfully updated module/alert count in id agent %d.
ca: S'ha actualitzat correctament el recompte de mòduls o alertes a l'agent d'id %d.

en: Successfully updated network profile
ca: Perfil de xarxa s'ha actualitzat correctament

en: Successfully updated priority order nodes
ca: Nodes d'ordre de prioritat actualitzats correctament

en: Successfully updated skin
ca: La pell s'ha actualitzat correctament

en: Successfully updated tag
ca: Tag ha actualitzat correctament

en: Successfully updated trap custom values
ca: Valors personalitzats trampa ha actualitzat correctament

en: Successfully updated.
ca: S'ha actualitzat correctament.

en: Sucessful validate
ca: Exitós validar

en: Sucessfully applied
ca: Aplicada Sucessfully

en: Sucessfully deleted agent
ca: Agent Sucessfully esborrat

en: Suggestion
ca: Suggeriment

en: Sum
ca: suma

en: Summary
ca: Resum

en: Summary by status
ca: Resum per estat

en: Summary of SLA Failures
ca: Resum dels errors de SLA

en: Summary of the status groups
ca: Resum dels grups d'estat

en: Summatory
ca: Sumatori

en: Summatory series
ca: Sèrie summatori

en: Sun
ca: Dg

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Supernet Map
ca: Mapa de supernet

en: Supernet Treeview
ca: Vista d'arbre supernet

en: Supernet config
ca: Configuració de supernet

en: Supernet created
ca: Supernet creada

en: Supernet map
ca: Mapa de supernet

en: Supernet name exists in bbdd, please select other name
ca: El nom de Supernet existeix a bbdd, seleccioneu un altre nom

en: Supernet not created
ca: Supernet no creada

en: Supernet not updated
ca: Supernet no s'ha actualitzat

en: Supernet statistics
ca: Estadístiques de supernet

en: Supernet treeview
ca: Vista d'arbre supernet

en: Supernet updated
ca: Supernet actualitzada

en: Supernet wizard
ca: Auxiliar de superxarxes

en: Support
ca: Donar suport

en: Support URL (login)
ca: ADREÇA URL de suport (inici de sessió)

en: Support expired
ca: El suport ha caducat

en: Support expires
ca: Suport expirat

en: Support for IE and Edge browsers is experimental. Tests might not work as expected.
ca: El suport per als navegadors IE i Edge és experimental. És possible que les proves no funcionin com s'esperava.

en: Support is about to expire
ca: El suport està a punt d'expirar

en: Switch between the main database and the history database to retrieve module data
ca: Canviar entre la base de dades principal i la base de dades històrica per recuperar les dades del mòdul

en: Sync
ca: Sincronitza

en: Sync inventory
ca: Inventari de sincronització

en: Sync server
ca: Sincronitza el servidor

en: Synchronize all
ca: Sincronitza-ho tot

en: Synchronized %d nodes, but some failed to synchronize %s
ca: Nodes %d sincronitzats, però alguns no han pogut sincronitzar %s

en: Synchronizing collections
ca: S'estan sincronitzant les col·leccions

en: Syntax
ca: Sintaxi

en: Synthetic arithmetic
ca: Aritmètica sintètic

en: Synthetic average
ca: Medi sintètic

en: Synthetic module created ID:
ca: Mòdul sintètic creat ID:

en: Synthetic module created ID: %s
ca: Mòdul sintètic creat ID: %s

en: System
ca: Sistema

en: System Info
ca: Informació del sistema

en: System audit log
ca: Registre d'auditoria del sistema

en: System group that owns the MySQL files, needed for permissions setting (default mysql)
ca: Grup del sistema propietari dels fitxers MySQL, necessari per a la configuració de permisos (mysql per defecte)

en: System is able to auto configure detected host & devices by applying your defined configuration rules.
ca: El sistema és capaç de configurar automàticament la màquina i els dispositius detectats aplicant les regles de configuració definides.

en: System is centralised, but you just modify nodes registered, please go to %s to perform a database merge process.
ca: El sistema està centralitzat, però només modifiqueu els nodes registrats, aneu a %s per dur a terme un procés de combinació de bases de dades.

en: System is merging events...
ca: El sistema està fusionant esdeveniments...

en: System is merging your environment, please wait
ca: El sistema està fusionant el vostre entorn, espereu

en: System is not centralised, please go to %s to perform a database merge process.
ca: El sistema no està centralitzat, aneu a %s per dur a terme un procés de combinació de bases de dades.

en: System is not unified yet, something is wrong, please troubleshoot the errors and retry the merge process. Your data have not been modified.
ca: El sistema encara no està unificat, alguna cosa no va bé, si us plau, solucioneu errors i torneu a provar el procés de combinació. Les seves dades no han estat modificades.

en: System logfile viewer
ca: Visor de registres del sistema

en: System logfiles
ca: Registres del sistema

en: Systems management
ca: Gestió de sistemes

en: T. Downtime
ca: T. Temps d'inactivitat

en: T. OK
ca: T. D'acord

en: T. Unknown
ca: T. Desconegut

en: T/Q
ca: T / Q

en: TCP receive
ca: TCP rebre

en: TCP send
ca: TCP enviar

en: TIP mode charts do not support average - maximum - minimum series, you can only enable TIP or average, maximum or minimum series
ca: Els gràfics en mode TIP no admeten sèries mitjanes - màximes - mínimes, només podeu habilitar TIP o sèries mitjanes, màximes o mínimes

en: TRFC in error
ca: TRFC per error

en: Table
ca: Taula

en: Table & Graph
ca: Taules i Gràfics

en: Table fragmentation is correct.
ca: La fragmentació de la taula és correcta.

en: Table fragmentation is higher than recommended. They should be defragmented.
ca: La fragmentació de la taula és superior a la recomanada. Han de ser desfragmentats.

en: Table fragmentation status
ca: Estat de fragmentació de la taula

en: Table only
ca: Només taula

en: Table view
ca: Visualització de taula

en: Tables fragmentation (current value)
ca: Fragmentació de taules (valor actual)

en: Tables fragmentation (maximum recommended value)
ca: Fragmentació de taules (valor màxim recomanat)

en: Tables fragmentation in the %s database
ca: Fragmentació de taules a la base de dades %s

en: Tactical server information
ca: Informació del servidor Tactical

en: Tactical view
ca: Vista tàctica

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag attribute
ca: Atribut d'etiqueta

en: Tag details
ca: Detalls de l'etiqueta

en: Tag name
ca: Nom del Tag

en: Tag view
ca: Visualització d'etiquetes

en: Tag's information
ca: Informació de l'etiqueta

en: Tag: %s
ca: Etiqueta: %s

en: Tagente_datos table status
ca: Tagente_datos estat de la taula

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags available
ca: Etiquetes disponibles

en: Tags configuration
ca: Configuració d'etiquetes

en: Tags found
ca: S'han trobat etiquetes

en: Tags from policy
ca: Etiquetes de la política

en: Tags management
ca: Gestió d'Etiquetes

en: Tags selected
ca: Etiquetes seleccionades

en: Tags unused
ca: Etiquetes no s'han fet

en: Tags used
ca: Etiquetes utilitzades

en: Target
ca: Objectiu

en: Target IP
ca: IP dest&iacute;

en: Target OS
ca: Sistema operatiu de destinació

en: Target OS is required
ca: El sistema operatiu de destinació és necessari

en: Target agent
ca: Agent objectiu

en: Target agent version
ca: Versió de l'agent de destinació

en: Target already defined.
ca: Objectiu ja definit.

en: Target architecture is required
ca: Es requereix arquitectura de destinació

en: Target cluster agent will be stored under this group
ca: L'agent de clúster de destinació s'emmagatzemarà sota aquest grup

en: Target collection path is not writable
ca: El camí de la col·lecció de destinació no es pot escriure

en: Target directory
ca: Directori de destinació

en: Target doesn't exist
ca: L'objectiu no existeix

en: Target group
ca: Grup de destinació

en: Target group for monitoring agent
ca: Grup objectiu per a l'agent de supervisió

en: Target node
ca: Node de destinació

en: Target node will be erased from this list but not removed from cluster. Do you want to continue?
ca: El node de destinació s'esborrarà d'aquesta llista però no se suprimirà del clúster. Voleu continuar?

en: Target server
ca: El servidor de destinació

en: Target server IP
ca: IP del servidor de destinació

en: Target server ip
ca: Ip del servidor de destinació

en: Target server ip address is set
ca: L'adreça IP del servidor de destinació està establerta

en: Target successfully added
ca: Destinació afegida correctament

en: Target successfully deleted
ca: La destinació s'ha suprimit correctament

en: Target successfully updated
ca: La destinació s'ha actualitzat correctament

en: Target unreachable.
ca: Objectiu inabastable.

en: Target web site
ca: Lloc web de destinació

en: Targets
ca: Objectius

en: Targets must be validated by user before create agents.
ca: Els objectius han de ser validats per l'usuari abans de crear agents.

en: Targets will be monitorized based on its <i>Private Enterprise Number</i>. Requires SNMP.
ca: Els objectius es supervisaran en funció del seu <i>número d'empresa privada.</i> Requereix SNMP.

en: Targets will be scanned if at least one of defined ports (comma separated) is open.
ca: Els objectius s'escanejaran si almenys un dels ports definits (separats per comes) està obert.

en: Task
ca: Tasca

en: Task List
ca: Llista de tasques

en: Task completed.
ca: Tasca completada.

en: Task configured.
ca: Tasca configurada.

en: Task details
ca: Detalls de la tasca

en: Task list
ca: Llista de tasques

en: Task name
ca: Nom de la tasca

en: Task queued, please wait.
ca: Tasca a la cua, espereu.

en: Task successfully deleted
ca: La tasca s'ha suprimit correctament

en: Task successfully disabled
ca: La tasca s'ha inhabilitat correctament

en: Task successfully enabled
ca: La tasca s'ha habilitat correctament

en: Task type
ca: Tipus de tasca

en: Template
ca: Plantilla

en: Template %s successfully created
ca: La plantilla %s creat correctament

en: Template %s successfully deleted
ca: La plantilla %s suprimit correctament

en: Template %s successfully updated
ca: La plantilla %s actualitzat correctament

en: Template Triggered
ca: Plantilla activada

en: Template Visual Console
ca: Consola visual de plantilla

en: Template Wizard
ca: Auxiliar de plantilles

en: Template builder
ca: Constructor de plantilles

en: Template created
ca: Plantilla creada

en: Template editor
ca: Editor de plantilles

en: Template fields
ca: Camps de plantilla

en: Template have been inserted in %d agents.
ca: S'han inserit plantilles en agents %d.

en: Template must be set.
ca: S'ha de definir la plantilla.

en: Template name
ca: Nom de la plantilla

en: Template not found: %s
ca: No s'ha trobat la plantilla: %s

en: Template recovery fields
ca: Camps de recuperació de plantilles

en: Template successfully deleted
ca: Plantilla eliminat correctament

en: Template to build
ca: Plantilla per construir

en: Template updated
ca: Plantilla actualitzada

en: Template updated successfully
ca: Plantilla actualitzat correctament

en: Templates
ca: Plantilles

en: Templates Wizard
ca: Assistent per a plantilles

en: Templates list
ca: Llista Plantilles

en: Templates wizard
ca: Assistent de plantilles

en: Temporary working directory where to store the backups that will be used to re-synchronize a slave node
ca: Directori de treball temporal on emmagatzemar les còpies de seguretat que s'utilitzaran per tornar a sincronitzar un node d'esclau

en: Tenant or domain name
ca: Inquilí o nom de domini

en: Tentacle options
ca: Opcions tentacle

en: Test
ca: Testejar

en: Testing Pandora FMS email
ca: S'està provant el correu electrònic pandora FMS

en: Testing files
ca: S'estan provant els fitxers

en: Testing modules...
ca: S'estan provant els mòduls...

en: Text file
ca: Arxiu de text

en: Text filter
ca: Filtre de text

en: Text size of label in px
ca: Mida del text de l'etiqueta en px

en: Text size of value in px
ca: Mida del text del valor en px

en: Text/HTML
ca: Text / HTML

en: Text/plain
ca: Text/pla

en: Thank you!
ca: Gràcies!

en: Thanks for using %s.
ca: Gràcies per utilitzar %s.

en: Thanks for your time.
ca: Gràcies pel teu temps.

en: That means if you have a local plugin or add manually new modules to the configuration file, you won't have it in your agent, unless you first create manually in the interface (with the exact name and type as coming in the XML file).
ca: Això vol dir que si teniu un connector local o afegiu mòduls nous manualment al fitxer de configuració, no el tindreu al vostre agent, tret que primer creeu manualment a la interfície (amb el nom exacte i el tipus que ve al fitxer XML).

en: The "merge_backpus" directory does not have the correct permissions
ca: El directori "merge_backpus" no té els permisos correctes

en: The Agent:
ca: L'agent:

en: The CSV file must have the fields in the following order:
ca: El fitxer CSV ha de tenir els camps en el següent ordre:

en: The CSV file must have the fields in the following order:
ca: El fitxer CSV ha de tenir els camps en el següent ordre:

en: The Enterprise version comes with a different update system, with fully tested, professionally-supported packages, and our support team is there to help you in case of problems or queries. Update Manager is another feature present in the Enterprise version and not included in the OpenSource version. There are lots of advanced business-oriented features contained in %s Enterprise Edition. For more information visit <a href="http://pandorafms.com">pandorafms.com</a>
ca: La versió Enterprise ve amb un sistema d'actualització diferent, amb paquets totalment provats i amb suport professional, i el nostre equip de suport hi és per ajudar-vos en cas de problemes o consultes. Update Manager és una altra característica present a la versió Enterprise i no inclosa a la versió OpenSource. Hi ha moltes característiques avançades orientades a negocis contingudes en %s l'edició empresarial. Per a més informació visita <a href="http://pandorafms.com">pandorafms.com</a>

en: The File APIs are not fully supported in this browser.
ca: Les API de fitxers no són totalment compatibles amb aquest navegador.

en: The Id does not exist in database.
ca: L'ID no existeix a la base de dades.

en: The PEN (%s) is not registered.
ca: El PEN (%s) no està registrat.

en: The SNMP Walk does not return anything with the received arguments.
ca: El SNMP Walk no retorna res amb els arguments rebuts.

en: The URL of your feed has bad hash.
ca: L'URL del vostre canal de continguts té un hash incorrecte.

en: The Update Manager client is included on %s. It helps system administrators update their %s automatically, since the Update Manager retrieves new modules, new plugins and new features (even full migrations tools for future versions) automatically.
ca: El client del Gestor d'actualitzacions està inclòs en %s. Ajuda els administradors del sistema a actualitzar els seus %s automàticament, ja que el Gestor d'actualitzacions recupera mòduls nous, nous connectors i noves característiques (fins i tot eines de migració completa per a futures versions) automàticament.

en: The Update Manager is one of the most advanced features on the %s Enterprise Edition. For more information visit <a href="http://pandorafms.com">http://pandorafms.com</a>.
ca: El Gestor d'actualitzacions és una de les característiques més avançades de %s l'edició enterprise. Per a més informació visita <a href="http://pandorafms.com">http://pandorafms.com.</a>

en: The ZIP extension is not loaded, please install this dependency
ca: L'extensió ZIP no es carrega, instal·leu aquesta dependència

en: The action and the command associated with it do not have the same group. Please contact an administrator to fix it.
ca: L'acció i l'ordre associada no tenen el mateix grup. Poseu-vos en contacte amb un administrador per solucionar-ho.

en: The agent could not be added to the policy.
ca: L'agent no s'ha pogut afegir a la política.

en: The agent could not be modified. For security reasons, use a group other than 0.
ca: No s'ha pogut modificar l'agent. Per raons de seguretat, utilitzeu un grup diferent de 0.

en: The agent doesn`t have an IP yet
ca: L'agent encara no té IP

en: The agent has not assigned server. Maybe agent does not run fine.
ca: L'agent no ha assignat servidor. Tal agent no s'executa bé.

en: The agent still runs but the alerts and events will be stop
ca: L'agent encara funciona, però les alertes i esdeveniments serà deixar

en: The agent was successfully deleted
ca: L'agent s'ha suprimit correctament

en: The agent:
ca: L'agent:

en: The agent: %d has already been added to the migration queue
ca: L'agent: %d ja s'ha afegit a la cua de migració

en: The agent: has already been added to the migration queue
ca: L'agent: ja s'ha afegit a la cua de migració

en: The agent: has not been added due to problems in the insertion
ca: L'agent: no s'ha afegit per problemes en la inserció

en: The alert could not be disabled.
ca: No s'ha pogut inhabilitar l'avís.

en: The alert could not be enabled.
ca: No s'ha pogut habilitar l'avís.

en: The alert recovering is disabled on this template.
ca: La recuperació d'avisos està inhabilitada en aquesta plantilla.

en: The alert template cannot have the same value for min and max thresholds.
ca: La plantilla d'alerta no pot tenir el mateix valor per als llindars mínims i màxims.

en: The alert would fire when the module is in critical status
ca: L'alerta es dispara quan el mòdul està en estat crític

en: The alert would fire when the module is in not normal status
ca: L'alerta es dispararia quan el mòdul no estigui en estat normal

en: The alert would fire when the module is in unknown status
ca: L'alerta es dispara quan el mòdul està en estat desconegut

en: The alert would fire when the module is in unknown status. Warning: unknown_updates of pandora_server.conf must be equal to 1
ca: L'alerta s'dispararia quan el mòdul es troba en estat desconegut. Avís: unknown_updates de pandora_server.conf ha de ser igual a 1

en: The alert would fire when the module is in warning status
ca: L'alerta es dispara quan el mòdul està en estat d'alerta

en: The alert would fire when the module value changes
ca: L'alerta es dispara quan canvia el valor del mòdul

en: The alert would fire when the module value does not change
ca: L'alerta es dispara quan el valor del mòdul no canvia

en: The alert would fire when the value doesn't match <span id="value"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor no coincideix <span id="value"> </ span>

en: The alert would fire when the value doesn\'t match %s
ca: L'alerta es dispara quan el valor doesn \'t match %s

en: The alert would fire when the value is <span id="value"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor és <span id="value"> </ span>

en: The alert would fire when the value is above <span id="max"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor està per sobre <span id="max"> </ span>

en: The alert would fire when the value is below <span id="min"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor està per sota <span id="min"> </ span>

en: The alert would fire when the value is between <span id="min"></span> and <span id="max"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor està entre <span id="min"> </ span> i <span id="max"> </ span>

en: The alert would fire when the value is not <span id="value"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor no és <span id="value"> </ span>

en: The alert would fire when the value is not between <span id="min"></span> and <span id="max"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor no es troba entre <span id="min"> </ span> i <span id="max"> </ span>

en: The alert would fire when the value is not between <span id=min></span> and <span id=max></span>
ca: L'alerta s'dispararia quan el valor no estigui entre <span id=min></span> i <span id=max></span>

en: The alert would fire when the value is over <span id="max"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor és superior <span id="max"> </ span>

en: The alert would fire when the value is under <span id="min"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor està sota <span id="min"> </ span>

en: The alert would fire when the value matches <span id="value"></span>
ca: L'alerta es dispara quan el valor coincideixi <span id="value"> </ span>

en: The alert you are trying to add is already in the list of alerts
ca: L'alerta que està intentant afegir ja és a la llista d'alertes

en: The apache user should have read-write access on this folder. Ex:
ca: L'usuari apache hauria de tenir accés de lectura i escriptura en aquesta carpeta. Ex:

en: The attached folder contains less than 700 files.
ca: La carpeta adjunta conté menys de 700 fitxers.

en: The attached folder contains more than 700 files.
ca: La carpeta adjunta conté més de 700 fitxers.

en: The average of modules per agent is less than 40
ca: La mitjana de mòduls per agent és inferior a 40

en: The average of modules per agent is more than 40. You can have performance problems
ca: La mitjana de mòduls per agent és de més de 40. Pots tenir problemes de rendiment

en: The blank fields will not be updated
ca: Els camps en blanc no s'actualitzaran

en: The changes on this field are linked with the configuration data.
ca: Els canvis en aquest camp estan vinculats amb les dades de configuració.

