pandora-fms - en to ro translation catalogue (518 entries)

en:  from
ro:  de la

en:  to
ro:  până la

en:  unread message(s).
ro:  mesaj(e) necitit(e).

en:  wrote
ro:  a scris

en: 1 day
ro: o zi

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: 1 month
ro: 1 lună

en: 1 week
ro: 1 săptămînă

en: 1 year
ro: 1 an

en: 12 hours
ro: 12 ore

en: 15 days
ro: 15 zile

en: 2 days
ro: 2 zile

en: 2 hours
ro: 2 ore

en: 2 months
ro: 2 luni

en: 2 weeks
ro: 2 săptămâni

en: 3 hours
ro: 3 ore

en: 4 days
ro: 4 zile

en: 5 days
ro: 5 zile

en: 6 hours
ro: 6 ore

en: 6 months
ro: 6 luni

en: Access to this page is restricted to authorized users only, please contact system administrator if you need assistance. <br><br>Please know that all attempts to access this page are recorded in security logs of Pandora System Database
ro: Accesul la această pagină este limitat la utilizatorii autorizaţi, pentru ajutor contactaţi administratorul de sistem. <br><br>Toate încercările de acces ale acestei pagini sunt înregistrate în jurnalele de securitate ale bazei de date a sistemului Pandora

en: Action
ro: Acţiune

en: Active
ro: Activ

en: Active incidents
ro: Incidente active

en: Active incidents, with comments
ro: Incidente active, cu comentarii

en: Add
ro: Adăugare

en: Add item to report
ro: Adăugare obiect la raport

en: Administration
ro: Administrare

en: Agent Version
ro: Versiune Agent

en: Agent deleted successfully
ro: Agentul a fost şters

en: Agent detail
ro: Detalii agent

en: Agent general information
ro: Informaţii generale agent

en: Agent name
ro: Nume agent

en: Agent search
ro: Căutare agent

en: Agent successfully created
ro: Agent creat cu succes

en: Agent successfully updated
ro: Agent actualizat cu succes

en: Agent without data
ro: Agent fără date

en: Agents
ro: Agenţi

en: Agents defined in Pandora
ro: Agenţi definiţi în Pandora

en: Agents down
ro: Agenţi opriţi

en: Agents in group
ro: Agenţi în grup

en: Agents management
ro: Administrare agenţi

en: Alert configuration
ro: Configurare alarmă

en: Alert description
ro: Descriere alarmă

en: Alert detail
ro: Detalii alarmă

en: Alert fired
ro: Alarmă declanşată

en: Alert level
ro: Nivel alertă

en: Alert manual validation
ro: Validare manuală alarmă

en: Alert name
ro: Nume alarmă

en: Alert successfully updated
ro: Alarmă actualizată cu succes

en: Alerts
ro: Alarme

en: Alerts Fired
ro: Alarme declanşate

en: Alerts defined in Pandora
ro: Alarme definite în Pandora

en: Alerts fired
ro: Alarme declanşate

en: Alerts not fired
ro: Alarme nedeclanşate

en: All agents
ro: Toţi agenţii

en: All incidents
ro: Toate incidentele

en: Are you sure?
ro: Sunteti sigur?

en: Area
ro: Zonă

en: At
ro: La

en: Attached files
ro: Fişiere ataşate

en: Authentication Error
ro: Eroare de autentificare

en: Author
ro: Autor

en: Autorefresh
ro: Reîmprospătare automată

en: Available Agents
ro: Agenţi disponibili

en: Available templates
ro: Şabloane disponibile

en: Average per hour/day
ro: Media pe oră/zi

en: Avg. Only
ro: Doar valori medii

en: Avg. Value
ro: Valoare medie

en: Background
ro: Fundal

en: Begin date
ro: Data de început

en: Begin date (*)
ro: Data de început (*)