en: The child groups will be updated to use the parent id of the deleted group
ca: Els grups de nens s'actualitzaran per utilitzar l'id principal del grup suprimit

en: The code is valid, but it was an error saving the data
ca: El codi és vàlid, però ha estat un error desar les dades

en: The code is valid, you can exit now
ca: El codi és vàlid, podeu sortir ara

en: The code shouldn't be empty
ca: El codi no ha d'estar buit

en: The collection directory does not exist.
ca: El directori de col·lecció no existeix.

en: The collection does not exist
ca: La col·lecció no existeix

en: The collection's short name is the name of dir in attachment dir and the package collection.
ca: Nom curt de la col · lecció és el nom del directori en la inclinació dir i la col · lecció de paquets.

en: The color of the element will be the one selected in the first range created in which the value of the module is found (with the initial and final values of the range included)
ca: El color de l'element serà el seleccionat en el primer interval creat en el qual es troba el valor del mòdul (amb els valors inicial i final de l'interval inclòs)

en: The command failed and obtained the return code:
ca: L'ordre ha fallat i ha obtingut el codi de devolució:

en: The community version doesn't have the ability to define your own library of local modules, or distribute it to remote agents. You need to make those changes individually on each agent which is possible by using external tools and time and effort. Nor can it distribute local plugins, or have access to the library of enterprise plugins to monitor applications such as VMWare, RHEV or Informix between others. The Enterprise version will have all this, plus the ability to distribute and manage your own local modules on your systems, individually or through policies.
          <br><br><img class='w105px' src='
ca: La versió comunitària no té la capacitat de definir la vostra pròpia biblioteca de mòduls locals, ni distribuir-la a agents remots. Heu de fer aquests canvis individualment en cada agent que sigui possible mitjançant l'ús d'eines externes i temps i esforç. Tampoc pot distribuir plugins locals, ni tenir accés a la biblioteca de plugins empresarials per monitoritzar aplicacions com VMWare, RHEV o Informix entre d'altres. La versió Enterprise tindrà tot això, a més de la capacitat de distribuir i gestionar els vostres propis mòduls locals en els vostres sistemes, individualment o a través de polítiques.      <br><br><img class='w105px' src='

en: The complete and exact name of the module must be specified
ca: S'ha d'especificar el nom complet i exacte del mòdul

en: The configuration of email for the task email is in the enterprise setup:
ca: La configuració del correu electrònic per al correu electrònic de la tasca es troba a la configuració de l'empresa:

en: The configurations of inventory modules from the nodes have been unified.
    		From this point on, changes to the inventory scripts must be made through this screen.
ca: S'han unificat les configuracions dels mòduls d'inventari dels nodes.
    		A partir d'aquest moment, els canvis en els scripts d'inventari s'han de fer a través d'aquesta pantalla.

en: The connection
ca: La connexió

en: The connection was lost and the authorization token was expired
ca: S'ha perdut la connexió i s'ha caducat el testimoni d'autorització

en: The current authentication scheme doesn't support creating users on %s
ca: L'esquema d'autenticació actual no admet la creació d'usuaris a %s

en: The custom field does not exists already
ca: El camp personalitzat ja no existeix

en: The default actions will be executed every time that the alert is fired and no other action is executed
ca: Les accions per defecte s'executaran cada vegada que es dispari l'avís i no s'executi cap altra acció

en: The deleted node will lose its license, and you must license it manually again.
ca: El node suprimit perdrà la seva llicència i l'heu de llicenciar manualment de nou.

en: The dir of custom logos is in your www Console in 'images/custom_logo'. You can upload more files (ONLY JPEG AND PNG) in upload tool in console.
ca: El dir dels logotips personalitzats es troba a la vostra consola www a 'imatges/custom_logo'. Podeu carregar més fitxers (NOMÉS JPEG I PNG) a l'eina de càrrega a la consola.

en: The directory is read-only
ca: De només lectura El directori es

en: The double autentication was deactivated successfully
ca: La doble autenticació s'ha desactivat correctament

en: The double authentication will be deactivated
ca: Es desactivarà la doble autenticació

en: The downtime must be quiet, disable_agents or disable_agents_alerts
ca: El temps d'inactivitat ha de ser tranquil, disable_agents o disable_agents_alerts

en: The elimination of this node will lead to the suppression of its agents from metaconsole and all the configuration assigned to them.
ca: L'eliminació d'aquest node comportarà la supressió dels seus agents de metaconsole i de tota la configuració que se'ls assigni.

en: The end date must be higher than the current time
ca: La data de finalització ha de ser superior a l'hora actual

en: The end date must be higher than the start date
ca: La data de finalització ha de ser superior a la data d'inici

en: The end day must be higher than the start day
ca: El dia de final ha de ser superior al dia de l'inici.

en: The end time must be higher than the start time
ca: L'hora d'acabament ha de ser superior a l'hora d'inici

en: The entities of the fields that contain them must be included.
ca: S'han d'incloure les entitats dels camps que els contenen.

en: The execution must be once or periodically
ca: L'execució ha de ser una o periòdica

en: The fields with display on front enabled will be displayed into the agent details
ca: Els camps marcats amb visualització en enabled frontal es mostraran en els detalls de l'agent

en: The fields with pass type enabled will be displayed like html input type pass in html
ca: Els camps amb tipus de pas habilitat es mostraran com a passi de tipus d'entrada html en html

en: The file could not be copied
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer

en: The file exceeds the maximum size
ca: El fitxer supera la mida màxima

en: The file have not image extension.
ca: El fitxer no té extensió d'imatge.

en: The first thing you have to do is to setup the e-mail config on the %s Server.
ca: El primer que heu de fer és configurar la configuració de correu electrònic al servidor %s.

en: The folder /var/log/pandora must have pandora:apache and its content too.
ca: La carpeta /var/log/pandora ha de tenir pandora:apache i el seu contingut també.

en: The group %s could not be deleted because it is not empty in the nodes
ca: No s'ha pogut suprimir el grup %s perquè no està buit als nodes

en: The group %s has been deleted in the nodes
ca: El grup %s s'ha suprimit als nodes

en: The group has no agents or none of the agents has any network interface
ca: El grup no té agents ni cap dels agents té cap interfície de xarxa.

en: The group has not been deleted in the metaconsole due to an error in the node database
ca: El grup no s'ha suprimit a la metaconsole a causa d'un error a la base de dades de node

en: The group id %d is incorrect.
ca: El %d de l'identificador de grup és incorrecte.

en: The group is not empty. It is use in %s.
ca: El grup no està buit. És ús en %s .

en: The height must not exceed the size of the visual console container.
ca: L'alçada no ha de superar la mida del contenidor de la consola visual.

en: The information contained in this transmission is privileged and confidential information intended only for the use of the individual or entity named above
ca: La informació continguda en aquesta transmissió és informació privilegiada i confidencial destinada únicament a l'ús de la persona o entitat anomenada anteriorment.

en: The interval will be divided in chunks the length of the resolution.
ca: L'interval es divideix en trossos de la longitud de la resolució.

en: The inventory module does not exist
ca: El mòdul d'inventari no existeix

en: The inventory of the module already exists
ca: L'inventari del mòdul ja existeix

en: The ip or dns name entered cannot be resolved
ca: No es pot resoldre el nom ip o dns introduït

en: The last step is to check the alert created. Click on the round icon to force the action execution and after a few minutes you will receive the alert in your email.
ca: L'últim pas és comprovar l'alerta creada. Feu clic a la icona rodona per forçar l'execució de l'acció i al cap d'uns minuts rebreu l'avís al vostre correu electrònic.

en: The link was not updated, the data is identical
ca: L'enllaç no s'ha actualitzat, les dades són idèntiques

en: The location is not filled, please add a location.
ca: La ubicació no està plena, si us plau, afegiu una ubicació.

en: The maximum limit of rows has been exceeded. Please enter an email to send the csv file
ca: S'ha superat el límit màxim de files. Introduïu un correu electrònic per enviar el fitxer csv

en: The maximum number of items in a chart is %d. You have %d elements, only first %d will be displayed.
ca: El nombre màxim d'elements d'un gràfic és %d. Teniu elements %d, només es mostraran els %d primer.

en: The minimum recomended interval for Recon Task is 5 minutes
ca: L'interval recomanat mínim per Recon tasca és a 5 minuts

en: The minimum recomended interval is 5 minutes
ca: L'interval mínim recomanat és de 5 minuts.

en: The module could not be disabled.
ca: No s'ha pogut inhabilitar el mòdul.

en: The module could not be enabled.
ca: No s'ha pogut habilitar el mòdul.

en: The module name in Data configuration is empty, take from text field of form.
ca: El nom del mòdul en la configuració de dades està buida, prendre de camp de text de la forma.

en: The module still store data but the alerts and events will be stop
ca: El mòdul encara emmagatzemar dades, però les alertes i esdeveniments serà deixar

en: The module type in Data configuration is empty, take from combo box of form.
ca: El tipus de mòdul en la configuració de dades està buida, prendre de quadre combinat de la forma.

en: The modules is already added
ca: Els mòduls ja s'han afegit

en: The modules or components should be updated manually or using the bulk operations for plugins after this change
ca: Els mòduls o components s'han d'actualitzar manualment o utilitzant les operacions massives per als connectors després d'aquest canvi

en: The monitor have no data in this range of dates or monitor type is not numeric
ca: El monitor no té dades en aquest interval de dates o el tipus de monitor no és numèric

en: The monitor type is not numeric
ca: El tipus de monitor no és numèric

en: The name must be unique
ca: El nom ha de ser únic

en: The name must not be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: The new <a href="http://updatemanager.sourceforge.net">Update Manager</a> client is included on %s. It helps system administrators update their %s automatically, since the Update Manager retrieves new modules, new plugins and new features (even full migrations tools for future versions) automatically.
ca: El nou client <a href="http://updatemanager.sourceforge.net">del Gestor d'actualitzacions</a> està inclòs al %s . Ajuda els administradors del sistema a %s actualitzar-les automàticament, ja que el Gestor d'actualitzacions recupera mòduls nous, nous connectors i noves característiques (fins i tot eines de migració completa per a futures versions) automàticament.

en: The new agents will be dynamically assigned to those servers with less load.
ca: Els nous agents s'assignaran dinàmicament a aquells servidors amb menys càrrega.

en: The new transactional server allows you to execute tasks dependent on the others following a user-defined design. This means that it is possible to coordinate several executions to check a target at a given time.
    
    Transaction graphs represent the different processes within our infrastructure that we use to deliver our service.
ca: El nou servidor transaccional us permet executar tasques depenent de les altres seguint un disseny definit per l'usuari. Això significa que és possible coordinar diverses execucions per comprovar un objectiu en un moment donat.
    
    Els gràfics de transaccions representen els diferents processos dins de la nostra infraestructura que utilitzem per oferir el nostre servei.

en: The next group can edit the report
ca: El següent grup pot editar l'informe

en: The number of elements retrieved for each instance in some views.
ca: El nombre d'elements recuperats per a cada instància en alguns punts de vista.

en: The operation '%s' is not permitted. Review for remote components.
ca: No es permet l'operació "%s". Revisió de components remots.

en: The package does not exist
ca: El paquet no existeix

en: The package has been uploaded successfully.
ca: El paquet s'ha carregat correctament.

en: The package is installed.
ca: El paquet està instal·lat.

en: The package was not extracted.
ca: No s'ha extret el paquet.

en: The parenting relationships in %s will be drawn on the map.
ca: Les relacions parentals en %s es dibuixaran al mapa.

en: The pass length must be eight character minimum.
ca: La longitud del pas ha de ser mínim de vuit caràcters.

en: The path of custom logos is 'images/custom_logo' in the console installation. You can upload more files (ONLY JPEG AND PNG) with the upload tool.
ca: El camí dels logotips personalitzats és "imatges/custom_logo" a la instal·lació de la consola. Podeu carregar més fitxers (NOMÉS JPEG I PNG) amb l'eina de càrrega.

en: The periodicity must be weekly or monthly
ca: La periodicitat ha de ser setmanal o mensual.

en: The phase does not have a defined script
ca: La fase no té un guió definit.

en: The plugin command cannot be updated because some modules or components are using the plugin.
ca: La comanda connector no es pot actualitzar a causa que alguns mòduls o components estan utilitzant el plugin.

en: The plugin macros cannot be updated because some modules or components are using the plugin
ca: Les macros del connector no es poden actualitzar perquè alguns mòduls o components estan utilitzant el connector

en: The policy modules of data type will only update their intervals when policy is applied.
ca: Els mòduls de política del tipus de dades només actualitzaran els seus intervals quan s'apliqui la norma.

en: The preview file is imposible.
ca: L'arxiu de vista prèvia és impossible.

en: The process has been completed correctly
ca: El procés s'ha completat correctament

en: The regular expression is not valid
ca: L'expressió regular no és vàlida

en: The regular expression is valid
ca: L'expressió regular és vàlida

en: The relation %s -> %s was not saved
ca: No s'ha desat la relació %s -> %s

en: The relation type: %s to %s -> %s was not saved
ca: El tipus de relació: no s'ha desat %s a > %s %s

en: The relation type: %s to %s -> %s was not saved. This relationship already exists in the database
ca: El tipus de relació: no s'ha desat %s a %s -> %s. Aquesta relació ja existeix a la base de dades

en: The rules for this node may stop working.
ca: Les regles d'aquest node poden deixar de funcionar.

en: The security check cannot be performed. There are no data in tsession_extended to check the hash.
ca: No es pot dur a terme la comprovació de seguretat. No hi ha dades a tsession_extended per comprovar el hash.

en: The separator character is |
ca: El caràcter separador és |

en: The server did not return any response.
ca: El servidor no ha retornat cap resposta.

en: The services list is empty
ca: La llista de serveis és buida

en: The start date cannot be greater than the end date
ca: La data d'inici no pot ser superior a la data de finalització

en: The string modules with several lines show as command output
ca: Els mòduls de cadena amb diverses línies mostren com resultat de la comanda

en: The system has no load
ca: El sistema no té càrrega

en: The tagente_datos table contains an acceptable amount of data.
ca: La taula tagente_datos conté una quantitat acceptable de dades.

en: The tagente_datos table contains too much data. A historical database is recommended.
ca: La taula tagente_datos conté massa dades. Es recomana una base de dades històrica.

en: The target host response with an error: %s
ca: La resposta de l'amfitrió objectiu amb un error: %s

en: The templates shown are only for correlative alerts, event alert (legacy) will be deprecated in the future
ca: Les plantilles mostrades són només per a alertes correlatives, l'alerta d'esdeveniments (llegat) es desaprofiarà en el futur

en: The timezone must be that of the associated server.
ca: La zona horària ha de ser la del servidor associat.

en: The uploaded file was only partially uploaded
ca: El fitxer carregat només s'ha carregat parcialment

en: The url specified in this field is mandatory to retrieve performance stats.
ca: L'adreça URL especificada en aquest camp és obligatòria per recuperar estadístiques de rendiment.

en: The user cannot access the cluster.
ca: L'usuari no pot accedir al clúster.

en: The user doesn't have any assigned profile/group
ca: L'usuari no té cap grup de perfils / assignat

en: The user doesn't have permission to read agents
ca: L'usuari no té permís per llegir agents

en: The user doesn't have permission to read agents. Please contact with your %s administrator.
ca: L'usuari no té permís per llegir els agents. Poseu-vos en contacte amb l'administrador %s.

en: The user has not enough permissions for perform this action.
ca: L'usuari no té prou permisos per dur a terme aquesta acció.

en: The user is not in neither group with EW profile
ca: L'usuari no es troba en cap dels grups amb el perfil EW

en: The user with not login set only can access to API.
ca: L'usuari no es connecta conjunt només pot accedir a l'API.

en: The variable disable_functions contains functions system() or exec() in PHP configuration file (php.ini)
ca: La variable disable_functions conté sistema de funcions() o exec() en fitxer de configuració PHP (php.ini)

en: The width must not exceed the size of the visual console container.
ca: L'amplada no ha de superar la mida del contenidor de la consola visual.

en: The zip upload in this dir, easy to upload multiple files.
ca: La cremallera pujada en aquest directori, fàcil de carregar diversos arxius.

en: There are %d queries pending to be applied, click in the eye to see results
ca: Hi ha %d consultes pendents d'aplicar, feu clic a l'ull per veure els resultats

en: There are %s updates, and the first to update is:
ca: Hi ha actualitzacions %s, i la primera a actualitzar-se és:

en: There are agents with this OS.
ca: Hi ha agents amb aquest sistema operatiu.

en: There are backups from a previous merging process, are you sure you want to overwrite those backups? Press OK button to ignore this message and start the process.
ca: Hi ha còpies de seguretat d'un procés de fusió anterior, esteu segur que voleu sobreescriure aquestes còpies de seguretat? Premeu el botó D'acord per ignorar aquest missatge i iniciar el procés.

en: There are db changes
ca: Hi ha canvis db

en: There are differences between MR versions
ca: Diferències entre les versions mr

en: There are more than %d files in %s. Consider checking DataServer performance
ca: Hi ha més de %d fitxers en %s. Considereu comprovar el rendiment del DataServer

en: There are more than %d files in %s. Consider checking software agents.
ca: Hi ha més de %d fitxers en %s. Considereu la comprovació d'agents de programari.

en: There are more than %d files in attachment, consider cleaning up attachment directory manually.
ca: Hi ha més de %d fitxers en fitxer adjunt, considereu netejar manualment el directori adjunt.

en: There are new database changes available to apply. Do you want to start the DB update process?
ca: Hi ha canvis de base de dades nous disponibles per aplicar. Voleu iniciar el procés d'actualització de DB?

en: There are no Agent/Modules defined
ca: No hi ha agent / mòduls definits

en: There are no HA clusters defined yet.
ca: Encara no hi ha clústers HA definits.

en: There are no Modules at critial or warning status
ca: No hi ha mòduls en estat critial o advertiment

en: There are no Modules equal to %s
ca: No hi ha mòduls iguals a %s

en: There are no Modules less %s.
ca: No hi ha mòduls menys %s.

en: There are no Modules less or equal to %s.
ca: No hi ha mòduls ni iguals a %s.

en: There are no Modules normal status
ca: No hi ha un estat normal dels mòduls

en: There are no Modules not equal to %s
ca: No hi ha mòduls iguals a %s

en: There are no Modules over %s.
ca: No hi ha mòduls per sobre de %s.

en: There are no Modules over or equal to %s.
ca: No hi ha mòduls iguals o iguals a %s.

en: There are no Modules under those conditions.
ca: No hi ha mòduls en aquestes condicions.

en: There are no SLAs defined
ca: No hi ha definit SLAs

en: There are no SLAs defined.
ca: No hi ha slas definits.

en: There are no SNMP alerts
ca: No hi ha alertes SNMP

en: There are no SNMP filter defined yet.
ca: Encara no hi ha cap filtre SNMP definit.

en: There are no SNMP traps in database
ca: No hi ha agents SNMP

en: There are no SNMP traps in database that contains this filter
ca: No hi ha trampes SNMP a la base de dades que contingui aquest filtre

en: There are no VMware information detected in this environment.
ca: No s'ha detectat cap informació de VMware en aquest entorn.

en: There are no agents
ca: No hi ha agents

en: There are no agents included in this group
ca: No hi ha agents inclosos en aquest grup

en: There are no agents with alerts
ca: No hi ha agents amb alertes

en: There are no agents with modules
ca: no hi han agents amb moduls

en: There are no agents/modules found matching filter set
ca: No s'ha trobat cap agent/mòdul que coincideixi amb el conjunt de filtres

en: There are no clusters defined yet.
ca: Encara no hi ha clústers definits.

en: There are no collections defined yet.
ca: Encara no hi ha col·leccions definides.

en: There are no comments
ca: No hi ha comentaris

en: There are no console task defined yet.
ca: Encara no hi ha cap tasca de consola definida.

en: There are no custom fields defined yet.
ca: Encara no hi ha camps personalitzats definits.

en: There are no custom graphs defined yet.
ca: Encara no hi ha gràfics personalitzats definits.

en: There are no custom search defined.
ca: No hi ha cap cerca personalitzada definida.

en: There are no dashboards defined.
ca: No hi ha escriptoris digitals definits.

en: There are no defined actions for this alert
ca: No hi ha accions definides per a aquesta alerta

en: There are no defined agents
ca: No hi ha agents definits

en: There are no defined autoconfigurations
ca: No hi ha una configuració automàtica definida

en: There are no defined component groups
ca: No hi ha grups de components definits

en: There are no defined events alerts
ca: No hi ha alertes d'esdeveniments definides

en: There are no defined export targets
ca: No hi ha objectius d'exportació definits

en: There are no defined filters
ca: No hi ha filtres definits

en: There are no defined graph templates
ca: No hi ha plantilles definides gràfic

en: There are no defined groups
ca: No hi ha grups definits

en: There are no defined groups or module groups
ca: No hi ha grups definits o grups de mòduls

en: There are no defined inventory alerts
ca: No hi ha alertes d'inventari definides

en: There are no defined inventory modules
ca: No hi ha mòduls d'inventari definits

en: There are no defined items
ca: No hi ha elements definits

en: There are no defined module groups
ca: No hi ha grups de mòduls definits

en: There are no defined modules
ca: No hi ha mòduls definits

en: There are no defined modules unlinked
ca: No hi ha mòduls definits sense enllaçar

en: There are no defined network components
ca: No hi ha components de xarxa definits

en: There are no defined network profiles
ca: No hi ha perfils de xarxa definits

en: There are no defined news
ca: No hi ha notícies definit

en: There are no defined operating systems
ca: No hi ha sistemes operatius definits

en: There are no defined plugins
ca: No hi ha connectors definits

en: There are no defined profiles
ca: No hi ha perfils definits

en: There are no defined reportings
ca: No hi ha reportatges definits

en: There are no defined skins
ca: No hi ha pells definides

en: There are no defined users
ca: No hi ha usuaris definits

en: There are no discovery tasks defined yet.
ca: Encara no hi ha cap tasca de descobriment definida.

en: There are no events matching selected search filters
ca: No hi ha cap incidència que coincideixi amb els filtres de cerca seleccionats

en: There are no extensions defined
ca: No hi ha extensions definides

en: There are no incidents defined yet.
ca: Encara no hi ha incidències definides.

en: There are no items in this container.
ca: No hi ha elements en aquest contenidor.

en: There are no maps defined.
ca: No hi ha mapes definits.

en: There are no messages.
ca: No hi ha missatges.

en: There are no modules using this plugin
ca: No hi ha mòduls que utilitzin aquest connector

en: There are no net scan scripts in the system
ca: No hi ha scripts d'exploració nets al sistema

en: There are no network map defined yet.
ca: Encara no hi ha cap mapa de xarxa definit.

en: There are no nodes to do the merge process.
ca: No hi ha nodes per fer el procés de combinació.

en: There are no plugins in the system
ca: No hi ha plugins al sistema

en: There are no policies included in this group
ca: No hi ha polítiques incloses en aquest grup

en: There are no relations yet
ca: Encara no hi ha relacions

en: There are no scheduled downtime defined yet.
ca: Encara no hi ha un temps d'inactivitat programat definit.

en: There are no servers configured into the database
ca: No hi ha servidors configurats en la base de dades

en: There are no servers registered in this console. Please, check installation guide.
ca: No hi ha servidors registrats en aquesta consola. Consulteu la guia d'instal·lació.

en: There are no service elements defined
ca: No hi ha elements de servei definits

en: There are no services defined yet.
ca: Encara no hi ha serveis definits.

en: There are no software agents in your repository yet, please add some %s.
ca: Encara no hi ha agents de programari al vostre repositori, si us plau, afegiu algunes %s.

en: There are no tags defined yet.
ca: Encara no hi ha etiquetes definides.

en: There are no targets defined yet, please add some.
ca: Encara no hi ha objectius definits, si us plau, afegiu-ne alguns.

en: There are no targets for this remote command
ca: No hi ha objectius per a aquesta ordre remota

en: There are no transactions defined yet.
ca: Encara no hi ha transaccions definides.

en: There are no updates available
ca: No hi ha actualitzacions disponibles

en: There are no visual console defined yet.
ca: Encara no hi ha cap consola visual definida.

en: There are not defined Remote components for this performance.
ca: No hi ha components remots definits per a aquest rendiment.

en: There are not registered plugins
ca: No hi ha connectors registrats

en: There are not relations
ca: No hi ha relacions

en: There are too many BADXML files in spool
ca: Hi ha massa fitxers BADXML a la cua de l'intrès

en: There are too many files in attachment directory
ca: Hi ha massa fitxers al directori adjunt

en: There are too much files in spool
ca: Hi ha massa fitxers a la cua de l'os

en: There is a error: %s
ca: Hi ha un error: %s

en: There is a line with a unknown token 'token_fail'.
ca: Hi ha una línia amb un símbol desconegut 'token_fail '.

en: There is a new update available
ca: Hi ha una nova actualització disponible

en: There is a new update available to apply. Do you want to start the update process?
ca: Hi ha una nova actualització disponible per aplicar. Voleu iniciar el procés d'actualització?

en: There is a new update available. Please<a class="bolder" href="
ca: Hi ha una nova actualització disponible. Si us plau<a class="bolder" href="

en: There is also an open-source version of the network map. 
    								This functionality allows to graphically display the nodes and relationships, agents, modules and groups available to the user. 
    								There are three types of network maps:
ca: També hi ha una versió de codi obert del mapa de xarxa. 
    								Aquesta funcionalitat permet mostrar gràficament els nodes i relacions, agents, mòduls i grups a disposició de l'usuari. 
    								Hi ha tres tipus de mapes de xarxa:

en: There is no GIS data for this agent, so it's positioned in default position of map.
ca: No hi ha dades de SIG per a aquest agent, pel que és col · locada en la posició per defecte del mapa.

en: There is no GIS data.
ca: No hi ha dades de SIG.

en: There is no VLAN name. Please introduce a name
ca: No hi ha nom VLAN. Si us plau, introduïu un nom

en: There is no command defined yet.
ca: Encara no hi ha cap ordre definida.

en: There is no configuration backup
ca: No hi ha cap còpia de seguretat de configuració

en: There is no custom entries defined. Click on "Create custom entry" to add the first.
ca: No hi ha entrades personalitzades definides. Feu clic a "Crea una entrada personalitzada" per afegir la primera.

en: There is no default map. Please go to the setup for to set a default map.
ca: No hi ha cap mapa per defecte. Aneu a la configuració per definir un mapa per defecte.

en: There is no group with such id
ca: No hi ha cap grup amb aquest id

en: There is no information about
ca: No hi ha informació sobre

en: There is no rules configured for this custom entry. Click on Add button to create the first.
ca: No hi ha regles configurades per a aquesta entrada personalitzada. Feu clic al botó Afegeix per crear el primer.

en: There is no such category
ca: No hi ha aquesta categoria

en: There is no supernet address. Please introduce a address
ca: No hi ha cap adreça supernet. Introduïu una adreça

en: There is no supernet mask. Please introduce a mask
ca: No hi ha màscara supernet. Si us plau, introduïu una màscara

en: There is no supernet name. Please introduce a name
ca: No hi ha nom supernet. Si us plau, introduïu un nom

en: There is no update available.
ca: No hi ha cap actualització disponible.

en: There is no user with such id
ca: No hi ha cap usuari amb aquest identificador

en: There is no valid address. Please introduce a address
ca: No hi ha cap adreça vàlida. Introduïu una adreça

en: There is no valid mask. Please introduce a mask
ca: No hi ha màscara vàlida. Si us plau, introduïu una màscara

en: There is no vlan name. Please introduce a name
ca: No hi ha nom vlan. Si us plau, introduïu un nom

en: There is not alerts configured in this policy.
ca: No hi ha cap avís configurat en aquesta norma.

en: There is not an available IP.
ca: No hi ha ip disponible.

en: There is not any visual console created. Please, create one firstly.
ca: No s'ha creat cap consola visual. Si us plau, primer creeu-ne un.

en: There is not data for the selected conditions
ca: No hi ha dades per a les condicions seleccionades

en: There is not data to show.
ca: No hi ha dades per mostrar.

en: There is not external alerts configured in this policy
ca: No hi ha avisos externs configurats en aquesta norma

en: There is one or more minor releases available. <a id="aviable_updates" target="blank" href="%s">.About minor release update</a>.
ca: Hi ha una o més versions menors disponibles. <a id="aviable_updates" target="blank" href="%s">. Quant a l'actualització de la versió menor.</a>

en: There isn't get or post
ca: No hi ha cap publicació ni publicació

en: There isn't links
ca: No hi ha enllaços

en: There must be at least one custom field. Timestamp will be set by default
ca: Hi ha d'haver com a mínim un camp personalitzat. La marca de temps s'establirà per defecte

en: There must be no agents to delete the policy.
ca: No hi ha d'haver agents que eliminin la política.

en: There was a problem adding ACL element
ca: S'ha produït un problema per afegir l'element ACL

en: There was a problem adding Module
ca: Hi va haver un problema en afegir mòduls

en: There was a problem adding items in the configuration file
ca: S'ha produït un problema en afegir elements al fitxer de configuració

en: There was a problem adding module. Another module already exists with the same name.
ca: Hi va haver un problema en afegir mòduls. Un altre mòdul que ja existeix amb el mateix nom.

en: There was a problem adding module. Processing error
ca: Hi va haver un problema en afegir mòduls. Error en processar la

en: There was a problem adding module. Some required fields are missed : (name)
ca: Hi va haver un problema en afegir mòduls. Alguns camps obligatoris estan perdudes: (nom)

en: There was a problem completing the operation. Applied to %d/%d modules.
ca: Hi ha hagut un problema per completar l'operació. Aplicat a mòduls %d/%d.

en: There was a problem completing the operation. Applied to 0/%d modules.
ca: Hi ha hagut un problema per completar l'operació. Aplicat a mòduls de 0/%d.

en: There was a problem connecting with the node
ca: S'ha produït un problema en connectar-se amb el node

en: There was a problem creating Action
ca: Hi ha hagut un problema per crear acció

en: There was a problem creating Alert
ca: S'ha produït un problema per crear alerta

en: There was a problem creating RCMD
ca: S'ha produït un problema en crear RCMD

en: There was a problem creating RCMD files
ca: S'ha produït un problema en crear fitxers RCMD

en: There was a problem creating group
ca: Hi ha hagut un problema creant el grup

en: There was a problem creating link
ca: Hi ha hagut un problema creant l'enlla&ccedil;

en: There was a problem creating target
ca: Hi ha hagut un problema per crear un objectiu

en: There was a problem creating the alert
ca: Hi va haver un problema en crear el avís

en: There was a problem creating the filter
ca: Hi va haver un problema en crear el filtre

en: There was a problem creating this profile
ca: Hi va haver un problema en crear aquest perfil

en: There was a problem delete ACL element
ca: S'ha produït un problema per suprimir l'element ACL

en: There was a problem deleting Action
ca: S'ha produït un problema en suprimir l'acció

en: There was a problem deleting Alert
ca: S'ha produït un problema en suprimir l'alerta

en: There was a problem deleting Graph
ca: Hi va haver un problema en eliminar Gràfic

en: There was a problem deleting RCMD
ca: S'ha produït un problema en suprimir RCMD

en: There was a problem deleting field
ca: Hi havia un camp suprimir problema

en: There was a problem deleting group
ca: Hi ha hagut un problema esborrant el grup

en: There was a problem deleting link
ca: Hi ha hagut un problema esborrant l'enlla&ccedil;

en: There was a problem deleting target from DB
ca: S'ha produït un problema en suprimir l'objectiu de DB

en: There was a problem deleting the alert
ca: Hi va haver un problema en eliminar l'alerta

en: There was a problem deleting the filter
ca: Hi va haver un problema en eliminar el filtre

en: There was a problem deleting the module
ca: Hi va haver un problema en eliminar el mòdul

en: There was a problem deleting the profile
ca: Hi va haver un problema en eliminar el perfil

en: There was a problem deleting the server
ca: Hi va haver un problema en eliminar el servidor

en: There was a problem deleting the user
ca: Hi va haver un problema en eliminar l'usuari

en: There was a problem deleting the user from %s
ca: Hi va haver un problema en eliminar l'usuari d' %s

en: There was a problem deleting tokens in the configuration file
ca: S'ha produït un problema en suprimir els testimonis al fitxer de configuració

en: There was a problem disabled alert
ca: S'ha produït un problema d'alerta inhabilitada

en: There was a problem disabling user
ca: No va ser un problema incapacitant usuari

en: There was a problem duplicating the alert
ca: Hi ha hagut un problema per duplicar l'alerta.

en: There was a problem enabled alert
ca: S'ha produït un avís habilitat per problemes

en: There was a problem enabling user
ca: No va ser un problema Habilitació usuari

en: There was a problem loading agent
ca: Hi ha hagut un problema carregant l'agent

en: There was a problem loading alerts
ca: Hi havia alertat per un problema de càrrega

en: There was a problem loading group
ca: Hi ha hagut un problema carregant el grup

en: There was a problem loading module
ca: Hi va haver un mòdul de càrrega problema

en: There was a problem loading profile
ca: Hi ha hagut un problema carregant el perfil

en: There was a problem loading the agent
ca: Hi va haver un problema en carregar l'agent

en: There was a problem loading the module plugin macros data
ca: S'ha produït un problema en carregar les dades de macros del connector del mòdul

en: There was a problem locating the source of the graph
ca: Hi ha hagut un problema localitzant l'origen de la gr&agrave;fica

en: There was a problem modifying field
ca: Hi havia un camp de modificació de problema

en: There was a problem modifying group
ca: Hi ha hagut un problema modificant el grup

en: There was a problem modifying link
ca: Hi ha hagut un problema modificant l'enlla&ccedil;

en: There was a problem standby alert
ca: Hi ha hagut un problema d'alerta d'espera

en: There was a problem standby off alert
ca: Hi ha hagut un problema d'alerta

en: There was a problem storing Graph
ca: No va ser un problema emmagatzemant Gràfic

en: There was a problem storing container
ca: S'ha produït un problema en l'emmagatzematge de contenidors

en: There was a problem updating Action
ca: S'ha produït un problema en actualitzar l'acció

en: There was a problem updating module. "No change"
ca: Hi va haver un problema en actualitzar mòdul. "No hi ha canvi "

en: There was a problem updating module. Another module already exists with the same name.
ca: Hi va haver un problema en actualitzar mòdul. Un altre mòdul que ja existeix amb el mateix nom.

en: There was a problem updating module. Processing error
ca: Hi va haver un problema en actualitzar mòdul. Error en processar la

en: There was a problem updating module. Some required fields are missed: (name)
ca: Hi va haver un problema en actualitzar mòdul. Alguns camps obligatoris estan perdudes: (nom)

en: There was a problem updating the agent
ca: Hi va haver un problema en actualitzar l'agent

en: There was a problem updating the alert
ca: Hi va haver un problema en actualitzar l'alerta

en: There was a problem updating the filter
ca: Hi va haver un problema en actualitzar el filtre

en: There was a problem updating the server
ca: Hi va haver un problema en actualitzar el servidor

en: There was a problem updating this profile
ca: Hi va haver un problema en actualitzar aquest perfil

en: There was an error checking the code
ca: S'ha produït un error en comprovar el codi

en: There was an error connecting to the node
ca: S'ha produït un error en connectar-se al node

en: There was an error copying the agent configuration, the copy has been cancelled
ca: Hi va haver un error en copiar la configuració de l'agent, s'ha cancel · lat la còpia

en: There was an error creating the alerts, the operation has been cancelled
ca: S'ha produït un error en crear les descripcions, l'operació ha estat cancel · lada

en: There was an error creating the alerts, the operation has been cancelled .
ca: S'ha produït un error en crear els avisos, l'operació s'ha cancel·lat .

en: There was an error creating the file
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer

en: There was an error deactivating the double autentication
ca: S'ha produït un error en desactivar la doble autenticació

en: There was an error deleting the agent, the operation has been cancelled Could not delete agent %s
ca: S'ha produït un error en eliminar l'agent, l'operació ha estat cancel · lada No s'ha pogut suprimir agent %s

en: There was an error deleting the modules, the operation has been cancelled
ca: S'ha produït un error en eliminar els mòduls, l'operació ha estat cancel · lada

en: There was an error extracting the file '
ca: S'ha produït un error en extreure el fitxer '

en: There was an error loading the data
ca: S'ha produït un error en carregar les dades

en: There was an error loading the graph
ca: S'ha produït un error en carregar el gràfic

en: There was an error message deleting the agent
ca: Hi havia un missatge d'error en eliminar l'agent

en: There was an error processing the response
ca: S'ha produït un error en processar la resposta

en: There was an error retrieving an authorization token
ca: S'ha produït un error en recuperar un testimoni d'autorització

en: There was an error retrieving the agent data
ca: S'ha produït un error en recuperar les dades de l'agent

en: There was an error retrieving the visual map information
ca: S'ha produït un error en recuperar la informació del mapa visual

en: There was an error rule when moving the provisioning.
ca: S'ha produït una regla d'error en moure l'aprovisionament.

en: There was an error updating the alerts, the operation has been cancelled
ca: S'ha produït un error en actualitzar les descripcions, l'operació ha estat cancel · lada

en: There was an error updating the file
ca: S'ha produït un error en actualitzar el fitxer

en: There was an error when editing the rule.
ca: S'ha produït un error en editar la norma.

en: There was an error when moving the custom provisioning data.
ca: S'ha produït un error en moure les dades de subministrament personalitzades.

en: There was error on setup the default map.
ca: No hi havia error en la configuració del mapa per defecte.

en: There's more pandora_server threads than configured, are you running multiple servers simultaneusly?.
ca: Hi ha més fils pandora_server que configurats, esteu executant diversos servidors simultaneusly?.

en: These commands will apply to all selected events
ca: Aquestes ordres s'aplicaran a tots els esdeveniments seleccionats

en: These controls are using the timezone of the system (%s) instead of yours (%s). The difference with your time zone in hours is %s.
ca: Aquests controls utilitzen la zona horària del sistema (%s) en lloc de la vostra (%s). La diferència amb la seva zona horària en hores és %s.

en: These options are only effective on the Enterprise version.
ca: Aquestes opcions només són efectives en la versió Enterprise.

en: These package changes will not apply.
ca: Aquests canvis de paquet no s'aplicaran.

en: This %s installation are using the secondary groups feature. For this reason, an agent can be counted several times.
ca: Aquesta instal·lació %s utilitza la característica de grups secundaris. Per aquest motiu, un agent es pot comptar diverses vegades.

en: This DB2 configuration has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta configuració DB2 ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This Microsoft SQL Server configuration has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta configuració del Microsoft SQL Server ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This MySQL configuration has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta configuració MySQL ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This Oracle configuration has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta configuració d'Oracle ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This PEN definition already exists
ca: Aquesta definició del PEN ja existeix

en: This PEN definition does not exist
ca: Aquesta definició del PEN no existeix

en: This RAW block will be directly added to config file.
ca: Aquest bloc RAW s'afegirà directament al fitxer de configuració.

en: This SAP configuration has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta configuració sap ja s'ha definit. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This SLA has been affected by the following scheduled downtimes
ca: Aquest SLA s'ha vist afectat pels següents temps d'inactivitat programats

en: This VMware configuration has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta configuració de VMware ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This action may stop working, if you change its name.
ca: Aquesta acció pot deixar de funcionar si canvieu el seu nom.

en: This action only registers an already configured node. This action does not configure any resource.
ca: Aquesta acció només registra un node ja configurat. Aquesta acció no configura cap recurs.

en: This action will connect to the device to retrieve latest configuration. Are you sure?
ca: Aquesta acció es connectarà al dispositiu per recuperar la configuració més recent. N'estàs segur?

en: This action will install the schema into the target, are you sure?
ca: Aquesta acció instal·larà l'esquema a la destinació, n'esteu segur?

en: This action will overwrite current backup to use latest retrieved configuration. Are you sure?
ca: Aquesta acció sobreescriu la còpia de seguretat actual per utilitzar la configuració recuperada més recent. N'estàs segur?

en: This action will overwrite device configuration with latest backup. Are you sure?
ca: Aquesta acció sobreescriu la configuració del dispositiu amb la còpia de seguretat més recent. N'estàs segur?

en: This action will schedule the installation or upgrade of database schema into the target, are you sure?
ca: Aquesta acció planificarà la instal·lació o l'actualització de l'esquema de la base de dades a la destinació, n'esteu segur?