en: Block size for pagination
ro: Dimensiunea blocului pentru paginare

en: CSV File
ro: Fişier CSV

en: Checking database consistency
ro: Se verifică consistenţa bazei de date

en: Choose agent
ro: Selectare agent

en: Closed
ro: Închis

en: Closed incidents
ro: Incidente închise

en: Code / binary directory
ro: Cod/director binar

en: Combined alert
ro: Alarmă combinată

en: Combined image render
ro: Redare da imagini combinata

en: Command
ro: Comanda

en: Comments
ro: Comentarii

en: Component groups
ro: Grupuri de componente

en: Configuration detail
ro: Detalii configuraţie

en: Copying module
ro: Se copiază modulul

en: Create
ro: Creare

en: Create a new network component
ro: Crearea unei noi componente de reţea

en: Create agent
ro: Creare agent

en: Create alert
ro: Creare alarmă

en: Create group
ro: Creare grup

en: Create incident
ro: Creare incident

en: Create report
ro: Creare raport

en: Create user
ro: Creare utilizator

en: Created successfully
ro: Creat cu succes

en: Critical
ro: Critic(ă)

en: DB Information
ro: Informaţii BD

en: DB Maintenance
ro: Mentenanţă BD

en: Data
ro: Date

en: Data Checks
ro: Verificări date

en: Data Not Init
ro: Date neiniţializate

en: Data Server
ro: Server de Date

en: Data Unknown
ro: Date necunoscute

en: Data from agent
ro: Date de la agentul

en: Data older than
ro: Date mai vechi decât

en: Data table
ro: Tabel de date

en: Database
ro: Bază de date

en: Database event
ro: Eveniment baza de date

en: Database management
ro: Administrare bază de date

en: Date
ro: Data

en: Days
ro: Zile

en: Days of week
ro: Zilele săptămânii

en: Defined extensions
ro: Extensii definite

en: Defined modules
ro: Module definite

en: Delete
ro: Ștergere

en: Delete Agents
ro: Ştergere agenţi

en: Delete Data
ro: Ştergere date

en: Delete event
ro: Ştergere eveniment

en: Delete non-initialized modules now
ro: Ştergere imediată a modulelor neiniţializate

en: Deleted successfully
ro: Sters cu succes

en: Deleting records for all agents
ro: Se şterg înregistrările pentru toţi agenţii

en: Deleting records for module
ro: Se şterg înregistrările pentru modul

en: Description
ro: Descriere

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Disabled
ro: Dezactivat(ă)

en: Disabled alerts
ro: Alarme dezactivate

en: Display of last data modules received by agent
ro: Afişarea ultimelor module de date primite de agent

en: Distance between nodes
ro: Distanţa dintre noduri

en: Done
ro: Terminat

en: Download file
ro: Descărcare fișier

en: Drag an element here to delete from the map
ro: Trageti un element aici pentru a fi sters din harta

en: Drag an element here to edit the properties
ro: Aduceti un element aici pentru a i modifica proprietatile

en: Edit agents
ro: Editare agenţi

en: Edit incidents
ro: Editare incidente

en: Elements
ro: Elemente

en: Enabled
ro: Activat

en: End date (*)
ro: Data de sfârşit (*)

en: Error
ro: Eroare

en: Error deleting event
ro: Eroare la ştergerea evenimentului

en: Error validating event
ro: Eroare la validarea evenimentului

en: Event graph
ro: Grafic evenimente

en: Event graph by group
ro: Grafic evenimente după grup

en: Event graph by user
ro: Grafic evenimente după utilizator

en: Event name
ro: Nume eveniment

en: Event status
ro: Stare eveniment

en: Event successfully deleted
ro: Evenimentul a fost şters

en: Event successfully validated
ro: Evenimentul a fost validat cu succes

en: Event type
ro: Tip eveniment

en: Events
ro: Evenimente

en: Events generated -by module-
ro: Evenimente generate -de modul-

en: Events statistics
ro: Statistici evenimente

en: Expired incidents
ro: Incidente expirate

en: Export
ro: Exportare

en: Export data
ro: Exportare date

en: Export type
ro: Tip export

en: Extensions
ro: Extensii

en: Field number
ro: Număr câmp

en: Filename
ro: Nume  fişier

en: Filter by group
ro: Filtrare după grup

en: Fired
ro: Declanşată

en: First date
ro: Prima dată

en: Friday
ro: Vineri

en: From
ro: De la

en: Full list of Alerts
ro: Lista completă de alarme

en: General configuration
ro: Configuratie Generală

en: General group report
ro: Raport general grup

en: General information
ro: Informaţii generale

en: Get Info
ro: Obţinere Informaţii

en: Get data from agent
ro: Obţinere date de la agent

en: Graph
ro: Grafic

en: Graph builder
ro: Constructor de Grafice

en: Graph builder module list
ro: Lista de module al constructorului de grafice

en: Graph color (max)
ro: Culoare grafic (max)

en: Graph color (min)
ro: Culoare grafic (min)

en: Graph defined
ro: Stabilită de grafic

en: Graph name
ro: Nume grafic

en: Graph stored successfully
ro: Graficul a fost salvat cu succes

en: Graphic resolution (1-low, 5-high)
ro: Rezoluţia grafică (1-joasă; 5-înaltă)