en: This action will upgrade all servers to version
ca: Aquesta acció actualitzarà tots els servidors a la versió

en: This action will upgrade this console to version
ca: Aquesta acció actualitzarà aquesta consola a la versió

en: This address will not be updated by the server
ca: Aquesta adreça no serà actualitzada pel servidor

en: This agent belongs to metaconsole, is not possible display it
ca: Aquest agent pertany a la metaconsole, no és possible mostrar-lo

en: This agent can be remotely configured
ca: Aquest agent pot ser configurat en remot

en: This agent can not be remotely configured
ca: Aquest agent no es pot configurar de manera remota

en: This agent doesn't have any GIS data.
ca: Aquest agent no té dades de SIG.

en: This agent doesn't have any active monitors.
ca: Aquest agent no té cap monitors actius.

en: This agent has been already defined.
ca: Aquest agent ja està definit.

en: This agent has no policy assigned
ca: Aquest agent no té una política assignada

en: This agent has not modules inventory
ca: Aquest agent no té inventari de mòduls

en: This agent has other IPs
ca: Aquest agent té altres IPs

en: This agent have not a remote configuration, please set it.
ca: Aquest agent no té una configuració remota, ha de configurar.

en: This agent is already a target
ca: Aquest agent ja és un objectiu

en: This browser doesn`t seem to support the files property of file inputs.
ca: Sembla que aquest navegador no admet la propietat dels fitxers de les entrades de fitxers.

en: This change in the service configuration will delete the history of the service modules. Do you wish to continue?
ca: Aquest canvi en la configuració del servei suprimirà l'historial dels mòduls de servei. Voleu continuar?

en: This change in the service configuration will prevent the SLA modules from being created. Do you wish to continue?
ca: Aquest canvi en la configuració del servei evitarà la creació dels mòduls SLA. Voleu continuar?

en: This collection has not been added to any agents
ca: Aquesta col·lecció no s'ha afegit a cap agent

en: This console is joining a metaconsole.
ca: Aquesta consola s'uneix a un metaconsole.

en: This console is not joining any metaconsole.
ca: Aquesta consola no s'uneix a cap metaconsole.

en: This console is not manager of this environment,
            		please manage this feature from centralized manager console (Metaconsole).
ca: Aquesta consola no és la gestora d'aquest entorn,
            		si us plau, administreu aquesta característica des de la consola centralitzada d'administradors (Metaconsole).

en: This console is not manager of this environment, please manage this feature from %s.
ca: Aquesta consola no és l'administrador d'aquest entorn, si us plau, administreu aquesta característica des de %s.

en: This console is not manager of this environment, please manage this feature from centralized manager console. Go to %s to manage it.
ca: Aquesta consola no és l'administrador d'aquest entorn, si us plau, administreu aquesta característica des de la consola centralitzada del gestor. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This console is not manager of this environment, please manage this feature from feature from %s.
ca: Aquesta consola no és l'administrador d'aquest entorn, si us plau, administreu aquesta característica des de %s.

en: This console is not manager of this environment.
ca: Aquesta consola no és la gestora d'aquest entorn.

en: This console is not the environment administrator. Please, manage this feature from centralized manager console (Metaconsole).
ca: Aquesta consola no és l'administrador del medi ambient. Si us plau, administreu aquesta característica des de la consola centralitzada de gestors (Metaconsole).

en: This console will work in limited mode. Enterprise features will not function.
ca: Aquesta consola funcionarà en mode limitat. Les característiques empresarials no funcionaran.

en: This custom OID is preexistent.
ca: Aquest OID personalitzat és preexistent.

en: This data doesn't show in realtime
ca: Aquestes dades no es mostren en temps real

en: This element does not affect service weigth because is disabled.
ca: Aquest element no afecta el weigth del servei perquè està inhabilitat.

en: This elements cannot be modified while the downtime is being executed
ca: Aquests elements no es poden modificar mentre s'està executant el temps d'inactivitat

en: This extension checks the DB is correct. Because sometimes the old DB from a migration has not some fields in the tables or the data is changed.
ca: Aquesta extensió comprova que el DB és correcte. Perquè de vegades l'antiga DB d'una migració no té alguns camps a les taules o les dades es canvien.

en: This extension makes exportation of resource template more easy.
ca: Aquesta extensió facilita l'exportació de la plantilla de recursos.

en: This extension makes registering resource templates easier.
ca: Aquesta extensió facilita el registre de plantilles de recursos.

en: This extension makes registration of policies enterprise. <br>You can get more policies in our <a href="%s">Public Resource Library</a>
ca: Aquesta extensió fa que el registre de polítiques empresarials. <br>Pots obtenir més polítiques a la nostra <a href="%s">Biblioteca de Recursos Públics</a>

en: This field contains a substring, could be part of a IP address, a numeric OID, or a plain substring
ca: Aquest camp conté una subcadena, podria ser part d'una adreça IP, un OID numèric o una subcadena simple.

en: This field corresponds to the Integria IMS user specified in Integria IMS setup
ca: Aquest camp correspon a l'usuari Integria IMS especificat a la configuració de integria IMS

en: This field only applies in case of Monthly SLA item.
ca: Aquest camp només s'aplica en cas d'element SLA mensual.

en: This field only has sense in modules adopted by a policy.
ca: Aquest camp només té sentit en els mòduls aprovats per una política.

en: This field will show up as dots like a password
ca: Aquest camp es mostrarà com a punts com una contrasenya

en: This file could be executed by any user
ca: Aquest fitxer pot ser executat per qualsevol usuari

en: This file isn't image
ca: Aquest fitxer no és imatge

en: This file isn't image.
ca: Aquest fitxer no és imatge.

en: This filters will cause slowdown on server (%s ms)
ca: Aquests filtres provocaran alentiment al servidor (%s ms)

en: This function is for metaconsole only.
ca: Aquesta funció és només per a metaconsole.

en: This graph has been deleted.
ca: Aquest gràfic s'ha suprimit.

en: This group doesn't have any monitor
ca: Aquest grup no t&eacute; cap monitor

en: This group will be use to restrict the visibility of this filter with ACLs
ca: Aquest grup s'utilitza per a restringir la visibilitat d'aquest filtre amb ACL

en: This group will be used also to classify discovered agents
ca: Aquest grup també s'utilitzarà per classificar els agents descoberts

en: This group will be used also to control access to this service and its elements.
ca: Aquest grup també s'utilitzarà per controlar l'accés a aquest servei i els seus elements.

en: This happen when you have just created a module and it's not executed at first time. Usually in a few seconds should be initialized and you will be able to see in main view. If you keep non-init modules for more than 24hr (due a problem in it's execution or configuration) they will be automatically deleted by the system. Non-init are not visible in the âmain viewâ, you can see/edit them in the module administration section, in the agent administrator.
ca: Això passa quan acabes de crear un mòdul i no s'executa a la primera vegada. Normalment en pocs segons s'ha d'inicialitzar i es pot veure a la vista principal. Si manteniu mòduls no init durant més de 24hr (a causa d'un problema en la seva execució o configuració) el sistema els suprimirà automàticament. No són visibles a la vista âmain, podeu veure-les o editar-les a la secció Administració del mòdul, a l'administrador de l'agent.

en: This happen when your agent stopped reporting or the server have any problem (too load or just down). Check also connectivity between the agent and the server.
ca: Això passa quan l'agent ha deixat d'informar o el servidor té algun problema (massa càrrega o simplement avall). Comproveu també la connectivitat entre l'agent i el servidor.

en: This instance is not registered in the Update manager section
ca: Aquesta instància no està registrada a la secció Administrador d'actualitzacions

en: This interval will affect to Visual Console pages
ca: Aquest interval afectarà les pàgines de la consola visual

en: This is a master server
ca: Es tracta d'un servidor mestre

en: This is a view to interface with Elasticsearch directly from WEB console. 
    Please note that you can damage your Elasticsearch if you don`t know exactly what are you are doing. 
    This view is intended to be used only by users with a knowledge of Elasticsearch
ca: Aquesta és una vista per interactuar amb Elasticsearch directament des de la consola WEB. 
    Tingueu en compte que podeu danyar la vostra elasticsearch si no sabeu exactament el que esteu fent. 
    Aquesta visualització està pensada per ser utilitzada només per usuaris amb coneixements d'Elasticsearch.

en: This is an advanced extension to interface with %s database directly from WEB console
    		using native SQL sentences. Please note that <b>you can damage</b> your %s installation
    		if you don't know </b>exactly</b> what are you are doing,
    		this means that you can severily damage your setup using this extension.
    		This extension is intended to be used <b>only by experienced users</b>
    		with a depth knowledge of %s internals.
ca: Aquesta és una extensió avançada per interactuar amb %s la base de dades directament des de la consola WEB
    		utilitzar frases SQL natives. Tingueu en compte que <b>podeu danyar</b> la %s vostra instal·lació
    		Si no saps exactament què estàs fent,
    		això vol dir que podeu danyar la vostra configuració mitjançant aquesta extensió.
    		Aquesta extensió està pensada per ser utilitzada <b>només per usuaris experimentats.</b>
    		Amb un coneixement profund de %s l'interior.

en: This is an automatically generated email from Pandora FMS, please do not reply.
ca: Aquest és un correu electrònic generat automàticament de Pandora FMS, si us plau, no respongueu.

en: This is an automatically sent message for user
ca: Aquest és un missatge enviat automàticament per a l'usuari

en: This is an email test sent from Pandora FMS. If you can read this, your configuration works.
ca: Aquesta és una prova de correu electrònic enviada des de Pandora FMS. Si podeu llegir això, la vostra configuració funciona.

en: This is an example of a dashboard widget. A widget may contain elements
ca: Aquest és un exemple d'un giny de tauler d'instruments. Un giny pot contenir elements

en: This is an optional field
ca: Aquest és un camp opcional

en: This is defined in minutes, If you wish a permanent session should putting -1 in this field.
ca: Això es defineix en minuts, si voleu una sessió permanent hauríeu de posar -1 en aquest camp.

en: This is not a cluster node
ca: No és un node de clúster

en: This is the height in pixels of the module graph or custom graph in the reports (only: HTML)
ca: Aquesta és l'alçada en píxels del gràfic del mòdul o gràfic personalitzat en els informes (només: HTML)

en: This is the interval or period of time with which the graph data will be obtained. For example, a week means data from a week ago from now.
ca: Aquest és l'interval o període de temps amb el qual s'obtindran les dades del gràfic. Per exemple, una setmana significa dades de fa una setmana.

en: This is the online help for %s console. This help is -in best cases- just a brief contextual help, not intented to teach you how to use %s. Official documentation of %s is about 900 pages, and you probably don't need to read it entirely, but sure, you should download it and take a look.<br><br>
      <a href='%s' target='_blanck' class='pandora_green_text font_10 underline'>Download the official documentation</a>
ca: Aquesta és l'ajuda en línia per a %s la consola. Aquesta ajuda és -en el millor dels casos- només una breu ajuda contextual, no està formada per ensenyar-vos com %s utilitzar. La documentació oficial %s és d'unes 900 pàgines, i probablement no cal llegir-la del tot, però és clar, l'heu de descarregar i fer-hi un cop d'ull.<br><br>
      <a href='%s' target='_blanck' class='pandora_green_text font_10 underline'>Descarrega't la documentació oficial</a>

en: This is the private code that you should use with your authenticator app
ca: Aquest és el codi privat que hauríeu d'utilitzar amb la vostra aplicació d'autenticador

en: This is the range, or period of time over which the report renders the information for this report type. For example, a week means data from a week ago from now.
ca: Aquest és l'interval o període de temps durant el qual l'informe dóna la informació per a aquest tipus d'informe. Per exemple, una setmana significa dades de fa una setmana.

en: This item is affected by a malformed scheduled downtime
ca: Aquest element es veu afectat per un temps d'inactivitat planificat mal format

en: This kind of task uses multipurpose plugins in order to generate monitoring data, configure your desired tentacle target.
ca: Aquest tipus de tasca utilitza connectors polivalents per tal de generar dades de monitorització, configurar el vostre objectiu tentacle desitjat.

en: This license is outside of support. Please, contact our sales department.
ca: Aquesta llicència està fora de servei. Posa't en contacte amb el nostre departament de vendes.

en: This map is a quick representation of all your VMware entities detected. You can create a custom VMware map by defining a network map based on your VMware discovery task %s
ca: Aquest mapa és una representació ràpida de totes les entitats VMware detectades. Podeu crear un mapa VMware personalitzat definint un mapa de xarxa basat en la tasca de descobriment de VMware %s

en: This message does not exist in the system
ca: Aquest missatge no existeix en el sistema

en: This metaconsole
ca: Aquest metaconsola

en: This mode allow %s to disable all modules 
    of this agent while the selected module is on CRITICAL status
ca: Aquest mode permet que %s inhabilitin tots els mòduls 
    d' aquest agent mentre el mòdul seleccionat es troba en estat CRÍTIC

en: This name must match with the name wich appears when you log in you VMware manager
ca: Aquest nom ha de coincidir amb el nom que apareix quan inicieu la sessió al gestor VMware

en: This network is already being scanned. See progress at %s
ca: Aquesta xarxa ja s'està escanejant. Veure progrés a %s

en: This network scan task has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta tasca d'exploració de xarxa ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This node is configured with centralized mode. All OS definitions are read only. Go to %s to manage them.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Totes les definicions del sistema operatiu només es llegeixen. Aneu a %s a gestionar-los.

en: This node is configured with centralized mode. All alert actions information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de les accions d'alerta només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All alert commands information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de les ordres d'alerta només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All alert templates information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de les plantilles d'alerta només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All alerts templates information is read only. Go to Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de les plantilles d'avisos només es llegeix. Aneu a %s a gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All categories information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de categories només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All group information is read only. Go to %s to import the CSV.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació del grup només es llegeix. Aneu a %s per importar el CSV.

en: This node is configured with centralized mode. All groups information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació dels grups només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All local components are read only. Go to %s to manage them.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tots els components locals només es llegeixen. Aneu a %s a gestionar-los.

en: This node is configured with centralized mode. All module groups information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació dels grups de mòduls només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All policies information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació política només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All profiles information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació dels perfils només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All profiles user information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de l'usuari dels perfils només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All remote components are read only. Go to %s to manage them.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tots els components remots només es llegeixen. Aneu a %s a gestionar-los.

en: This node is configured with centralized mode. All tags information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació de les etiquetes només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. All users information is read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Tota la informació dels usuaris només es llegeix. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. Component groups are read only. Go to %s to manage it.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Els grups de components només es llegeixen. Aneu a %s per gestionar-ho.

en: This node is configured with centralized mode. Go to %s to create a policy.
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Aneu a %s per crear una política.

en: This node is configured with centralized mode. Go to %s to delete an agent
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Anar a %s per suprimir un agent

en: This node is configured with centralized mode. To delete agents go to %s
ca: Aquest node està configurat amb mode centralitzat. Per suprimir els agents aneu a %s

en: This node will not be usable until unifying the environment
ca: Aquest node no serà utilitzable fins a unificar l'entorn

en: This operation can not be used in cluster elements.
ca: Aquesta operació no es pot utilitzar en elements de clúster.

en: This operation could take a long time
ca: Aquesta operació pot trigar molt de temps

en: This operation does not exist.
ca: Aquesta operació no existeix.

en: This operation is not ready yet! Keep up to date with latest updates
ca: Aquesta operació encara no està preparada! Estigues al dia de les últimes actualitzacions

en: This option may cause performance issues
ca: Aquesta opció pot causar problemes de rendiment

en: This options only applies to zone (region) agents.
ca: Aquesta opció només s'aplica als agents de zona (regió).

en: This policy exist in node %s with other name (%s). Change the name to '%s' to apply the policy.
ca: Aquesta política existeix en %s de node amb un altre nom (%s). Canvieu el nom a "%s" per aplicar la política.

en: This policy is applying and cannot be modified
ca: Aquesta política s'aplica i no es pot modificar

en: This policy is being applied on node %s.
ca: Aquesta política s'està aplicant en %s de node.

en: This process already running
ca: Aquest procés ja s'està executant

en: This record already exists in the database
ca: Aquest registre ja existeix a la base de dades

en: This report exceeds the item limit for realtime operations
ca: Aquest informe supera el límit d'element per a les operacions en temps real

en: This scheduled downtime are executed now. Can't delete in this moment.
ca: Aquest temps d'inactivitat planificat s'executa ara. No es pot esborrar en aquest moment.

en: This scheduled downtime is running
ca: Aquest temps d'inactivitat planificat s'està executant

en: This script will be executed on the devices when selecting CUSTOM task
ca: Aquest script s' executarà en els dispositius en seleccionar la tasca CUSTOM

en: This script will be used to apply configuration, previously backed up, to devices
ca: Aquest script s' usarà per aplicar la configuració, prèviament recolzada, als dispositius

en: This script will be used to retrieve configuration from devices
ca: Aquest script s' usarà per recuperar la configuració dels dispositius

en: This script will be used to retrieve firmware version from devices
ca: Aquest script s'utilitzarà per recuperar la versió de microprogramari dels dispositius

en: This script will be used to test devices availability
ca: Aquest script s'utilitzarà per provar la disponibilitat dels dispositius

en: This server update does not correspond with current console version. Are you sure you want to install it?
ca: Aquesta actualització del servidor no es correspon amb la versió actual de la consola. Esteu segur que el voleu instal·lar?

en: This system has too many modules per agent. OpenSource version could manage thousands of modules, but is not recommended to have more than 100 modules per agent. This configuration has %d modules per agent. Checkout the Enterprise Version for a professional supported system.
ca: Aquest sistema té massa mòduls per agent. La versió OpenSource podria gestionar milers de mòduls, però no es recomana tenir més de 100 mòduls per agent. Aquesta configuració té %d mòduls per agent. Consulteu la versió Enterprise per a un sistema compatible amb professionals.

en: This system has too much events in the database. Checkout database purge options. Checkout the Enterprise Version for a professional supported system.
ca: Aquest sistema té massa esdeveniments a la base de dades. Opcions de purga de la base de dades de compra. Consulteu la versió Enterprise per a un sistema compatible amb professionals.

en: This system is heavily loaded. OpenSource version could get a lot more agents but fine tuning requires knowledge and time. Checkout the Enterprise Version for a professional supported system.
ca: Aquest sistema està molt carregat. La versió d'OpenSource podria obtenir molts més agents, però l'afinació fina requereix coneixement i temps. Consulteu la versió Enterprise per a un sistema compatible amb professionals.

en: This table does not have the id
ca: Aquesta taula no té l'id

en: This table shows in columns the modules group and in rows agents group. The cell shows all modules
ca: Aquesta taula mostra les columnes del grup de mòduls i en les files del grup agents. La cel · la de mostra tots els mòduls

en: This task has been already defined. Please edit it or create a new one.
ca: Aquesta tasca ja està definida. Editeu-lo o creeu-ne un de nou.

en: This task has never executed
ca: Aquesta tasca no s'ha executat mai

en: This task has not been completely defined, please edit it
ca: Aquesta tasca no s'ha definit completament, editeu-la

en: This template does not exist
ca: Aquesta plantilla no existeix

en: This type of report brings a lot of data loading, it is recommended to use it for scheduled reports and not for real-time view.
ca: Aquest tipus d'informe aporta molta càrrega de dades, es recomana utilitzar-lo per a informes planificats i no per a visualització en temps real.

en: This update does not correspond with next version of %s. Are you sure you want to install it?
ca: Aquesta actualització no es correspon amb la següent versió de %s. Esteu segur que el voleu instal·lar?

en: This user does not have access on node, please enable node access on this user from metaconsole.
ca: Aquest usuari no té accés al node, si us plau, habiliteu l'accés al node en aquest usuari des de la metaconsole.

en: This user does not have any associated profile
ca: Aquest usuari no té cap perfil associat

en: This user doesn't have a valid email address
ca: Aquest usuari no té una adreça de correu electrònic vàlida

en: This user doesn't have any assigned profile/group.
ca: Aquest usuari no té cap perfil/grup assignat.

en: This user has not requested a password change
ca: Aquest usuari no ha sol·licitat un canvi de contrasenya

en: This user has permissions to manage all. An admin user should not requiere additional group permissions, except for using Enterprise ACL.
ca: Aquest usuari té permisos per gestionar-ho tot. Un usuari d'administració no ha de demanar permisos addicionals de grup, excepte per utilitzar l'Enterprise ACL.