en: Group
ro: Grup

en: Group management
ro: Administrare grupuri

en: Group successfully created
ro: Grup creat cu succes

en: Group successfully deleted
ro: Grupul a fost şters

en: Group successfully updated
ro: Grup actualizat cu succes

en: Groups defined in Pandora
ro: Grupuri definitie în Pandora

en: Height
ro: Înălțime

en: Help system error
ro: Eroare a sistemului de asistenţă

en: Hour
ro: Oră

en: Hours
ro: Ore

en: IP Address
ro: Adresa IP

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Id
ro: ld

en: Image
ro: Imagine

en: Incident management
ro: Administrare incident

en: Incident successfully deleted
ro: Incidentul a fost şters

en: Incident successfully updated
ro: Incidentul a fost actualizat cu succes

en: Incidents by group
ro: Incidente după grup

en: Incidents by priority
ro: Incidente după prioritate

en: Incidents by source
ro: Incidente după sursă

en: Incidents by status
ro: Incidente după stare

en: Incidents by user
ro: Incidente după utilizator

en: Info
ro: Informații

en: Information on agent
ro: Informaţii despre agent

en: Information on all agents
ro: Informaţii despre toţi agenţii

en: Informational
ro: Informaţional

en: Informative
ro: Informativ

en: Invalid date selected
ro: S-a selectat o dată invalidă

en: Label
ro: Etichetă

en: Label color
ro: Culoare etichetă

en: Language Code for Pandora
ro: Cod limbă pentru Pandora

en: Last 24 Hours
ro: Ultimele 24 de ore

en: Last Month
ro: Luna trecută

en: Last contact
ro: Ultimul contact

en: Last day
ro: Ultima zi

en: Last month
ro: Ultima lună

en: Last remote contact
ro: Ultimul acces de la distanţă

en: Last week
ro: Săptămâna trecută

en: Latest date
ro: Cea mai recentă dată

en: Latest events
ro: Ultimele evenimente

en: Latest events for this agent
ro: Ultimele evenimente pentru acest agent

en: Line
ro: Linie

en: Link
ro: Legătură

en: Link name
ro: Nume legătură

en: Links
ro: Legături

en: Load
ro: Încărcare

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Logged Out
ro: Deconectat

en: Login
ro: Autentificare

en: Logout
ro: Deconectare

en: Low
ro: Scăzută

en: Maintenance
ro: Mentenanţă

en: Manage
ro: Administrează

en: Manage Agents
ro: Administrare agenţi

en: Manage Database
ro: Administrare Baza de Date

en: Manage Incidents
ro: Administrare incidente

en: Manage User Rights
ro: Administrare Drepturi Utilizator

en: Manage agents
ro: Administrare agenţi

en: Manage alerts
ro: Administrare alarme

en: Manage groups
ro: Administrare grupuri

en: Manage incidents
ro: Administrare incidente

en: Manage modules
ro: Administrare module

en: Manage profiles
ro: Administrare profile

en: Manage servers
ro: Administrare servere

en: Manage users
ro: Administrare utilizatori

en: Map builder
ro: Constructor de harti

en: Map element editor
ro: Editor de elemente al hartii

en: Map name
ro: Numele hartii

en: Max. Value
ro: Valoarea maximă

en: Maximum
ro: Maxim

en: Medium
ro: Mediu

en: Message
ro: Mesaj

en: Message successfully sent
ro: Mesaj trimis cu succes

en: Message sucessfully deleted
ro: Mesajul a fost şters

en: Messages
ro: Mesaje

en: Messages to groups
ro: Mesaje către grupuri

en: Min. Value
ro: Valoare minimă

en: Minimum
ro: Minim

en: Modify alert
ro: Modificare alarmă

en: Module
ro: Modul

en: Module added successfully
ro: Modul adăugat cu succes

en: Module components
ro: Componente modul

en: Module deleted successfully
ro: Modulul a fost şters

en: Module group
ro: Grup modul

en: Module name
ro: Nume modul

en: Module successfully updated
ro: Modul actualizat cu succes

en: Module templates
ro: Şabloane de module

en: Module type
ro: Tip modul

en: Module updated successfully
ro: Modulul a fost actualizat

en: Modules
ro: Module

en: Modules successfully added
ro: Modulele au fost adăugate cu succes

en: Monday
ro: Luni

en: Monitor report
ro: Raport monitor

en: Month
ro: Luna

en: Months
ro: Luni

en: More info
ro: MAi multe informatii

en: Name
ro: Nume

en: Name error
ro: Eroare de nume

en: Network
ro: Rețea

en: Network Map
ro: Hartă reţea

en: Network Server
ro: Server de reţea

en: Network profile
ro: Profil de reţea

en: Never
ro: Niciodată

en: New message
ro: Mesaj  nou

en: Next agent contact
ro: Următorul contact cu agentul

en: No
ro: Nu

en: No available data to show
ro: Nu sunt date de afişat

en: No module has been selected
ro: Nu a fost selectat nici un modul

en: No subject
ro: Fără subiect

en: Not created. Error inserting data
ro: Nu a fost creat. Eroare la inserarea datelor

en: Not deleted. Error deleting data
ro: Nu s-a sters.Eroare la stergerea datelor

en: Not updated. Error updating data
ro: Nu sa adus la zii.Eroare la aducerea la zii a datelor

en: Not valid
ro: Invalid

en: Not validated event
ro: Eveniment nevalidat

en: Note successfully added
ro: Nota a fost adăugată cu succes

en: Note successfully deleted
ro: Nota a fost ştearsă

en: Notes attached to incident
ro: Note ataşate incidentului

en: OS
ro: SO

en: Older
ro: Mai vechi

en: One hour
ro: O oră

en: One week
ro: O săptămână

en: Only pending
ro: Numai cele în aşteptare

en: Only validated
ro: Numai cele validate

en: Open and Active
ro: Deschis şi activ

en: Opened at
ro: Deschis la

en: Options
ro: Opțiuni

en: Order
ro: Ordine

en: Out of limits
ro: În afara limitelor

en: Overwrite local changes
ro: Suprascriere modificări locale

en: Page generated at
ro: Pagina generată la

en: Pandora Agents
ro: Agenţi Pandora

en: Pandora FMS Help System
ro: Sistemul de asistenţă al Pandora FMS

en: Pandora FMS Web Console
ro: Consola Web a Pandora FMS

en: Pandora FMS console is best viewed with Firefox web browser
ro: Consola Pandora FMS poate fi vizualizată cel mai bine cu browserul Firefox

en: Pandora FMS help system
ro: Sistemul de asistenţă al Pandora FMS

en: Pandora FMS help system has been called with a help reference that currently don't exist. There is no help content to show.
ro: Sistemul de asistenţă al Pandora FMS a fost apelat cu un subiect inexistent în prezent. Nu există informaţii de afişat.

en: Pandora servers
ro: Servere Pandora

en: Parent
ro: Părinte

en: Password
ro: Parolă

en: Password confirmation
ro: Confirmare parolă

en: Pending
ro: În așteptare

en: Period
ro: Perioada

en: Please be patient. This operation can take a long time depending on the amount of modules.
ro: Aveţi răbdare. Această operaţie poate dura mai mult în funcţie de numărul de module.

en: Please select a search criterion
ro: Alegeţi un criteriu de căutare

en: Plugin created successfully
ro: Plugin creat cu succes

en: Plugin creation
ro: Creare plugin

en: Plugin deleted successfully
ro: Plugin-ul a fost şters

en: Plugin parameters
ro: Parametri plugin

en: Plugins registered in Pandora FMS
ro: Plugin-uri înregistrate în Pandora FMS

en: Priority
ro: Prioritate

en: Private
ro: Privat

en: Problem deleting plugin
ro: Problemă la ştergerea plugin-ului

en: Problem modifying module
ro: Probleme la modificarea modulului

en: Problem updating plugin
ro: Problemă la actualizarea plugin-ului

en: Read
ro: Citeşte

en: Read messages
ro: Citire mesaje

en: Real name
ro: Nume real

en: Received data from
ro: S-au primit date de la

en: Records
ro: Înregistrări

en: Redraw
ro: Redesenare

en: Refresh
ro: Reîmprospătare

en: Refresh data
ro: Reîmprospătare date

en: Refresh time
ro: Perioada de reîmprospătare

en: Regenerate
ro: Regenerare

en: Rejected incidents
ro: Incidente respinse

en: Remote
ro: De la distanţă

en: Remove
ro: Eliminare

en: Render now
ro: Reda acum

en: Reply
ro: Răspunde

en: Report builder
ro: Generator de rapoarte

en: Report name
ro: Nume raport

en: Reporting
ro: Raportare

en: Reporting successfully created
ro: Raportarea a fost creată cu succes

en: Reporting successfully deleted
ro: Raportarea a fost ştearsă

en: Running
ro: În execuţie

en: SLA Limit (%)
ro: Limita SLA (%)

en: SLA Max. (value)
ro: SLA Maxim (valoare)

en: SLA Min. (value)
ro: SLA Minim (valoare)

en: SLA report construction
ro: Raport constructie SLA

en: SLA was successfully created
ro: SLA a fost creat cu succes

en: SLA was successfully delete
ro: SLA a fost şters

en: SLAs defined
ro: SLA-uri definite

en: SNMP Agent
ro: Agent SNMP

en: SNMP Console
ro: Consolă SNMP

en: SNMP alerts
ro: Alarme SNMP

en: SNMP console
ro: Consolă SNMP

en: SNMP server
ro: Server SNMP

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Search
ro: Căutare

en: Search incident
ro: Căutare incident

en: Seconds
ro: Secunde

en: Select the agent you want information about
ro: Selectaţi agentul despre care doriţi informaţii

en: Selected date is older than current date
ro: Data selectată este mai veche decât data curentă

en: Send message
ro: Trimitere mesaj

en: Sender
ro: Expeditor

en: Server connection failed
ro: Conexiunea la server a eşuat

en: Server deleted successfully
ro: Serverul a fost şters

en: Server updated successfully
ro: Serverul a fost actualizat cu succes

en: Settings
ro: Setări

en: Show
ro: Afișare

en: Show alert
ro: Afişează alarma

en: Show events
ro: Afişează evenimentele

en: Simple
ro: Simplu

en: Site news
ro: Ştiri site

en: Six Months
ro: Şase luni

en: Size
ro: Mărime

en: Sorry! I can't find the page!
ro: Îmi pare rău, pagina nu a fost  găsită!