en: This user has separated permissions to view data in his group agents, create incidents belong to his groups, add notes in another incidents, create personal assignments or reviews and other tasks, on different profiles
ca: Aquest usuari te permisos per veure dades en el seu grup d'agents, crear incidents que pertanyin al seus grups, i notes en altres incidents, crear asignacions personals o revisar altres tasques en diferents perfils.

en: This value can be set only in the async modules.
ca: Aquest valor només es pot definir als mòduls asínnc.

en: This value only will be applied if is minor than the server general configuration plugin timeout
ca: Aquest valor només s'aplicarà si és menor que el temps d'espera del servidor en general plugin de configuració

en: This value will be the one returned by the API
ca: Aquest valor serà el retornat per l'API

en: This will activate autorefresh in selected pages
ca: Això activarà autorefresh a les pàgines seleccionades

en: This will be delete all reports created in previous template applications. Do you want to continue?
ca: Això serà eliminar tots els informes creats en les aplicacions de la plantilla anterior. Voleu continuar?

en: This will not produce any action.
ca: Això no produirà cap acció.

en: Thread cache size
ca: Mida de la memòria cau del fil

en: Thread stack
ca: Pila de fils

en: Threads
ca: Fils

en: Threads / Queued modules currently
ca: Temes / modules en col actualment

en: Threads must be equal or greater than 1.
ca: Els fils han de ser iguals o superiors a 1.

en: Threshold
ca: Llindar

en: Thresholds
ca: Llindars

en: Throw unknown events
ca: Tire esdeveniments desconeguts

en: Thu
ca: Dj

en: Thursday
ca: Dijous

en: Ticket
ca: Tiquet

en: Ticket body
ca: Cos d'entrades

en: Ticket list
ca: Llista d'entrades

en: Tile Server URL
ca: URL Tile servidor

en: Time
ca: ar

en: Time (ms)
ca: Temps (ms)

en: Time Critical
ca: Temps crític

en: Time Downtime
ca: Temps d'inactivitat de temps

en: Time Downtime
ca: Temps d'inactivitat de temps

en: Time Downtime Day
ca: Hora d'inactivitat Dia

en: Time Downtime Month
ca: Temps d'inactivitat mes

en: Time Downtime day
ca: Hora d'inactivitat dia

en: Time Downtime hours
ca: Hores d'inactivitat de temps

en: Time Downtime week
ca: Setmana de temps d'inactivitat

en: Time Error
ca: Error de temps

en: Time Error
ca: Error de temps

en: Time Error Day
ca: Dia d'error d'hora

en: Time Error Month
ca: Mes d'error de temps

en: Time Error day
ca: Hora d'error dia

en: Time Error hours
ca: Hores d'error de temps

en: Time Error week
ca: Setmana d'errors de temps

en: Time Failed
ca: El temps ha fallat

en: Time Not Init
ca: El temps no és init

en: Time Not Init
ca: El temps no és init

en: Time Not Init Day
ca: Hora no init Day

en: Time Not Init Module
ca: Mòdul d'init time not

en: Time Not Init Month
ca: Temps no init mes

en: Time Not Init day
ca: Hora no init dia

en: Time Not Init hours
ca: Temps no init hores

en: Time Not Init week
ca: Hora no init setmana

en: Time OK
ca: Hora d'acord

en: Time OK
ca: Hora d'acord

en: Time OK Day
ca: Hora d'acord dia

en: Time OK Month
ca: Temps d'acord mes

en: Time OK day
ca: Hora d'acord dia

en: Time OK hours
ca: Hora d'acord horari

en: Time OK week
ca: Hora d'acord setmana

en: Time Out Day
ca: Hora d'aturada dia

en: Time Out hours
ca: Hores de temps d'aturada

en: Time Period
ca: període

en: Time Total
ca: Total de temps

en: Time Total
ca: Total de temps

en: Time Total Day
ca: Hora total del dia

en: Time Total Month
ca: Mes total de temps

en: Time Total day
ca: Hora Total del dia

en: Time Total hours
ca: Temps Total d'hores

en: Time Total week
ca: Temps Total de la setmana

en: Time Unknown
ca: Temps desconegut

en: Time Unknown
ca: Temps desconegut

en: Time Unknown Day
ca: Hora desconeguda

en: Time Unknown Month
ca: Mes desconegut del temps

en: Time Unknown day
ca: Hora dia desconegut

en: Time Unknown hours
ca: Hores de temps desconegudes

en: Time Unknown week
ca: Setmana de temps desconeguda

en: Time and date
ca: Hora i data

en: Time autorefresh
ca: Temps autorefresh

en: Time compare (Overlapped)
ca: Comparar el temps (superposada)

en: Time compare (Separated)
ca: Comparar el temps (Separat)

en: Time container lapse
ca: Lapse de contenidors de temps

en: Time failed
ca: El temps ha fallat

en: Time format
ca: Format del temps

en: Time format in Pandora is hours(24h):minutes:seconds
ca: Format de l'hora de Pandora és hora (24h): minuts: segons

en: Time from
ca: Temps des

en: Time in OK status
ca: Temps en estat d'acord

en: Time in unknown status
ca: Temps en estat desconegut

en: Time in warning status
ca: Hora en estat d'avís

en: Time lapse
ca: Lapse de temps

en: Time lapse intervals
ca: Intervals de lapse de temps

en: Time of downtime
ca: Temps d'inactivitat

en: Time of not initialized module
ca: Temps del mòdul no inicialitzat

en: Time out
ca: Temps d'aturada

en: Time range
ca: Rang de temps

en: Time range (hours)
ca: Rang de temps (hores)

en: Time source
ca: Font Temps

en: Time spent
ca: Temps dedicat

en: Time threshold
ca: Llindar de temps

en: Time to
ca: Temps per

en: Time window
ca: Finestra de temps

en: Time zone
ca: Zona horària

en: Timeout
ca: Temps d'espera

en: Timeout in secs from start of flip flop counting. If this value is exceeded, FF counter is reset. Set to 0 for no timeout.
ca: Temps d'espera en segons des de l'inici del recompte de xancletes. Si se supera aquest valor, el comptador FF es reinicialitza. Establiu-ho a 0 sense temps d'espera.

en: Times fired
ca: Vegades acomiadats

en: Timestamp
ca: Segell de temps

en: Timestamp from:
ca: Marca de temps de:

en: Timestamp in rollover
ca: Marca de temps en la bolcada

en: Timestamp or time comparation
ca: Marca de temps o de temps comparation

en: Timestamp to:
ca: Marca de temps de:

en: Timestamp, time comparison, or compact mode
ca: Marca de temps, comparació de temps o mode compacte

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Timezone Offset
ca: Offset Zona horària

en: Timezone setup
ca: Configuració de zona horària

en: Tiny
ca: Menuda

en: Title
ca: Títol

en: Title (header)
ca: Títol (capçalera)

en: Title 1 (login)
ca: Títol 1 (inici de sessió)

en: Title 2 (login)
ca: Títol 2 (inici de sessió)

en: Title color
ca: Color del títol

en: To
ca: A

en: To (date:time)
ca: A (data:hora)

en: To add more elements, click on "<em>Add widgets</em>" on the top of this page.
ca: Per afegir més elements, feu clic a "<em> afegir ginys </ em> " a la part superior d'aquesta pàgina.

en: To agent(s)
ca: Per agent (s)

en: To agent(s):
ca: Per agent (s):

en: To be able to create images of the graphs for PDFs, please install the PhantomJS extension. For that, it is necessary to follow these steps:
ca: Per poder crear imatges dels gràfics per a PDF, instal·leu l'extensió PhantomJS. Per a això, cal seguir aquests passos:

en: To critical
ca: A crític

en: To data
ca: A les dades

en: To day
ca: Per dies

en: To day:
ca: A dia:

en: To define plugins please use plugin configuration tab.
ca: Per definir connectors, utilitzeu la pestanya configuració del connector.

en: To delete this message, click on the delete button on top right corner of this element.
ca: Per eliminar aquest missatge, feu clic al botó Elimina a la cantonada superior dreta d'aquest element.

en: To disable it, go to your PHP configuration file (php.ini) and put safe_mode = Off (Do not forget to restart apache process after changes)
ca: Per desactivar-lo, aneu al fitxer de configuració PHP (php.ini) i poseu safe_mode = Desactivat (no us oblideu de reiniciar el procés Apache després dels canvis)

en: To do so, just click on the title and drag and drop it to the desired place.
ca: Per a això, faci clic al títol i arrossegar fins al lloc desitjat.

en: To get your <b>%s Enterprise License</b>:
ca: Per obtenir la vostra <b> %s llicència d'empresa:</b>

en: To hour:
ca: Per hores:

en: To manage collections you must activate centralized management
ca: Per gestionar les col·leccions cal activar la gestió centralitzada

en: To manage inventory plugin you must activate centralized management
ca: Per gestionar el connector d'inventari heu d'activar la gestió centralitzada

en: To manage plugin you must activate centralized management
ca: Per administrar el connector heu d'activar l'administració centralitzada

en: To normal
ca: A la normalitat

en: To policies
ca: A les polítiques

en: To restore the selected backup, please follow these steps
ca: Per restaurar la còpia de seguretat seleccionada, feu el següent

en: To see the list of modules paginated, enable this option in the Styles Configuration.
ca: Per veure la llista de mòduls paginats, habiliteu aquesta opció a la configuració d'estils.

en: To start using it, navigatenavigate to your desired agent, tab Network Config Manager, and enable the ncm features,
            you will be asked for the vendor and model of the device.
ca: Per començar a utilitzar-lo, navegueu a l'agent desitjat, pestanya Gestor de config de xarxa i habiliteu les característiques ncm,
            se us demanarà el proveïdor i el model del dispositiu.

en: To store them, it will be necessary to use an agent custom field
ca: Per emmagatzemar-los, caldrà utilitzar un camp personalitzat d'agent

en: To test the alert you've just created go to the main view by clicking on the eye tab.
ca: Per provar l'alerta que acabes de crear, aneu a la visualització principal fent clic a la pestanya dels ulls.

en: To use 'label'field, you should write
    					a text to replace '(_VALUE_)' and the value of the module will be printed at the end.
ca: Per utilitzar el camp "etiqueta", heu d'escriure
    					un text a substituir '(_VALUE_)' i el valor del mòdul s'imprimirà al final.

en: To use the old view when using the Visual Console visor
ca: Per utilitzar la visualització antiga quan s'utilitza la visera de la Consola visual

en: To value
ca: Per valorar

en: To warning
ca: Per advertiment

en: To:
ca: a:

en: Toggle filter(s)
ca: Alternar filtre (s)

en: Toggle the alert table
ca: Canvia la taula d'alertes

en: Toggle the collection table
ca: Canvieu la taula de col · lecció

en: Toggle the module table
ca: Canvia la taula de mòduls

en: Token previously configured on the destination %s console in order to use delegated authentification.
ca: Token prèviament configurat a la consola de destinació %s per tal d'utilitzar l'autenticació delegada.

en: Token previously configured on the destination Pandora console in order to use delegated authentification.
ca: Token configurat anteriorment a la consola de Pandora destinació per tal d'utilitzar autenticació delegat.

en: Too much remote modules has been detected on this system. OpenSource version could manage thousands of modules, but performance is limited on high amount of SNMP or ICMP request. Checkout the Enterprise Version for a professional supported system with improved capacity on network monitoring, including distributed servers.
ca: S'han detectat massa mòduls remots en aquest sistema. La versió OpenSource podria gestionar milers de mòduls, però el rendiment és limitat en una alta quantitat de sol·licitud de SNMP o ICMP. Consulteu la versió Enterprise per a un sistema professional compatible amb una millor capacitat en la monitorització de la xarxa, inclosos els servidors distribuïts.

en: Too much time since password change request
ca: Massa temps des de la sol·licitud de canvi de contrasenya

en: Tools
ca: Eines

en: Top
ca: Superior

en: Top 5 VMs CPU Usage
ca: Ús superior de la CPU VMs 5

en: Top 5 VMs Memory Usage
ca: Ús de memòria de 5 VMs superior

en: Top 5 VMs Network Usage
ca: Ús de la xarxa de 5 VMs superior

en: Top 5 VMs Provisioning Usage
ca: Ús d'aprovisionament de VMs top 5

en: Top N
ca: N superior

en: Top N events by agent
ca: Principals esdeveniments N per agent

en: Top N events by module
ca: Principals esdeveniments N per mòdul

en: Top N of agent modules
ca: N superior de mòduls d'agent

en: Top TCP protocols
ca: Protocols TCP superiors

en: Top UDP protocols
ca: Protocols UDP superiors

en: Top listeners
ca: Els millors oients

en: Top talkers
ca: Els millors parladors

en: Topology
ca: Topologia

en: Topology Group
ca: Grup de Topologia

en: Topology Map
ca: Mapa de topologia

en: Topology maps
ca: Mapes de topologia

en: Total Agents
ca: Total d'agents

en: Total Available Memory on the host
ca: Memòria disponible total a l'amfitrió

en: Total Buffered Memory
ca: Memòria memòria intermèdia total

en: Total Cached Memory
ca: Memòria total en memòria cau

en: Total Modules
ca: Total de mòduls

en: Total Real/Physical Memory Size on the host
ca: Mida total de memòria real/física a l'amfitrió

en: Total Swap Size configured for the host
ca: Mida total de l'intercanvi configurada per a l'amfitrió

en: Total agent access record
ca: Registre total d'accés a l'agent

en: Total agent access records
ca: Total de registres d'accés de l'agent

en: Total agents
ca: Total d'agents

en: Total agents and monitors
ca: Agents totals i monitors

en: Total agents in policy group
ca: Total d'agents en grup polític

en: Total bytes
ca: Total de bytes

en: Total checks
ca: Total de comprovacions

en: Total checks ok/total
ca: Total de comprovacions d'acord/total

en: Total cost
ca: Cost total

en: Total counters
ca: Comptadors totals

en: Total data in tagente_datos table
ca: Total de dades a tagente_datos taula

en: Total data items (tagente_datos)
ca: Articles totals de dades (tagente_datos)

en: Total data string items (tagente_datos_string)
ca: Total en concepte de cadena de dades (tagente_datos_string)

en: Total events
ca: Total d'esdeveniments

en: Total files in the attached folder
ca: Total de fitxers a la carpeta adjunta

en: Total flows
ca: Fluxos totals

en: Total groups
ca: Total de grups

en: Total items: %s
ca: Productes Total: %s

en: Total log4x items (tagente_datos_log4x)
ca: Articles totals log4x (tagente_datos_log4x)

en: Total module data records
ca: Total de registres de dades del mòdul

en: Total modules
ca: Mòduls totals

en: Total modules configured
ca: Total de mòduls configurats

en: Total non-init modules
ca: Total de mòduls no-init

en: Total not-init modules
ca: Total de mòduls no init

en: Total packets
ca: Total de paquets

en: Total running modules
ca: Total Moduls funcionant

en: Total sessions
ca: Total de sessions

en: Total threads
ca: Total de fils

en: Total time
ca: Temps total

en: Total transaction time:
ca: Temps total de transacció:

en: Total traps
ca: Trampes totals

en: Total uknown agents
ca: Total d'agents uknown

en: Total unknown agents
ca: Total d'agents desconeguts

en: Total users
ca: Total d'usuaris

en: Traceroute
ca: Traça una ruta

en: Traceroute executable does not exist.
ca: No existeix taulta d'enrutament

en: Traceroute path
ca: Ruta Traceroute

en: Traceroute to %s
ca: Traça a %s

en: Tracking
ca: Rastreig

en: Transaction
ca: Transacció

en: Transaction history
ca: Historial de transaccions

en: Transaction is stopped
ca: La transacció està aturada

en: Transaction name
ca: Nom de la transacció

en: Transaction not found
ca: No s'ha trobat la transacció

en: Transactional Map
ca: Mapa transaccional

en: Transactional Map - Edit Transaction
ca: Mapa transaccional- Edita la transacció

en: Transactional Map - Phase -
ca: Mapa transaccional - Fase -

en: Transactional map
ca: Mapa transaccional

en: Transactions
ca: Transaccions

en: Transactions List
ca: Llista de transaccions

en: Transfer mode
ca: Mode de Transferència

en: Transference block size (Step)
ca: Mida del bloc de transferència (pas)

en: Transferring data
ca: Transferència de dades

en: Translate string
ca: Traduir cadena

en: Translation added successfully
ca: La traducció s'ha afegit correctament

en: Translation in selected language
ca: La traducció en la llengua seleccionada

en: Translation string could not be created
ca: No s'ha pogut crear la cadena de traducció

en: Translation string could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar la cadena de traducció

en: Translation updated successfully
ca: La traducció s'ha actualitzat correctament

en: Trap Enterprise String
ca: Cadena d'empresa trampa

en: Trap status agent recovered
ca: S'ha recuperat l'agent d'estat de la trampa

en: Trap subtype
ca: Subtipus de trampa

en: Trap type
ca: Tipus de trampa

en: Trap type:
ca: Tipus de trampa:

en: Traps received by Enterprise String
ca: Trampes rebudes per Enterprise String

en: Traps received by source
ca: Trampes rebudes per font

en: Tree
ca: Arbre

en: Tree Group view
ca: Visualització de grup d'arbres

en: Tree View
ca: Vista d'arbre

en: Tree group
ca: Grup d'arbres

en: Tree search
ca: Cerca en arbre

en: Tree view
ca: Vista d'arbre

en: Tree view by tags
ca: Vista d'arbre per etiquetes

en: Trigger when matches the value
ca: Tret quan coincideix amb el valor

en: Triggered alerts report
ca: Informe d'alertes activat

en: Triggering Condition
ca: Condició d'activació

en: Triggering fields configured in Alerts
ca: S'estan activant els camps configurats a Alertes

en: Triggering fields configured in action
ca: S'estan activant els camps configurats en acció

en: Triggering fields configured in template
ca: S'estan activant els camps configurats a la plantilla

en: Truncate table
ca: Trunca la taula

en: Tue
ca: Dt

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Tutorial mode
ca: Mode tutorial

en: Two attempts minimum
ca: Dos intents mínim

en: Type
ca: Tipus

en: Type Periodicity:
ca: Tipus Periodicitat:

en: Type at least two characters to search the module.
ca: Escriu almenys dos caràcters per buscar el mòdul.

en: Type at least two characters to search the user.
ca: Escriviu com a mínim dos caràcters per cercar a l'usuari.

en: Type at least two characters to search.
ca: Escriu almenys dos caràcters per a la recerca.

en: Type is missed. Please add a line with "module_type yourmoduletype" to data configuration
ca: Tipus és oblidada. Si us plau, afegiu una línia amb "module_type yourmoduletype " a la configuració de les dades

en: Type is wrong. Please set a correct type
ca: Tipus no és correcte. Si us plau, estableix un tipus correcte

en: Type of charts
ca: Tipus de gràfics

en: Type of graph
ca: Tipus de gràfic

en: Type of interface charts
ca: Tipus de gràfics d'interfície

en: Type of module charts
ca: Tipus de gràfics de mòduls

en: Type of the status calculation of the linked visual console
ca: Tipus de càlcul d'estat de la consola visual enllaçada

en: Type of view of visual consoles
ca: Tipus de visualització de consoles visuals

en: Type tree
ca: Escriviu l' arbre

en: Type: %s
ca: Tipus: %s

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: URL Route Analyzer
ca: Analitzador de rutes URL

en: URL content
ca: Contingut de l'ADREÇA URL

en: URL to Integria IMS setup
ca: URL a la configuració de l'IMS Integria

en: URL update manager
ca: Administrador d'actualitzacions d'URL

en: URL update manager:
ca: Administrador d'actualitzacions d'URL:

en: UX Console
ca: Consola UX

en: Uknown agents
ca: Agents britànics

en: Ultra High
ca: Ultra Alt

en: Unable to create the collection
ca: No es pot crear la col · lecció

en: Unable to create the collection.
ca: No es pot crear la col · lecció.

en: Unable to create the collection. Another collection with the same short name.
ca: No es pot crear la col·lecció. Una altra col·lecció amb el mateix nom.

en: Unable to edit the collection, empty name.
ca: No és possible editar la col · lecció, nom buit.

en: Unable to edit the collection.
ca: No és possible editar la col · lecció.