en: Source
ro: Sursa

en: Source IP
ro: IP sursă

en: Source group
ro: Grup sursă

en: Source module
ro: Modul sursă

en: Stacked
ro: Stivuit

en: Stacked area
ro: Zona stivuita

en: Statistics
ro: Statistici

en: Status
ro: Stare

en: Store
ro: Salvare

en: Style template
ro: Şablon de stil

en: Summary
ro: Sumar

en: Sunday
ro: Duminică

en: System incidents management
ro: Administrare incidente de sistem

en: System incidents reading
ro: Citire incidente de sistem

en: System incidents writing
ro: Scriere incidente de sistem

en: TCP port
ro: Port TCP

en: Target IP
ro: IP destinaţie

en: Telephone
ro: Telefon

en: Template
ro: Șablon

en: Testing
ro: Testare

en: The Agent's name must be the same as the one defined at the Console
ro: Numele Agentului trebuie să corespundă cu cel definit în Consolă

en: There are no agents included in this group
ro: Nu există agenţi incluşi în acest grup

en: There are no defined agents
ro: Nu sunt definiţi agenţi

en: There are no defined groups
ro: Nu sunt definite grupuri

en: There are no defined reportings
ro: Nu sunt definite rapoarte

en: There are no extensions defined
ro: Nu sunt definite extensii

en: There are no messages
ro: Nu sunt mesaje

en: There are no plugins in the system
ro: Nu există plugin-uri în sistem

en: There was a problem adding module
ro: A apărut o problemă la adăugarea modulului

en: There was a problem creating SLA
ro: A apărut o problemă la crearea SLA

en: There was a problem creating agent
ro: A apărut o problemă la crearea agentului

en: There was a problem creating group
ro: A apărut o problemă la crearea grupului

en: There was a problem creating reporting
ro: A apărut o problemă la crearea raportării

en: There was a problem deleting SLA
ro: A apărut o problemă la ştergerea SLA

en: There was a problem deleting agent
ro: A apărut o problemă la ştergerea agentului

en: There was a problem deleting group
ro: A apărut o problemă la ştergerea grupului

en: There was a problem deleting incident
ro: A apărut o problemă la ştergerea incidentului

en: There was a problem deleting message
ro: A apărut o problemă la ştergerea mesajului

en: There was a problem deleting reporting
ro: A apărut o problemă la ştergerea raportării

en: There was a problem deleting the server
ro: A apărut o problemă la ştergerea serverului

en: There was a problem deleting user
ro: A apărut o problemă la ştergerea utilizatorului

en: There was a problem loading agent
ro: A apărut o problemă la încărcarea agentului

en: There was a problem loading alert
ro: A apărut o problemă la încărcarea alarmei

en: There was a problem modifying group
ro: A apărut o problemă la modificarea grupului

en: There was a problem sending message
ro: A apărut o problemă la trimiterea mesajului

en: There was a problem storing Graph
ro: A apărut o problemă la salvarea graficului

en: There was a problem updating agent
ro: A apărut o problemă la actualizarea agentului

en: There was a problem updating module
ro: A apărut o problemă la actualizarea modulului

en: There was a problem updating user
ro: A apărut o problemă la actualizarea utilizatorului

en: This agent can be remotely configured
ro: Acest agent poate fi configurat de la distanţă

en: This is the Web Management System for Pandora FMS. From here you can manage its agents, alerts and incidents. Session is open while activity exists.
ro: Acesta este Sistemul de Administrare pe Web a aplic. Pandora. De aici se pot administra agenţii, alarmele şi incidentele. Sesiunea este deschisă atât timp cât există activitate.