en: Unable to open public key file %s
ca: No es pot obrir el fitxer de clau pública %s

en: Unable to uncompress uploaded file
ca: No es pot descomprimir el fitxer carregat

en: Unassigned group
ca: Grup no signat

en: Unauthorized access
ca: Accés no autoritzat

en: Unavailable action
ca: Acció no disponible

en: Uncompress module
ca: Mòdul Descomprimiu

en: Undo
ca: Desfer

en: Undo agents
ca: Desfés els agents

en: Undo agents to template
ca: Desfer agents a la plantilla

en: Undo changes
ca: Desfer canvis

en: Undo deletion
ca: Desfer esborrat

en: Unexpected end of process
ca: Final inesperat del procés

en: Unhandled error
ca: Error no manejat

en: Unify databases
ca: Unificar bases de dades

en: Uninitialized
ca: No iniciat

en: Unique IP
ca: IP única

en: Unit
ca: Unitat

en: Unit
ca: Unitat

en: Unknow
ca: Desconegut

en: Unknown
ca: Desconegut/da

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown agents
ca: Agents desconeguts

en: Unknown checks
ca: Comprovacions desconegudes

en: Unknown elements as critical
ca: Elements desconeguts com a crítics

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error synchronizing %s
ca: Error desconegut en sincronitzar %s

en: Unknown events
ca: Esdeveniments desconeguts

en: Unknown instructions
ca: Desconegut instruccions

en: Unknown modules
ca: Mòduls Desconeguda

en: Unknown modules are modules which receive data normally at least in one occassion, but at this time are not receving data. Please check our troubleshoot help page to help you determine why you have unknown modules.
ca: Els mòduls desconeguts són mòduls que reben dades normalment almenys en una ocasió, però en aquest moment no estan retrocedint dades. Comproveu la nostra pàgina d'ajuda per resoldre problemes per ajudar-vos a determinar per què teniu mòduls desconeguts.

en: Unknown option
ca: Opció desconeguda

en: Unknown option.
ca: Opció desconeguda.

en: Unknown report
ca: Informe desconegut

en: Unknown section.
ca: Secció desconeguda.

en: Unknown service alert
ca: Alerta de servei desconeguda

en: Unknown status
ca: Estat desconegut

en: Unknown task
ca: Tasca desconeguda

en: Unknown type
ca: Desconegut Tipus

en: Unknown type:
ca: Tipus desconegut:

en: Unknown upload error
ca: Error de càrrega desconegut

en: Unknown weight
ca: Desconegut pes

en: Unless they're left blank, the fields from the action will override those set on the template.
ca: A menys que es deixin en blanc, els camps de l'acció substituiran els definits a la plantilla.

en: Unlimited
ca: Il limitat

en: Unlink from policy
ca: Desvinculació de la política

en: Unlink pending modules
ca: Desvincular mòduls pendents

en: Unlinked modules
ca: Mòduls no enllaçats

en: Unmanaged %
ca: % no s'ha iniciat

en: Unnasigned group
ca: Grup sense signar

en: Unregister
ca: Donar de baixa

en: Unreliable petition
ca: Petició poc fiable

en: Unreserved
ca: Sense reserves

en: Unsuccesful Update the url config vars.
ca: Actualitza insucesa Actualitza la configuració d'URL vars.

en: Unsuccesful add the collection
ca: Unsuccesful afegir la col · lecció

en: Unsuccesful stopped the Downtime
ca: Unsuccesful va aturar el temps d'inactivitat

en: Unsuccessful action<br><br>
ca: Acció infructuosa<br><br>

en: Unsuccessful connected to the DB
ca: No s'ha pogut connectar amb el DB

en: Unsuccessful created the testing DB
ca: No s'ha pogut crear la prova DB

en: Unsuccessful installed tables into the testing DB
ca: Taules instal·lades sense èxit a la prova DB

en: Unsuccessful multiple delete.
ca: Supressió múltiple sense èxit.

en: Unsuccessful subscription
ca: Subscripció sense èxit

en: Unsuccessful the table %s has not the field %s
ca: La taula no té èxit %s no té el camp %s

en: Unsuccessful update the tags
ca: Actualitza les etiquetes sense èxit

en: Unsuccessfull action
ca: Accions fallides

en: Unsuccessfully deleted alerts (%s / %s)
ca: Sense èxit alertes eliminats ( %s / %s )

en: Unsuccessfully updated alerts (%s / %s)
ca: Sense èxit alertes actualitzades ( %s / %s )

en: Unsucessful delete the snmp translation
ca: Suprimeix insuciable la traducció snmp

en: Unsucessful delete the snmp translation.
ca: Suprimeix senseuc la traducció snmp.

en: Unsucessful get module inventory data.
ca: Obteniu dades d'inventari de mòduls insuu·lants.

en: Unsucessful save the snmp translation
ca: Insuciable desa la traducció de snmp

en: Unsucessful save the snmp translation.
ca: Desa la traducció de snmp.

en: Unsucessful sending the data, please contact with your administrator or make with less elements.
ca: Enviament inesuable de les dades, poseu-vos en contacte amb el vostre administrador o feu-ho amb menys elements.

en: Unsucessful update the snmp translation
ca: Actualització insuuable de la traducció snmp

en: Unsucessful update the snmp translation.
ca: Actualitza insuciable la traducció snmp.

en: Until
ca: Fins

en: Until next
ca: Fins a la següent

en: Until refresh
ca: Actualització fins

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update %s successfully installed.
ca: Actualitza %s instal·lat correctament.

en: Update Action
ca: Actualitza l'acció

en: Update Command
ca: Actualitza l'ordre

en: Update Dashboard
ca: Actualitza l'escriptori digital

en: Update Filter
ca: Actualitza el filtre

en: Update Group
ca: Actualitzar Grup

en: Update Group Component
ca: Actualitza el component del grup

en: Update Integria IMS Ticket
ca: Actualitza el bitllet integria IMS

en: Update Key
ca: Actualitza la clau

en: Update Local Component
ca: Actualitza el component local

en: Update Manager
ca: Administrador d'actualitzacions

en: Update Manager offline
ca: Actualitza l'Administrador fora de línia

en: Update Manager online
ca: Gestor d'actualitzacions en línia

en: Update Manager options
ca: Opcions de l'Administrador d'actualitzacions

en: Update Manager sends anonymous information about %s usage (number of agents and modules running). To disable it, please remove the remote server address from the Update Manager plugin setup.
ca: Update Manager envia informació anònima sobre l'ús de %s (nombre d'agents i mòduls en execució). Per inhabilitar-lo, suprimiu l'adreça remota del servidor de la configuració del connector del Gestor d'actualitzacions.

en: Update Network Component
ca: Actualitza el component de xarxa

en: Update Profile
ca: Actualitzar Perfil

en: Update Server
ca: Actualitzar servidors

en: Update Software agent
ca: Actualitza l'agent de programari

en: Update Supernet
ca: Actualitza la supernet

en: Update Tag
ca: Actualitza Etiqueta

en: Update User
ca: Actualitza l'usuari

en: Update Vlan
ca: Actualitza Vlan

en: Update action
ca: Actualització de l’acció

en: Update agent address
ca: Actualitza l'adreça de l'agent

en: Update agent custom field
ca: Actualitza camp personalitzat agent

en: Update alert
ca: Alerta d'actualització

en: Update and continue
ca: Actualitzar i continuar

en: Update by %s Console
ca: Actualització per consola %s

en: Update category
ca: Actualitza la categoria

en: Update conf agent policies
ca: Actualitza les polítiques de l'agent conf

en: Update console task
ca: Actualitza la tasca de la consola

en: Update current filter
ca: Actualització de filtre actual

en: Update extra action
ca: Actualitza l'acció addicional

en: Update fictional node
ca: Actualitza el node fictici

en: Update filter
ca: Actualització del filtre

en: Update graph
ca: Gràfic d'actualització

en: Update group
ca: Actualitzar Grup

en: Update item
ca: Actualitzar element

en: Update key
ca: Actualitza la clau

en: Update log source
ca: Actualitza l'origen del registre

en: Update manager
ca: Gestor d'actualitzacio

en: Update manager online requires registration.
ca: El gestor d'actualitzacions en línia requereix registre.

en: Update manager Â» Offline
ca: Actualitza el gestor Â» Fora de línia

en: Update manager Â» Online
ca: Gestor d'actualitzacions Â» En línia

en: Update manager Â» Setup
ca: Actualitza el programa d'instal·lació del gestor Â»

en: Update map
ca: Actualitzar mapa

en: Update new GIS data:
ca: Actualitza les noves dades del SIG:

en: Update node
ca: Actualitza el node

en: Update pending
ca: Actualitzar pendents

en: Update pending agents
ca: Actualització d'agents pendents

en: Update pending groups
ca: Actualitza els grups pendents

en: Update priority nodes
ca: Actualitza els nodes de prioritat

en: Update profile
ca: Actualitzar perfil

en: Update rule
ca: Actualitza la norma

en: Update scheduled.
ca: Actualització planificada.

en: Update selected service elements
ca: Actualitza els elements de servei seleccionats

en: Update target
ca: Actualitza la destinació

en: Update the container
ca: Actualitzar el contenidor

en: Update the graph
ca: Actualització de la gràfica

en: Update to
ca: Actualitza a

en: Update to latest version
ca: Actualitza a la versió més recent

en: Update to next version
ca: Actualitza a la versió següent

en: Update user
ca: Actualitza l'usuari

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updated %d/%d agents
ca: Agents %d/%d actualitzats

en: Updated at
ca: Actualitzat a les

en: Updated modules on database
ca: Mòduls actualitzats a la base de dades

en: Updated remote config files: %d => %d
ca: Fitxers de configuració remots actualitzats: %d => %d

en: Updated successfully
ca: Actualitzat amb èxit

en: Updated/Started
ca: Actualitzat/iniciat

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updating code path
ca: S'està actualitzant el camí del codi

en: Updating console task
ca: S'està actualitzant la tasca de la consola

en: Updating to
ca: S'està actualitzant a

en: Updating to
ca: S'està actualitzant a

en: Upgrade database schema
ca: Actualitza l'esquema de la base de dades

en: Upload
ca: Carregar

en: Upload CSV file
ca: Carrega CSV

en: Upload Files
ca: Pujar arxius

en: Upload correct
ca: Pujar corregir

en: Upload date
ca: Data de la càrrega

en: Upload enterprise extension
ca: Extensió de càrrega de l'empresa

en: Upload error
ca: Pujar error

en: Upload extension
ca: Extensió de càrrega

en: Upload file
ca: Càrrega

en: Upload file/s
ca: Carrega / s

en: Upload max file size, nodes cannot be smaller than the size of the metaconsole %s
ca: Puja la mida màxima del fitxer, els nodes no poden ser més petits que la mida del metaconsole %s

en: Upload the extension as a zip file.
ca: Pujar l'extensió com un arxiu zip.

en: Upload your selenium test in html or side (only Selenium 3) format
ca: Puja la prova de seleni en format html o lateral (només Selenium 3)

en: Uploaded %s/%s traps
ca: Pujat %s / %s trampes

en: Uploaded by
ca: Pujat per

en: Uploader extension
ca: Va pujar extensió

en: Url
ca: URL

en: Url address
ca: URL

en: Use # symbol to comment a line.
ca: Utilitzeu # símbol per comentar una línia.

en: Use 1024 when module unit are bytes
ca: Utilitzeu 1024 quan la unitat de mòduls siguin bytes

en: Use CSV file definition
ca: Utilitza la definició de fitxer CSV

en: Use Enterprise ACL System
ca: Utilitzeu Empresa ACL System

en: Use [ or ( as first character, for example '[*] Map name', to render this map name in main menu
ca: Utilitzeu [o (com a primer caràcter, per exemple, '[*] Nom del Mapa ', per representar el nom de mapa al menú principal

en: Use agent access graph
ca: Utilitzeu el gràfic van tenir accés

en: Use alias as name
ca: Utilitzar àlies com a nom

en: Use always 1000
ca: Utilitza sempre 1000

en: Use always 1024
ca: Utilitza sempre el 1024

en: Use capture model
ca: Utilitza el model de captura

en: Use cert of SSL
ca: Utilitza cert de SSL

en: Use cert.
ca: Usa cert.

en: Use custom encoding
ca: Utilitza la codificació personalitzada

en: Use custom fields
ca: Utilitzar camps personalitzats

en: Use data multiplier
ca: Utilitza el multiplicador de dades

en: Use global conf
ca: Utilitza conf mundial

en: Use quicker network scan
ca: Utilitzar l'exploració de xarxa més ràpida

en: Use realtime statistics
ca: Utilitzeu les estadístiques en temps real

en: Use regular expresions selectors
ca: Utilitza selectors d'expresions regulars

en: Use round corners
ca: Utilitzeu cantonades arrodonides

en: Use secured update manager:
ca: Utilitzeu el gestor d'actualitzacions segur:

en: Use special days list
ca: Utilitza llista de dies especials

en: Use the agents relationship (from selected agents)
ca: Utilitzar la relació d'agents (d'agents seleccionats)

en: Use the data of this agent
ca: Utilitza les dades d'aquest agent

en: Use the legacy Visual Console
ca: Utilitza la consola visual heretada

en: Use this OID
ca: Utilitzeu aquest OID

en: Use this tool to view your %s logfiles directly on the console
ca: Utilitzeu aquesta eina per veure els fitxers de registre %s directament a la consola

en: Use uncompressed module data.
ca: Utilitzeu dades de mòdul sense comprimir.

en: Useful for integrations
ca: Útil per a integracions

en: User
ca: Usuari

en: User %s is reporting an issue in its %s experience
ca: L'%s d'usuari està informant d'un problema en la seva experiència %s

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: User ID cannot be empty
ca: ID d'usuari no pot estar buit

en: User ack.
ca: Usuari ACK.

en: User authentication
ca: Autenticació d'usuari

en: User blocked if login fails
ca: Usuari bloquejat si la identificació no

en: User can customize the home page. By default, will display 'Agent Detail'. Example: Select 'Other' and type index.php?sec=estado&sec2=operation/agentes/ver_agente&id_agente=1 to show agent detail view
ca: L'usuari pot personalitzar la pàgina inicial. Per defecte, es mostrarà "Detall de l'agent". Exemple: seleccioneu "Altres" i escriviu l'índex.php?sec=estado&sec2=operació/agents/ver_agente&id_agente=1 per mostrar la visualització de detalls de l'agent

en: User cannot log in into this console, please contact administrator
ca: L'usuari no pot iniciar sessió en aquesta consola, poseu-vos en contacte amb l'administrador

en: User configured for Master to Slaves replication
ca: Usuari configurat per a la replicació de Master to Slaves

en: User created.
ca: S'ha creat l'usuari.

en: User deleted.
ca: S'ha suprimit l'usuari.

en: User detail editor
ca: Editor de dades d'usuari

en: User doesn\'t exist.
ca: L'usuari no existeix.

en: User has been blocked. Try again in
ca: L'usuari ha estat bloquejat. Intenteu-ho de nou en

en: User info successfully updated
ca: Informació de l'usuari actualitzat correctament

en: User management
ca: Gesti&oacute; d'usuaris

en: User must be created before activating double authentication.
ca: S'ha de crear l'usuari abans d'activar la doble autenticació.

en: User node access not enabled
ca: L'accés al node d'usuari no està habilitat

en: User not found
ca: Usuari no trobat

en: User not found in database or incorrect password
ca: L'usuari no s'ha trobat a la base de dades o a una contrasenya incorrecta

en: User not found in database or incorrect password.
ca: L'usuari no es troba a la base de dades o contrasenya incorrecta.

en: User notifications
ca: Notificacions de l'usuari

en: User of the system that owns the MySQL files, necessary for the adjustment of permissions (by default mysql)
ca: Usuari del sistema propietari dels fitxers MySQL, necessari per a l'ajust de permisos (per defecte mysql)

en: User only can use the API.
ca: L'usuari només pot utilitzar l'API.

en: User or group must be selected.
ca: S'ha de seleccionar l'usuari o el grup.

en: User or group not specified
ca: Usuari o grup no especificat

en: User pass successfully updated
ca: Usuari passar actualitzat correctament

en: User password
ca: Contrasenya d'usuari

en: User profile added.
ca: S'ha afegit el perfil d'usuari.

en: User profile deleted.
ca: S'ha suprimit el perfil d'usuari.

en: User synchronization
ca: Sincronització d'usuaris

en: User to reset password
ca: L'usuari per restablir la contrasenya

en: User updated.
ca: S'ha actualitzat l'usuari.

en: User will be created without profiles assigned and won't be able to log in, are you sure?
ca: L'usuari es crearà sense perfils assignats i no podrà iniciar sessió, n'esteu segur?

en: User, group not specified
ca: Usuari, grup no especificat

en: User, group or profile not specified
ca: No s'ha especificat l'usuari, el grup o el perfil

en: User, group or profile status not specified
ca: No s'ha especificat l'estat de l'usuari, el grup o el perfil

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: Users Operator
ca: Operador d'usuaris

en: Users connected
ca: usuaris conectats

en: Users control filter
ca: Filtre de control dels usuaris

en: Users defined on %s
ca: Usuaris definits en %s

en: Users found
ca: Els usuaris troben

en: Users management
ca: Gestió d'usuaris

en: Users operations
ca: Les operacions dels usuaris

en: Using data from
ca: Utilitzar dades de

en: Using local component
ca: Usant component local

en: Using module component
ca: L'ús de components del mòdul

en: V-Center IP
ca: IP del centre V

en: VALIDATED
ca: VALIDAT

en: VLAN Config
ca: Configuració VLAN

en: VLAN Statistics
ca: Estadístiques VLAN

en: VLAN Wizard
ca: Auxiliar VLAN

en: VLAN enabled
ca: VLAN habilitat

en: VLAN name exists in database, please select another name
ca: El nom VLAN existeix a la base de dades, seleccioneu un altre nom

en: VMware View
ca: Visualització VMware

en: VMware plugin is working.
ca: El connector VMware està funcionant.

en: VMware view options
ca: Opcions de visualització VMware

en: Val. by
ca: Val. per

en: Validate
ca: Validar

en: Validate code
ca: Valida el codi

en: Validate event
ca: Validar event

en: Validate events
ca: Valida els esdeveniments

en: Validate selected
ca: Validar seleccionat

en: Validated
ca: Validat

en: Validated but not assigned
ca: Validat però no assignat

en: Validated traps.
ca: Trampes validades.

en: Validated vs unvalidated
ca: Vs Validat no validats

en: Validated vs unvalidated
ca: Validat vs no protegit

en: Validated.
ca: Validat.