en: This is your last activity in Pandora FMS console
ro: Aceasta este ultima ta activitate în consola Pandora FMS

en: Thurdsday
ro: Joi

en: Time range
ro: Interval de timp

en: Times Fired
ro: Nr. declanşări

en: Timestamp
ro: Marcaj de timp

en: Today
ro: Astăzi

en: Total Checks
ro: Nr. verificări

en: Total alerts monitored
ro: Nr. total de alarme monitorizate

en: Total number of packets
ro: Număr total de pachete

en: Total packets
ro: Total pachete

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Two Months
ro: Două luni

en: Type
ro: Tip:

en: Uninitialized modules
ro: Module neiniţializate

en: Unmanaged error
ro: Eroare netratată

en: Until refresh
ro: Până la reîmprospătare

en: Update
ro: Actualizare

en: Update Server
ro: Server de actualizare

en: Update agent
ro: Actualizare agent

en: Update alert
ro: Alarmă de actualizare

en: Update group
ro: Actualizare grup

en: Update incident
ro: Actualizare incident

en: Update manager settings
ro: Aduceti la zi mangerul de setari

en: Update server path
ro: Cale server de actualizare

en: Update server port
ro: Port server de actualizare

en: Update user
ro: Actualizare utilizator

en: Updated at
ro: Actualizat la

en: Updated successfully
ro: Aducere la zi terminata cu succes.

en: User ID
ro: ID utilizator

en: User activity statistics
ro: Statistici activitate utilizator

en: User created successfully
ro: Utilizatorul a fost creat cu succes

en: User creation failed
ro: Crearea utilizatorului a eşuat

en: User detail editor
ro: Editor detalii utilizator

en: User management
ro: Administrare utilizatori

en: User successfully deleted
ro: Utilizatorul a fost şters

en: User successfully updated
ro: Utilizatorul a fost actualizat cu succes

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Users defined in Pandora
ro: Utilizatori definiţi în Pandora

en: Users management
ro: Administrare utilizatori

en: Validate
ro: Validare

en: Validate event
ro: Validare eveniment

en: Version
ro: Versiune

en: View
ro: Vizualizare

en: View agents
ro: Vizualizare agenţi

en: View events
ro: Vezi evenimente

en: View incidents
ro: Vizualizare incidente

en: View users
ro: Vizualizare utilizatori

en: WMI Query
ro: Interogare WMI

en: Warning
ro: Avertisment

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week
ro: Săptămână

en: Welcome to Pandora FMS Web Console
ro: Consola Web a Pandora FMS

en: Width
ro: Lățime

en: Wrong module type
ro: Tip modul eronat

en: Yes
ro: Da

en: You don't have access
ro: Nu aveţi accesul

en: You don't have access to this page
ro: Nu aveţi acces la această pagină

en: You don't have enough permission to access this resource
ro: Nu aveţi permisiunile necesare pentru a accesa această resursă

en: You have
ro: Aveţi

en: Your session is over. Please close your browser window to close session on Pandora.<br><br>
ro: Sesiunea dvs. s-a încheiat. Închideţi fereastra browserului pentru a încheia sesiunea cu Pandora.

en: Your system is up-to-date
ro: Sistemul dumneavoastră este actualizat

en: Zoom
ro: Mărire

en: Zoom factor
ro: Factor de scalare

en: Zoom x1
ro: Mărire x1

en: Zoom x2
ro: Mărire x2

en: Zoom x3
ro: Mărire x3

en: confirmation
ro: confirmare

en: day
ro: zi

en: days
ro: zile

en: execute
ro: executare

en: from
ro: de la

en: hours
ro: ore

en: info
ro: Informaţii

en: month
ro: lună

en: of
ro: din

en: of modules with updated data
ro: module cu date actualizate

en: of non-fired alerts
ro: de alarme nedeclanşate

en: of well initialized modules
ro: de module bine iniţializate

en: preview
ro: Previzualizare

en: the Flexible Monitoring System
ro: Sistemul de Monitorizare Flexibil

en: week
ro: săptămână

en: weeks
ro: săptămâni