en: Value
ca: Valor

en: Value OID
ca: OID de valor

en: Value color
ca: Color del valor

en: Value operation
ca: Operació de valor

en: Value to interface graphics
ca: Valor per als gràfics d'interfície

en: Value to show
ca: Valor per mostrar

en: Value:
ca: Valor

en: Variable bindings/Data
ca: Enquadernacions de variables/Dades

en: Variable bindings:
ca: Enquadernacions de variables:

en: Various
ca: Vario

en: Vendor
ca: Venedor

en: Vendor not found: %s
ca: No s'ha trobat el proveïdor: %s

en: Vendor successfully deleted
ca: El proveïdor s'ha suprimit correctament

en: Vendors
ca: Venedors

en: Verify package signature
ca: Verifica la signatura del paquet

en: Version
ca: Versió

en: Version number:
ca: Número de versió:

en: Vertical Bar
ca: Barra vertical

en: Vertical Bars
ca: Barres verticals

en: Vertical bars
ca: Barres verticals

en: Very serious
ca: Molt greu

en: View
ca: Veure

en: View %s not found
ca: No s'ha trobat la visualització %s

en: View ESX Host statistics from
ca: Veure estadístiques d'amfitrió ESX des de

en: View Events
ca: Veure esdeveniments

en: View GIS
ca: Visualitza el SIG

en: View NCM data
ca: Visualitza les dades NCM

en: View Report
ca: Mostra l'informe

en: View Service
ca: Veure Servei

en: View Transaction
ca: Visualitza la transacció

en: View VMware dashboard
ca: Visualitza l'escriptori digital VMware

en: View VMware map
ca: Veure mapa VMware

en: View agent
ca: Veure l'agent

en: View agent details
ca: Veure detalls de agent

en: View agents
ca: Veure Agents

en: View alert advanced details
ca: Veure detalls avançats d'alerta

en: View all categories
ca: Veure totes les categories

en: View all statistics
ca: Veure totes les estadístiques

en: View all stats
ca: Veure totes les estadístiques

en: View custom fields
ca: Veure els camps personalitzats

en: View details
ca: Veure més detalls

en: View events
ca: Veure events

en: View graph
ca: Veure gràfic

en: View graph containers
ca: Veure contenidors de gràfics

en: View graph templates
ca: Veure plantilles de gràfic

en: View in Module Library
ca: Visualitza a la biblioteca de mòduls

en: View map
ca: Veure mapa

en: View network maps
ca: Veure mapes de xarxa

en: View nodes
ca: Veure nodes

en: View of favorites
ca: Vista dels favorits

en: View options
ca: Visualitza les opcions

en: View report
ca: Veure informe

en: View reporting
ca: Veure informes

en: View reports
ca: Veure informes

en: View summary
ca: Visualitza el resum

en: View this cluster
ca: Visualitza aquest clúster

en: View ticket
ca: Veure bitllet

en: View visual console
ca: Veure consola visual

en: Views
ca: Vistes

en: Virtual network monitoring
ca: Monitorització virtual de xarxes

en: Visit our privacy policy for more information
ca: Visita la nostra política de privacitat per a més informació

en: Visual Console
ca: Visual consola

en: Visual Console Builder Information
ca: Informació del Constructor de consoles visuals

en: Visual Console List
ca: Llista de consoles visuals

en: Visual Console Template
ca: Plantilla de consola visual

en: Visual Console Template Wizard
ca: Auxiliar de plantilles de consola visual

en: Visual Favourite Console
ca: Consola favorita visual

en: Visual console
ca: Visual consola

en: Visual console name
ca: Nom de la consola visual

en: Visual consoles
ca: Consoles visuals

en: Visual consoles configuration
ca: Configuració de consoles visuals

en: Visual consoles list
ca: Llista de les consoles Visual

en: Visual effects and animation
ca: Efectes visuals i animació

en: Visual setup
ca: Instal · lació de Visual

en: Visual styles
ca: Els estils visuals

en: Vlan created
ca: Vlan creat

en: Vlan name
ca: Nom Vlan

en: Vlan name could not be added, please select vlan
ca: No s' ha pogut afegir el nom Vlan, seleccioneu vlan

en: Vlan name exists in database, please select other name
ca: El nom Vlan existeix a la base de dades, seleccioneu un altre nom

en: Vlan not created
ca: Vlan no s'ha creat

en: Vlan not updated
ca: Vlan no s'ha actualitzat

en: Vlan statistics
ca: Estadístiques de Vlan

en: Vlan updated
ca: Vlan actualitzat

en: Vlan wizard
ca: Auxiliar de Vlan

en: WARNING
ca: ATENCIÓ

en: WARNING! - You are going to delete a cluster agent. Are you sure?
ca: ADVERTIMENT! - Eliminaràs un agent de clúster. N'estàs segur?

en: WARNING: If you delete this scheduled downtime, it will not be taken into account in future SLA reports
ca: AVÍS: Si suprimiu aquest temps d'inactivitat programat, no es tindrà en compte en futurs informes SLA

en: WARNING: If you edit this scheduled downtime, the data of future SLA reports may be altered
ca: AVÍS: Si editeu aquest temps d'inactivitat planificat, les dades dels futurs informes SLA es poden alterar

en: WARNING: If your email size exceeds your mail attachment size limit, the file will be saved in the local attachment folder.
ca: AVÍS: si la mida del correu electrònic supera el límit de mida del fitxer adjunt de correu, el fitxer es desarà a la carpeta de fitxers adjunts local.

en: WARNING: There are malformed scheduled downtimes
ca: AVÍS: Hi ha temps d'inactivitat programats malformats

en: WARNING: This is a new feature and is still at an early stage. It is available with limited features, use it with caution and send us your feedback to improve these current capabilities.
ca: Avís: Aquesta és una característica nova i encara es troba en una fase inicial. Està disponible amb funcions limitades, utilitzeu-lo amb precaució i envieu-nos els vostres comentaris per millorar aquestes capacitats actuals.

en: WARNING: You are just one click away from an automated update. This may result in a damaged system, including loss of data and operativity. Check you have a recent backup. OpenSource updates are automatically created packages, and there is no WARRANTY or SUPPORT. If you need professional support and warranty, please upgrade to Enterprise Version.
ca: AVÍS: Estàs a només un clic d'una actualització automatitzada. Això pot resultar en un sistema danyat, incloent la pèrdua de dades i l'operativitat. Comproveu que teniu una còpia de seguretat recent. Les actualitzacions de OpenSource es creen automàticament paquets i no hi ha garantia ni suport. Si necessiteu suport professional i garantia, actualitzeu-lo a Enterprise Version.

en: WELCOME TO %s
ca: BENVINGUTS A %s

en: WMI Explorer
ca: Explorador WMI

en: WMI Wizard
ca: Assistent de WMI

en: WMI class
ca: Classe WMI

en: WMI enabled
ca: WMI habilitat

en: WMI module
ca: Mòdul WMI

en: WMI modules
ca: Mòduls WMI

en: WMI query
ca: WMI consulta

en: WMI server
ca: WMI del servidor

en: WMI server module
ca: Mòdul de servidor WMI

en: WMS Server
ca: Servidor WMS

en: WMS Server URL
ca: ADREÇA URL del servidor WMS

en: WUX Console
ca: Consola WUX

en: WUX server
ca: Servidor WUX

en: WUX transaction stats
ca: Estadístiques de transacció WUX

en: Waiting
ca: Esperant

en: Waiting results...
ca: Resultats en espera...

en: Warm start (1)
ca: Arrencada en calent (1)

en: Warn
ca: Atenció.

en: Warn:
ca: Atenció.

en: Warning
ca: Avís

en: Warning (Alert)
ca: Avís (avís)

en: Warning Status
ca: Estat de l'advertiment

en: Warning agents
ca: Agents d'alerta

en: Warning and Critical thresholds
ca: Advertència i llindars crítics

en: Warning create '%s' policy, the name exist, the policy have a name %s.
ca: Advertència create ' %s política ', hi ha el nom, la política té un nom %s .

en: Warning create '%s' report, the name exist, the report have a name %s.
ca: Alerta creada a l'informe '%s', el nom existeix, el report té el nom '%s'.

en: Warning create '%s' visual map, the name exist, the report have a name %s.
ca: Alerta al crear el mapa visual '%s', el nom existeix i l'informe es diu %s.

en: Warning events
ca: Esdeveniments d'avís

en: Warning instructions
ca: Indicacions d'advertència

en: Warning modules
ca: Mòduls d'advertència

en: Warning php version
ca: Advertiment de la versió php

en: Warning service alert
ca: Avís del servei d'avís

en: Warning status
ca: L'estat d'advertència

en: Warning threshold
ca: Llindar d'advertiment

en: Warning threshold for occupied addresses
ca: Llindar d'advertiment per a les adreces ocupades

en: Warning weight
ca: Advertència pes

en: Warning: period 0 reports cannot be used to show information back in time. Information contained in this kind of reports will be always reporting the most recent information
ca: Advertiment: els informes del període 0 no es poden utilitzar per mostrar informació en el temps. La informació continguda en aquest tipus d'informes sempre informarà de la informació més recent

en: Warning: this parameter limits the contents of the logs and affects the performance.
ca: Advertiment: aquest paràmetre limita el contingut dels registres i afecta el rendiment.

en: Warning<br/>Critical
ca: Advertiment<br/>Crític

en: We recommend launching
ca: Recomanem el llançament

en: Web check
ca: Comproveu Web

en: Web checks
ca: Controls Web

en: Web checks are built correctly
ca: Controls web es construeixen correctament

en: Web configuration
ca: Configuració Web

en: Web modules
ca: Mòduls Web

en: Web server
ca: Servidor Web

en: Web server module
ca: Mòdul de servidor web

en: Web threads
ca: Fils web

en: WebService engine has not been started, please check documentation.
ca: El motor webservice no s'ha iniciat, comproveu la documentació.

en: WebService engine is not working properly, please check documentation.
ca: El motor webservice no funciona correctament, comproveu la documentació.

en: WebSocket bind address
ca: Adreça d'enllaç webSocket

en: WebSocket port
ca: Port webSocket

en: WebSocket proxy url
ca: Adreça URL del servidor intermediari webSocket

en: WebSocket settings
ca: Configuració del webSocket

en: Webchecks configuration is empty
ca: Configuració Webchecks està buida

en: Websocket Engine
ca: Motor websocket

en: Websocket engine
ca: Motor websocket

en: Wed
ca: Dc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week day
ca: Dia de la setmana

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Weekly S.L.A.
ca: Setmanal S.L.A.

en: Weekly:
ca: Setmanal:

en: Weight
ca: Pes

en: Weight Critical
ca: Pes crític

en: Weight Ok
ca: Ok Pes

en: Weight Unknown
ca: Pes Desconegut

en: Weight Warning
ca: Pes Warning

en: Weights
ca: Prioritats

en: Weights configured are common for every item added to the service, if you want to customize them, please edit each element at service element editor.
ca: Els pesos configurats són comuns per a cada element afegit al servei, si voleu personalitzar-los, editeu cada element a l'editor d'elements de servei.

en: Weights configured are common for every item added to the service, if you want to customize them, please edit the service.
ca: Els pesos configurats són comuns per a cada element afegit al servei, si voleu personalitzar-los, editeu el servei.

en: Welcome
ca: Benvingu

en: Welcome message to %s
ca: Missatge de benvinguda a %s

en: Welcome to
ca: Benvinguts a

en: Welcome to %s
ca: Benvinguts a %s

en: What happened?
ca: Què ha passat?

en: When connecting to licence server.
ca: Quan es connecta al servidor de llicències.

en: When select agents
ca: Quan els agents seleccionats

en: When select modules
ca: Quan els mòduls seleccioneu

en: When you change the Agent position, the agent automatically activates the 'Ignore new GIS data' option
ca: Quan canvieu la posició de l'agent, l'agent activa automàticament l'opció "Ignora les dades gis noves".

en: When you subscribe to the %s Update Manager service, you accept that we
                register your %s instance as an identifier on a database owned by %s. This data will solely be used to
                provide you with information about %s and will not be conceded to third parties. You can unregister from
                said database at any time from the Update Manager options.
ca: Quan et subscrius al servei %s Update Manager, acceptes que
                Registreu la vostra instància %s com a identificador en una base de dades propietat de %s. Aquestes dades només s'utilitzaran per
                Proporcionar-li informació sobre %s i no serà concedit a tercers. Podeu donar-vos de baixa des de
                aquesta base de dades en qualsevol moment de les opcions del Gestor d'actualitzacions.

en: Which task would you like to do first?
ca: Quina tasca t'agradaria fer primer?

en: White
ca: Blanca

en: Whois executable does not exist.
ca: L'executable Whois no existeix.

en: Widget cannot be loaded
ca: Widget no es pot carregar

en: Width
ca: Amplada

en: Width (px)
ca: Ample (píxels)

en: Width x Height<br>Max value
ca: Ample x Alçada <br> Max valor

en: Will be deleted in the next policy application
ca: S'eliminaran en la següent aplicació de polítiques

en: Will be linked in the next policy application
ca: Es vincularà a la propera aplicació de polítiques

en: Will be unlinked in the next policy application
ca: Es poden desvincular de la propera aplicació de polítiques

en: Windows remote
ca: Windows remot

en: With Pandora FMS Enterprise you can add high availability to your Pandora FMS installation by adding redundant MySQL servers
ca: Amb Pandora FMS Enterprise podeu afegir una alta disponibilitat a la instal·lació de Pandora FMS afegint servidors MySQL redundants

en: With the token enabled the query will affect the Historical Database, which may mean a small drop in performance.
ca: Amb el testimoni habilitat, la consulta afectarà la base de dades històrica, la qual cosa pot significar una petita caiguda del rendiment.

en: With this option enabled, the user will can access to nodes console
ca: Amb aquesta opció activada, l'usuari pot accedir a la consola de nodes

en: With this option enabled, your account access will be more secure, 
    		cause a code generated by other application will be required after the login
ca: Amb aquesta opció habilitada, l'accés al teu compte serà més segur, 
    		causa que es requerirà un codi generat per una altra aplicació després de l'inici de sessió

en: Within this view you will find information collected using Discovery Cloud AWS task. You will be able to see the most relevant information about your infrastructure, such as the current cost of your contracted services, the number of instances per region or resource usage metrics. In order to collect this information you must create a Cloud Monitoring Discovery task.
ca: Dins d'aquesta visualització trobareu informació recopilada mitjançant la tasca Discovery Cloud AWS. Podreu veure la informació més rellevant sobre la vostra infraestructura, com ara el cost actual dels serveis contractats, el nombre d'instàncies per regió o les mètriques d'ús de recursos. Per recollir aquesta informació heu de crear una tasca de Discovery de Monitorització del Núvol.

en: Without changes
ca: Sense canvis

en: Without status
ca: Sense estat

en: Wizard
ca: Mag

en: Wizard SLA
ca: Assistent de SLA

en: Wizard Visual Console
ca: Consola visual de l'Auxiliar

en: Wizard failed. Cannot configure task.
ca: L'Auxiliar ha fallat. No es pot configurar la tasca.

en: Wizard level
ca: Nivell d'Assistent

en: Wizard module
ca: Mòdul Auxiliar

en: Wizard template
ca: Plantilla de Assistent

en: Working time
ca: El temps de treball

en: Workspace
ca: Espai de treball

en: Write Access
ca: L'accés d'escriptura

en: Wux server
ca: Servidor Wux

en: Wux server module
ca: Mòdul de servidor Wux

en: Wux transaction
ca: Transacció wux

en: X offset
ca: Desplaçament X

en: XML
ca: XM

en: XML file was generated successfully in path:
ca: El fitxer XML s'ha generat correctament al camí:

en: Y
ca: I

en: Y offset
ca: Desplaçament Y

en: Yaml is empty
ca: Yaml és buit

en: Year
ca: Any

en: Yearly
ca: Anual

en: Yellow cell when the module group and agent have at least one in warning status and the others in grey or green status
ca: Cèl · lules groc quan el grup de mòduls i l'agent tenen almenys un en estat d'advertència i els altres a l'estat de gris o verd

en: Yellow cell when the module has a warning status
ca: Casella groc quan el modul té una alerta

en: Yes
ca: Sí

en: Yes and change status
ca: Sí i canvi d'estat

en: Yes without changing status
ca: Sí sense canviar d'estat

en: You are about to activate the double authentication
ca: Esteu a punt d'activar la doble autenticació

en: You are going to disable a cluster agent. Are you sure?
ca: Desactivareu un agent de clúster. N'estàs segur?

en: You are going to enable a cluster agent. Are you sure?
ca: Habilitareu un agent de clúster. N'estàs segur?

en: You can activate it manually <a href="%s" target="_blank">here</a> or automatically filling the form below:
ca: Podeu activar-lo manualment <a href="%s" target="_blank">aquí</a> o omplint automàticament el següent formulari:

en: You can change the name if you want.
ca: Pots canviar el nom si vols.

en: You can choose the amount of information shown in general setup (Log size limit in system logs viewer extension),
ca: Podeu triar la quantitat d'informació que es mostra a la configuració general (límit de mida de registre a l'extensió del visor de registres del sistema),

en: You can configure several tasks using Discovery Applications at
ca: Podeu configurar diverses tasques mitjançant aplicacions del Discovery a

en: You can execute any command on as many agents you need, and check the execution on all of them using the Omnishell Command View
ca: Podeu executar qualsevol ordre sobre tants agents com necessiteu, i comprovar l'execució en tots ells usant la vista d'ordres Omnishell

en: You can execute this SQL query for to fix.
ca: Podeu executar aquesta consulta SQL per corregir-la.

en: You can export resource templates in .ptr format.
ca: Podeu exportar plantilles de recursos en format .ptr.

en: You can find more help in the <a class="underline" href="%s">wiki</a>
ca: Podeu trobar més ajuda al <a class="underline" href="%s">wiki</a>

en: You can find more information at:
ca: Podeu trobar més informació a:

en: You can get more plugins in our
ca: Podeu obtenir més plugins a la nostra

en: You can get more resurces in our <a href="http://pandorafms.com/Library/Library/">Public Resource Library</a>
ca: Podeu obtenir més recursos a la nostra <a href="http://pandorafms.com/Library/Library/">Biblioteca de Recursos Públics</a>

en: You can not change your user info under the current authentication scheme
ca: No podeu canviar la informació de l'usuari sota l'esquema d'autenticació actual

en: You can place your custom images into the folder images/backgrounds/
ca: Podeu col·locar les vostres imatges personalitzades a les imatges/fons de carpeta/

en: You can place your favicon into the folder images/custom_favicon/. This file should be in .ico format with a size of 16x16.
ca: Podeu col·locar el favicon a les imatges/custom_favicon/. Aquest fitxer ha d'estar en format .ico amb una mida de 16x16.

en: You can specify several networks, separated by commas, for example: 192.168.50.0/24,192.168.60.0/24
ca: Podeu especificar diverses xarxes, separades per comes, per exemple: 192.168.50.0/24.192.168.60.0/24

en: You can specify several values, separated by commas, for example: public,mysecret,1234
ca: Podeu especificar diversos valors, separats per comes, per exemple: públic,mysecret,1234

en: You can upload a CSV file. Each line must contain a network in IP/MASK format. For instance: 192.168.1.1/32
ca: Podeu carregar un fitxer CSV. Cada línia ha de contenir una xarxa en format IP/MASK. Per exemple: 192.168.1.1/32

en: You can use macro _agentalias_ here. Left in blank if you want to use default name: Template name - agent alias
ca: Podeu utilitzar macro _agentalias_ aquí. Esquerra en blanc si voleu utilitzar el nom per defecte: Nom de la plantilla - àlies de l'agent

en: You cannot change your password under the current authentication scheme
ca: No podeu canviar la contrasenya sota l'esquema d'autenticació actual

en: You cannot edit this action, You don't have the permission to edit All group.
ca: No podeu editar aquesta acció, no teniu el permís per editar tot el grup.

en: You cannot edit this alert template, You don't have the permission to edit All group.
ca: No podeu editar aquesta plantilla d'avís, no teniu permís per editar tot el grup.

en: You cannot monitor RDS instances from different types. Please define several tasks for several types.
ca: No podeu controlar les instàncies RDS de diferents tipus. Definiu diverses tasques per a diversos tipus.

en: You cannot set the Password type until you clear the combo values and click on update button.
ca: No podeu definir el tipus contrasenya fins que no esborreu els valors combinats i feu clic al botó Actualitza.

en: You cannot start a new merge because system is merging events data.
ca: No podeu iniciar una combinació nova perquè el sistema està fusionant dades d'esdeveniments.

en: You cannot unset the enable combo until you clear the combo values and click on update.
ca: No podeu desbloques el combinat habilitant fins que no esborreu els valors combinats i feu clic a Actualitza.

en: You cannot use this node until system is unified
ca: No podeu utilitzar aquest node fins que el sistema no estigui unificat

en: You cannot use update manager %s. This license has expired %d days ago. Please update your license or disable enterprise section by moving enterprise directory to another location and try again.
ca: No podeu utilitzar %s del gestor d'actualitzacions. Aquesta llicència va caducar fa %d dies. Actualitzeu la llicència o desactiveu la secció empresarial desplaçant el directori empresarial a una altra ubicació i torneu-ho a provar.

en: You cannot use update manager %s. This license is a trial license to test all %s features. Please update your license to unlock all %s features.
ca: No podeu utilitzar %s del gestor d'actualitzacions. Aquesta llicència és una llicència de prova per provar totes les característiques %s. Actualitzeu la llicència per desbloquejar totes les funcions %s.

en: You cannot use update manager %s. You are exceding monitoring limits by %s elements. Please update your license or disable enterprise section by moving enterprise directory to another location and try again.
ca: No podeu utilitzar %s del gestor d'actualitzacions. Esteu excedint els límits de supervisió per elements %s. Actualitzeu la llicència o desactiveu la secció empresarial desplaçant el directori empresarial a una altra ubicació i torneu-ho a provar.

en: You could change this options later in "alert actions" and setting your account.
ca: Podeu canviar aquesta opció més endavant a "accions d'alerta" i configurar el compte.

en: You could enter the code manually or use the QR code to add it automatically
ca: Podeu introduir el codi manualment o utilitzar el codi QR per afegir-lo automàticament.

en: You do not have grants to access in this agent %s
ca: No disposes de subvencions per accedir a aquest agent %s

en: You do not have grants to access this feature
ca: No teniu subvencions per accedir a aquesta característica

en: You don't have access
ca: No tens perm&iacute;s

en: You don't have access to this page
ca: No tens permís per veure aquesta pàgina

en: You have
ca: Té

en: You have defined a high number of alerts, this may cause you performance problems in the future. In the Enterprise version, you can use event correlation alerts to simplify the alerting system and have easier administration and increased performance.
ca: Heu definit un nombre elevat d'alertes, això us pot causar problemes de rendiment en el futur. A la versió Enterprise, podeu utilitzar alertes de correlació d'esdeveniments per simplificar el sistema d'alerta i tenir una administració més fàcil i un major rendiment.

en: You have less than 10 MB of logs
ca: Tens menys de 10 MB de registres

en: You have more than 10 MB of logs
ca: Tens més de 10 MB de registres

en: You have no access to edit this task.
ca: No teniu accés per editar aquesta tasca.

en: You have no access to manage console tasks.
ca: No teniu accés per gestionar les tasques de consola.

en: You have no acess to edit this command.
ca: No teniu cap assosc per editar aquesta ordre.

en: You have non initialized modules
ca: Teniu mòduls no inicialitzats

en: You have not access to the parent.
ca: No teniu accés als pares.

en: You have too much items in the processing queue. This can happen if your server is too loaded and/or not properly configured. This could be something temporal, or a bottleneck. One possible solution is increase number of server threads, but you should consider getting support about this.
ca: Teniu massa elements a la cua de processament. Això pot passar si el servidor està massa carregat i/o no està configurat correctament. Això pot ser una cosa temporal, o un coll d'ampolla. Una possible solució és augmentar el nombre de fils del servidor, però hauríeu de considerar obtenir suport sobre això.

en: You have unknown modules in this agent.
ca: Teniu mòduls desconeguts en aquest agent.

en: You haven't created templates yet.
ca: Encara no heu creat plantilles.

en: You haven't privileges for insert data in the agent.
ca: No té privilegis per inserir dades en l'agent.

en: You may try to run the %s<b>installation wizard</b>%s to create one.
ca: Vostè pot tractar d'executar el %s <b> assistent d'instal · lació </ b> %s per crear un.

en: You must change password:
ca: Heu de canviar la contrasenya:

en: You must click the Create or Update buttom for a correct configuration!!!
ca: Heu de fer clic a crea o actualitza buttom per obtenir una configuració correcta!!!

en: You must create a task first
ca: Primer heu de crear una tasca

en: You must define a network.
ca: Heu de definir una xarxa.

en: You must install php-yaml in order to use this feature.
ca: Heu d'instal·lar php-yaml per utilitzar aquesta característica.

en: You must provide a task name.
ca: Heu de proporcionar un nom de tasca.

en: You must provide a valid DB2 server IP or FQDN.
ca: Heu de proporcionar una IP o FQDN de servidor DB2 vàlid.

en: You must provide a valid Microsoft SQL Server server IP or FQDN.
ca: Heu de proporcionar una IP o FQDN vàlid del servidor del Microsoft SQL Server.

en: You must provide a valid MySQL server IP or FQDN.
ca: Heu de proporcionar una IP o FQDN de servidor MySQL vàlid.

en: You must provide a valid Oracle server IP or FQDN.
ca: Heu de proporcionar una IP o FQDN del servidor Oracle vàlid.

en: You must provide a valid V-Center IP or FQDN.
ca: Heu de proporcionar una IP O FQDN del centre V vàlid.

en: You must provide a valid network.
ca: Heu de proporcionar una xarxa vàlida.

en: You must provide a valid port number.
ca: Heu de proporcionar un número de port vàlid.

en: You must provide installation files to create a new entry.
ca: Heu de proporcionar fitxers d'instal·lació per crear una entrada nova.

en: You must select a Discovery Server to run the Task, otherwise the Recon Task will never run
ca: Heu de seleccionar un servidor del Discovery per executar la tasca, en cas contrari, la tasca Recon no s'executarà mai

en: You must select a Discovery Server.
ca: Heu de seleccionar un servidor de descobriment.

en: You must select a Discovery server.
ca: Heu de seleccionar un servidor Discovery.

en: You must select a Prediction Server to perform all cluster status calculations
ca: Heu de seleccionar un servidor de predicció per dur a terme tots els càlculs d'estat del clúster

en: You must select a SNMP alert
ca: Heu de seleccionar un avís SNMP

en: You must select a group from the list of groups.
ca: Heu de seleccionar un grup de la llista de grups.

en: You must select a group where store this key!
ca: Heu de seleccionar un grup on desuueu aquesta clau!

en: You must select a profile from the list of profiles.
ca: Heu de seleccionar un perfil de la llista de perfils.

en: You must select a service
ca: Heu de seleccionar un servei

en: You must select a valid group.
ca: Heu de seleccionar un grup vàlid.

en: You must select at least one RDS instance.
ca: Heu de seleccionar com a mínim una instància RDS.

en: You must select at least one credential to test.
ca: Heu de seleccionar com a mínim una credencial per provar.

en: You must select some group
ca: Heu de seleccionar algun grup

en: You must select some targets to deploy
ca: Heu de seleccionar alguns objectius per desplegar

en: You must select something.
ca: Has de seleccionar alguna cosa.

en: You must specify a SSH user
ca: Heu d'especificar un usuari SSH

en: You must specify a host
ca: Heu d'especificar una màquina

en: You must specify a private path
ca: Heu d'especificar un camí privat

en: You must specify a product type
ca: Heu d'especificar un tipus de producte

en: You must specify a public key path
ca: Heu d'especificar un camí de clau pública

en: You must specify a replication DB pass
ca: Heu d'especificar una targeta DB de replicació

en: You must specify a replication DB user
ca: Heu d'especificar un usuari DB de replicació

en: You must specify a username and/or password
ca: Heu d'especificar un nom d'usuari i/o una contrasenya

en: You must specify an agent to store the service
ca: Heu d'especificar un agent per emmagatzemar el servei

en: You must specify at last one SAP hostname.
ca: Heu d'especificar per fi un nom d'amfitrió SAP.

en: You need to create your own plugins with Windows compatibility
ca: Heu de crear els vostres propis connectors amb compatibilitat amb Windows

en: You should centralise management in order to use Wizard section. Please go to %s
ca: Heu de centralitzar la gestió per utilitzar la secció Auxiliar. Si us plau, aneu a %s

en: You should specify a Discovery server
ca: Hauríeu d'especificar un servidor discovery

en: You should use the "normal" mode (non learn) only when you don't intend to add more modules to the agent.
ca: Només heu d'utilitzar el mode "normal" (no aprendre) quan no teniu la intenció d'afegir més mòduls a l'agent.

en: You will be automatically redirected when all tasks finish
ca: Se us redirigirà automàticament quan acabin totes les tasques

en: You will need to install the app from the following link before continue
ca: Haureu d'instal·lar l'aplicació des del següent enllaç abans de continuar

en: You will need to update your system manually, through source code or RPM
                packages to be up to date with latest updates.
ca: Hauràs d'actualitzar el teu sistema manualment, a través del codi font o RPM
                paquets per estar al dia de les últimes actualitzacions.

en: Your %s has the "develop_bypass" mode enabled. This is a developer mode and should be disabled in a production environment. This value is located in the main index.php file
ca: El %s té activat el mode "develop_bypass". Aquest és un mode de desenvolupador i s'ha de desactivar en un entorn de producció. Aquest valor es troba al fitxer d'índex principal.php

en: Your <b>request key</b> is:
ca: La <b>clau de sol·licitud</b> és:

en: Your Email
ca: Correu electrònic

en: Your IP is not into the IP list with API access.
ca: La vostra IP no és a la llista d'IP amb accés a l'API.

en: Your database hasn't been through maintenance for 48hrs. Please, check documentation on how to perform this maintenance process on %s and enable it as soon as possible.
ca: La base de dades no ha estat a través del manteniment durant 48hrs. Si us plau, comproveu la documentació sobre com dur a terme aquest procés de manteniment a %s i l'habiliteu el més aviat possible.

en: Your defined font doesn't exist or is not defined. Please, check font parameters in your config
ca: El tipus de lletra definit no existeix o no està definit. Comproveu els paràmetres del tipus de lletra a la configuració

en: Your email
ca: El teu correu

en: Your historical database hasn't been through maintenance for 48hrs. Please, check documentation on how to perform this maintenance process on %s and enable it as soon as possible.
ca: La vostra base de dades històrica no ha estat a través del manteniment durant 48hrs. Si us plau, comproveu la documentació sobre com dur a terme aquest procés de manteniment a %s i l'habiliteu el més aviat possible.

en: Your historical database is not using the same schema as the main DB. This could produce anomalies while storing historical data.
ca: La base de dades històrica no utilitza el mateix esquema que el DB principal. Això podria produir anomalies a l'emmagatzemar dades històriques.

en: Your installation of PHP does not support LDAP
ca: La seva instal · lació de PHP no suporta LDAP

en: Your license has expired. Please, contact our sales department.
ca: La llicència ha caducat. Posa't en contacte amb el nostre departament de vendes.

en: Your report had been successfully sent to Artica.
ca: El seu informe s'havia enviat correctament a Artica.

en: Your report has been planned, and the system will email you a
ca: El vostre informe ha estat planificat i el sistema us enviarà un correu electrònic a

en: Your selection exceeds the agents available on your license. Limit %d
ca: La vostra selecció supera els agents disponibles a la vostra llicència. Limita %d

en: Your session has ended. Please close your browser window to close this %s session.
ca: La sessió ha acabat. Tanqueu la finestra del navegador per tancar aquesta sessió %s.

en: ZOOM functionality is only available when there is only one such widget in the dashboard
ca: La funcionalitat ZOOM només està disponible quan només hi ha un d'aquests estris a l'escriptori digital

en: Zero results found
ca: Zero resultats

en: Zero results found.
ca: S'han trobat zero resultats.

en: Zip file with skin subdirectory. The name of the zip file only can have alphanumeric characters.
ca: Zip amb subdirectori pell. El nom del fitxer zip no pot contenir caràcters alfanumèrics.

en: Zoom factor
ca: Factor de zoom

en: Zoom graphs:
ca: Gràfics de zoom:

en: Zoom level
ca: Nivell de zoom

en: Zoom scale
ca: Escala de zoom

en: [pandorafms wiki] New report
ca: [pandorafms wiki] Informe nou

en: [pandorafms wiki] New suggestion
ca: [pandorafms wiki] Nou suggeriment

en: a
ca: (a)

en: added
ca: Afegit

en: after to
ca: després de

en: agent cache failed
ca: ha fallat la memòria cau de l'agent

en: agent that stores SLA service
ca: agent que emmagatzema el servei SLA

en: agent that stores the service
ca: Agent que emmagatzema el servei

en: agents
ca: Agents

en: agents like "%s"
ca: Agents com "%s"

en: ago
ca: fa

en: alert critical SLA service
ca: servei crític d'alertes SLA

en: alert critical service
ca: servei crític d'alerta

en: alert unknown service
ca: servei d'alerta desconegut

en: alert warning service
ca: servei d'alerta

en: all networks selected
ca: totes les xarxes seleccionades

en: and
ca: I

en: and replace with
ca: i reemplaçar

en: and this agents are generate problems:
ca: i aquests agents generen problemes:

en: and this agents with ids are doesn't exists:
ca: i aquest agent amb identificació no existeix:

en: and this modules are doesn't exists or not applicable a this agents:
ca: i aquests mòduls no existeixen o no són aplicables a aquests agents:

en: any
ca: qualsevol

en: any node
ca: qualsevol node

en: avg
ca: Avg

en: before to
ca: abans de

en: by
ca: per

en: cannot connect to host.
ca: No es pot connectar a l'amfitrió.

en: cannot connect to node
ca: No es pot connectar al node

en: checking migration requirements
ca: Comprovació dels requisits de migració

en: cluster
ca: clúster

en: collapse all
ca: col·lapsar-ho tot

en: command center
ca: centre d'ordres

en: connect using SSH
ca: connecta't mitjançant SSH

en: connect using telnet
ca: connecta't mitjançant telnet

en: connection error.
ca: Error de connexió.

en: console update %d
ca: %d d'actualització de la consola

en: copy
ca: Copia

en: copy of %s
ca: còpia de %s

en: copy of %s (%d)
ca: còpia de %s ( %d )

en: could not resolve the host.
ca: No s' ha pogut resoldre l' amfitrió.

en: created
ca: Creada

en: critical if
ca: Crític si

en: custom
ca: Personalitzada

en: d
ca: (d)

en: database does not exist.
ca: La base de dades no existeix.

en: days
ca: dies

en: deselect all
ca: desselecciona-ho tot

en: details
ca: llegir més

en: disabled
ca: Deshabilitat

en: e-mail address
ca: Adreça electrònica

en: eHorus API hostname
ca: nom d'amfitrió de l'API eHorus

en: eHorus API port
ca: Port API eHorus

en: eHorus has his own agent identifiers
ca: eHorus té els seus propis identificadors d'agent

en: eHorus id custom field
ca: eHorus id camp personalitzat

en: eHorus request timeout
ca: Hora d'espera de sol·licitud eHorus

en: eHorus user acces enabled
ca: eHorus user acces habilitat

en: eHorus user access enabled
ca: eHorus access d'usuari habilitat

en: eHorus user configuration
ca: Configuració de l'usuari eHorus

en: eHorus user login
ca: eHorus usuari login

en: empty
ca: buit

en: enable task
ca: habilita la tasca

en: enabled
ca: Permès

en: events
ca: esdeveniments

en: exists in bbdd, please select other name
ca: existeix a bbdd, seleccioneu un altre nom

en: expand all
ca: expandeix-ho tot

en: failed
ca: Fracassat

en: failed to connect to node database.
ca: no s'ha pogut connectar a la base de dades de node.

en: false
ca: fals

en: from
ca: desde

en: full scale charts
ca: Gràfics a gran escala

en: greater or equal than
ca: més gran o igual que

en: greater than
ca: més gran que

en: groups
ca: Grups

en: has at least
ca: Té com a mínim

en: has no discovery tasks assigned
ca: no té assignades les tasques de descobriment

en: has no recon tasks assigned
ca: no té assignades les tasques de recon

en: height
ca: alçada

en: here
ca: aquí

en: hour
ca: hora

en: hourly S.L.A.
ca: S.L.A.

en: hours
ca: hores

en: hours.
ca: Hores.

en: iCalendar(.ics) file
ca: Fitxer iCalendar( .ics)

en: id Network
ca: Xarxa d'id

en: id cannot be empty
ca: L'id no pot estar buit

en: identifier cannot be empty
ca: L'identificador no pot estar buit

en: idle CPU time
ca: Temps inactiu de cpu

en: inventory module already registered: "%d"
ca: mòdul d'inventari ja registrat: "%d"

en: is different
ca: És diferent

en: is equal
ca: és igual

en: is like (regex)
ca: és com (regex)

en: is not like (regex)
ca: No és com (regex)

en: items
ca: articles

en: just added previously.
ca: es va agregar anteriorment.

en: last event replication: %s
ca: Replicació de l'últim esdeveniment: %s

en: leased expiration
ca: caducitat arrendada

en: leased mode
ca: mode arrendat

en: less or equal than
ca: menys o igual que

en: less than
ca: Menys

en: memory_limit current value
ca: memory_limit valor actual

en: merge events
ca: combina esdeveniments

en: merge process
ca: procés de combinació

en: merge process events
ca: combina esdeveniments de procés

en: minutes
ca: minuts

en: missing credentials.
ca: Falten credencials.

en: model not found: %s
ca: No s'ha trobat el model: %s

en: module groups
ca: grups de mòduls

en: module that stores SLA service
ca: mòdul que emmagatzema el servei SLA

en: module that stores the service
ca: mòdul que emmagatzema el servei

en: modules
ca: mòduls

en: modules like "%s"
ca: mòduls com "%s"

en: months
ca: mesos

en: name fictional node
ca: nom node fictici

en: name node
ca: node de nom

en: namespace
ca: espai de noms

en: nfdump binary (%s) not found!
ca: nfdump binari ( %s ) no trobat!

en: node is not recognized as metaconsole node.
ca: El node no es reconeix com a node metaconsole.

en: node license missmatch.
ca: error de llicència de node.

en: none
ca: Cap

en: not created
ca: no creat

en: not executed
ca: No executat

en: of
ca: de

en: of defined alerts not fired
ca: de les alertes no llançades

en: of module
ca: del mòdul

en: of monitors up
ca: monitors activats

en: of total modules inited
ca: nombre totals de mòduls iniciats

en: once
ca: un cop

en: other
ca: Altre

en: password
ca: CONTRASENYA

en: phantomjs config directory
ca: directori de configuració phantomjs

en: please select profile and group
ca: seleccioneu perfil i grup

en: please, select VLAN to be created
ca: seleccioneu VLAN que voleu crear

en: please, select a custom field
ca: si us plau, seleccioneu un camp personalitzat

en: please, select a filter
ca: si us plau, seleccioneu un filtre

en: policies
ca: polítiques

en: privacy pass
ca: passi privacitat

en: progress
ca: progrés

en: rate
ca: VALORA

en: removed
ca: eliminat

en: repeated at least
ca: Repetit com a mínim

en: report
ca: informe

en: reports
ca: informes

en: results found
ca: resultats trobats

en: s
ca: %s

en: seconds
ca: segons

en: select all
ca: selecciona-ho tot

en: sent message(s)
ca: missatge enviat (s)

en: separate fields with
ca: camps separats amb

en: server connection failed
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor

en: server update %d
ca: %d d'actualització del servidor

en: servers down
ca: servidor caigut

en: several graphs for each module
ca: diversos gràfics per a cada mòdul

en: succesfully created
ca: creada amb èxit

en: success
ca: correcte

en: sum
ca: suma

en: supernet name could not be added, please select supernet
ca: No s'ha pogut afegir el nom de supernet, seleccioneu supernet

en: supernets creation failed
ca: La creació de supernets ha fallat

en: system CPU time
ca: temps de CPU del sistema

en: system Up time
ca: sistema Temps d'augment

en: tags
ca: etiquetes

en: target web site (http://...)
ca: Lloc web objectiu (http://...)

en: the Flexible Monitoring System
ca: Sistema de Monitoritzaci&oacute; de Software Lliure

en: the combined graph does not show the alerts into this graph
ca: el gràfic combinat no mostra les alertes en aquest gràfic

en: this link
ca: Aquest enllaç

en: threshold
ca: llindar

en: time(s)
ca: temps(s)

en: timed out
ca: Crono temps d'aturada

en: times in
ca: temps en

en: to
ca: a

en: to start monitoring your SAP infrastructure.
ca: Per començar a controlar la teva infraestructura SAP.

en: type mode type charts
ca: tipus de gràfics de tipus de mode

en: type mode zoom charts
ca: tipus de gràfics de zoom en mode

en: unknown error
ca: error desconegut

en: unknown error.
ca: Error desconegut.

en: unread message(s)
ca: missatge sense llegir (s)

en: updated
ca: actualitzat

en: user
ca: Usuari

en: user CPU time
ca: Temps de CPU d'usuari

en: value1,tag1;value2,tag2;value3,tag3
ca: valor1,tag1;value2,tag2;value3,tag3

en: visual console has not been selected
ca: La consola visual no ha estat seleccionada

en: warning
ca: advertència

en: weeks
ca: setmana

en: width
ca: amplada

en: within an interval (seconds)
ca: En un interval (segons)

en: wrote
ca: escriure

en: years
ca: any

en: yes
ca: si

en: you don't have write permissions in the configuration file
ca: No teniu permisos d'escriptura al fitxer de configuració

en: you must select a template
ca: heu de seleccionar una plantilla

en: you must select a valid model
ca: Heu de seleccionar un model vàlid

en: you must select a valid port
ca: heu de seleccionar un port vàlid

en: you must select a valid vendor
ca: heu de seleccionar un proveïdor vàlid
